Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chyba piszę we właściwym dziale... chciałbym się spytać czy da się jakoś dźwięk z komputera poprowadzić do kina domowego?

Kartę dźwiękową mam zintegrowaną w płycie(Ga-B85M-D3H), natomiast kino, do którego chciałbym to podłączyć to Philips HTS 3500S.

Da radę to złączyć jakimś kablem, aby był dźwięk przestrenny? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli masz kartę graficzną z HDMI to podłącz do kina domowego i juz. Będziesz miał dźwięk i obraz z komputera. Możesz np grać na telewizorze (jeżeli masz pada).

Edytowane przez Ziggy G&G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli masz kartę graficzną z HDMI to podłącz do kina domowego i juz.

W którym miejscu widzisz w tym "kinie domowym" gwiazdo HDMI? :o

Do autora tematu:

Twoje kino domowe posiada tylko jedno analogowe wejście AUDIO, jak również wejście cyfrowe COAXIAL.

Problem w tym, że Twoja płyta główna, nie posiada wyjścia sygnału cyfrowego zgodnego z Twoim "kinem domowym" - no przynajmniej, ja na płycie głównej takiego nie widziałem.

Z racji, że Twoje "kino domowe" jest nie pierwszej młodości, nie ma na nim gniazd HDMI - wiec nie możesz zrobić tak, jak doradzał Ziggy G&G. Pozostaje jedynie połączyć PC z "kinem domowym" poprzez zwyczajny przewód audio (lewy prawy kanał).

Dźwięk przestrzenny, będzie musiał zostać wygenerowany w procesorze "kina domowego" - ale będzie to takie sztucznie wytworzenie przestrzennej sceny, oczywiście o ile Twój sprzęt grający posiada takie możliwości. Nie studiowałem całej instrukcji.

Edytowane przez .:Proxy:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W którym miejscu widzisz w tym "kinie domowym" gwiazdo HDMI? :o

Jedno słowo - "przejściówka" :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka przejściówka i do czego?

Karta graficzna -> euro w kinie domowym. Obraz i dźwięk.

9376400800_1327913619.jpg

A jeżeli interesuje Cię tylko dźwięk, to coś takiego z karty dźwiękowej do kina domowego:

0285_a_2RCA-wt_Jack-2.5-gniazdo.jpg

Edytowane przez Ziggy G&G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karta graficzna -> euro w kinie domowym. Obraz i dźwięk.

HDMI-> Eurozłącze

Czy ta przejściówka automatycznie dekoduje sygnał cyfrowy audio na analogowy ?

Można prosić o schemacik?

0285_a_2RCA-wt_Jack-2.5-gniazdo.jpg

Ta przejściówka to w jakim celu?

Przecież to autorowi tematu jest kompletnie niepotrzebne... No chyba, ze pomyliłeś sobie fotki.

Edytowane przez .:Proxy:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ta przejściówka automatycznie dekoduje sygnał cyfrowy audio na analogowy ?

Można prosić o schemacik?

Od czego masz Google? Działać działa. Uzywałem.

Ta przejściówka to w jakim celu?

Widzę, że specjalista się znalazł. Nie komplikuj autorowi prostych rzeczy. I naucz się czytać ze zrozumieniem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od czego masz Google? Działać działa. Uzywałem.

Nie znalazłem takiego schematu - dlatego pytam. Rozumiem, że jest tam wbudowany konwerter D/A - prawda?

No ale jaki ma to sens dla autora? Skoro i tak będą tylko 2 kanały AUDIO analogowe...

Równie dobrze może podłączyć to pod gniazda (Cinch) AUDIO IN - dlatego nie rozumiem polecania tej przejściówki.

Widzę, że specjalista się znalazł. Nie komplikuj autorowi prostych rzeczy. I naucz się czytać ze zrozumieniem. Pozdrawiam

To raczej Ty masz problemy z czytaniem.

No i jaki to z Ciebie jest specjalista, który poleca przejściówkę - gniazdo jack na RCA - która autorowi w ogóle się nie przyda :E

Jeśli już chciałeś polecić, trzeba było polecić przewód:

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSTy1RMk08nYETAvArhp_4urTTwtu8MG7VFrF2aemfaEhBd07u8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasadniczo bez COAXA nie będzie 5.1 .. ale to nie jest jedyny problem .. Jeśli każdy sygnał nie będzie DD lub DTS (czyli DTS Connect lub Dolby Digital Live) to nie ma nawet sensu podpinać tego cyfrowo - no chyba ze do filmów z AC3/DTS ..

Co do samego COAXA - user może dokupić śledzia z takowym wyjściem bo płyta ma odpowiednie gniazdo - i ja bym poszedł w tym kierunku .. 

Takie coś http://allegro.pl/kabel-gigabyte-spdif-model-12cr1-1spout-12-i5435780999.html

Ale z automatu nie zadziała bo na płycie jest tylko elektryczne pasywne wyjscie .. więc z tych 4 pinów trza wykorzystać dwa .. 

http://www.avsforum.com/forum/76-htpc-linux-chat/997533-howto-make-coax-spdif-output-bracket.html

Z tego co czytam z automatu płyta nie wspiera DDL czy DTS Connect ale że jest na Realteku ALC892 to może sobie softu poszukać ..

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ziggy

Niekompetencja pełną parą.

Ta pseudo-przejściówka nadaje się do rzucania nią za psami.

W najlepszym wypadku nic się nie staje, w najgorszym 8V z wyjścia SCART pójdzie na wejście HDMI karty graficznej. Do czego to sprowadzi pisać raczej nie trzeba ale postaram się to Tobie wytłumaczyć.

Otóż sygnał z HDMI jest nisko-poziomowy (o bardzo niskim napięciu) i 8V jest porównywalne do tego, jakbyś złapał odizolowane przewody w gniazdku.

Jeżeli więc na 100% jesteś pewny, że kabel ten (bo inaczej nie można go nazwać) zadziała to kup go sobie a potem autor tematu go odkupi.

@Topic

W instrukcji nigdzie nie znalazłem zapisu o dekodowaniu sygnału cyfrowego na wejściu COAX.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem nieco zmieszany, przejściówki HDMI -> scart lepiej nie używać, no ok. Generalnie HDMI ciągnąłem bezpośrednio do telewizora. Może więc jest możliwość "przeciągnięcia" tego dźwięku dalej z telewizora do kina?

Na początek mógłbym to w sumie połączyć zwykłym kablem audio, zobaczę jak to będzie wyglądać.

@Yedi Sorki, jestem nieco zielony jeśli chodzi o audio :P, ale jakby to miało wyglądac? No ok, kupuje ten panel, montuje go na płyte i co dalej? No fakt, płyta nie ma dts ani ddl, ale tak jak napisałeś można poszukać softu, no i niby znalazłem takie coś http://www.digit.in/forum/tutorials/175047-realtek-driver-mod-creative-x-fi-realtek-chip.html ale mam mieszane uczucia, co do tego

Edytowane przez niemamslota

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi