Skocz do zawartości
Edward Kenway

Dark Souls III

Rekomendowane odpowiedzi

Do PC wziąłbym oryginalnego pada od Xboxa 360/One bez żadnego kombinowania z Razererem itp. Wyjdzie taniej i nadal wygodnie.

 

Ja grałem przez kilka lat na padzie od PS4, był dla mnie najwygodniejszy. Podobno dobry jest też Pro Controller dla Switcha, ale osobiście nie sprawdzałem jak działa na PC, bo jeszcze go nie mam. Na Steam na pewno są wbudowane sterowniki dla różnego rodzaju padów. Pro Controller na pewno wypróbuję bo kupię go za jakiś miesiąc czy dwa, a pada od PS4 już nie mam, bo sprzedałem go razem z konsolą i teraz brakuje mi jakiegokolwiek pada do grania :(. Minus jest taki, że większość gier wyświetla podpowiedzi do sterowania z przyciskami pod Xboxa. Więc najlepiej będzie wziąć to co poleciłem na samym początku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mam i polecam, aczkolwiek nie grałem jeszcze w DS3 (ach te ciągłe wahanie :E). Na pewno lepiej będzie się sprawował niż DuallShock właśnie ze względu na wymienne baterie i przyciski w większości gier są właśnie wyświetlane pod te pady MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

 

Rozumiem, że chodzi Wam o ten: Mój link ??

Nie słuchaj pitolenia.

Kup pada jeżeli naprawdę będziesz go potrzebował lub jeżeli jesteś ciekawy jak wygląda granie na padzie.

Samo Dark Souls da się spokojnie przejść na klawiaturze i myszce.

Nie jest to pod żadnym względem gorsze doświadczenie niż z padem.

Owszem- na początku może być to szok dla człowieka przyzwyczjonego do masakrowania setek mobków jednym przyciskiem.

W tej grze najważniejszy jest ruch postacią i timing- niezależnie czy grasz na k+m czy na padzie.

Trochę samozaparcia i z czasem ogarniesz.

 

A gdyby Ci na początku bardzo nie szło, to po prostu dużo roluj, wyfarm kilka poziomów na łatwiejszych przeciwnikach i rzuć okiem na poradniki jak sobie radzić z tymi trudniejszymi.

Dark Souls nie jest bardzo trudne- jest po prostu wymagające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezbyt się z tobą zgodzę. Jestem dość ograny z Dark Soulsami i ogólnie z grami od From Software i wcale nie masz racji.

 

Po pierwsze, to że k+m nie jest pod żadnym pozorem gorszym doświadczeniem jest nieprawdą. Jako przykład niech posłużą chociażby uniki. W DS3 uniki możemy robić w 360 stopniach. Analog z pada pozwoli nam błyskawicznie zrobić unik w odpowiednim kierunku. A na klawiaturze masz jedynie 4 klawisze kierunkowe. Owszem, możesz sobie ustawić kamerę myszką, ustawić odpowiednio postać i żeby zrobić unik w innym kierunku, ale wyobraź sobie że robisz to podczas walki. ;)

 

Po drugie pad przydaje się nie tylko do DS, ale ogólnie do gier aRPG. Tak jak strzelanie zawsze będzie lepsze na K+M, tak część rzeczy jakie wykonujemy w DS i podobnych grach - na padzie. To nie są żadne wymysły, a zwykła fizyka. Przyzwyczajenie przyzwyczajeniem, ja nie przeczę że na padzie też można wygodnie strzelać, ale osoba, która w założeniu ma takie same umiejętności na obu przyrządach, zawsze będzie szybsza przy celowaniu myszką, a nie gałką analogową. Analogicznie jest z DS - część akcji wykonuje się na padzie szybciej i wygodniej.

 

No i jednak masz rację, w ostatnim zdaniu. Dark Soulsy nie są trudne. Może 2 była trochę niesprawiedliwa, ale nadal dało się wszystko w jakiś sposób ugrać, bez potu, łez, czy zgrzytania zębami. Dziwi mnie to, że ludzie umrą raz czy dwa w grze singleplayer, to już się zniechęcają, a jak wchodzą na multi to mogą być ciśnięci do 0 przez ludzi kilkukrotnie lepszych od nich i nabijają w nich po 500h. Mainstreamowe SP od długiego czasu przyzwyczajały graczy do prostoty, prowadząc ich za rączkę, nawet wtedy kiedy nie było to potrzebne. Oczywiście DS marketingowo był uznany za trudnego, to była jego machina reklamowa. Każdy recenzent, choćby miał w portfolio swoich publikacji gry znacznie trudniejsze od DS, przy Soulsach od razu wspomina o poziomie trudności, no i ludzie tak zapamiętują tę grę. Ale czy to rzeczywiście jest prawda? Jak w większości reklam - nie do końca. ;)

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo iść pieszo A-W-S-D drepcząc powoli (cicho) a nie idąc truchtem :Up_to_s::thumbup:

 

Pada trzeba mieć do PC jak chce się grać od zeszłej generacji konsol, a jak ktoś nie ma, zapiera się i nie chce, to powodzenia życzę w sporej liczbie tytułów :E -niby się da, ale po co trwać uparcie przy samej K+M jak jakiś zatwardziały uparty osiołek kiedy prostacko można kupić Oryginalny pad do PC, czyli ten od MS'u :E (xbox'a) i mieć spokój oraz kompatybilność w praktycznie każdej grze od wielu lat pod pada

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby wypuścili czwartą część z odpowienim do 2020r. poziomem oprawy graficznej.

Wysokie tekstury i jakość cieniowania wszystkich tych zamczysk, lasów, parowów i jaskiń.

Daleki zasięg widzenia.

Panoramy za oknami wysokich wież.

Światło przebijające się przez witraże.

 

W tej grze odpowiednio zaimplementowany ray traycing mógłby zrobić genialną robotę.

Do tego projekt lokacji na poziomie DS1 i oprawa dźwiękowa na poziomie DS3.

To byłoby coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Mody są do 3, a jedynka to aż wymaga aby nie raziła poziomem niczym z xboxa 360 i ps3 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modami pewnych rzeczy nie przeskoczysz.

Potrzebna by była nowa odsłona.

DS3 już w 2016r. było ładne przede wszystkim projektem i oprawą artystyczną, bo technicznie odstawało od wielu gier wydanych wcześniej.

 

A tutaj porządne efekty graficzne miałyby głęboki sens.

Światło odbijające się naturalnie od zbroi, mieczy i łusek przeciwników.

Refleksy ognia na ścianach podczas walk ze smokami czy podczas przemierzania lochów z pochodnią.

Wolumetryczne mgły w lasach i na bagnach.

Może nawet cykl dnia i nocy czy efekty pogodowe.

 

Skoro w sandboksie pokroju RDR2 można było pocisnąć grafikę, to tym bardziej dałoby się to zrobić w Dark Souls będącym rozgałęzioną korytarzówką.

 

Co do DS1- nie było ono piękne, ale sposób rozmieszczenia i połączenia lokacji był najbardziej przemyślany z całej trylogii.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego DS1 ma klimat i się broni i będzie się bronił, DS2/DS3 tylko próbuje być tak dobre w kwestii projektu poziomów i ogółem całego świata/lore -już pomijam że dwójka to imo crapiszcze bez polotu

 

From raczej nigdy tak bogatej graficznie gierki nie zrobi :E

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

From raczej nigdy tak bogatej graficznie gierki nie zrobi :E

Oni robią gry przede wszystkim pod konsole, więc jak już wyjdzie nowa generacja która da o wiele większe możliwości od PS4 i XOne to kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i zrobią, ale potrzebują dużo pieniędzy na rozwój silnika i ludzi, którzy będą się na tym znali. I tak poczynili już duże postępy. Pamiętacie jak wyglądały port DS1? DS2 też jaj nie urywał. Dopiero od trójki wersja gry na PC była przyzwoita, a w Sekiro to już nie ma się do czego przyczepić. Z tego co kojarzę to silnik z Bloodborne (czyli DS3 i Sekiro też) siedział mocniej na CPU, więc graficznie mogą jeszcze sporo nadrobić.

 

Po udanych BB, DS, Sekiro dostali jakieś tam zastrzyk gotówki, ale nie wiem czy to wystarczy. Oni nie tworzą gier pod rynek masowy jak np. Redzi, którzy przy zmianie formy gry wybili się na W3. FS ma swoją niszę, chociaż przy obecnym rozgłosie pula ich odbiorców i tak znacznie się powiększyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nisza to kilka milionów ludzi którzy zrobiliby preorder po pierwszym teaserze.

Pod tym względem From jest w lepszej sytuacji niż większość producentów nastawionych na masowego odbiorcę.

 

Główną przeszkodą są plany studia i Miyazakiego- najpierw Elder Ring, a później zapewne Bloodborne 2.

Więc nawet jeżeli kolejne Soulsy miałyby się kiedykolwiek ukazać, to z pewnością nie nastąpi to szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fani gier Fromu bardziej patrzą właśnie na poziom artystyczny niż poziom tekstur i oby tak zostało.

Tak samo w kwestii przystępności gier dla mas.

 

Czekamy na Elder Ring, mega ciekaw jestem co z tego wyjdzie. FS + R.R. Martin + Open World + dużo nawiązań do mitologii - na papierze brzmi aż za dobrze.

Edytowane przez Little Sun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnych liczb, ale tak czy siak - FS zawsze celowało w niszę. Zauważ tendencję jaka panuje w mainstreamowych grach, wszędzie podobne rozwiązania mające ułatwić rozgrywkę w taki sposób, aby nawet dziecko sobie poradziło bez problemu. To jest maksymalizacja liczby odbiorców kosztem produktu. FS czegoś takiego nie robiło i mam nadzieję, że nie będzie robić.

 

Nie wiem czy robienie z DS kolejnych Assassin's Creedów, czyli maszynki do pieniędzy to jest dobry pomysł. Seria jest bardzo popularna, ale studio nie ma pomysłów na jej dalszy rozwój. Co prawda Soulsy mają duży potencjał w postaci rozbudowanego świata gry (w sensie jego historii), więc zawsze mogą pokazać jakąś inną jego część, ale jeśli reszta gry będzie ciągle taka sama to gracze w końcu się zniechęcą. Miyazaki woli robić pojedyncze tytuły i póki co dobrze mu to wychodzi. On nawet DS2 nie chciał robić. Wtedy był odsunięty i jedynie pomagał przy jego produkcji, czego efekty można było zobaczyć. A 3? O ile pod względem mechaniki, świata itd. nie ma czego się przyczepić, o tyle historia opowiadana w trójce to zwykłe odgrzewanie kotleta, np. wykorzystywanie postaci znanych z poprzednich części i przedstawianie ich jako nowe. Widać że Miyazaki nie miał pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tendencja w ostatnich latach nieco się zmieniła.

Hollow Knight, Star Wars: Fallen Order czy nawet Kingdom Come: Deliverance z oryginalnym systemem save'ów- to tylko kilka przykładów wpływu gier From Software na całą branżę.

 

Co do serii Souls- broń Boże nie chciałbym by robili z tego kolejny AC.

Natomiast ich lokacje i przeciwnicy, przez to że są tak świetnie zaprojektowane aż proszą się by dopakować je graficznie.

W żadnym stopniu nie powinno to zaszkodzić warstwie artystycznej.

Wręcz przeciwnie- skoro byli w stanie zbudować genialną atmosferę stosunkowo skromnymi środkami, to co by było przy oprawie wizualnej na poziomie RDR2?

Ale to oczywiście pod warunkiem że Miyazaki będzie miał "wenę twórczą", a nie tylko po to by odcinać kupony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On chyba nie ma tej weny dla sequeli i zresztą chyba sam dobrze o tym wie. :(

 

Oczywiście jest jeszcze sporo do zrobienia w świecie DS. Jest wiele krain, których jeszcze nie odwiedziliśmy np. nie było Londoru, o którym było wszędzie głośno. Początkowo uważano, że Ringed City to Londor, ale ta teoria nie trzyma się kupy. Nie było też Catariny, czyli kraju tych cebulowych rycerzy. :D

Ale przykładowo kim byliby bossowie i jakie mieliby podłoże w historii świata gry? I co można by było zmienić, usprawnić w mechanice, żeby nie było tego samego co w poprzednich odsłonach, a jednocześnie żeby nie popsuć tego co działało dobrze? To nie jest taka łatwa sprawa. FS też nie może bez przerwy klepać kopii gier z tym samym systemem, który pamięta jeszcze czasy Demon Souls.

 

Z drugiej strony jakby spróbowali wprowadzić jakieś większe zmiany do serii Dark Souls, to na pewno byłby duży sprzeciw graczy.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem granie na padzie i się powoli przyzwyczajam. Jest naprawdę trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wygodniej na padzie? Jak pierwsze wrażenia?

 

Na razie jest się ciężko przestawić. Musze ograć gierkę na nim kilka-kilkanaście godzin i się do niego przyzwyczaić. Wtedy, mam nadzieję, będzie lżej.

 

Największy problem jest z ruchami kamery. Często źle ją ustawiam i przeciwnicy walą we mnie jak w bęben :)

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

mam nadzieję że pamiętasz o używaniu lock'a na przeciwnikach ? (oznaczanie przeciwnika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

mam nadzieję że pamiętasz o używaniu lock'a na przeciwnikach ? (oznaczanie przeciwnika)

 

W walce bronią białą również??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W walce bronią białą również??

Jak najbardziej. Ale tu znów nie ma jednej recepty na wszystko. Czasem są sytuacje, gdzie lepiej się walczy bez locka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jak wywołać kopnięcie i atak z wyskoku na padzie Xbox One??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym dokładnie polega skalowanie broni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...