Skocz do zawartości
Edward Kenway

Dark Souls III

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Poszukaj ksiąg już na dotychczasowym poziomie trudności żebyś wiedział gdzie się ich spodziewać w NG+

Kryształowy zwój w Wielkich Archiwach a Logana w Profaned Capitol po zabiciu przeciwników tak że nie sposób ich przegapić. Dwa pierwsze w Faaron Keep i tu musisz się rozejrzeć .

Zawsze możesz zrobić to co ja zrobiłem - nie gadać z nim dopóki nie masz wszystkich zwojów ( ja nie miałem int = 10 i musiałem zdobyc pierścień ) - równie dobrze możesz dać mu wszystkie zwoje za jednym zamachem po koniec gry - jeśli nie grasz magiem to nie powinno ci to zrobić żadnej różnicy.

Edytowane przez Amberyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeszcze jedno pytanko – z cyklu co robię źle.

Ja chyba nie czaję tych przyzwań a chciałem iść po platynę...

Jestem w przymierzu "Kopiący Kurhany", wychodzę z sali po zabiciu Pontyfika Sulyvahn'a. Zostawiam swój znak "białym rysikiem" tam "gdzie wszyscy", zostaję powołany jako upiór, pomagam 2 czy 3 graczy, sam wypędzam 2 wrogich graczy - i nie dostaję kręgosłupów tylko dusze. A gdy użyję czerwonego oka to dołączę do grupy 3 osób z którymi nie mam szans bo jestem sam....

może mi ktoś napisać jak grać (zostawiać znak czy tylko inwazja) żeby dostać te języki, kości, palce, i co tylko tam się zbiera...

pozdrawiam

PE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli pisząc rapier maga (ja nie mam w ekwipunku broni zwiększającej odnajdywanie przedmiotów), mam resztę wymienionego przez Ciebie "zestawu" co daje mi poziom przed użyciem monety 315, jednak będąc w lokalizacji bodajże okolice twierdzy idzie tam dwóch mrocznych rycerzy, wywalą mi wszystko - czerwone kule, miecz, rękawice, spodnie itd ale np języków do przymierza Rosarii jak nie dawali tak nie dają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapier maga to Crystal Sage's Rapier po wykorzystaniu duszy Kryształowego Medrca - daje +50 do odnajdywania ( musisz trzymać miecz w łapce atakować możesz w zasadzie drugą bronią bo mimo wszystko szkoda łusek na ulepszenie tego rapiera że o sztabach nie wspomnę ) nawet kiedy miałem +360 w odnajdywaniu języki wypadały stosunkowo słabo . Niedługo skończę jedna postacią NG+ i przejdę na NG ++ i musze zobaczyć jak to będzie kiedy będzie się miało odnajdywanie +460 ( 2 rapiery plus pierscień chciwego węża +2 )

W przymierzu kopiących Kurhany zdobywasz trofeum albo po użyciu czerwonego oka - musisz zabić prawdopodobnie gospodarza przy użyciu rysika Twój znak przywołania jest lekko fioletowy i wtedy zostajesz przyzwany jako szalony duch - możesz pomagać gospodarzowi ale możesz go również zabic ( albo gospodaża albo jego bodajże wszystkich przywołanych graczy - cel wyświetla ci się po przywołaniu ) najlepiej jest chyba używać rysika i walczyć jak w pojedynkach - ja walczyłem tak swoja postacią na stosunkowo niskim poziomie ( ok 12-13 lvl ) Czasami dostajesz kości z przymierza jak pomagasz graczowi lub gdy sam zabijesz invadera z przymierza kurhanów ( ale nie wtedy gdy przywołujesz do ze znaku na ziemi tylko kiedy cie atakuje jako szalony mroczny duch ) - możesz też te kości dropić w cartuskich katakumbach na tych dużych szkieletach ale nie wiem jakie są szanse na dropa .

Masz 315 w oodnajdywaniu ale chyba po użyciu monety chyba że masz z 50/60 w LCK

Edytowane przez Amberyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że po odpaleniu zardzewiałej monety i założeniu skrzyni na głowę :P

Odpuściłem chwilowo temat tych przymierzy

Zacząłem już NG+ i zobaczę co tam się wydarzy, w chwili obecnej mam "dylemat" czy iść na Vorda czy na Tancerkę (czy NG+ jest dużo trudniejsza bo po walce z ludexem gundyrem to ciężko się wypowiedzieć bo to nie jest boss, ogólnie mam lvl ponad 160, a umiejętności na poziomie 25 lub 30, siłę chyba mam tylko na 36 nie pamiętam już dokładnie).

Pozdr i udanego weekendu

pe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem archiwa i jestem przed księciuniami a potem finalny boss i mam dopiero ok 150 lvl a ty już na początku NG+ masz 160 - lol

W zasadzie to czy poójdziesz na tancerke czy nie nie ma znaczenia bo i tak masz już wszystko to co znajduje się "za nią" - broń , ulepszenia itd.

Podaj mi swoje staty i jakiej broni/czarów używasz .

NG+ nie jest jakos bardzo mocno trudniejsze bo masz już w zasadzie najlepszy ekwipunek, mase życia , najlepszy pancerz , - na pewno będziesz ginał dużo rzadziej niż na NG .

Opłaca się zabijac tancerkę od razu tylko na NG jeśli chcesz mieć jej mieczyki, spory booost dusz i materiały do ulepszeń swoich broni w szczególności ulepszeń wysokopoziomowych albo chcesz mieć jak najszybciej Sun sworda - bardzo fajny mieczyk z bardzo dobrym skalowaniem BB - siła/dex i buffem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

statystykę mogę dokładnie sprawdzić po pracy bo naprawdę nie pamiętam wszystkiego...

używam tylko i wyłącznie miecz mroku +10 - bardzo lekki i szybki z tym że dość krótki, nakładam na niego przeważnie dodatkowo piromancję Carthuski płomienny łuk, dodatkowo ognistą sferę, i najbardziej przydatną piromancję Porozumienie - dzięki niej pofarmiłem dusze bo skrzydlaci rycerze na dachach byli moimi sprzymierzeńcami dzięki czemu mogłem ich ubić jednego po drugim a oni mnie nie atakowali :P

nie używam tarczy bo jakoś nie umiem / nie jestem przyzwyczajony, nie używam cudów, uroków i czarów...

zbroja zależy jak się turlam... :D byle nie przekroczyć tych 70%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie farmienie wpieniało i NG skończyłem w okolicach 95 lvl ( po prostu nic nie farmiłem )Drugą postacią którą farmiłem covenantowe itemiki na koniec NG mam 103 lvl bo wszystko powydawałem na bronie , ulepszenia czy inne pierdoły bo nie chciałem przesadnie wzmacniać postaci

Czyli klasycznie - Mroczny miecz +10

Ja używam siłową postacią Dragonslayer Great Axe - z bazowym dmg na tę chwilę ok 705 ( 60 siła i 17 dex przy bazowych 9 pkt wiary ), życia chyba z 40 -50 a staminy na tyle by wykonać 4 hity - w zasadzie tyle wystarcza jak jakiś invader mnie zaatakuje . Jak na razie każdy pkt w zrecznosc zwieksza mi dmg o 1 ale nie wiem jak długo - potem nie wiem w co dawać pkt. - może w życie . Zero magii a sama broń nie da się bufnąć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak żeby uściślić ja ten mroczny miecz odkryłem dość późno

3/4 gry przeszedłem z Flamberg'iem, początki jakimś toporem z efektem mroku

ogólnie DS3 to moje pierwsze jakiekolwiek soulsy

a pierwszą moją grą tego typu było Bloodborne, Pan jak mi sprzedawał i pytał coś o Soulsy a ja nie wiedziałem o co mu chodzi patrzył na mnie z wielkim politowaniem i życzył mega powodzenia

koniec końców BB to moją pierwsza gra z platyną za trofea - duża satysfakcja - i mam nadzieję że w DS3 również ją zdobędę mimo tych założeń z przymierzami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega powodzenia - haha nie dziwie się ja też bym tak każdemu życzył kto zaczyna gre z soulsami ( efekt że soulsy są mimo wszystko coraz łatwiejsze może być jednak dość złudny bo mimo wszystko DS2 uważałem za trudnieszy niż DS1 ( przynajmniej wersje Scholar ) )

Bardzo dobre są Anri short sword skalujący się z luck i leczy postac i sunlight sword z sklaowaniem B/B siła zrecznosć i bufem jako zdolność specjalna , swietny jest miecz opiekunów otchłani ( z duszy bossa ) - movset i dmg rewelacja, topór czarnego rycerza , Fume greatsword. Kurde jest cała masa fajnych broni

Dlatego właśnie gram jednym buildem pod kombinację zrównoważoną siła/zręcznośc i delkatne buffy - do tej pory specjalizującej się w katanach ( do pewnego momentu uchigatana, chaos blade a od NG + Onikiri & Ubadachi - docelowo sunlihght sword ( musze przyjżec się uważnie warden twinblade - bo to może być ciekawe rozwiązanie a sam mieczyk można dość szybko wydropic ) a drugim skupionym wyłącznie/głównie na sile i ciężkim pancerzu ( i jak na razie taki build wydaje się dużo łatwiejszy )

 

Kurde żałuje że BB nie wyszło na PC-ty to jak dla mnie mega strata

 

150 lvl i NG+ skończone i teraz zajme sę zbieraniem wszystkich pierscionków

Edytowane przez Amberyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

no to zazdroszczę że już skończyłeś NG+ chociaż mi to też idzie jakoś dziwnie szybko...

w dalszym ciągu nie wpada mi nic za tych którzy mnie atakują i ich pokonuję (nie dostałem nic za czerwonego upiora i za czerowofioletowego też - chyba trofeum za konwenty nie będzie...)

wilczotrawa (czy jakoś tak) wypadła mi z maga (tego co puszcza fioletową mgłę) na drodze do stróżów otchłani (swoją drogą nie wiem czy walczyłem z nimi 40 sekund czy dłużej...)

no ale do rzeczy: Witalność 35, Dostrojenie 24 (tu już nie będę inwestował bo mam 4 punkty dostrojenia czarów i starczy), wytrzymałość 35, wigor 28 (chce dojechać do 30 i koniec), siła 30, zręczność 30, inteligencja wiara i szczęście po 25...

w ng+ robię cały quest pustego - czy inne tez muszę robić od początku, czy są z nich jakieś pierścienie czy pierścienie sobie gdzieś leżą i muszę je znaleźć

ps. Orbecka już zatrzymałem 2 księgami (za pierwszym razem dałem je najwidoczniej komuś innemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie bardzo szybko samo przejście NG+ mi zajęło ok 12-13 h może trochę mniej ( zabijałem wszystko i zaglądałem w każdą dziurę - no ale wiedziałem gdzie iść żeby coś znaleźć rzecz jasna ) - zginąłem raptem może z 10-15 razy z czego z 4/5 razy na Bezimmiennym a reszte w zasadzie kiedy bezmyślnie pozwoliłem się otoczyć przeważającej sile wrogów. Generalnie idzie bardzo szybko. Na NG++ jestem już na bagnach - i tak jak pisałem zajme się szukaniem wszystkich pierścionków wiec będzie grind.

Trofeum za covenanty masz za ich odkrycie - tylko że czasem w covenentach za rangoi dostajesz albo czar albo pierścień potrzebny do trofeum za wszystkie czary /pierścienie .

W Twoich statach widze idealną broń dla Ciebie ale dopiero pod koniec NG+ - miecz z połączeń dwóch mieczy czyli Twin Princes' Greatsword z połaczenia Lorian's greatsworda i Miecza Luthric'a - czyli raz musisz wykuć jeden miecz a na NG + drugi i potem je połączyć ( miecz ma skalowanie DDDD w parametrach siła/zrecznosc/inteligencja i wiara ) http://darksouls3.wikidot.com/equipmentgroup:twin-princes-greatsword

Podniósł bym siłę/zręczność przynajmniej do 50/60 , szczęście poza znajdywaniem przedmiotów nic więcej nie daje chyba że używasz Anri short sworda gdzie szczęście to podstawa .

Co do questów - opłaca się ciągnąć quest Siris czyli nie dawac jezyków rosarii do samego końca gry aż jej quest się skończy czyli w zasadzie do pokonania bliźniaczych ksieciuniów , quest cebulaka z Cateriny - daje czar, fajnie jest zrobić quest anri ( obie wersje ) , quest orbeka wiesz co zrobić, jest jeszcze zła wersja questu tej ślepej kapłanki ( tego akurat nie robiłem jeszcze) , jest możliwość zdobycia duszy rosarii . Na NG+ naprawdę jest co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... padniesz pewnie jak to przeczytasz no ale trudno...

jezus maria to tu można łączyć jakieś miecze....

w żuciu bym na to nie wpadł

 

no dokładnie chodziło mi o rangi w konwentach

a questy chyba pociągne do końca skoro za caterine znowu dają jakiś czar

co do Anri teraz właśnie nie zamierzam zabijać szpiega i zaliczyć zakończenie pustych....

a duszę rosarii i tak zdobyłem za pierwszym podejściem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też to przegapiłem wcześniej.

No nie jest tak że że dostajesz inny czar bo nie wiem czy quest cebulaka zrobiłeś w całości- najwyżej dostaniesz drugi ten sam .

Generalnie doradzałbym ci zrobić nową postać tylko pod zdobycie wszystkich czarów a pierścienie/gesty zrobić obecną klasą - albo po prostu farmić - tak jak pisałem wcześniej mi farmienie zajęłao jakies 10-12 h grania ( w zasadzie w całości same uszy i tony dusz. Nie farmiłem włosów dla Aldricha bo je zdobyłem w covenancie ale mysle że zdobycie kilku sztuk to nie zdobycie 30 i zajmie z 1-2 h. a gifty dla kurhanowców zdobyłem poprzez duele - ale na niziutkim poziomie -13/14 lvl ( zaczołem człowiekiem znikąd na 1 lvl)

Dusze rosarii też bym przegapił bo zależało mi na quescie Siris a ona nie przepada za rosarią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do broni i statystyk to wielkie dzięki - będę próbował, tym bardziej że ani tu ani w Bloodborne się w tym nie orientowałem i pozostawało to dla mnie czarną magią, bądź inaczej mówiąc ważne dla mnie było by się dobrze grało bez jakiś szczegółów, płomień w jednej ręce, miecz w drugiej i do boju...

widzę jedynie że bez tej tarczy ciężko mi się gra w pvp no ale poćwiczę i doję do jako takiej perfekcji i w tym temacie :P

jak uzbieram lub wyfarmię przedmioty do rankingów w konwentach to u rosarii zamienię to szczęście 25 na coś innego...

siła i zręczność na 50/60 - nie wiem ile razy bym musiał grać, no chyba że pierścieniami coś podniosę, bo u mnie teraz jeden punkt zdolności kosztuje ponad 200tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak skaluje Ci się broń - do niektórych broni nie opłaca się dawać więcej niż 40/40 - nie wiem po prostu jakie masz skalowanie w swojej broni ( z tego co pamiętam chyba masz BB albo CC) tak wiec na razie możesz się skupic na 40/40 - jeśli masz skalowanie z jednej z to skup się na jednej.

jest bardzo niewiele broni ze skalowaniem S- najlepszym ( przy maksymalnym ulepszeniu tu musisz posiłkować się stronami bo nie wiadomo co i jak się zeskaluje przy maxymalnym ulepszeniu i infuzji )

Zauważ bardzo ważną rzecz - bardzo mało graczy gra z tarczami przewroty i mobilność to podstawa a broń trzymają obiema łapkami - to nie DS 1 i DS2 gdzie tarcza blokowałeś i sam wyprowadzałeś kontratak . DS3 ma styl walki typowo z BB .

Fume great sword ma skalowanie S od siły , pomyślałbym nad Astora greatsword który może mieć fajne skalowania przy ulepszeniu chaosem - musisz zajrzeć na jakas strone z dark souls 3 i poszperać , zobaczyć czy będzie ci moveset ( pozycje ataków, ti ile staminy będą one zrzerać ) pasował i do boju.

Zrobienie całkowice uniwersalnej postaci jest dość trudne bo bardzo późno uzyska pełnie swoich możliwości niż postać która rozwija 1-4 statystyki ( tak jak ja siła, życie, wytrzymałość i udźwig ) i w okolicach 110-115 poziomu miałem już wszystko to co chciałem a teraz to już tylko detale zostają - może więcej w udźwig i poszaleje w Havlu . Nie przewiduje NG+3 tak wiec myslę że 180-190 lvl to max jaki osiągnę na NG+2

Edytowane przez Amberyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuu a ja myślałem że pod koniec roku

tak więc CHWALMY SŁOŃCE :D:D:D

 

NG+ prawie ukończone - zostali mi tylko bracia i finał...

nie mniej muszę pofarmić kilka miejsc bo chce te nagrody za rangę zdobyć a zauważyłem że w niektórych miejscach coś tam wypada i nie mówię tylko o drodze do stróżów otchłani o której kiedyś rozmawialiśmy

myślałem też o ustawce na multi na hasło i honorowe oddanie życia :P ale to może po powrocie z wakacji

pozdrawiam

pe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- języki wypadają z Mrocznych rycerzy ( potrzebujesz w zasadzie 10 być mieć pierscień do osiągnięcia ) - są w 4 miejscach - jeden pilnuje czerwonej kóli , jeden na bagnach a dwóch tuż przed strażnikami

- włosy ( czy tam męty ) - nazwy dokładnej nie pamiętam potrzebne do strażników Aldricha ( potrzebujesz 10 dla czaru ) - wypadają z kapłanów przez bossem Aldrichem w Anor Londo

- mleczotrawa ( w zasadzie z wszystkich Ghru jest szansa ale najlepiej z tych 3 tuz przy przedostatnim ognisku ( na jednej monecie możesz obskoczyć nawet dwa razy )- tu potrzebujesz 30 dla pierścienia wilka

- kajdany z kosci dla Kurhanowców - wypada z tych wysokich kościotrupów w Katakumbach - 30 dla czaru piromancji Ciepło

- uszy - srebrni rycerze w Anor Londo najlepiej ci dwaj na schodach - zarówno dla pierścienia ( 10 ) jak i uroku (30 )

- słoneczny medal ( hmm w zasadzie to nie wiem z kogo wypada ) ale do zdobycia bez problemu ( 10 i 30 sztuk dla uroków )

ja na razie stanąłem na Bagnach Na NG++ i pewnie też wróce do DS3 za jakiś miesiąc/dwa kończyc osiągnięcia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słoneczne medale załatwione, tak samo Aldrich, jestem na dobrej drodze do mleczotrawy i języków... pozostają kajdany i uszy i myślę że po powrocie to zrobię...

ja na bagnach muszę zdobyć jeden gest ale żeby to zrobić jest mała ścieżka (trzeba dać język Rosarii, zabić mrocznego ducha na bagnach i władcy otchłani muszą żyć, wtedy przy wierzy ze ślimakami pojawi się znak przyzwania...)

mam tylko nadzieję że DLC będzie inaczej rozwiązane jak w Bloodborne, bo zacząłem w the old hunters grać gdy przeszedłem podstawę (stwierdziłem że nie wiem czy dam radę ta grę ukończyć i nie wiedziałem czy wato w dodatek inwestować - pierwsze 5 dni siedziałem i płakałem :P:P:P już miałem zdjęcia porobione żeby wystawić ale mówię sobie no kurde co żeby z grą sobie nie dać rady - była to moja pierwsza platyna w życiu i DS3 też chce - zastanawiam się czy kupic sobie poprzednie soulsy) i było przez to dość łatwo, trzeba było grać w ten dodatek równocześnie z grą główną i tu obawiam się że postać będę mieć "wylewelowaną" porządnie i też będzie łatwo, nie wiem jak na NG+2 ale przecież na NG+1 bossów się przechodzi w sekundach (tu już mi nie zależy żeby pokonać samodzielnie :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLC są zawsze trudniejsze niż sama podstawka w soulsach ( poczytaj sobie o DLC do DSI i DSII) a to jak utrudniła moim zdaniem DSII wersja scholar ( cała gre a nie tylko dodatki ). Wiem że pewnie przeklnie mnie przynajmniej co drugi gracz DS ale uważam DSII za lepsze niż DSI - bo zaczynałem od DSII i dla mnie to była gra w zasadzie w ogóle niezwiązana z DSI tak jakby działa się na innym kontynencie/innym czasie ( zresztą tak w założeniach było )Polecam zakup soulsów które można wyrwac w ciekawych cenach .

 

Generalnie dodatki na pewno będą trudniejsze niż podstawka ale na samą podstawkę nie powinno mieć to wpływu ( DLC ma być 2 ) Ale ma być 3 dodatek który podobnież ma by płatny ( i tu kopnięcie w twarz dla posiadaczy wersji DeLuxe czyli min mnie gdzie mielismy obiecane wszystkie dodatki ) - i pewnie to będzie jakiegoś rodzaju wersja scholar /game of year czyli podstawka z DLC okraszona rebalansem przeciwników/przedmiotów i dodatkowymi utrudnieniami dla gracza. ( czyli coś co powinno być patchem staje się normalna grą oderwana od wersji podstawowej z DLC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dziwny problem z padem w tej grze. W samej grze pad działa bez zarzutu, ale gdy wejdę do menu to nie mogę się poruszać za pomocą gałki, tylko muszę użyć myszki. Gdy mam włączone menu i ruszam gałką to rusza się postać w grze. Tak samo po wyjściu z gry do głównego menu nie mogę zjeżdżać po opcjach za pomocą gałki. Czy ktoś wie co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne, u mnie działa wszystko bez problemów, a gram padem od xboxa 360.

 

Jakim padem grasz? Może tutaj tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również gram padem od xboxa 360, w innych grach nie mam żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy to nie jest bug?

 

Załatwiłem czempiona Ludexa (nr2) po czym w komnacie z kapliczką był w palenisku kawałek miecza. Wziąłem go, ale nie mam go nigdzie w inventory + nie pojawia się tam żadna opcja wbicia go (nie wiem czy w ogóle powinna się pojawić). Jednak zastanowił mnie fakt wzięcia kawałka miecza i żadnego info o nim gdziekolwiek. Nie podpowiadajcie za bardzo, jeśli to nie jest bug i tak ma być, to wystarczy mi to info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...