Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawciioo

Monitor 144Hz do gier z G-SYNC

Rekomendowane odpowiedzi

Budżet: 2500-3000zł

Przeznaczenie: do gier, najbardziej FPS - CSGO, ale nie tylko.

 

Musi mieć G-SYNC. Jeśli chodzi o rozdzielczość to wystarczy mi raczej FULL HD, może być 1440P. No i wiadomo 144Hz must.

Co do matrycy to imo może być TN/VA, nie musi być IPS. Słabe kąty widzenia mnie nie odstraszają bo i tak siedzę na wprost monitora, a nie patrze na niego z boku :E

 

Czy znajdę coś dobrego w tej cenie?

Moje typy:

-ASUS PG278Q TN 1440P <-- i ten najbardziej mi się podoba, w PL najtaniej 2700zł

-ACER Predator XB270HU IPS 1440P

-ACER Predator XB280HK TN 4K

 

W grę wchodzi tylko NOWY, nie interesują mnie używane.

 

Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed tym samym dylematem i przekleje moj post z innego forum:

 

"

1. Philips 27

 

Philips_272G5 tn 8 bit matryca, 27", 1080p - najwieksza wada to cena 2.2k,

same pozytywne opinie na konkurencyjnych portalach, youtube, linkow chyba wstawiac nie wskazane Ikona: :)

 

2. Acer 24

 

najtanszy gsync w tej chwili, brak recenzji po angielsku/polsku, opinie userow całkowicie sprzeczne :), jedną "bardziej rozbudowaną" znalazłem i kontrast ponoc zdecydowanie lepszy niz na AOC g2460 ale za to gosc pisze ze obudowa to tania chinszczyzna, ale pomimo tego wybrał Acera - ze wzgledu na kontrast.

 

3. Acer 27

 

Acer_XB270HA 27", 1080p , g-sync - duzo pozytywnych opinii zwykłych userow, brak konkretnych recenzji, 1.9k

 

Nie chce czekac na ips 1080p bo moze taki w ogole nie wyjsc a 1440p ips monitor wymagałby znowu kolejnych nakładów na kompa (obecny to i5 2500k@4.4 GHz +MSI Gaming 970).

 

Skłaniam się ku bramce nr 1 Ikona: :)

Acera sie obawiam też przez sporo niepochlebnych opinii o awaryjnosci sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed tym samym dylematem i przekleje moj post z innego forum:

 

"

1. Philips 27

 

Philips_272G5 tn 8 bit matryca, 27", 1080p - najwieksza wada to cena 2.2k,

same pozytywne opinie na konkurencyjnych portalach, youtube, linkow chyba wstawiac nie wskazane Ikona: :)

 

2. Acer 24

 

najtanszy gsync w tej chwili, brak recenzji po angielsku/polsku, opinie userow całkowicie sprzeczne :), jedną "bardziej rozbudowaną" znalazłem i kontrast ponoc zdecydowanie lepszy niz na AOC g2460 ale za to gosc pisze ze obudowa to tania chinszczyzna, ale pomimo tego wybrał Acera - ze wzgledu na kontrast.

 

3. Acer 27

 

Acer_XB270HA 27", 1080p , g-sync - duzo pozytywnych opinii zwykłych userow, brak konkretnych recenzji, 1.9k

 

Nie chce czekac na ips 1080p bo moze taki w ogole nie wyjsc a 1440p ips monitor wymagałby znowu kolejnych nakładów na kompa (obecny to i5 2500k@4.4 GHz +MSI Gaming 970).

 

Skłaniam się ku bramce nr 1 Ikona: :)

Acera sie obawiam też przez sporo niepochlebnych opinii o awaryjnosci sprzetu.

 

fajny ten Philips, w moim wypadku moglbym doplacic 200zl, ale czy warto? Szczerze to nakrecony jestem na tego Acera 27'' XB270HA.

co do AOC g2460 to gdzies widzialem jak ludzie ostrzegaja ze nie ma flicker-free, wiec odpada juz na starcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale to modele 1440p - jedna 970-tka bedzie ok jesli nie grasz w nowe gry jak Wiesiek3, jeśli planujesz sli to jak najbardziej dobry pomysł, ja zastanawiam sie czy zrz nie zamowic 24" cali Acera, 1.7k i Dying light w cenie, jutro by moze było, w poniedziałek najpoźmiej...

24" Acer gsync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PG278Q do CS:GO i gra się genialnie. Ogólnie pamiętaj, że 1440p w innych grach potrzebuje potężnego GPU, ale w CS na mojej 970 bez problemu jest non stop stałe 144 fps, oraz że ten asus to TN, czyli kąty ma przeciętne. Siedząc na wprost jest idealnie, kolory bdb - ja polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PG278Q do CS:GO i gra się genialnie. Ogólnie pamiętaj, że 1440p w innych grach potrzebuje potężnego GPU, ale w CS na mojej 970 bez problemu jest non stop stałe 144 fps, oraz że ten asus to TN, czyli kąty ma przeciętne. Siedząc na wprost jest idealnie, kolory bdb - ja polecam.

a jak sie sprawuje ten ASUS w innych grach, np. Wiedzmin 3 albo GTA V? Mam obecnie Strixa 970. Karte zawsze idzie wymienic, za pol roku, rok... a monitor to jednak wydatek na dlugie lata, wiec wolalbym juz cos wiecej chyba niz full hd

 

Hmm, mamy praktycznie takie same kompy(i5 2500k + 970), wybrałem w końcu: Acer 24" z gsync 1080p tn Może jutro będzie to mogę opisać wrażenia ^^

daj znac jak sie sprawuje, ale raczej jestem sklonny ku Asusowi. btw, skad zamowiles? allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na tej aukcji link - Karen i Komputronik to teraz to samo, zamowilem 24" bo obawiałem się trochę 27 cali, gdyż nie tylko gram a siedzę blisko monitora i przy 27 nie jestem pewien czy bym dał radę wszystko ogarnąć bez gimnastyki oczu/głowy, poza tym to tylko 1080p. Dzisiaj ma byc wysyłka wiec jest duza szansa, ze na weekend bede mogl potestowac :). W zestawie ma tez być Dying Light+Cod- ze 100 pln warte. Zobaczymy, przetestuje w Wiesku3, zobaczymy czy stutter bedzie mniej odczuwalny, potestuje tez w Diablo 3 (w ktorym kiedys ponoc były problemy z g-synciem) oraz Starcrafcie 2 i moze sprobuje jakiegos fps-a bo ostatni w jaki ostro grałem to UT z 99 roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, jak się sprawuje, bo też mnie kusi ten model. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer XB240H - nrzie testowałem trzy gry, Wiedźmin 3 - jest dużo płynniej, na tyle, że znowu nabrałem checi do gry :), Starcraft 2 - chodzi w 144 fps stabilnie, przy 60 fps w te gre tez sie dobrze grało ale... Diablo 3 - 120-144 fps po prostu czuć róznicę(vs 60 fps), trzeba po prostu samemu sprawdzić, nie robiłem dluzszych testow jeszcze z wyłączonym gsynciem oprocz, krotkiego w Wiesku, gdzie nawet bez gsynca było lepiej niz na moim starym monitorze W2486 LG.

Ogólnie wrażenia pozytywne, jak przetestuje wiecej gier(w tym jakis szybki fps) to moge cos napisac wiecej. Btw w samej windzie wielkich roznic nie stwierdzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kwestie kątów, kolorów, świecenia po ciemku, czy to, co w TNkach zazwyczaj boli...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory jak w moim starym Tn - jak na tn jest dobrze, kontrast dobry, różnic wielkich nie ma, nie gram w całkowitej ciemności, kąty jak to w tn, szału nie ma ale nieco lepsze niz w 4-letnim LG W2486. Przyjazny dla oczu, nie stwierdziłem efektów ubocznych a wzrok mam wrazliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda jeśli chodzi o równomierność podświetlenia, bo szczerze to już dawno chciałem kupić ten monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budasty jak sprawa z tą obudową? Tania chińszczyzna?

 

Widzisz różnice między graniem z gsync i bez niego? Czy z gsync obraz jest wyraźnie płynniejszy?

 

Pytam bo zastanawiam się nad BenQ XL2430T, który gsync nie ma.

 

Ostatnie pytanie: warto? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej napisze przez weekend, teraz mam mało czasu i wolę pograć :P, podświetlenie dla mnie ok, nie mam zamiaru testować w nienaturalnych warunkach. Wyraźnych "wad" nie widać, obudowa jest ładna. Co do obudowy to jest solidna jak się ją skręci, nie wygląda na "tanią chińszczyznę", ogólnie na żywo ładnie się prezentuje. Przez weekend zainstaluje jakies szybkie fpsy to porobie testy gsync vs no gsync a takze we Wiesku 3. Ekran jest matowy.

 

Edit: pierwszy szybki fps COD GHOST, który do monitora był dołączony, rock stable 120 fps i szczena opadła :) - po prostu bajka wrazenie, ustawiłem 120 Hz, gsync i vsync off, wrazenia masakra, jakbym na crt grał, jutro sprawdze jak to wyglada z ulmb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie, że znalazłeś trochę czasu, coraz bardziej przekonujesz mnie do tego acera :) Szkoda, że tak mało informacji o nim jest w sieci..

 

edit. może warto otworzyć wątek na temat tego monitora i wrzucić tam informację od budasty ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesteś chyba jedyną osobą w Polsce, która pisze na forum, że ma ten monitor :)

mógłbyś wrzucić fotki jak wygląda podświetlenie gdy jest ekran wyświetla na całości czarny kolor, przy braku oświetlenia? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić zdjęcia ale obraz nijak się ma do rzeczywistego. Przed chwilą grałem w COD Ghost i :

1. 120 Hz Vsync off - lipa, tearing

2. 120 Hz Vsync off + gsync - działa zajebiscie :)

3. 120 Hz Vsync off + ulmb - działa zajebiscie :)

 

W sumie nrzie sam nie wiem czy 2. czy 3. lepszy, 1 to lipa przy nich :)

 

edit: btw monitor doskonale wykrywa tryb jaki ustawiony jest w sterownikach nvidii, gdy w sterownikach ustawimy gsync monitor w opcjach info pokaze gsync i nie pozwoli zmienic na ulmb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na tej aukcji link - Karen i Komputronik to teraz to samo, zamowilem 24" bo obawiałem się trochę 27 cali, gdyż nie tylko gram a siedzę blisko monitora i przy 27 nie jestem pewien czy bym dał radę wszystko ogarnąć bez gimnastyki oczu/głowy, poza tym to tylko 1080p. Dzisiaj ma byc wysyłka wiec jest duza szansa, ze na weekend bede mogl potestowac :). W zestawie ma tez być Dying Light+Cod- ze 100 pln warte. Zobaczymy, przetestuje w Wiesku3, zobaczymy czy stutter bedzie mniej odczuwalny, potestuje tez w Diablo 3 (w ktorym kiedys ponoc były problemy z g-synciem) oraz Starcrafcie 2 i moze sprobuje jakiegos fps-a bo ostatni w jaki ostro grałem to UT z 99 roku :)

 

 

 

Kolory jak w moim starym Tn - jak na tn jest dobrze, kontrast dobry, różnic wielkich nie ma, nie gram w całkowitej ciemności, kąty jak to w tn, szału nie ma ale nieco lepsze niz w 4-letnim LG W2486. Przyjazny dla oczu, nie stwierdziłem efektów ubocznych a wzrok mam wrazliwy.

 

Nie ma to jak zakup, za 1700, monitora na TN, ledwo 24 tylko dlatego, że ma "144Hz" (gdy w tej cenie telewizory 40 calowe mają matryce VA, 120Hz, wifi, 3D...internet, smart...):E Kiedyś praktycznie każdy wyśmiewał TN, a dziś to "pro-sprzęt" dla "gamersów" :E Ten kontrast, który oni podają to chyba jakiś z kosmosu - 1MLN:1...tego to chyba nawet PLAZMY nie mają wraz z OLEDami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zakup, za 1700, monitora na TN, ledwo 24 tylko dlatego, że ma "144Hz" (gdy w tej cenie telewizory 40 calowe mają matryce VA, 120Hz, wifi, 3D...internet, smart...):E Kiedyś praktycznie każdy wyśmiewał TN, a dziś to "pro-sprzęt" dla "gamersów" :E Ten kontrast, który oni podają to chyba jakiś z kosmosu - 1MLN:1...tego to chyba nawet PLAZMY nie mają wraz z OLEDami :E

 

Telewizor 120hz powiadasz? 40 cali matryca VA? Przy rozdzielczości 1080p?

 

Ale wiesz, że koleś chciał na tym grać przy biurku z myszką i klawiaturą? pikseloza trochę przy takim DPI, nie uważasz?

 

Słowo klucz i zarazem magiczna formuła to "G-Sync" - dla niektórych (nie mówię, że dla mnie) to zbawienie i ogromny postęp w jakości grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wystroi się w drogie i przepłacone rzeczy za nakradzione pieniądze, złamie przy tym prawo, zhańbi stanowisko i jeszcze się tym pochwali do kamery w swojej próżności i głupocie. 
    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...