Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AUTO6

[Modernizacja] do 3000 zł, do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Swój komputer złożyłem w pierwszej połowie 2011 roku i wtedy był to mocny sprzęt (specyfikacja w stopce), ale po ponad 4 latach myślę, że przydałaby się modernizacja. Czy do 3000 zł. warto podejmować się modernizacji, a jeśli tak to co powinienem zmienić (RAM, kartę graficzną, dysk SSD)?

 

EDIT: Dodam, że w międzyczasie dokupiłem jeszcze 4 giga RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko te rzeczy, które wymieniłeś. Karta graficzna np. GTX970, SSD oraz dodać ramu.

Zmieścisz się w 2k może trochę ponad zależnie od modeli.

Karta ~1500zł, SSD np. BX100 250GB ~380zł i jakieś kolejne 4gb ramu za ponad stówkę.

Reszta spokojnie się będzie trzymała przez jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz w nowe gry na pewno warto zrobić modernizację, zwłaszcza karta graficzna jest już trochę "nieświeża". Wciąż można ją sprzedać za ok 300zł więc można odzyskać trochę kasy na tym.

Jak już dokupiłeś RAMu to masz 8GB więc starczy. Moje propozycje sprzętu:

GPU http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__9/id_produktu__6105/__Karty_Graficzne_MSI_GeForce_GTX970_OC_4GB_Gaming_4G_256_bit_PCI_E_Gra_BATMAN/

SSD http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__61/id_produktu__5712/__Dyski_SSD_Plextor_PX_256M6S_256GB_520MB_420MB_s_70k_IOPS_S_ATA3/

Kasy jest sporo więc można się szarpnąć na porządniejszy SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak, mam RAMu 8GB więc sporo, myślałem tylko nad zmianą na szybszy niż te 1333 MHz, ale nie wiem czy warto się w to bawić. No i nie wiem czy sobie poradzę z podkręcaniem karty, brak mi doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz moduły 1333mhz i nie lubisz tracić kasy, to szkoda się ich pozbywać za grosze, żeby kupić parę procent wydajniejsze moduły z wyższym taktowaniem- to aż tak dużo nie daje. Można spróbować je trochę podkręcić;) Jest od tego dużo poradników. To samo z OC karty, z tym jest jeszcze prościej. Ściągasz program MSI Afterburner i przesuwasz suwaki. Wystarczy zajrzeć do testów kart graficznych, żeby sprawdzić do ilu redakcje kręciły taką kartę jak Ty masz. Zwykle bez zmiany napięcia (dopiero to jest względnie niebezpieczne dla sprzętu) można podbić zegary do ok 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat RAM często udaje się sprzedać za cenę niewiele niższą od nowych więc można spróbować - najwyżej nie pójdą w db cenie to zostawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...