Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

brodziu

Core i5-5350H - kiedy w sklepach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

2 czerwca miały prmiere miedzy inymi procki Core i5-5350H.

 

Pytania:

1. Kiedy mozna w praktyce spodziewac sie laptopow w polskich sklepach z tkym uladem?

2. Do jakies karty dedykowanej w laptopach pod wzgledem wydajnosci mozna porownac Iris pro 6200 w tym procku? Czy taka integra jest dentyczna jak w procesorach dekstopowych czy to jest jak i5 w desktopie i i5 w notebooku?

3. Czy ktos jest w stanie w przyblizony sposob okreslic pulap cenowy lapa z takim procesorem, skoro cena wyjsciowa to 289 dolarow?

 

Bede wdzieczny za odpowiedzi, bowiem 6200 moze sie okazac dosc sensowna integra w laptopach do gier o nizszych wymaganiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesory w wersji H mają taką samą wydajność jak układy z literką M ale za to wersja H ma 2 Razy większe TDP :lol2: Tego nawet kijem się dotknąć nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze tego procka w wersji M nie ma chyba i nie bedzie. Czy TDP 47W to az tak zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6200 będzie sensowną integrą do grania wręcz w najnowsze tytuły. Już na HD4600 da się grać w sporo całkiem nowych gier w wysokich detalach (np. 2 letni Tomb Raider śmiga na High w 1366x768), jedynym warunkiem jest posiadanie RAMu w Dual Channel.

 

TDP 47W jak na lapka jest bardzo duże.

 

Układ o tym samym oznaczeniu jest identyczny w stacjonarkach jak i w laptopach, może mieć natomiast niższe taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopytam w takim razie:

 

czy poza krotszym dzialaniem lapa na baterii taki procek sie bedzie tez duzo mocniej grzal?

 

Czy 6200 mozna porownac mniej wiecej do gt840?

 

Pytam o te ceny bo wysciowa kwota jest barzo zblizona do procka i5 5200u.

 

To by oznaczalo ze za nieco ponad 2000 zl mozna bedzie kupic niezlego laptopa z ta integra, za ktory dzis wolaja ponad 2500 ze wzgledu na koniecznosc posiadania dedykowanej grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesora w wersji H bym unikał jak ognia, to jest jakaś niedoróbka intela :D i7 4rdzeniowe mają takie TDP. Kup coś normalnego nawet i3 4000M jest niczego sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyjda jakies tansze procesory do laptopow z Iris 6200 w najblizszym czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli proc np i5-4200h to też grzałka? To z tego co wiem tozalezy od modelu laptopa i układu chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli proc np i5-4200h to też grzałka? To z tego co wiem tozalezy od modelu laptopa i układu chłodzenia

Skoro model M potrafi mieć takie samo taktowanie, tyle samo pamięci podręcznej i ma 2x mniejsze TDP to nie tylko będzie się mniej grzał, będzie też dłużej pracował na baterii.

 

Od chłodzenia to zależy czy będzie się dało normalnie tego używać bo przynajmniej 20% laptopów ma problemy z przegrzewaniem od nowości podczas pełnego obciążenia.

 

 

Niestety w laptopach nie liczy się tylko wydajność, ale także wydzielane ciepło. Jak ktoś chce prawdziwego laptopa do grania to powinien kupić 4 rdzeniowe i7 :] bo i5 to 2 rdzeniowce.

 

 

Chyba, że ten i5 w wersji H będzie bez dedykowanej karty graficznej, wtedy spokojnie sobie będzie działał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże tdp jest z uwagi na wysokie taktowanie no i gpu, które wydajnością powinno przebić gt840M.

Ale producenci pewnie i tak będą wciskać lapki z tym procesorem i bezsensowną dedykowaną kartą typu gt840M i słabsze.

Duże TDP za to zagwarantuje że ten iris będzie działał na pełnych obrotach, nie tak jak w dzisiejszych obciętych U, gdzie uruchomienie gry na integrze intela np na i7 5500U powoduje spadek taktowania procesora i grafiki do minimalnych częstotliwości właśnie przez zbyt małe TDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że wersja H ma też trochę więcej instrukcji w stosunku do wersji M. Raczej małe znaczenie w codziennym użytkowaniu, ale do bardziej specjalistycznych zadań mogło by mieć wpływ.

 

47TDP bez dedykowanej grafiki będzie do zniesienia, ale jak wsadzą tam takiego marudera jak GT820/GT840 co ani do grania się nie nadaje, a do wyświetlania pulpitu jest zbędny, to będzie kiepsko. Ciekawym jak te nowe karty intela będą się sprawować bo coraz lepiej im idzie w układach mobilnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny dylemat z zakupem lapka i teraz tak

 

i3 5005u 2Ghz broadwell pobiera 15W, do tego 940M 25W jako platforma do gier daje razem 40W w laptopie acera za 2100zl

 

koszty i3 5005u i i5 5350H sa bardzo podobne wiec za nizsze pieniadze(poniewaz odchodza nam koszty dedykowanej karty graficznej) kupujac laptopa z 5350H i integra mamy dodatkowy 1MB w cache i duzo wyzsze taktowanie 3,1GHz w porownaniu do 2Ghz w i3

 

ergo... lepiej kupic 5350H jednak nadal nie ma takiej mozliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma procesorów M w normalnych pieniądzach. Ładują chlam w wersji U, na tą chwilę w niskim budżecie i5 5200U + GT940M będzie dość dobre. Do gier grafika będzie za słaba, ale niskie-średnie obsłuży.

 

Wersja H na pewno wymaga więcej od chłodzenia, więc radziłbym mocno przestudiować recenzję dokładnego modelu i szukać zmianek o Throthlingu pod pełnym obciążeniem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mefisto , wielkie dzieki za pomoc, jezeli mozesz to prosze pomoz mi znalezc rozsadny kompromis.NIe ma wielkiej różnicy w wydajnosci miedzy i3 5005u a i5 5200u jedynie w taktowaniu, bo i3 chyba nie ma trybu boost a l3 cache oba procesory maja taki sam. Szukam czegos najtanszego nadajacego sie do grania jestem nawet w stanie przezyc na integrze w tym 5350H ale nie wiadomo kiedy wyjdzie. Czy taki 45W procecor dziala caly czas przy takim poborze pradu nawet gdy nie gram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież właśnie dlatego ten proc ma takie TDP, bo ma tę mocną integrę. Potem CPU w laptopie throttluje mimo że nie ma za gorąco, bo się w TDP nie mieści przy stresie CPU+GPU (czyli w grach). To nie jest tak że lapek z takim procem się stopi przy przeglądaniu neta, to jest właśnie po to żeby w grach mógł działać na pełen gwizdek. A 47W jak na CPU+GPU to nie jest tak dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. W Idle masz niski pobór prądu, ale chyba bardziej chodzi Ci o wydajność pod obciążeniem.

 

http://www.x-kom.pl/p/254422-notebook-laptop-156-lenovo-z51-70-i5-5200u-8gb-1000-dvd-rw-r9-m375.html

 

Brałbym coś:

http://www.x-kom.pl/p/262617-notebook-laptop-156-acer-f5-572g-i5-6200u-4gb-1000-gt940m.html

 

Ram dokupić drugą kość, tak żeby było 2x4GB lub 2x8GB. Wadą jest tylko mała matryca HD, ale raczej nie znajdziesz FHD.

 

 

http://www.x-kom.pl/p/262618-notebook-laptop-156-acer-f5-572g-i5-6200u-4gb-1000-gt940m-fhd.html

Z większą matrycą i trzeba ramu dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki za pomoc, Dlamnie przede wszystkim liczy sie najlepszy stosunek ceny do jakosci i dlatego poczekam na 5350h. Laptopy z tym procem dopiero wyjda i zobaczymy czy ich chlodzenie bedzie zmodernizowane choc napewno maja wiecej miejsca w srodku na wlasnie lepsze lub wieksze wersje wentylatorow. Pozatym cena i3 5005u i 5350h jest niemal identyczna wiec mozna sporo zaoszczedzic.no nic czas pokaze czy mialem racje. jeszcze raz dzieki

 

PS najlepiiej to zlozyc mini ITX z normalnymi czesciami miazdzacymi wszystkie te "lapki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak słychać cewki przy normalnym użytku to lipa u mnie z uchem przy samej obudowie cisza przy normalnej pracy. GB było brać tam powinna być cisza na zewnętrznym zasilaczu. WOLED z gorilla glass  Tu chodziło by pozbyć się ziarnistości(na ich powłokach) na WOLED. Tylko 27" i tylko Amazon ściągany chyba z USA.
    • To nie ja... to "przysłowiowy" Waldek z miasta, które nikomu nie wadzi.  Ja z butelką łychy, przemoczony trzymam się jakiejś poręczy mimo porządnego przechyłu. 
    • O! i tak jest git! jesteś kryty na dwa fronty, niby byłeś, ale nie byłeś, jednak byłeś jednocześnie nie byłeś  
    • O w mordkę "jeża"... "Już tu nie byłem - Wcale nie Waldek i wcale nie z Ciechanowa" 
    • @sideband Samsunga miałem jednego u siebie, no może 2 licząc jakiś bardzo stary mój pierwszy LCD. Też cewkami to wyło. Pobawię się z 2 tygodnie testując pewne rzeczy i się zobaczy... Chyba zwrócę i ewentualnie może coś się kupi ciekawego na promocjach za 2-4 miesiące na fakturę vat. Te monitory w ostatnich miesiącach czy ponad roku nawet strasznie szybko spadają z cen. Widać, że ten MSi co mam już standardowa cena, to jest 2699 zł w x-kom. ME też ma na promocji też za 2399. Kto wie... styczeń czy luty uda się to wyrwać za magiczne 1999 zł. No ale te cewki... Mi to przeszkadza. Kable te wystające to samo. Chyba bym wolał powłokę satynową, a nie glossy, ale jak to z tymi refleksami będzie, to się dowiem na dniach, a szczególnie jak będzie mocne słońce.  Też każdy straszy tymi samo rysującymi się powłokami tego QD-OLED... Często jem przy kompie, a co z tym idzie często czyszczę matrycę... Chyba, ze spróbować jeszcze jakiegoś W-OLED może...   W ogóle ktoś ma jakąś mało agresywną powłokę lub satynową czy same bardzo agresywne matowe lub glossy? Chyba Ty wspominałeś, że jest jakiś QD-OLED z gorilla glass, ale to w ogóle jest już na rynku?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...