Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Po co robić sobie problem. Jak kupisz to będziesz miał problemy tylko na głowie z allegro. Jak już chcesz to go podenerwuj drogą prywatną :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda ten Final Fantasy VII Remake :cool::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Wygląda świetnie tylko dlaczego nie dali walki turowej jak w starych FF? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo są też nowi gracze którzy nie lubią systemu turowego a muszą pogodzić wszystkich, to nie jest 1997 gdzie taki system walki nie mógł powstać i są inne czasy i inne oczekiwania. Moim zdaniem idealnie im się udało pogodzić graczy Ci którzy chcą bardziej torową walkę mają ją w trybie classic gdzie tylko wciskają sobie komendy jak im się załaduje pasek ATB czyli teoretycznie to jest system turowy a Ci co chcą dynamiczny tryb to grają w normalnym. To jest zajebiste jak to fajnie rozwiązali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo są też nowi gracze którzy nie lubią systemu turowego a muszą pogodzić wszystkich, to nie jest 1997 gdzie taki system walki nie mógł powstać i są inne czasy i inne oczekiwania.

To jest największy problem projektowania dzisiejszych gier AAA. Robienie ich pod wszystkich, byle podbić sprzedaż. Nigdy nie zrobi się dobrej gry, jeśli na siłę próbuje pogodzić się gusta wszystkich graczy. To jest niemożliwe.

 

Poza tym turowych RPG jest coraz mniej, a actionRPG coraz więcej. Nie podoba mi się to, bo jak tak dalej pójdzie to nie będzie w czym wybierać.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jasne rozumiem, no ale mogliby kurcze wdrożyć też ten stary system walki ;/ Wiem, że wiecej roboty ale byłoby lepiej. No nic.. Powinienem sie oswoić z nową mechaniką walki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się oswoisz, założę się że paradoksalnie będzie łatwiejsza od zwykłej turówki. Nie w tym rzecz. Problem jest w tym że pewnych gatunków gier jest już aż za dużo, a innych ciągle ubywa, bo słabiej się sprzedają. Niedługo pewne grupy graczy będą mieć problem, żeby znaleźć coś dla siebie z nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda ten Final Fantasy VII Remake :cool::thumbup:

Wygląda świetnie, jeśli masz na myśli oprawę. Patrząc z perspektywy wielu innych aspektów, wygląda IMO bardzo przeciętnie.

Moim zdaniem idealnie im się udało pogodzić graczy Ci którzy chcą bardziej torową walkę mają ją w trybie classic gdzie tylko wciskają sobie komendy jak im się załaduje pasek ATB czyli teoretycznie to jest system turowy a Ci co chcą dynamiczny tryb to grają w normalnym. To jest zajebiste jak to fajnie rozwiązali

Przecież tryb classic to nieudolna proteza, nie ma żadnego związku z klasycznym rozwiązaniem. Równie dobrze mogli go w ogóle nie dawać, bo tylko zrobili nadzieję, po czym spuścili ją w kiblu proponując rozwiązanie w tej formie. Oczywiście w pierwszej kolejności głupotą było łudzenie się, że będzie inaczej, nie przeczę. Implementacja klasycznej mechaniki wymagałaby mocnego przemodelowania całej gry. Obecna mechanika do mnie nie przemawia - chaos i fajerwerki. Dialogi to niekończący się cringe, zwłaszcza jak odzywa się Barret. Walka z bossem w demie nie porwała. Gra wygląda świetnie i tak naprawdę tyle dobrego mogę o niej w tej chwili powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedzieli, że to robią to byłem nahajpowany mimo tego, że 7 to nie jest moja ulubiona odsłona FF. Miałem ograć na premierę ale po tych wszystkich materiałach jakoś mi ten hajp opadł. :kwasny:

 

Nie wiem czy nie oleję i nie poczekam na PC albo w ogóle jak wszystkie odcinki wyjdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie, jeśli masz na myśli oprawę. Patrząc z perspektywy wielu innych aspektów, wygląda IMO bardzo przeciętnie.

 

 

Tak chodziło mi o oprawę, jestem zaskoczony jak dobrze to wygląda na PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedzieli, że to robią to byłem nahajpowany mimo tego, że 7 to nie jest moja ulubiona odsłona FF. Miałem ograć na premierę ale po tych wszystkich materiałach jakoś mi ten hajp opadł. :kwasny:

 

Nie wiem czy nie oleję i nie poczekam na PC albo w ogóle jak wszystkie odcinki wyjdą.

 

Możesz rozwinąć?

 

Przecież w Gowa jeszcze grałeś :hmm:

GoW to inny klimat i zupełnie inna gra. Poprzedni Final Fantasy XV wyglądał źle na PS4 i koszmarnie działał w Final Fantasy VII Remake jest spora poprawa może przez zmianę silnika na UE4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra nie wygląda jak 7 tylko jak 15 i to mi nie leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę. :) Grafika i styl są całkiem ok. Ten z XV zresztą też nie był zły. Tylko szkoda że już zupełnie porzucają turowy system walki. Mimo tego co pisałem wcześniej, jest to dla mnie zrozumiałe, bo inaczej nie będą mieli zadowalającej sprzedaży.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie grafika zwisa. Ja mówię o całej reszcie.

Grafika to mogłaby dla mnie być taka jak w 13 jakby cała reszta mi pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o tym co napisałeś wcześniej i po przeczytaniu kolejnego posta źle cię zrozumiałem. lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jadąc trochę mową trawą - kompletnie ducha 7 w tym nie czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie, jeśli masz na myśli oprawę. Patrząc z perspektywy wielu innych aspektów, wygląda IMO bardzo przeciętnie.

 

Przecież tryb classic to nieudolna proteza, nie ma żadnego związku z klasycznym rozwiązaniem. Równie dobrze mogli go w ogóle nie dawać, bo tylko zrobili nadzieję, po czym spuścili ją w kiblu proponując rozwiązanie w tej formie. Oczywiście w pierwszej kolejności głupotą było łudzenie się, że będzie inaczej, nie przeczę. Implementacja klasycznej mechaniki wymagałaby mocnego przemodelowania całej gry. Obecna mechanika do mnie nie przemawia - chaos i fajerwerki. Dialogi to niekończący się cringe, zwłaszcza jak odzywa się Barret. Walka z bossem w demie nie porwała. Gra wygląda świetnie i tak naprawdę tyle dobrego mogę o niej w tej chwili powiedzieć.

 

no nie wiem czy nieudolna wielu ludzi chce poznać historię gier w formie takiego filmu żeby tylko kliknąć coś tam od czasu do czasu a ten tryb jest imo bardzo fajny jeśli się nie chce za bardzo myśleć tylko lecieć do przodu. Nie chce mi się tłumaczyć na Twoim przykładzie bo widzę że ciebie i tak nic nie zadowoli xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieudolna w sensie nic nie dająca starym fanom. Mogę się założyć, że ten tryb będzie używany przez promil graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy nieudolna wielu ludzi chce poznać historię gier w formie takiego filmu żeby tylko kliknąć coś tam od czasu do czasu a ten tryb jest imo bardzo fajny jeśli się nie chce za bardzo myśleć tylko lecieć do przodu. Nie chce mi się tłumaczyć na Twoim przykładzie bo widzę że ciebie i tak nic nie zadowoli xD

To dlaczego takie osoby nie przerzucą się po prostu na filmy? Gry to nie filmy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie nie pytaj dla mnie system walki w demku był mega dobry. btw zespotowałem nowego janusza co chce wcisnąć komuś deluxa na allegro za 450 zł xD napisałem ze za pobraniem wezmę bo przeczytałem w jego negatywach że w dupie ma i gry wysyła po 2 tygodniach itp i trzeba do allegro pisać zanim wyśle. No to mi odpisał z 50 błędami ortograficznymi że on ma umowę z kurierem na wysyłkę zwykłą co już jest bullshitem ale ok, napisałem spoko to wyślij mi fotkę tej gry i żeby na tej fotce była jego dłoń z kciukiem skierowanym w dół. Zero odzewu od razu od tamtej pory a wcześniej mnie namawiał żebym kupił xD czyli nie ma gry sam pewnie czeka na dostawę i wyśle po 13 kwietnia bo jak 10 do niego przyjdzie do w pon będzie mógł najwcześniej. Jak mnie tacy ludzie wkurzają chyba serio kupie to nie zapłacę i się nie będę odzywał do niego przez miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dokończę ten wątek. Chodzi mi po prostu o to, że takie podejście jest szkodliwe dla rynku gier wysokobudżetowych, bo te o niższym budżecie rządzą się już zupełnie innymi prawami. Już dziś widać jaką tendencję mają twórcy przy projektowaniu gier. Spora część AAA jest do siebie podobna, dużo jest zwyczajnych "filmówek". To dlatego, że ludzie chcą na siłę przerobić gry na filmy, a producenci się do tego dostosowują, by mieć większą sprzedaż. 

 

Uwaga, absurdalny przykład szczerbaty.gif: To tak jakby weganie mieli nagle zacząć masowo oblegać burgerownie i żądać, by robili tylko kotlety z ciecierzycy. Burgerownie by się zgodziły, bo okazuje się że tych przykładowych wegan jest tak dużo, że są atrakcyjną pulą klientów. No i zaczynają produkować masowo burgery z ciecierzycy, a innym fanom burgerów zostają z łaski jednego burgera mięsnego wypisanego w menu malutkimi literkami. Paranoja, prawda? Więc dlaczego taka zbiorowa paranoja istnieje wśród "graczy"? 

 

Ja nie mam z tym żadnego problemu, żeby gry na potrzeby takich osób powstawały. Im więcej gatunków tym lepiej, tym większy wybór i każdy znajdzie coś dla siebie. Tyle że my mamy do czynienia z sytuacją, gdzie jeden gatunek spycha kilka innych gatunków do rangi niszy. A to już nie jest fajna sprawa.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

To dlaczego takie osoby nie przerzucą się po prostu na filmy? Gry to nie filmy.

 

Jak nie, a Life is Strange :P to taka interaktywna gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego takie osoby nie przerzucą się po prostu na filmy? Gry to nie filmy.

Bo takie gry dają ułudę decyzyjności. W filmie bohater powie "kurdę", a Ty w grze możesz powiedzieć jeszcze "k***a" i "motyla noga". Skutek ten sam ale mogłeś wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z reguły skutek jest inny coraz częściej właśnie i to jest fajne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dzień Dobry,  Mam pytanie dotyczące chłodzenia wodnego przykładowo: Silver Monkey X SNOWY ARGB 240 2x120 mm. Jeżeli kupuję się taki zestaw, to trzeba uzupełniać w nim płyny itd, czy wyjmuję się z pudełka, montuje i z głowy? Pytam z czystej ciekawości, wiem, że kiedyś z wodnymi było trochę zabawy, ale dzisiaj wyglądają na gotowe od razu po wyjęciu z pudełka.  Druga sprawa, czy te tańsze chłodzenia są cos warte, czy to bardziej bajer niż funkcjonalność? 
    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...