Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

przemekan

Laptop do 1800 dla dziecka 9lat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się na laptopem do 1800zł (lub 2000zł jeżeli będzie miał już SSD) dla 9 letniej dziewczynki.

1. Przeznaczenie j/w czyli gry internetowe, FB, internet.

2. Oryginalny Windows 7/8

3. SSD koniecznie-na 100% będzie latane z laptopem-zresztą stać to może stacjonarka, a jak się ma laptopa to się z nim lata/chodzi.

4. Przekątna ekrenu do 15-15,6.

5. 4GB Ramu spokojnie wystarczy (oczywiście może być więcej)

6. Dodatkowa karta graficzna-może być ale nie musi.

7. Najlepiej gdyby miał pełnowymiarowe klawisze kierunkowe (tzn. nie takie: http://www.x-kom.pl/...w-7hp64x.html#)

8. Procesor i3 400x lub i3-5005U, ale może też być coś z serii 3xxx, AMD też może być.

Myślałem o:

http://www.x-kom.pl/...4x-r5-m330.html

ZALETY:: Procesor Broadwell, matowa matryca, rozsądna cena (starczy jeszcze na SSD i akcesoria), system w cenie

WADY: Bateria 2200mAh? (Ale nie wiem czy może mieć ona aż taki wpływ na czas działania- z drugiej strony Broadwell'e).

 

Z lepszą baterią (reszta j/w prócz procesora):

http://www.x-kom.pl/...in8-gf820.html#

http://www.x-kom.pl/...win8-gf820.html

http://www.x-kom.pl/...d-rw-win8x.html

Z AMD

http://www.x-kom.pl/p/201471-notebook-laptop-15-6-acer-v5-552g-a8-5557b-6gb-500-win8-hd8750.html

 

Który z powyższych?

Jak będzie wyglądała jakość wykonania?

A może coś przeoczyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo g510 z i3m + radeon r5

i3m czyli wersja wysoko taktowana wydajniejsza niz i3ulv ktore podales

JEst to zwycajny typowo domowy laptop do internetu

cena niska, jeszcze do niedawna za ok 2 k mozna go bylo kupic z dyskiem ssd 250 gb fabrycznym ale cos wsiąkła ta konfiguracja i póki co nie ma.

Jakość wykonania przeciętna, bez fajerwerków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba satellite c55 z i3M i GF740m

Masz pełny procesor i3M + wydajna grafike GF740m w lepsze gierki spokojnie dziecko pogra. Wykonanie średnia pólka lecz jest całkiem atraktycjny wygląd.

Tutaj masz juz dysk SSD 128 gb fabryczny oraz win 8,1 w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy lepiej kosztem procesora wziąć matową matrycę czy błyszczącą, nie ukrywam, że z listy wyrzuciłem wszystkie błyszczące.

@up nie pasuje mi klawiatura-za małe klawisze góra/dół, dziecko zapewne na początku do gier będzie właśnie z nich korzystać więc takie mikrusy odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP zminiłem HP na toshibe.

 

W takim razie zobacz sobie Acer v5-552g z AMD8 i HD8750m - Matowa matryca jak w HP czyli nie odbija otoczenia, do tego całkiem niezłe wykonanie jak na ta cenie (aluminiowe wnętrze laptopa), wydajna karta graficzna wydajnosc GF740m, win 8 jak i dysk SSD 128 gb w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer m3-581 z i3ulv + gt730

Wydajnośćjak modelu powyżej

MA lepszą obudowe bo aluminiową

ma ponadto dotykową matrycę

jakieś tam SSD msata ale to najprawdpodobniej działa na zasadzie pamięci szybkiego dostępu a nie wydzielonej pamięci dyskowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wybór padnie na G510 z i3-4000M

http://www.x-kom.pl/...b0554b00be76e1#

- błyszcząca matryca, ale zapewne i tak będzie używany głównie w domu więc chyba to nie będzie aż tak dotkliwe/uciążliwe.

+ wydajny procesor Test i3-4000M -wygrywa ze wszystkimi "U", a w grach nawet na zintegrowanej grafice miażdży inne i3 U .

+ dysk 1TB

+ bateria 4400

+ w sumie nie najgorsza jakość wykonania. http://pclab.pl/art59432-18.html

+cena-wystarczy na SSD 128GB+torba+obudowa na HDD.

Wyszłoby coś takiego:

1 Torba na notebook do 15 - 16" Targus CN31 49,00 zł

2 Obudowa dysku 2,5" Gembird EE2-U3S-2 (SATA na USB 3.0) aluminiowa czarna 39,00 zł

3 Dysk SSD Crucial 120GB 2,5'' SATA SSD BX100 7mm 245,00 zł

4 Notebook / Laptop 15,6" Lenovo G510 i3-4000M/4GB/1000/DVD-RW/Win8.1 R5 M230 1 649,00 zł

Razem: 1982zł.

Lub laptop+250GB SSD Crucial BX100=2018zł

Póki co nie widzę nic wydajniejszego w tej cenie z systemem i SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

Może ten, matowa matryca, SSD, grafika dedykowana, ale też ma małe strzałki.

Kupiłem znajomemu laptopa Dell Inspiron z tym procesorem i Windows i uruchamia się w 16 sekund.

Nie kupuj laptopa z Windows8, win7 jest znacznie bardziej intuicyjny.

Nie słuchaj też tych naganiaczy z Xkom oni polecą za prowizje wszystko,poczytaj kilka wątków w tym dziale zawsze są te same osoby z poradami to Ci co mają numer partnereid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

Może ten, matowa matryca, SSD, grafika dedykowana, ale też ma małe strzałki.

Kupiłem znajomemu laptopa Dell Inspiron z tym procesorem i Windows i uruchamia się w 16 sekund.

Nie kupuj laptopa z Windows8, win7 jest znacznie bardziej intuicyjny.

Nie słuchaj też tych naganiaczy z Xkom oni polecą za prowizje wszystko,poczytaj kilka wątków w tym dziale zawsze są te same osoby z poradami to Ci co mają numer partnereid.

Ciekawa propozycja, ale już przekracza budżet. Strzałki nie są aż takie złe jak w tym HP. Ale ma procesor ULV, który jest słabszy od "emek".

Windows7/8 to już się zdecyduje/przemyśli (przy czym dla dziecka chętniej dał bym "7" ).

Akurat zanim zakupie to jak widzisz przeglądam testy i czasami warto wziąć coś tańszego a skonfigurować pod siebie.

Warto brać z HDD i później zmieniać na SSD, bo taniej i mam 2 dyski, a tak tylko jeden praktycznie w tej samej cenie.Najprawdopodobniej jest to efekt nowości, bo zauważyłem że SSD kupiony oddzielnie+HDD=cena laptopa w konfiguracji tylko z SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego dokładnie oczekujesz ale Lenvo jak i Acer sa słabe konfiguracyjnie od podanych przezmnie propozycji :P

 

Lepszy procesor nie przyspiesyz CI prace laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

Widziałeś w ogóle jak są wykonane tanie Toshiby bo moim zdaniem to jedne z najsłabiej wykonanych laptopów na rynku oprócz Lenovo.

Natomiast Acer ma procesor od AMD a to go dyskwalifikuje.

Natomiast o ba mają Windows8 a to znacznie gorzej niż z 7.

 

Innym wyjściem jest zakup laptopa bez SSD i Windowsa i dokupienie ich osobno,wyjdzie drożej ale większy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast o ba mają Windows8 a to znacznie gorzej niż z 7.

 

Dlaczego gorzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu Windows7 jest znacznie bardziej intuicyjny niż win8, lepiej wygląda i ...nie będę się tłumaczył.

Autor wątku jasno napisał że woli 7 dla dziecka niż 8 który wszyscy polecają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim odczuciu, zdanie

Windows8 a to znacznie gorzej niż z 7
napisałbyś jakby to był fakt niezaprzeczalny a nie Twoja opinia. Dla mnie na przykład 8.1 jest o wiele lepszym system jak 7.

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crucial bx100 jako SSD to bardzo dobry wybó. Chyba aktualnie najbardziej się opłącający SSD dla pojemności 2xx GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego dokładnie oczekujesz ale Lenvo jak i Acer sa słabe konfiguracyjnie od podanych przezmnie propozycji :P

 

Lepszy procesor nie przyspiesyz CI prace laptopa.

To co ją przyspieszy-lepsze wykonanie?

Lenovo w mojej konfiguracji słabsze od Twoich propozycji?

i3-4000M vs i3 3110M

BX100 vs SSD (nie wiadomo jaki model)

Dodatkowy dysk 1TB vs ......

R5 M230 vs GT 740

 

@Up

 

Widziałeś w ogóle jak są wykonane tanie Toshiby bo moim zdaniem to jedne z najsłabiej wykonanych laptopów na rynku oprócz Lenovo.

Natomiast Acer ma procesor od AMD a to go dyskwalifikuje.

Natomiast o ba mają Windows8 a to znacznie gorzej niż z 7.

 

Innym wyjściem jest zakup laptopa bez SSD i Windowsa i dokupienie ich osobno,wyjdzie drożej ale większy wybór.

Nie będę dopłacał do Windows 7 - 200zł (tyle więcej kosztuje G510-i3-4000M z Win7).

AMD A8 5557 nie jest złym procesorem i akurat to nie dyskwalifikuje tego laptopa.

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-V5-552G-Notebook.108465.0.html

Po prostu w tej cenie po modyfikacjach mam lepszego (przynajmniej jeżeli chodzi o wydajność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...