Skocz do zawartości
Piteero

No man's sky

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a ta gra to nie jest przypadkiem zwykły grind surowców jak w pierwszym lepszym survivalu? Da się pograć single? Co tam jest konkretnie do roboty z perspektywy grania single?

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie a ta gra to nie jest przypadkiem zwykły grind surowców jak w pierwszym lepszym survivalu? Da się pograć single? Co tam jest konkretnie do roboty z perspektywy grania single?

Tak da się pograć w single. W zasadzie multi to prawie to samo co single. Jednak gra głownie polega na wykonywaniu prostych misji typu leć tu zrób to (np. wydobywaj ileś tam surowców) potem wróć do zleceniodawcy i złóż raport i w zasadzie tak w kółko. Fabuła jakaś tam i jest trochę bardziej rozbudowana od sztandarowych misji ale w zasadzie też polega od lataniu z punktu a do b potem do c itd. Powalczyć też można ale to głównie z botami i to tylko statkiem w kosmosie a same walki też nie są zbyt rozbudowane. Rozwal kilka statków i w zasadzie tyle. Jednak żeby przeżyć musisz właśnie zbierać surowce, dbać o swój statek bo jak nie to się rozleci chyba że grasz na trybie normalnym.

 

Mnie w tej grze kręci wielkość wszechświata, możliwość lądowania na każdej planeta, budowania (chociaż budowanie tej w grze mocno kuleje). Odkrywania nowych planet (chociaż większość to powtórki). Najbardziej co mnie rozwala w tej grze to że jak się wyląduje np. na księżycu to widać z niego planetę. Jedynie czego mi brakuje to dużych miast na planetach i była by to gra idealna. Co prawda bazy są ale w zasadzie składające się z kilku budynków i w zasadzie tyle.

 

Ogólnie gra ma potencjał i wiele jeszcze można zrobić w tej grze. Nawet jakby był jakiś płatny dodatek to mógłbym zapłacić bo gra naprawdę fajna ale jednocześnie trochę mało rozbudowana. Ciągle czegoś mi w tej grze brakuje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

UWAGA! Nie kupować gry bo coś zwalili. Jak wyszło ostatnie update to jeszcze gra jako tako działała, potem jeszcze wyszło kilka mniejszych żeby naprawić poprzednią łatkę i teraz w ogóle gra mi się nie chce włączyć. Do tego jak czytam na forach to tym co działa to niestabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prosiaku działa. Wczoraj z 3h grałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gralem wczoraj po 21 i nie mialem zadnych problemow na PC. Sprawdze dzisiaj czy faktycznie cos skopali po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzisiaj wyszedł znowu nowy patch i naprawił ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przytrafiły mi się parę błędów w trakcie grania przechodzi do menu z wyborem gry sieciowej lub normalnej, kolejny błąd po załadowaniu się gry mój statek sam odlatuje i lata sobie po planecie bez możliwości jego przechwycenia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przytrafiły mi się parę błędów w trakcie grania przechodzi do menu z wyborem gry sieciowej lub normalnej, kolejny błąd po załadowaniu się gry mój statek sam odlatuje i lata sobie po planecie bez możliwości jego przechwycenia :E

 

No man`s sky nabiera nowego znaczenia przez statki widmo. :E

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na prawdziwą żyłę złota. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Planeta ze złomem za sztukę od 200k do 2,2mln.

HP4MuSm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Natrafiłem na prawdziwą żyłę złota. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Planeta ze złomem za sztukę od 200k do 2,2mln.HP4MuSm.png

Ostatnio wprowadzili sporo nowości, może to jest jedna z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

kupiłem wczoraj gierkę - 80zł to nie tak źle, a zaciekawiła mnie gierka po tych wszystkich łatach. I co ciekawe mam spory problem z FPSami.

 

Mój sprzęt to:

i5 8400

GF1070

8gb ram

win10

 

więc teoretycznie problemów być nie powinno.

 

Szukałem trochę na necie - są jakieś tam rozwiązania, ale wszystkie z 1-2 lata wstecz. Próbowałem się bawić z ustawieniami w samej grze - zmniejszając detale, włączając/wyłączając różne opcje - ale nie specjalnie pomaga. Co ciekawe - zmienię opcje graficzne w grze, zresetuje ją, a po chwili wchodząc do opcji wracają ustawienia "fabryczne".

 

Ktoś może wie jak rozwiązać problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Siema, kupiłem wczoraj gierkę - 80zł to nie tak źle, a zaciekawiła mnie gierka po tych wszystkich łatach. I co ciekawe mam spory problem z FPSami.Mój sprzęt to:i5 8400GF10708gb ramwin10więc teoretycznie problemów być nie powinno.Szukałem trochę na necie - są jakieś tam rozwiązania, ale wszystkie z 1-2 lata wstecz. Próbowałem się bawić z ustawieniami w samej grze - zmniejszając detale, włączając/wyłączając różne opcje - ale nie specjalnie pomaga. Co ciekawe - zmienię opcje graficzne w grze, zresetuje ją, a po chwili wchodząc do opcji wracają ustawienia "fabryczne".Ktoś może wie jak rozwiązać problem?

Dokup ramu 8GB + system W10 to za mało na dzisiejsze gry. Swoją drogą ta gra jest skopana totalnie po ostatnim patchu. Wczoraj odpaliłem steam, chciałem zmienić ustawienia graficzne to przy zapisie zmian zwiesił mi się komputer choć mogłem myszką ruszać ale nic się nie dało zrobić. I jedynie co mogłem to zrestartować komputer. Dziś widzę że znowu wyszedł mały patch ale boje się tą grę teraz włączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem inaczej - wrzuciłem grę na dysk SSD... i lagi zniknęły mimo ustawienia wszystkiego na "wysokie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać po premierze ostatniej dużej poprawki i widzę dużo rzeczy na plus. Ale chyba teraz jest trochę trudniej o surowce, albo trafiłem na planetę gdzie nie ma niektórych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać po premierze ostatniej dużej poprawki i widzę dużo rzeczy na plus. Ale chyba teraz jest trochę trudniej o surowce, albo trafiłem na planetę gdzie nie ma niektórych.

 

Po to mamy cały kosmos w okól nas ;]

 

Ja zagrałem tylko 1h, na razie się wstrzymam i poczekam na bugfixy. Ale pierwszy od premiery lekko jestem zły bo eksploracja z tego co widzę nie została tknięta, poprawili tylko kolory, skalowanie i gęstość flory np. drzewa, dodali kilka nowych elementów na biomach i tyle ?

 

Ja bym znów chciał polatać i pozwiedzać z zaciekawieniem a nie 10 raz baze zakładać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem na drugiej planecie i troche żałuję, bo na pierwszej miałem mnóstwo węgla i tlenu, ale z drugiej strony na obecnej trafiłem na dobrą farmę minerałów i już po godzinie kupiłem nową broń z 16 slotami za 1.8 mln i trochę schematów:)

 

Na obecnej, zmrożonej, muszę eksplorować aby nie udusić się i mieć paliwo do lasera ?

 

Ale do jednej rzeczy nie mogę dojść, gdzie jest mapa terenu i jak odnaleźć miejsca gdzie się już było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy SP, ale podobno można do kogoś dołączyć lub spotkać podczas eksploracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem na drugiej planecie i troche żałuję, bo na pierwszej miałem mnóstwo węgla i tlenu, ale z drugiej strony na obecnej trafiłem na dobrą farmę minerałów i już po godzinie kupiłem nową broń z 16 slotami za 1.8 mln i trochę schematów:)

 

Na obecnej, zmrożonej, muszę eksplorować aby nie udusić się i mieć paliwo do lasera ?

 

Ale do jednej rzeczy nie mogę dojść, gdzie jest mapa terenu i jak odnaleźć miejsca gdzie się już było ?

 

Nie ma mapy terenu, bo nie jest potrzebna - masz całą planetę która wygląda podobnie a do tego całe galaktyki układów. Widać jedynie że byłeś już na danej planecie/układzie i ewentualnie znaczniki ciekawszych miejsc przy skanowaniu otoczenia.

 

 

Ta gra to typowy SP? Czy mieszanka z MP?

 

 

Typowy SP z tym że można grać w łatwy sposób z randomami jak i z przyjaciółmi w Coopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z nowości szczególnie się spodobało komuś?

 

Po lekkim pograniu (jakieś 8h) mam wrażenie że kasa to już w ogóle straciła wartość :)

Fajny nowy system użycia nav. data - ale oczywiście trzeba było to spowolnić i nie da rady wymienić np. 5 na raz. Nareszcie można przesuwać moduły pod lepsze combo bonusów.

 

No i standardowo gra zblokowała mi rozwój bo overseer nie chce się pojawić w bazie - frachtowiec jest be dla niego.

Sporo walki z grą i domyślania się co autor miał na myśli.

 

Jako że legalnie lecę na morfinie, to taka głupkowata gra z fajnymi widoczkami jest teraz idealna ;p

(zabawne że nawet discord tej gry nie chce mi działać :D :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Po 2-3 latach od premiery gry postanowiłem ponownie obadać tę grę - sporo się mówi o dodaniu wielu dupereli .. Niestety.. Wciąż w tej grze wieje nudą. Jest ciekawiej i więcej contentu ale wciąż nie jest to na co liczyłem.

 

Btw. Gamespot dał tej grze 9/10. Boli.. Boli.. Oczy bolą jak zobaczyłem ocenę na tym portalu. A kiedyś tak ceniłem sobie ten portal ehh..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie robiłeś w tej grze? przecież tu jest masa rzeczy do roboty. Grasz w jakąś starszą wersje z torków lul?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie robiłeś w tej grze? przecież tu jest masa rzeczy do roboty. Grasz w jakąś starszą wersje z torków lul?

 

Ja zrobiłem w tej grze wszystko co się da, mam 185h (tak naprawde to dużo mniej) i zgadzam się że gra jest nudna jak nie wiem i niezwykle ograniczona.

Było dobre do bezsensownego pobiegania jak już nie było w co grać.

(a ostatni update jest OP jak nie wiem - kasa już w ogóle nie ma znaczenia - uczciwie bez gliczy dobiłem do miliarda i mi się odechciało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, gdzie są miłośnicy tej gry? Pochowali się? Przecież wielki update jest.

To znowu osoba która nie przepada za NMS ma pisać o co w nim chodzi?

 

Swoją drogą dobry update.

Ale niech już odpuszczą :/ niech się wezmą za coś nowego - już, już - udowodniliście że było wam przykro z powodu tego totalnego fakapu, spoko - teraz może nowa gra?

 

A update serio ciekawy - praktycznie wyeliminowywał patologie, polegającą na staniu 2-12h w systemie i czekaniu na fajny statek do kupienia.

Z tego co widzę to mój miliard kredytów szybko pęknie.

A później jeszcze trzeba mi 50k nanitów.

Nice.

 

Do tego personal refiner - coś co jest normą gier tego typu :) No ale teraz pewne rzeczy robimy z naszego inv. (jedyne parę lat na załapanie tego)

 

Można mieniać multitoola xDDDD OMFG!!!!!one!!one!!!!! - tak, można mieć różne - spokojnie, oddychajmy :).

 

Ech, serio dali już by spokój z pompowaniem tego trupa.

I do kolejnej gry zatrudnili kogoś od game-design - bo leżą w tej kwestii całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mają zamiaru poprawić eksploracji to niech dadzą 1-2 mniejsze patche z balansem rozgrywki, bugfixami i tyle.

Swoje zarobili, czas na coś nowego no chyba że dodadzą kolejny duży patch który nastawiony jest głównie na eksplorację to wtedy chętnie znów zagram.

 

A po cichu robią już 2 gry więc hejterzy mogą spać spokojnie, bedzie na co pluć jadem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...