Skocz do zawartości
Piteero

No man's sky

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie mają zamiaru poprawić eksploracji to niech dadzą 1-2 mniejsze patche z balansem rozgrywki, bugfixami i tyle.

 

Co update to walą takimi bugami że omg - teraz też, chcesz mieć 10 miliardów kasy i miliard nanitów w pół godziny? Żaden problem. (a niektóre bugi sprzed 3 lat dalej są)

Szkoda mi tej gry, bo z całkiem sensownymi możliwościami tam absolutnie nie ma co robić - parę misji na krzyż i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, gdzie są miłośnicy tej gry? Pochowali się? Przecież wielki update jest.

To znowu osoba która nie przepada za NMS ma pisać o co w nim chodzi?

Przecież nikt Cię o to nie prosi :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt Cię o to nie prosi :heu:

 

Najmocniej przepraszam że w temacie o grze piszę o danej grze, zgłoś do moderacji taki skandal.

Jestem po prostu ciekaw kto z tych co tak zachwalali faktycznie to śledzi i dalej w to gra. 7k peak na steam to raczej nie wiele po update.

 

Serio nie wiem po co oni to dalej ciągną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co update to walą takimi bugami że omg - teraz też, chcesz mieć 10 miliardów kasy i miliard nanitów w pół godziny? Żaden problem. (a niektóre bugi sprzed 3 lat dalej są)

Szkoda mi tej gry, bo z całkiem sensownymi możliwościami tam absolutnie nie ma co robić - parę misji na krzyż i tyle.

 

To że nie ma co robić to zrozumiałe bo może były tu na tym forum z 2 osoby którę lubiły tę grę od początku i wszyscy spodziewali się czego innego po grze ;]

Misje to akurat są zbędne (imo), motywem miała być eksploracja kosmosu a nie minecraft w kosmosie. Fajnie że poprawili oceany i całość od strony graficznej ale ta cała reszta średnio pasuję chyba starym graczom dlatego tak to wygląda jak wygląda. Sam mam 300h i nie wiem co mógłbym tam robić więcej skoro nie ma nic nowego do eksploracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

 

Serio nie wiem po co oni to dalej ciągną.

 

Mnie też to zastanawia. Ta gra to jeden wielki crap. A żeby przetrwać zrobili z gry kosmiczne grę online. Znow na steam fala negatywnych opinii :). A miało być niby lepiej po tych dużych updejtach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to zastanawia. Ta gra to jeden wielki crap. A żeby przetrwać zrobili z gry kosmiczne grę online. Znow na steam fala negatywnych opinii :). A miało być niby lepiej po tych dużych updejtach.

 

Grze brakuje balansu, większego celu i jakiegoś wyzwania.

 

Fajnie aby zarabianie, najlepsze elementy-receptury-surowce były tylko na planetach ekstremalnych gdzie było by zagrożenie od jakiś potworów, klimatu, środowiska. Wtedy mielibyśmy sens ulepszania sprzętu, kombinezonu itp.

Typy statków były by przypisane do konkretnych celów, sens walczenia z silnymi piratami miało by tylko np. w stakach ofensywnych, podróż na dalekie odległości w galaktyce była by dużo dużo lepsza statkach przeznaczonych do eksploracji (co niby obecnie jest ale słabo jest zrobione).

 

Mieli byśmy wtedy sens kupowania fregat i trzymania tam różnych statków do różnych zadań, plus oczywiście balans całej ekonomii tak aby np. zarabianie było by zbalansowane.

Kwestia im bliżej do centrum tym trudniej i ciekawiej w ogóle nie została ruszona a powinna być głównym celem i tym najtrudniejszym.

 

Po dotarciu do centrum przynajmniej gracz miałby wtedy uczucie że zrobił kawał dobrej roboty i można odstawić grę na półkę, a tak na prawdę teraz fajne jest pierwsze kilka godzin i później wieje nudą.

 

Nie sądze że po tym co zrobili od wersji 1.0 takie rzeczy są nie możliwe. Ale gra raczej jest z typu 'family friendly' niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam że w temacie o grze piszę o danej grze, zgłoś do moderacji taki skandal.

Jestem po prostu ciekaw kto z tych co tak zachwalali faktycznie to śledzi i dalej w to gra. 7k peak na steam to raczej nie wiele po update.

 

Serio nie wiem po co oni to dalej ciągną.

Ojej, jakiś Ty dowcipny :lol2:

 

Pisz sobie co chcesz. Zwisa mi to. Tylko się nie stawiaj w takim świetle, jakbyś "musiał" ludziom coś tłumaczyć , bo tego robić nie musisz. I uwaga - nikt na to nie czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Podpisuję się praktycznie pod wszystkim.

W tym momencie, bez użycia exploitów/bugów w parę godzin po uruchomieniu nowej gry możemy być miliarderami. Ok, ciężej o nanity, ale też nie potrzebujemy ich aż tyle.

Tutaj nie ma celu - a gra nie pozwala na jakąś szczególną kreatywność - bazy są potwornie ograniczone. End-game nie istnieje, zakończenie to kpina.

Dłubią coś tam nowego i przyznaję że jestem ciekaw efektu.

Ale w ogóle wychodzi na to że lepiej wydać chłam i łatać go przez parę lat niż dopracować produkt. Nie zdziwię się jak zgarną nagrodę ze steam awards. (labor of love)

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd w No Man's Sky brać żywe srebro?

na anomalji musisz brać zadania można odebrać żywe złoto kaskę itp( na samym dole jest taka kostka trzeba do nie podejść )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy dodatek jest już dostępny. To co stało się z tym tytułem przez te 4 lata jest niesamowite - twórcy ciągle wydają darmowe DLC do tego tytułu. Ja się odbiłem, bo ogarniania jest już za dużo. Rok temu robiłem powrót na nowym save, odbiłem się po przebytych ~30h bo jeszcze przez podstawy z tutów się nie przebiłem. Ogarniania jest od groma. Trzeba przyznać Sean Murray wyszedł z twarzą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to chyba w całości żmudne zbieranie zasobów i budowanie czegoś tam?...
Nawet miałem sprawdzić teraz w passie, ale jak oglądam filmy na YT, to w sumie nie widzę w tym żadnego sensu.  Patrząc na yT to taka np. Subnautica wydaje się o wiele ciekawsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Zas napisał:

Ta gra to chyba w całości żmudne zbieranie zasobów i budowanie czegoś tam?...
Nawet miałem sprawdzić teraz w passie, ale jak oglądam filmy na YT, to w sumie nie widzę w tym żadnego sensu.  Patrząc na yT to taka np. Subnautica wydaje się o wiele ciekawsza...

Właśnie wróciłem do niej, grałem ze 2 lata temu 35h - jak dla mnie warto zagrać i warto być cierpliwym bo w końcu trafi się na planete idealnie pod swój gust i prędko jej nie opuści ?

Jest magia w tej grze naprawdę to wlatywanie z kosmosu w czasie rzecz na planete ...

Teraz kontentu dodali ale trzeba sterowanie sobie przypomnieć a troche tego jest ☺️.

Planet w tej grze zwiedziłem sporo były słabe mapy ale były i bardzo dobre, ogólnie mi się podoba stylizacja tej gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji sezonu ogórkowego do czasu CP 2077 i AC: V kupiłem na Steam z -50% zniżką. Mam nadzieję że się nie zawiodę, szczerze to nie wiem czego się spodziewać po tej grze - wiem, że jest jakaś fabuła, eksploracja, crafting i multiplayer ale to mój pierwszy raz jeśli chodzi o grę w tej tematyce. Widziałem kilkanaście filmideł na yt odnośnie faktu, że obecnie ta gra jest już dobra i grywalna oraz że warto dać jej szansę.

Skoro dałem szansę ETS 2 i jeździłem ciężarówkami to chyba tutaj nie będzie gorzej? :E

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że mimo 3 lat updateów gra jest nadal kosmicznie jałowa... dramatyczna większość funkcjonalności No Man's Sky sprawia wrażenie placeholdera, który nie ma żadnego sensu. Jasne, jest lepiej niż na premierze, ba, pierwsza godzina na Survivalu/Permadeath jest naprawde fajna, ale dalej już tylko równia pochyła. W ciągu pierwszych, nie wiem, 5 godzin zobaczysz wszystko co gra ma do zaoferowania. Nieskończony wszechświat jest nieskończony ale co z tego, skoro w grze po prostu nie ma co robić. I jasne, gra chce się nazywać sandboxem w kosmosie, ale co to za sandbox w którym nie można odegrać podstawowych fantazji? Chcesz być piratem w kosmosie? Magnatem międzygalaktycznego rynku? Kopaczem? Bounty hunterem? A może chcesz zbudować kolonię? Odkryć ukryte artefakty? Wszystko jest zaimplementowane w tak płytkiej formie, że równie dobrze mogłoby nie istnieć. No Man's Sky to gra na godzinkę, dwie w tygodniu żeby sobie polatać od planety do planety i to by było na tyle. Co z tego, że jest bazylion planet skoro odwiedzanie nowych nie ma absolutnie żadnego sensu. Ustawianie baz na wydobywanie surowców też nie ma sensu bo ich jedyna funkcja to przetwarzanie na inne materiały i wymiana na kredyty - tylko co z tego jak kasa dosłownie leży na ziemi i nie ma z niej żadnego pożytku. Jest kilka ficzerów pokroju rozbitych statków albo dereliktów ale co z tego, skoro każdy wygląda tak samo i odwiedzanie ich nie ma sensu, bo dają jedno, wielkie gówno. 

 

 

Edytowane przez ziCk_lodz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilekroc wlasnie jestem juz bliski kupna tej gry, to przypomina mi sie slowo, albo znowu gdzies przeczytam - monotonia. Nie powiem lubie fantastyke, ale szanuje swoj drogocenny czas na granie. Z tego co czytam gra oferuje ogromne mozliwosci juz w stosunku do pierwszego wydania.

Opinia @ziCk_lodz i paru innych utwierdzila mnie chyba zeby na razie przynajmniej dac sobie spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Event z nagrodami do zdobycia epicki statek z Mass Effect ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra żyje i ma się dobrze dostała kolejny Upgrade i ma być dalej rozwijana. CDPR tak to powinno wyglądać z CP2077 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest szok jaką drogę przeszło NMS od dnia swojej żenującej premiery - z piekła do nieba...

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male studio a pokazało ze można porażkę obrócić w sukces. Nikt już im nie wytknie że NMS to badziew. Brawo. Niektórzy powinni z nich wziąć przykład.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to ogarnęli na ten moment ale ja uważam że i tak to co najważniejsze już się bardzo nie zmieni tzn planety a planety są powtarzalne po jakimś czasie i nie chce się już szukać czegoś nowego, natomiast jak ktoś lubi osiąść na jednej planecie i sobie bazę budować, jeździć pojazdem czy tam łazić robotem (jak w tej aktualizacji co na filmiku) to ok, ja na trzmielu np latałem przerośniętym ?

Kiedyś pewnie do niej wrócę ale teraz odczekam jeszcze dłuższy czas niż ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupiłem sobie za 55zl, w CDkeys była promka. Zawsze mnie ciekawił ten tytuł. Już za samo wciągnięcie go z bagna im się te 55zl należało ?

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taki Minecraft tyle, że w kosmosie z grubsza. Gierka niby ma jakąś fabułę ale bardziej bym ją porównał do chilloutu jaki oferuje np. ETS 2.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co widze na gameplayu u góry to w życiu bym nie powiediał że to ta sama gra, którą odaplilem parę dni po premierze. Wtedy to był jakiś nieśmieszny żart a teraz? Heh, jednak się da gdy się chce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak sam niżej napisałeś - wykresy są skorygowane i w miarę poprawne, więc jednocześnie możesz zauważyć, że wahania występują niezależnie czy jest rozwój przemysłowy czy nie. Temperatury są na poziomie jak to było 800 lat temu, a nadal niższe niż 1200 lat temu. Skąd przekonanie, że teraz będzie już tylko rosło i rosło? Historia pokazuje, że było cieplej. W perspektywie geologicznej - nie tak dawno temu. Dodatkowo napisałem, że w krótkim terminie obserwujemy wzrost temperatury, ale po co patrzeć w szerszej perspektywie - nie bedzie pasować do narracji. Albo te wykresy średniej temperatury w latach 1960-1990 vs 2011-2020... piękne manipulowanie danymi na podstawie wybranych okresów. Profeska tylko po to aby po raz kolejny udowodnić, że ma się bezwzględną rację i każdy kto mówi inaczej to upadł na głowę.   No tak - jak zimno to naturalnie, ale jeśli mamy tak samo dynamiczny powrót "do normy" to już planeta się pali i to wina wyłącznie człowieka. Wysiadam. Poza tym - sam wzrost temperatur to pikuś - gorsze są tego skutki czy wzrost intensywności i siły zjawisk ekstremalnych jak tornada, huragany, powodzie itp (tutaj mozemy się chyba zgodzić) - tutaj nie mamy już żadnych rzetelnych "dowodów" jedynie szczątkowe kroniki jak to było kiedyś, które trzeba traktować z przymrużeniem oka.   Każdy widzi na wykresie co chce zobaczyć, ale ja wysiadam bo tutaj jest odchylenie tylko w jedną stronę, że jedyna niepodważalna prawda jest taka, że planeta się pali. Tak samo kiedyś płaskoziemcy też nie dopuszczali myśli, że mogą się mylić
    • Zwróć uwagę, że przy 4K 4070Ti z 12Gb będzie już na granicy w coraz większej ilości gier, dla własnego komfortu brałbym 7900XT wiedząc, że wydaję sporo kasy. A 4K mocno korzysta z GPU właśnie, więc nie wiem czy chciałbym pół środek jakim jest 4070 żeby zaraz się wkur(zać), że brakuje VRAMu a RT na tej karcie to bajer.  
    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...