Skocz do zawartości
Piteero

No man's sky

Rekomendowane odpowiedzi

Poleć do stacji/na jakiś posterunek z miejscem do lądowania (ale na stacji kosmicznej to szybciej idzie), jak wyląduje jakiś statek to podchodzisz do niego i zagadujesz do kapitana i składasz mu ofertę. Tak dla zainteresowanych statek z ~20 slotami to wydatek ok. 1mln, 30 slotów 10mln, 40 slotów 25mln, 48 slotów (największy chyba, większych nie widziałem) 67mln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieliście, że można sobie zakręcić krzesłem obrotowym w znalezionych bazach, ale imersja szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleć do stacji/na jakiś posterunek z miejscem do lądowania (ale na stacji kosmicznej to szybciej idzie), jak wyląduje jakiś statek to podchodzisz do niego i zagadujesz do kapitana i składasz mu ofertę. Tak dla zainteresowanych statek z ~20 slotami to wydatek ok. 1mln, 30 slotów 10mln, 40 slotów 25mln, 48 slotów (największy chyba, większych nie widziałem) 67mln.

 

Bardziej się opłaca przejmować statki, które uległy awarii na planetach. Mają one do +2 więcej slotów niż obecny którym latamy i w większości popsute technologie, które trzeba naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej się opłaca przejmować statki, które uległy awarii na planetach. Mają one do +2 więcej slotów niż obecny którym latamy i w większości popsute technologie, które trzeba naprawić.

Jak ktoś lubi zbierać te surowce to proszę bardzo, na pewno wyjdzie taniej :E BTW. wiecie co znajduje się za drzwiami zamkniętymi atlasami v1, v2, v3?

 

v1 - rozszerzanie inventory, tak jak drop pod

v2, v3 - pokój z kwiatkami, można je podnieść i dostać 10 węgla :E

jeśli szukacie atlasów v2 i v3 to sobie od razu darujcie bo wypadają z command outpost jako losowa nagroda za rozwiązanie zagadki, ale na każdej stacji czy posterunku otwierają ten sam pokój z tymi samymi kwiatkami -.-

 

Ta gra po prostu rozczarowuje na każdym kroku :lol2:

 

Po dotarciu do środka galaktyki (co zajmie jakieś 200 godzin, samo jechanie w mapie galaktyki z wciśniętym shiftem do środka zajmuje jakieś 10 minut):

 

Mamy cholernie długą i beznadziejną animację przejścia do innej galaktyki, w której zaczynamy "od nowa", ale mamy swój statek itp, samo dotarcie do środka nie zostaje przez grę odnotowane czy nagrodzone w żaden sposób poza zmianą nazwy galaktyki, przy warpowaniu się do jakiegoś systemu. Znowu mamy tą samą animację "budzenia się" co za pierwszym razem, obok nas leży sobie atlas w skrzynce, a statek mamy uszkodzony ... generalnie tak jakby nam usunęło save

 

1/10, chyba najbardziej niesatysfakcjonujące zakończenie gry jakie w życiu widziałem, ale w sumie nie mieli po co się starać bo zobaczy je chyba 0.0001% graczy, bo poziom grindu który trzeba przeskoczyć aby się tam dostać przechodzi ludzkie pojęcie.

Edytowane przez Ford

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka mam problem :E gra mi nie odpala crash apki na dzień dobry. Proc i3 radek r9 270 4gb ramu, wg specyfikacji to powinno sie odpalić a za nic nie moge....

Haha Shreku a jak Ty chcesz grac na takiej specyfikacji w NMS? :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, ze pobralem wersje "demo" pogralem 1.5H i teraz nie wiem gdzie zglosic sie zeby mi oddali to poltorej godziny zycia.

 

Gra jest denna, w dodatku wyglada jakby miala 10 lat, na sprzecie z sygnaturki mam okropne zwisy gry co kilak sekund na sekunde/dwie.

 

Nie rozumiem jak oni moga wolac za cos takiego 60 dolarow :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skaczący ananas mnie po prostu rozwalił :E ta gra to padło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te wielkie dinozaury ktoś znalazł co na trailerach były >??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te wielkie dinozaury ktoś znalazł co na trailerach były >??

Dokładnie takie same nie, ale znalazłem zwierzęta podobnej wielkości. No ale cóż... wszystkie mają takie same animacje (chodzenie, skakanie albo latanie) i te same AI więc nic ciekawego nie robiły. Odkrywanie nowych zwierząt/roślin to chyba najnudniejsza część tej gry, z 2.6GB, które waży ta gra profanity filter to chyba te 2GB :E Polecam od razu z broni usunąć ten skaner zwierząt, żeby zrobić miejsce na upgrade do kopania albo granatnik, bo granatnik strzela bardzo szybko, a 4 strzały rozwalają każde drzwi. Nowe bronie i tak tego skanera nie mają i po pierwszej zmianie broni nawet nie zauważyłem, że go nie mam bo użyłem ze dwa razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania że raczej nie możliwe jest stworzenie algorytmu który by generował za każdym razem inną animację poruszania. To samo tyczy się modeli zwierząt ktoś musiał najpierw zaprojektować elementy składowe niema algorytmów które tworzyły by całe modele które by wyglądały naturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest możliwa taka sytuacja jak na trailerze, że jakiś agresywny gatunek kosi drzewa a reszta mniejszych zwierzaków przed nim ucieka czy to ściema?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc gram sporo... w dniu pecetowej premiery zarwałem nockę sam nie wiem czemu bo... NMS jest nudna jak flaki z olejem to raczej szkielet gry niż gra. Niewiele do robienia. Planet wiele, ale co z tego skoro wysztkie bardzo podobne. Ta "gra" pokazuje, że liczy się jakość a nie ilość. Niestety :/

 

W sumie pograłem żeby postreamować trochę i tyle. Chyab niedługo No Man's Sky wyleci z mojego hdd. Za to kumpel zainspirowany moim streamem na YT zrobił taki ekhem teledysk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w sygnaturce nie posiadam ps 4 ale zagłębiłem się w paru recenzjach i poczytałem sobie opinie graczy to 50% poleca gre i jest za.... a 50% nie poleca i gra jest totalnym gu...

 

Mi osobiście gra podoba i bym dał ocenę patrząc srtrimy 7.5/10 a czemu bo na jak tak wysoką cenę na konsolach to jest ogromny świat a zawartości tyke co kot napłakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka szybko stanieje coś mnie się wydaje. Za 5 dyszek łyknę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

W sumie pograłem żeby postreamować trochę i tyle. Chyab niedługo No Man's Sky wyleci z mojego hdd. Za to kumpel zainspirowany moim streamem na YT zrobił taki ekhem teledysk ;)

 

Jak dla mnie to absolutnie najlepszy materiał z tej gry :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w sygnaturce nie posiadam ps 4 ale zagłębiłem się w paru recenzjach i poczytałem sobie opinie graczy to 50% poleca gre i jest za.... a 50% nie poleca i gra jest totalnym gu...

 

Mi osobiście gra podoba i bym dał ocenę patrząc srtrimy 7.5/10 a czemu bo na jak tak wysoką cenę na konsolach to jest ogromny świat a zawartości tyke co kot napłakał.

 

Większość graczy ocenia tą grę po 2-5h grania. Znam opinie ludzi co na pierwszej planecie siedzieli 5h. Czyli w sumie nic nie widzieli jeszcze. Ja po 5h już miałem porządny statek, zaliczyłem czarną dziurę :E i doszedłem do etapu robimy w kółko to samo. Czyli grind, aby skoczyć dalej i znowu grind i znok skok dalej. Na planety to bym nawet już nie zalatywał gdyby nie surowce :E. Po po zobaczeniu 20-40 planet na prawdę masz wrażenie, że wszystko to jedno i to samo.

Jak ktoś gra wolniej to wytrzyma i 20 może 30h, ale takich osób nie ma za dużo. I oceniając grę po kilku godzinach wystawi 10ke. A jak ktoś gra szybciej to już po kilku godzinach oceni grę dużo bardziej Ostro. A ta gra to miała być gra na długie godziny i miała zajmować fascynującą exploracją. Dla mnie ta gra to 4/10. Zdecydowanie brakuje contentu dla mnie to taka wczesna alpha pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to absolutnie najlepszy materiał z tej gry :E

 

Śmiech przez łzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra niby padaka a na steamie bije rekordy sprzedaży :hmm:

No cóż hype zrobił swoje, doszły do tego wypowiedzi Murray'a o "MMO w niekończącym się proceduralnie generowanym wszechświecie", pokazał parę najlepszych planet które mu wygenerowało i wszyscy to łyknęli. W dodatku marketingiem zajmowało się Sony, a produkcją studio które w swojej historii zrobiło jedną grę i był to jakiś side scroller na telefon czy coś takiego. Było wiele gniotów które się dobrze sprzedało patrz np. Watch Dogs. Dopóki ludzie będą kupować pre ordery dostając za to jeden statek, a recenzje będą się pojawiac dopiero po premierze to tak będzie dalej. Gdyby kilku youtuberów dostało klucze do wersji PC na 3-4 dni przed premierą to sprzedaż by wyglądała zupełnie inaczej (dlatego kluczy nie dostał nikt).

 

Większość graczy ocenia tą grę po 2-5h grania. Znam opinie ludzi co na pierwszej planecie siedzieli 5h. Czyli w sumie nic nie widzieli jeszcze. Ja po 5h już miałem porządny statek, zaliczyłem czarną dziurę :E i doszedłem do etapu robimy w kółko to samo. Czyli grind, aby skoczyć dalej i znowu grind i znok skok dalej. Na planety to bym nawet już nie zalatywał gdyby nie surowce :E. Po po zobaczeniu 20-40 planet na prawdę masz wrażenie, że wszystko to jedno i to samo.

Jak ktoś gra wolniej to wytrzyma i 20 może 30h, ale takich osób nie ma za dużo. I oceniając grę po kilku godzinach wystawi 10ke. A jak ktoś gra szybciej to już po kilku godzinach oceni grę dużo bardziej Ostro. A ta gra to miała być gra na długie godziny i miała zajmować fascynującą exploracją. Dla mnie ta gra to 4/10. Zdecydowanie brakuje contentu dla mnie to taka wczesna alpha pod tym względem.

Takie wolne granie dobre jest na konsole jak siedzisz głeboko w kanapie i machasz kciukami, na PC zawsze wszystko idzie szybciej, po 5h to ja już dawno miałem statek za 10kk i odwiedziłem 20+ planet, które przy okazji były identyczne i byłem grą znudzony do bólu, w dodatku gierka nie ma żadnych zabezpieczeń bo to przecież 'solo experience' i działa Cheat Engine więc jeśli jest jakiś ogólnoświatowy leaderboard w czymkolwiek (nawet nie wiem) to pierwsze top100000 to będą sami cheaterzy.

 

Przy okazji:

gra używa zmodyfikowanego Unity, cała prezentacja na E3 to był jeden wielki skrypt (i przy okazji nieistniejące w grze animacje co widać zresztą) no i nie ma śladu po multi więc Murray kłamał na każdym kroku :E

 

Ktoś z was próbował wlecieć w gwiazdę?

zero niespodzianek :E

Edytowane przez Ford

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA wykopie już wiedzą jak powinna wyglądać ta gra :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż hype zrobił swoje, doszły do tego wypowiedzi Murray'a o "MMO w niekończącym się proceduralnie generowanym wszechświecie", pokazał parę najlepszych planet które mu wygenerowało i wszyscy to łyknęli. W dodatku marketingiem zajmowało się Sony, a produkcją studio które w swojej historii zrobiło jedną grę i był to jakiś side scroller na telefon czy coś takiego. Było wiele gniotów które się dobrze sprzedało patrz np. Watch Dogs. Dopóki ludzie będą kupować pre ordery dostając za to jeden statek, a recenzje będą się pojawiac dopiero po premierze to tak będzie dalej. Gdyby kilku youtuberów dostało klucze do wersji PC na 3-4 dni przed premierą to sprzedaż by wyglądała zupełnie inaczej (dlatego kluczy nie dostał nikt).

 

Ja bym youtuberom nie ufał, mogą zostać posmarowani przez wydawcę. WD wcale takim gniotem nie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli qpa. Odepchnęliście mnie od pomysłu kupowania tego. Po przecenach za 50-100 może schylę się na wieczory które będą pod hasłem nie mam ochoty na wyjście, zostawcie mnie samego.

Wzorowy przykład jak nie nakręcać publiki pod produkcje? Jak nie spieprzyć? ChGW. Jestem zły. Naprawdę miałem ochotę na ten tytuł.

 

Ja bym youtuberom nie ufał, mogą zostać posmarowani przez wydawcę. WD wcale takim gniotem nie był.

 

Był rozczarowaniem w stosunku do materiału prezentowanego na targach. I chyba to był mój ostatni pre-order w życiu. Wydawcy to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym youtuberom nie ufał, mogą zostać posmarowani przez wydawcę. WD wcale takim gniotem nie był.

Bardziej bym ufał youtuberom niż np. IGN, który wystawił tej grze 9/10 podczas gdy została obsrana przez każdego youtubera któego oglądam lub znam, zgodnie zresztą z moimi oczekiwaniami. Porównaj sobie oceny wystawiane tej grze przez te wszystkie magazyny gamingowe z recenzjami ludzi na metacritic, Steam czy reddit. Wyraźnie widać gdzie zostało posmarowane. WD może kompletnym gniotem nie był na pewno lepszy od NMS, ale też gra została zhypowana nieprzeciętnie, a wyszła trochę kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...