Skocz do zawartości
Piteero

No man's sky

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież sam napisałeś, że pracowali za darmo :E

 

Sprzedaż im zatrzymała się praktycznie po miesiącu premiery (PC 0,8k Steamspy), więc chcą wyciskać z niego jeszcze więcej kasy i nie robią tego charytatywnie, a za pieniądze jakie wyłudzili hypem.

Daj spokój.

Usprawiedliwiają oszusta i naciągacza niech robią to dalej.

 

A potem te płacze, że takie złe EA czy inne Ubi dyma na wszystkim co się da.

Skoro małe studio może to dlaczego wielka korporacja nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że ciężko pracowali np. twórcy Dooma, czy Tekkena gdzie gry praktycznie od dnia premiery były dopracowane, już nawet nie wspominając, że tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że ciężko pracowali np. twórcy Dooma, czy Tekkena gdzie gry praktycznie od dnia premiery były dopracowane, już nawet nie wspominając, że tańsze.

Doom jest dobrą grą, szkoda że nie pracował nad nim Carmack ani Romero, twórcy Doom, Doom 2, Final Doom, Ultimate Doom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 patche będzie to lepsza gra niż na trailerach (poza tym z E3 bo tam przegieli :E)

 

Grafika jest teraz mega ale zabija nawet 1080 przy większych rozdzielczościach. Mimo wszystko niektóre tekstury zostały stare i wieje brzydotą.

 

 

What's up now haters !

 

 

Walking Titan

 

Patch Notes

 

Nie grałem nigdy w No Man's Sky ale wiele słyszałem o tej grze, był nawet taki czas że się nią interesowałem i chciałem nawet kupić ale wydążyło się coś dziwnego i olałem temat.

 

Teraz po roku jest idealna okazja aby ponownie odświeżyć temat.

 

Właśnie kupiłem No Man's Sky i mam pytanie kiedy będzie dostępna ta aktualizacja 1.3?

 

W KeyShop'ach szaleństwo wszystkie klucze od 120 do 180 zł wysprzedane zostały tylko te z zbliżoną ceną do STEAM czyli okolice 60 Euro :o.

Edytowane przez agent_x007
Cytowanie obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo kontrowersji to zawsze mnie ciekawiła ta gra, teraz jak się ukaże w fajnej cenie na PC to pewnie wezme, kampania to świetny pomysł.

Już ostatni update był niezły

 

W KeyShop'ach szaleństwo wszystkie klucze od 120 do 180 zł wysprzedane zostały tylko te z zbliżoną ceną do STEAM czyli okolice 60 Euro :o.

 

Na GMG jest za ~75zł :)

https://www.greenmangaming.com/games/no-mans-sky/#

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy opłaca się teraz to kupić na Steamie? Tzn. czy gra warta uwagi po dzisiejszym patchu? I czy pójdzie mi z 4gb ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W KeyShop'ach szaleństwo wszystkie klucze od 120 do 180 zł wysprzedane zostały tylko te z zbliżoną ceną do STEAM czyli okolice 60 Euro :o.

No, na pewno ;). No Man's Sky (-60% na Steam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można nie zrozumieć zwrotu 'za darmo' w tym kontekście...chyba każdy wie o co chodzi ?

 

 

na 4GB będzie ciężko, szczególnie jak sprzęt zbliżony do ilości ramu. Ja bym osobiście odpuścił bo wymagania gra na prawdę ma. Jeszcze nie odpalałem na nowym patchu, ale nie spodziewał bym się cudów optymalizacyjnych, szczególnie że znów grafikę poprawili.

 

 

Popytał bym na reddicie ale jak hype opadnie bo teraz więcej tematów niż odpowiedzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodają to co miało być do produktu który sprzedali za pełną cenę.

To jest kpina, a nie dawanie zawartości za darmo.

Ale jak widać działa. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 4GB będzie ciężko, szczególnie jak sprzęt zbliżony do ilości ramu.

 

Na pokładzie jeszcze i5-4210M 2.60GHz i GeForce 840M, warto spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz wskoczyła ta promocja wcześniej jej nie było i właśnie zażądałem refunda na STEAM. Ciekawe czy mi uznają? Odpaliłem grę raptem na 60 min. To jest lecenie w wała ja kupiłem za 60Euro a oni 2 godziny później wystawiają to samo za ponad połowę tej ceny :kwasny:.

 

EDIT: Na szczęście nie robili problemów

 

BlhiEi3.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pokładzie jeszcze i5-4210M 2.60GHz i GeForce 840M, warto spróbować?

 

Bez szans, szczególnie jeśli chodzi o kartę. Ludzie się skarżą że źle chodzi in na 1080 ale pewnie w 4k grają...na mojej 770 GTX w fullHD na medium daje radę grać ale są dropy miejscami, przed patchem było dużo lepiej.

 

Ogólnie gra się tak różni że nawet tęsknie za starym, brzydkim i prostym NMS. Ciężko się ogarnąć...wywaliłem 200h save i zaczynam od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez szans

 

Szkoda, może w przyszłości kupię, jak sprzęt będzie lepszy, wyjdzie parę patchy i NMS będzie tą grą z trailerów. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój.

Usprawiedliwiają oszusta i naciągacza niech robią to dalej.

 

A potem te płacze, że takie złe EA czy inne Ubi dyma na wszystkim co się da.

Skoro małe studio może to dlaczego wielka korporacja nie?

A kto tu kogokolwiek usprawiedliwia? Murray dostał już za swoje, mało tego odpokutował to updatejtami. Doszedł również kontent, którego na trailerach z 2014 nie było. Nadal trzeba po nim jechać jak i po całym HG? Bo taka moda?

Nakłamał źle, Ogarnął swoją grę nadal źle, dalsze wsparcie darmowymi patchami też źle. Zostawić tak jak było w dniu premiery Dobrze :E

Dzięki za uwzględnienie mojej skromnej osoby jako frajera pod newsem na głównej. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie rozumiesz podstawy problemu.

Takie zachowanie nie powinno być chwalone bo prowadzi do kolejnych tego typu patologii.

TAK on powinien się kalać, przeceniać mocno ten tytuł i dawać wszystko jak leci za darmo.

On w moich oczach nie wyszedł na + tylko w najlepszym razie wrócił do punktu 0.

Szansa jak najbardziej ale w kolejnym tytule i żadnego kredytu zaufania. Kickstarter i szumne zapowiedzi? Niech spada.

 

Nie odniosłem się do Ciebie konkretnie, więc nie zgrywaj ofiary.

A jeśli bierzesz rzeczywiście udział w bezsensownym apologizowaniu to nazywam rzeczy po imieniu.

 

Problem nie krwi w tym, że jakaś gra się komuś podoba, będąc obiektywnie nawet kupą łajna tylko w usprawiedliwianiu takich praktyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez szans, szczególnie jeśli chodzi o kartę. Ludzie się skarżą że źle chodzi in na 1080 ale pewnie w 4k grają...na mojej 770 GTX w fullHD na medium daje radę grać ale są dropy miejscami, przed patchem było dużo lepiej.

 

Ogólnie gra się tak różni że nawet tęsknie za starym, brzydkim i prostym NMS. Ciężko się ogarnąć...wywaliłem 200h save i zaczynam od nowa.

Bardzo grafę poprawili? wcześniej śmigało na 4k w 30+ fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie rozumiesz podstawy problemu.

Takie zachowanie nie powinno być chwalone bo prowadzi do kolejnych tego typu patologii.

TAK on powinien się kalać, przeceniać mocno ten tytuł i dawać wszystko jak leci za darmo.

On w moich oczach nie wyszedł na + tylko w najlepszym razie wrócił do punktu 0.

Szansa jak najbardziej ale w kolejnym tytule i żadnego kredytu zaufania. Kickstarter i szumne zapowiedzi? Niech spada.

 

Nie odniosłem się do Ciebie konkretnie, więc nie zgrywaj ofiary.

A jeśli bierzesz rzeczywiście udział w bezsensownym apologizowaniu to nazywam rzeczy po imieniu.

 

Problem nie krwi w tym, że jakaś gra się komuś podoba, będąc obiektywnie nawet kupą łajna tylko w usprawiedliwianiu takich praktyk.

Już to widzę, jak inne studia biorą przykład z Murray'a i przed premierą wystawiają chłopka. Co to będzie kłamał przed kamerą jaka to ich gra nie będzie. Raczej nikt więcej na takie ryzyko już nie pójdzie. Nie popadajmy w skrajność, ta branża i tak już poszła w złą stronę a gracze się na to godzą. Murray może być jedynie pozytywnym przykładem jak zacząć odbudowywać swoje nazwisko. Aktualnie tytuł jest przeceniony i trafił już na listę topseller jest zaraz po CSGO wyżej jest tylko PUBG. Ocena na steamie z godziny na godzinę się podnosi.

Nie odniosłeś się do mnie, ale przeczytałem swoje słowa u ciebie i nazwałeś to frajerstwem. Nie wiem jak inaczej to odczytać. Plują mi na twarz czy to deszcz :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOKŁADNIE one już to robią, a ta sytuacja potwierdza tylko, że nie trzeba być wielkim i mieć znaną markę by takie coś przeszło.

Do tego dochodzi przyzwolenie na takie łajdactwo pod płaszczykiem Kickstartera.

 

Ja nie mam zamiaru prowadzić krucjaty bo wiadomo, że "psy szczekają, karawana jedzie dalej" ale co jakiś czas zwracam uwagę na takie procedery szczególnie w przypadkach tak głośnych i nietypowych bo z niedużym dev'em.

 

Powiem inaczej. Nie pluję w twarz tylko od czasu do czasu pluje na takie zachowania.

Jeśli dostajesz rykoszetem to widocznie w złym miejscu stoisz. ;)

 

A cytat użyty bo niestety ale dokładnie obrazuje specyfikę problemu.

 

 

EOT z mojej strony bo jednak temat o grze, a co miałem napisać już napisałem. ;)

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo grafę poprawili? wcześniej śmigało na 4k w 30+ fps

 

Poprawili chyba wszystkie tekstury, dali lepsze oświetlenie + całkiem nowa technika LoD...ogólnie daje to tyle że gra już nie ma momentów brzydoty, wszystko jest po prostu ok czasem się na prawdę fajne widoki zdarzają.

Ja miałem przed patchem 30-60 fps ale raczej bez dropów, teraz 30 i z dropami...ale kilka opcji można wyłączyć i da się komfortowo grać, grafika i tak zostaje ok.

 

W 4k na pewno będzie łądnie wyglądać tylko właśnie pytanie ile trzeba zjechać z detalami...

 

Dla porównania 1.2 vs 1.3 na podobnych planetach (patrzyć na tekstury ziemi)

 

1.2

 

yotzgJs.jpg

 

 

1.3

 

afN0mCI.jpg

 

 

bonus

 

c2sXWdp.jpg

 

Edytowane przez Little Sun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Murray może być jedynie pozytywnym przykładem jak zacząć odbudowywać swoje nazwisko. Aktualnie tytuł jest przeceniony i trafił już na listę topseller jest zaraz po CSGO wyżej jest tylko PUBG. Ocena na steamie z godziny na godzinę się podnosi.

Nie odniosłeś się do mnie, ale przeczytałem swoje słowa u ciebie i nazwałeś to frajerstwem. Nie wiem jak inaczej to odczytać. Plują mi na twarz czy to deszcz :hmm:

 

Frajer to się napala na gre i kupuje pomimo że już wie jak to wyglada na starcie (zobaczył na YouTube np), mimo to zaraz po premierze płaci ponad 200zł i płacz po forach, ja też się interesowałem samym pomysłem na gre, poczekałem do tego momentu i gra zaczyna się robić sensowna i wyglądać. W tym momenie te 75zł jak za tyle zmian to cena całkiem dobra. Podobno zawiera kampanie na 30h ...

Murray branży nie zepsuje takimi zagrywkami, studia z wypracowanym dobrym imieniem nagle nie zaczną wymyślać czegoś czego nie będzię.

Doceniam jego starania bo jednak dużo osób poczekało i dopiero zaczną przygodę z NMS ale już dopracowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za 75zł

 

Na moim sprzęcie - 45-50fps na planetach, w kosmosie 60fps, przy wchodzeniu w atmosferę planety, lądowaniu spadki do 35fps.

Detale wysokie, 1440p, TAA, HBAO

Wrażenie jest niesamowite tego podróżowania :D , planety ładnie wyglądają -HBAO tu robi robote, podcieniowane różne kratery, setki dziur w obiektach ...

Póki co 4godz i jest ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie gra się tak różni że nawet tęsknie za starym, brzydkim i prostym NMS. Ciężko się ogarnąć...wywaliłem 200h save i zaczynam od nowa.

 

Grałem na wersji bodajże 1.07 wcześniej jakieś 40h. Kamieni milowych miałem zrobionych... 10.

 

Po najnowszym patchu 1.30 zacząłem grać od nowa. Rozegrałem 10h i kamieni milowych mam zrobionych... 42.

 

Jest dużo łatwiej, mam wrażenie, że crafting jest ułatwiony (mniejsze wymagania). Pomaga na pewno też wiedza nabyta we wcześniejszej wersji gry.

 

Wątek główny na plus (choć nie jest jakoś super odkrywczy).

 

Po najnowszym patchu po prostu przyjemnie się gra. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni jeszcze dać jakieś fixy i poprawić optymalizację. Oby.

76% pozytywnych recenzji z ostatnich 30 dni, ładnie i top1-3 najlepiej sprzedających się gier.

Mnie to tam cieszy, bo pewnie będzie więcej free contentu.

 

A do hejterów wyobraźcie sobie najlepszą grę jaka może powstać według was. Niech to będzie HL3, Warcraft 8 czy całkiem coś nowego.

Szumne zapowiedzi i cały cyrk marketingowy.

Hype dużo ludzi kupuję grę,

Gra wychodzi słaba jak NMS na premierę.

Ludzie źli wy też ale gracie bo mimo wad jakoś lubicie tą grę.

Po xx patchach gra jest plus minus tym co chcieliście a może nawet czymś więcej.

 

Jesteście zadowoleni że otrzymaliście grę idealną dla was czy jesteście źli że X firma nie dała rady wypuścić na premierę dopracowanej wersji z tych czy innych powodów...

 

Tak to wygląda dla wielu fanów NMS. I pisanie że ktoś nie ma honoru i daję się wyzyskiwać przez firmy rządne tylko kasy to jest dla mnie śmieszne...bo koniec końców ja otrzymałem grę w którą zawsze chciałem zagrać i szkoda tylko że rok musiało to się przesunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko kwestia szczerości i ryzykowania nią przed premierą.

Przed premierą trzeba zrobić wszystko, co możliwe, żeby produkt dobrze się sprzedał - i tu zrobiono wiele, bez liczenia się z tym, że po premierze wyjdzie prawda.

Kiedy z frontmenem studia, które stworzyło tę grę, przeprowadzano wywiady, on wiedział że łga do kamery.

To, co tu przeprowadzasz, to (a)logiczna manipulacja: ty byłeś w stanie zaakceptować różnicę pomiędzy marketingową papką a rzeczywistością. Większość (prawda?) jednak nie była w stanie.

 

Może w ten sposób pokazujesz nam działanie ciekawego mechanizmu psychologicznego: skoro kupiłeś grę, mimo hejtów nie zwróciłeś, to ta gra MUSI być dobra. Inaczej sam przed sobą będziesz musiał coś przyznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko kwestia szczerości i ryzykowania nią przed premierą.

Przed premierą trzeba zrobić wszystko, co możliwe, żeby produkt dobrze się sprzedał - i tu zrobiono wiele, bez liczenia się z tym, że po premierze wyjdzie prawda.

Kiedy z frontmenem studia, które stworzyło tę grę, przeprowadzano wywiady, on wiedział że łga do kamery.

To, co tu przeprowadzasz, to (a)logiczna manipulacja: ty byłeś w stanie zaakceptować różnicę pomiędzy marketingową papką a rzeczywistością. Większość (prawda?) jednak nie była w stanie.

 

Może w ten sposób pokazujesz nam działanie ciekawego mechanizmu psychologicznego: skoro kupiłeś grę, mimo hejtów nie zwróciłeś, to ta gra MUSI być dobra. Inaczej sam przed sobą będziesz musiał coś przyznać.

 

Większość wywiadów była 2-3 lata przed premierą, były wywiady w których mówił że nie dadzą rady dostarczyć wszystkiego. Były też rzeczy które zwykle nie sprawdziły się (według twórców) jak rotacja planet.

Pytanie tylko czy pozostałe kłamstwa, cena i data premiery były wynikiem nacisków Sony ? Brakiem kasy ? Bo skoro jednak i tak ogarnęli i pracują dalej się to znaczy że od początku chcieli zarobić małym kosztem, trochę to się gryzie ?

Ewentualnie jedynym wyjściem dla nich było sprzedanie gry jako AAA po to aby nie zbankrutować. A teraz to po prostu dobry gest z ich strony ?

 

Nigdy nie napisałem że to dobra gra była, nawet po 1.1 i 1.2. Tylko tyle że da się ją lubić jeśli ktoś oczekiwał od gry tylko podstaw - nieskończony proceduralny wszechświat do eksploracji. Teraz mogę powiedzieć że to dobra gra.

Również nie pochwalam takich rzeczy i nawet Sean na 'GDC Talk' brzmiał jak by miał coś z głową, bo chwalił się ile to osób nie grało w NMS na premierę...rly.

Ja jestem fanem gry nie tych którzy ją stworzyli.

Edytowane przez Little Sun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...