Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zieloczek100

SSD KingFast F9 256GB

Rekomendowane odpowiedzi

Tani dysk SSD z Chin?

Po ośmiu dniach od wysłania z Chin trafił w moje ręce dysk SSD KingFast F9 256GB.

Dysk jest solidnie wykonany, z całkiem przyzwoitymi osiągami, biorąc pod uwagę jego bardzo atrakcyjną cenę może okazać się ciekawą alternatywą dla wielu użytkowników spoglądając na ofertę innych budżetowych dysków SSD dostępnych na rynku.

 

Specyfikacja:

1) Model: F9 SSD

2) Producent: KingFast

3) Kontroler: SMI2246EN

4) Device Type: Internal Solid State Drive (SSD)

5) Rozmiar: 2.5"

6) Pojemność: 256GB

7) Typ pamięci: MLC

8) Interface: SATA3

9) Rozmiary: 100*70*7 mm

10) Wydajność:

Sekwencyjny odczyt/zapis (Max): 520/350MB/s

Pobór prądu podczas spoczynku: 0.3W

Pobór prądu podczas pracy: 2W

11) Niezawodność

M.T.B.F.: >2,000,000 hours

 S.M.A.R.T.: Support

 12) Gwarancja: 3 lata

13) NCQ/TRIM/SMART Support

 

4KB Sekwencyjny Odczyt IOPS

74212

4KB Sekwencyjny Zapis IOPS

68870

4KB Losowy Odczyt IOPS

74764

4KB Losowy Zapis IOPS

1555

 

Moja platforma testowa:

Intel G1820

MSI B85M-E45

Plextor M5S 128GB + WD RED 1TB

6GB DDR3

XFX 450W

Fractal R3

 

 

Dysk wysyłany jest w foliowej kopercie, owinięty dużą ilością pianki.

Po rozcięciu foli i usunięciu ochronnej warsty pianki naszym oczom ukazuje się takie opakowanie:

 

1.jpg

2.jpg

 

 

Z pudełka wyciągamy czarne papierowe opakowanie, które zabezpiecza nasz dysk SSD dużą ilością twardej pianki:

 

3.jpg

4.jpg

 

W czarnym opakowaniu znajduje się dysk SSD i akcesoria, a raczej ich brak, ponieważ oprócz dysku i instrukcji obsługi (w języku angielskim i chińskim) nie znajdziemy nic więcej:

 

 

5.jpg

9.jpg

10.jpg

Dysk prezentuje się następująco:

 

6,7,8

6.jpg

7.jpg

8.jpg

 

 

Mialem w swoim życiu kilka dysków SSD, różnych topowych marek i muszę przyznać, że KingFast już w momencie rozpakowania bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Producent użył dobrej jakości materiałów (aluminium), porównując go do swojego Plextora pod względem wykonania jest bardzo dobrze i gdybym miał wybierać dysk SSD zwracając tylko na jakość i estetykę wykonania wybrałbym prawdopodobnie dysk KingFast.

 

 

Oczywiście dysk SSD to nie wygląd zewnętrzny a wysoka wydajność, patrząc na poniższe benchmarki chciałoby się powiedzieć, że mógłby osiągać lepsze wyniki na próbkach 4k, ale czy przy tak atrakcyjnej cenie warto jest zwracać na to uwagę?

Na to muszą sobie odpowiedzieć sami zainteresowani

 

ATTO.jpg

as_ssd.jpg

cristaldiskmark.jpg

 

 

I coś dla osób, które lubią obserwować co mówi SMART ich dysków:

 

hd_tune.jpg

cristaldiskinfo.jpg

 

 

Zastanawiałem się jakie testy praktyczne przeprowadzić, doszedłem do wniosku, że z pewnością tego dysku nie wybiorą profesjonaliści, dla których nie liczy się cena, a jedynie najwyższa wydajność, która pozwala zaoszczędzić bardzo cenne minuty. Zdecydowałem się zrobić dwa testy, które najlepiej oddają to co większośc użytkowników robi na swoich komputerach: kopiowanie plików (z dysku KingFast na mojego systemowego Plextora i odwrotnie), i pakowanie dużych i małych plików:

 

8 filmów o łącznym rozmiarze 5,46GB

Kopiowanie z KingFast F9 256GB na Plextor M5S 128GB – 26,8s

Kopiowanie z Plextor M5S 128GB na KingFast F9 256GB – 20,5s

Tutaj widać różnicę zdecydowanie lepszy zapis sekwencyjny w dysku KingFast

 

 

Paczka prawie 25tyś plików o łącznym rozmiarze 17,5GB

Kopiowanie z KingFast F9 256GB na Plextor M5S 128GB – 162,6s

Kopiowanie z Plextor M5S 128GB na KingFast F9 256GB – 101,1s

Skąd taka różnica? Myślę, że głównie z tego powodu iż w paczce znajdują się duże i małe pliki i to właśnie te duże pliki spowodowały tak dużą różnicę. Warto też dodać, że Plextor ma wolniejszy zapis od KingFasta (m.in ze względu na pojemność), należy pamiętać również o tym, że Plextor to mój dysk systemowy.

 

 

 

Pakowanie 4 filmów o łącznym rozmiarze 2,72GB

KingFast F9 256GB - 370s

Plextor M5S 128GB – 370s

 

 

 

 

 

Pakowanie 16tyś plików o łącznym rozmiarze 2GB

KingFast F9 256GB – 224,7s

Plextor M5S 128GB – 235,5s

 

 

Powyższe wyniki pakowania można traktować trochę z przymrużeniem oka, ponieważ tak jak wspomniałem wcześniej Plaxtor jest moim głównym dyskiem (na którym działa system, jest zapełniony plikami), a dodatkowo mój bardzo słaby procesor z całą pewnością ma ogromny wpływ na szybkość pracy programu winrar.

 

 

 

Czy mogę polecić ten dysk?

Przez kilka dni testowania go w normalnej pracy nie zauważyłem żadnych niepokojących znaków.

Patrząc głównie na jego cenę, pojemność i jakość wykonania uważam, że jest to produkt godny polecenia.

 

Dla kogo?

Tutaj powtórzę swoje wcześniejsze słowa, że z całą pewnością ludzie potrzebujący bezkompromisowej wydajności wybiorą szybsze modele, ale dla osób, które chcą kupić pojemny dysk SSD, aby w ich komputerze zapanowała cisza, aby zwiększyła się wydanność (bo pamiętajmy, że dysk SSD to nie szybki zapis czy odczyt, to głównie bardzo niskie czasy dostępu do plików) i najwyższe osiągi w benchmarkach nie mają większego znaczenia i dalej osób, które po prostu wkładają dysk do komputera i korzystają z niego jak z każdego innego, dysk KingFast F9 256GB jest bardzo interesującą propozycją.

 

 

Plusy:

+cena

+wydajność

+jakość wykonania

+darmowa dostawa

 

Minusy:

-czas oczekiwania na przesyłkę z Chin (od tygodnia do nawet 3/4 tygodni)

-wyposażenie

 

 

 

Dysk można zakupić tutaj:

http://www.banggood.com/KingFast-F9-256GB-2_5-Inch-SATAIII-SSD-Solid-State-Drive-p-973892.html

Gorąco Polecam:

logo.png

 

 

Mam nadzieję, że recenzja się podobała ;)

Pozdrawiam

zieloczek100

 

 

# Edit 1:

Sklep Banggood negocjuje ceny z firmą KingFast i w przyszłości może zaproponuję produkt w bardzo atrakcyjnej cenie, zdecydowanie lepszej niż teraz i dużo lepszej niż inni liczący się konkurencji na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy to taka okazja?

 

Parę $ dokładamy i mamy przyzwoity dysk z gwarancja realizowaną u nas

 

Chyba że SSD podrożały bo ponad 2 miesiące temu byłem w Polsce

 

Recka spoko :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Banggood bez problemu pomaga przez pierwszy rok od zakupu, potem trzeba się kontaktować z ich serwisem co dalej.

Na chwilę obecną Banggood nie może zaoferować lepszej ceny, ale z informacji które otrzymałem w przyszłości firma KingFast będzie chciała stać się bardziej konkurencyjną firmą, więc kto wie, może zaskoczy nas czymś ciekawym?

Zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

jak po niecałym miesiącu spisuje się recenzowany przez Ciebie dysk?

Zastanawiam się nad kupnem z uwagi na niższą niż konkurencyjne cenę i całkiem niezłe parametry.

 

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest oferowany za 377 złotych. Coś ze zbliżonymi parametrami można kupić w kraju za 350, a Cruciala MX200 poniżej 400 złotych. Sens zabawy w chiński sklep jest po prostu zerowy. Przynajmniej jeśli chodzi o ten produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest oferowany za 377 złotych. Coś ze zbliżonymi parametrami można kupić w kraju za 350, a Cruciala MX200 poniżej 400 złotych. Sens zabawy w chiński sklep jest po prostu zerowy. Przynajmniej jeśli chodzi o ten produkt.

 

Dyski obecnie dziś 16.07.2015 są w promocji i 256GB stoi po 74$ a mozna jeszcze dostać kupon zniżkowy na 4 $ wiec wychodzi 70$, po przeliczeniu około 265 zł co jest raczej cena bezkonkurencyjna jesli chodzi o dyski z ta pojemnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie chodzi o tę ofertę, ale jest jeszcze loteria z VATem. Przeliczałem na chłodno w porównaniu do mx100, że wyszłaby praktycznie podobna cena po naliczeniu VATu. Poza tym Cruicial jest raczej sprawdzony.

 

Interesuje mnie model 512 GB jako, że chcę komfortowo trzymać dwa systemy (Linux, Windows), a w laptopie nie mam miejsca na dwa dyski.

 

Chyba jednak poczekam trochę i kupię w Polsce. Może jeszcze stanieje lub pojawi się coś nowego nieco tańszego. Chyba, że dolar będzie rósł niemiłosiernie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie tak, że nie mają cła, a VAT mogą sobie doliczyć od każdej kwoty (choć nie zawsze to robią)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski obecnie dziś 16.07.2015 są w promocji i 256GB stoi po 74$ a mozna jeszcze dostać kupon zniżkowy na 4 $ wiec wychodzi 70$, po przeliczeniu około 265 zł co jest raczej cena bezkonkurencyjna jesli chodzi o dyski z ta pojemnością.

Kupiłem MX200 250GB za 300 PLN w promocji. Tyle na temat opłacalności KingFast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i kiedy kupowałeś? Bardzo dobra cena :-)

Obecnie najtaniej to ponad 400 złotych za ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i kiedy kupowałeś? Bardzo dobra cena :-)

Obecnie najtaniej to ponad 400 złotych za ten model.

W X-kom, była "promocja". Ktoś z obsługi sklepu allegro się walnął z ceną, sprzedali wtedy ok 30 dysków. Zachowali się fair i utrzymali cenę mimo potwierdzenia błędu obsługi.

 

Za +/- 350 PLN można kupić BX100. Nie rozumiem ludzi, którzy da 50 PLN ściągają chińczyka, wszystko fajnie od momentu dochodzenia roszczeń gwarancyjnych.

 

EDIT

 

Na dzień dzisiejszy cena Kingfasta to 380 PLN....No comments.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem:

 

BX100 500GB jest za +/- 709 złotych. Ten KingFast 500GB za niecałe 530 złotych. Czyli różnica 179 złotych.

Ale pod warunkiem, że nie naliczą VATu. Wtedy różnica tylko ponad 50 złotych, więc niezbyt opłacalnie.

 

Na dzień dzisiejszy cena Kingfasta to 380 PLN....No comments.

 

Cena promocyjna za model 256GB to $74 czyli około 280 złotych (bez VAT). Ale zgadzam się - w przypadku 256GB wydaje mi się, że warto kupić w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

U mnie nie pokazuje się promocja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś chyba za mocno eksperymentują z cache i widać tego efekty...

Też obserwuję podobne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska okazja, taniej mamy sprawdzony BX100 w Polsce z 3 letnia gwarancja na miejscu.

 

Do 150$ nie dają cła i vatu

 

Bzdura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa dyski 256Gb i jeden 128Gb działają cały czas bez problemów.

I jak wrażenia po dłuższym czasie użytkowania? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...