Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ORMO_pl

SPC Fortis 2 - motaż, poruszanie się radiatora po powierzchni procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Nie, spokojnie, dałem sobie radę z montażem coolera.

 

Montując Spartana mieliśmy inną sytuację - był on montowany na plastikowej obręczy, na kołki.

Tutaj z racji wielkości chłodzenia mamy backplate i całą stalową konstrukcję na płycie.

 

Radiator jest złapany jedną poprzeczką posiadającą - nazwijmy to - wypustki, które zapobiegają poruszaniu się radiatora po procesorze.

 

U mnie mimo wszystko da się go obrócić o kilka stopni

Oczywiście nie ma to znaczenia w wydajności chłodzenia - styk cały czas jest, natomiast pytanie do was, czy też tak macie na Fortisach/Fortisach2/Grandisach/Ferach

 

 

Pozdróweczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, też tak mam.

 

 

A u Ciebie też cooler pod obciążeniem jest zimny? Procek łapie w stresie po oc 75 stopni, a góra chłodzenia jest chłodna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy heat-pipe'y i finy przy postawie się nagrzewają ale i tak według mnie przy takim napięciu jak masz w sygnaturce te 75*C to świetna temperatura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, selekt z niego marny. I tak na codzień chodzi niżej.

Tak, heatpipe'y są letnie, czuć wymianę temperatury, wszystko jest okej, choć moim zdaniem kilogram miedzi poradziłby sobie lepiej, ale mamy takie a nie inne trendy w budowaniu chłodzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...