Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HIROSHIMA

Karta graficzna do zestawu z G3258

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zakupiłem poniższy zestaw bez karty graficznej, zamierzam dokupić MSI GeForce GTX750 Ti Twin Frozr. Czy na moim sprzęcie wykorzystam w pełni jej możliwości? Szczerze to liczy się dla mnie każde 50 zł, więc może macie jakąś rozsądniejszą propozycję. Chcę na tym sprzęcie pograć w gry typu Far Cry 3 czy Battlefield 3-4. Z góry dziękuję.

 

Gigabyte GA-B85M-D3H B85 s.1150

Intel Pentium G3258 3,2 GHz (jak się uda to podkręcę na 4 Ghz)

HyperX 4GB DDR3-1600 Non-ECC CL9

Crucial SSD BX100 120GB

NeoTEC Maximus M11-400W

do tego 5 letni Samsung 22 cale 1920x1080 na D-Sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z moją zasiłką przy tych 270-tkach? No i jeszcze raz zapytam, czy to nie za mocne karty na ten procesor. Cenowo bardziej bym szedł w dól a nie górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz dosyć słaby.

Jeśli chcesz podkręcać to musisz wymienić na coś lepszego.

Procesor jest bardzo dobry w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że ma 288W na 12V to i tak styknie do oc pentaka i r9 270. Popatrz na wyniki r9 270 i 750 ti np w W3 http://pclab.pl/art63116-10.html . Zobacz ile ciągnie watów z gniazdkar9 270 z Core i7-2600K @ 4700 MHz po oc http://pclab.pl/art55237-15.html . twój zestaw nie dobije nawet do 200 W cała platformą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ten pentak musiał mieć dowoltowany na te 4,7 GHz. Chce autor postu tylko 4 GHz więc będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzyłem to one robią 4.6GHz na 1.3-1.4V.

No ale widzisz, nawet bez OC bierze więcej niż zasilacz ma mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750ti w cenie prawie że R9 270? Troszeczkę niezbyt opłacalnie

Bierz to co Ci wyżej polecono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wprowadzenie do testu poboru energii, Max Payne działa bardziej na grafice i dlatego pobór jest wysoki.

energia_civ_a.png

 

Ten test bardziej obciąża CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest świeżo kupiony więc wymiana nie wchodzi w grę, dopiero będę wszystko składał :) 311W bez podkręcania to przy około 50W pobieranych przez procek musiał być tam jakiś potworek graficzny. Ja podkręcę na 4Ghz, chłodzenie zostanie.

OK, a czy Radek 270/270X nie będzie się marnował na tym procku? No i podejrzewam że pobór mocny dobre kilkadziesiąt W wyższy. Zmieniam z E2140 @2,4Ghz i HD4850 (używka kupiona w 2012), chcę tylko czasami spokojnie pograć na średnich detalach w strzelanki w 1600x900 lub coś w tym stylu, boję się że Full HD przez łącze D-Sub i tak może nie być płynne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś mniej niż 10 dni temu to możesz wymienić bez podania powodu :E

Najlepiej żebyś go odesłał bo jest dosyć słaby.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce ci się bawić pewnie w żadne zwroty, znam to z autopsji :E . Jak cpu będzie na 4 Ghz to ten r9 270 nie będzie się marnował i PSU wystarczy. Przeskok z E2140 @2,4Ghz i HD4850 na ten sprzęt będzie ogromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo że różnica będzie duża :E

Ale w przyszłości jak będzie chciał dać lepsze CPU/GPU to nie musi się martwić o zasilacz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz dobrałem świadomie, nie chcę sprzętu, któremu nie wystarcza markowe 400W. A znając życie jak zdecyduję się zmienić sprzęt to minie kilka lat i wymienić trzeba będzie wszystko, na E2140 przechodziłem z Durona 1600 i Radka 9550 a na tego Durona z Pentium 200Mhz i ATI Mach 2MB ;) Dzieki za pomoc. Gdybym się uparł na 750Ti (z AMD budżetowo bliżej mi do 260X niż 270) to rzeczywiście polecacie wspomnianego Palita a nie np MSI?

 

Down:

 

Patrząc po przygodach znajomych to taki Chieftec też nie jest markowy :) W każdym bądź razie normalna zasiłka do procka na 50-60W i grafiki poniżej 100W i nie jakiś Modecom czy Tracer ;)

Nawet napędu DVD tam nie będzie, tylko podpinany tak jak i HDD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten zasilacz który wybrałeś to nie jest markowe 400W.. :E

 

Palit ma najwyższe taktowanie zegarów bez podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziska ci dobrze radza jezeli masz mozliwosc zwroc zasilacz i wez tego anteca lub jakiegos corsair 450W druga sprawa to radeon 270 bedzie duzo lepszy niz ten 750ti a cena podobna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym procesorze nie byłbym taki pewny, że Radeon będzie lepszy ;). Miałem porównanie i są dużo większe spadki z winy procesora na G3258. Przykładowo w Blacklist na Radeonie jest ~32 FPS, na GeForce w tym samym miejscu już ~48 FPS. Co się dzieje w bardziej wymagających grach, tego już pisać nie trzeba. Naprawdę zrobisz sobie krzywdę łącząc Radeona z tak słabym prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rozumieć mam porównanie TDP 750i z R9 270? 60W vs 150W. Inaczej liczą TDP czy to realna różnica?

Wiem że każdy z nas ma skłonność do rad "dołóż 50zł i kupisz lepszy sprzęt", ale gustuję w zestawach, które choćby je żyłowano w benchmarku to nie będą potrzebować szczytowo więcej niż te 250W :) HD4850 miałem na Fortronie 350W i Far Cry 3 wyglądał prawie zadowalająco jak dla mnie, bardziej się spodziewałem kierowania w dół na jakiś R260X :)

Zasilacz bym jeszcze wymienił bo dzwoniłem ale w Prolajnie nic ciekawego dostępnego nie ma w tej cenie, Corsair 450W niedostępny na magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...