Skocz do zawartości
klepto71

Jaka whisky na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Pił ktoś Glen Grant The Major's Reserve? W Auchanie był za 50zł (butla 0,7). Pomyślałem, że to jakaś berbelucha, coś za tanio jak na single malt. Później się okazało, że normalnie kosztuje 90-100zł.

glen-grant-the-major-s-reserve-single-malt-scotch-whisky-speyside-scotland-10485539.jpg

 

 

Oczywiście dzisiaj już go nie było, musiałem się poratować Dewar's White Label (blended) za 49zł (0,7).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat, może ktoś coś ciekawego dorzuci :)

Ja ostatnio odkryłem przypadkiem Evan Williams. Świetny tani burbon, bardzo słodki, gładki, karmelowo-waniliowy w smaku. Gładko wchodzi solo, Jack nie ma nawet startu ze swoją wysoką pieprznością, ostrością i generalnie słabo ułożonym smakiem.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też lubię EW, na początku myślałem że to jakaś podróbka JD, bo bardzo podobna flacha. A okazało się, że Evan wygrywa smakiem i ceną z podstawowym Jim Beam i Jack Daniels. Z bourbonów polecam też Buffalo Trace (tylko tutaj cena trochę wyższa od EW).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stoi butelka Buffalo Trace i jakoś nie mam ochoty do niej siadać. Ten Evan Williams jest delikatniejszy niż bizon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, ja wolę Buffalo, EW to taka ciut słodsza wersja Jim Beam. Każdy ma inne gardło, kiedyś np. irlandzkie whiskey (nawet te podstawowe) pijałem z samym lodem, a wczoraj nie mogłem zmęczyć szklaneczki Tullamore Dew, musiałem dolać pepsi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7/27/2015 o 6:38 PM, Kowal napisał:

I am not a foodie but I recommend trying Chivas Regal 12YO, it is quite enjoyable to drink :)

Brzmi naprawdę dobrze, chciałbym spróbować love

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wild Turkey Longbranch - bardzo dobry bourbon za niezłe pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję 12-letniego
Aberloura. Podszedł mi zarąbiście. A była to pierwsza whiskey właśnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aberlour 12 czasami jest w stonce w dobrej cenie 120zł. W podobnej cenie warto też zainteresować się Glenfiddich 12 (aktualnie w stonce za 109, a dzisiaj w Auchan widziałem go za 149zł), no i jeszcze Glentivet 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w lidlu ma być 40letni Ben Bracken. Kupiłem 32letniego na 32 urodziny. Moim zdaniem bez szału, 16stka mi lepiej wchodziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest do kupienia w Lidlu za 449,99 (na stronie internetowe). Ja to jestem skąpy i nie kupuje niczego powyżej 150. Raczej zamiast wydawać kasę na BB 40YO to bym wolał kupić coś z klasyki np. Ardbeg TEN i Laphroaig 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się, jakoś małpy chodziły za mną od jakiegoś czasu. Trochę zdrożały, pamiętam że można było kupić 0,7 za ok 80zł

Monkey-Shoulder_1200x1200.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jesli lubicie nowe smaki, warto jest wypróbować akwawit. 

https://amarone.pl/alkohole/wszystkie-alkohole-3/akwawit

Akwawit, znany również jako "wódka gorzka", to rodzaj mocnego alkoholu produkowanego z ziemniaków lub zbóż, zwykle z dodatkiem ziół i przypraw.

Akwawit jest bardzo popularny w krajach skandynawskich i krajach bałtyckich, gdzie ma bogatą historię i jest uważany za narodowy trunek. Warto spróbować akwawitu, aby poznać jego unikalny smak i aromat, które mogą być nieco gorzkie lub ziołowe, w zależności od rodzaju i regionu, z którego pochodzi.

Edytowane przez calour

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Arran 10, Old Pulteney 12, Old Pulteney Huddart, Anncoc 12, polecam na początek ponad 80-120zł marketówki.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskobudżetowo to nawet biedronkowa przejdzie. A tak to przeważnie RL albo Ballentines. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Netto a tam Black Bush za 99zł, pamiętam jak jeszcze brałem go w stonce poniżej 70zł. Zakupiłem za stówkę The Glenlivet Founder's Reserve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ghostdog napisał:

Byłem w Netto a tam Black Bush za 99zł, pamiętam jak jeszcze brałem go w stonce poniżej 70zł. Zakupiłem za stówkę The Glenlivet Founder's Reserve

Od bardzo dawna mam obczajony sklep z Auchentoshanem 12 za 99, aż byłem w szoku że nadal nie podnieśli ceny, także kupiłem następnego. Tak wiem, to jest whisky nie lubiana przez wiele osób, ale akurat mi bardzo pasuje.

Za stówkę to bym wolał nawet Chivasa 12, a optymalnie jakiegoś Copper Doga albo Monkey Shouldera albo JW BL Highlands Origin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Auchan można trafić "5" Ardbeg za 130zł. Chyba trzeba się wybrać. 

93771431_2819487688370902_21800878614354

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czytniku jednak 150 za Wee Beastie, to już lepiej dołozyć te 50zł do Ardbeg TEN. A ja ostatecznie kupiłem Maker's Mark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Glenlivet Founder's Reserve nie jest zły, nie ma konieczności picia z colą ale za 100zł można coś ciekawszego wybrać, szczególnie z bourbonów. Wydaje mi się, że ta whisky jest ciut za osra, jak to NAS. Lepiej wypada na tle np. Auchentoshan American Oak (też ta sama pólka cenowa). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem padło na Gentleman Jack, w stonce jest na promocji za 99. Pamiętam, jak można go było wyrwać za 80zł. Teraz to już wszystko 100+

gentleman-jack-750-ml.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek trudno polecać torfowe dymy 

Ja polecam Gleblivet 12 na początek. Mamy singla, mamy delikatność w połączeniu z cytrusami i owocami. Aberlour 12 fajny pomarańcze ale za gładki dla mnie.

Jeżeli chcemy poczuć prawdziwą klasę premium polecam ECSB47. Jest bogato ale trochę wodnista. Będzie to wstęp do prawdziwych CS pokroju Barrel Prood najlepiej Batch C.

Edytowane przez pierote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...