Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hwdp43

FIFA 16

Rekomendowane odpowiedzi

601298880.jpg

FIFA 16 to kolejna z dorocznych odsłon najpopularniejszej serii piłkarskiej, rozwijanej od lat nieprzerwanie przez kanadyjski oddział koncernu Electronic Arts. Produkcja ukazała się tradycyjnie na komputerach PC oraz najpopularniejszych konsolach obecnej i poprzedniej generacji. Sama mechanika rozgrywki nie uległa oczywiście większym zmianom, jednak twórcy zatroszczyli się tradycyjnie o cały zestaw nowości oraz ulepszeń. Jedną z największych jest zaś pojawienie się narodowych reprezentacji kobiecej piłki nożnej. W grze udostępniono łącznie dwanaście żeńskich zespołów, takich jak Australia, Brazylia, Kanada, Chiny, Anglia, Francja, Niemcy, Włochy, Szwecja, Meksyk, Hiszpania oraz Stany Zjednoczone. Drużynami kobiecymi bawić możemy się jednak wyłącznie w trybie meczu towarzyskiego (solo lub przez internet) oraz turnieju jednoosobowego. Niemożliwym jest także rozgrywanie spotkań między mężczyznami a kobietami. Kolejna porcja zmian dotknęła popularnego trybu FIFA Ultimate Team, który teraz nosi nazwę Draft. Zakres modyfikacji dotknął przede wszystkim procesu tworzenia nowej drużyny, który w porównaniu do poprzednich odsłon serii uległ znacznemu uproszczeniu. Przystępując do rozgrywki wybieramy jedną z dostępnych formacji, kapitana drużyny i obsadzamy poszczególne pozycje, mając do dyspozycji po pięciu losowych piłkarzy na każdej z nich. Tak sformowaną drużyną możemy wziąć udział w turnieju, rywalizując ze sztuczną inteligencją, bądź innymi graczami. Zwycięstwo w zawodach zaowocuje zdobyciem określonej puli nagród, jednak sam udział wymaga wniesienia wpisowego (w postaci monet, punktów FIFA lub żetonów Draft). W FIFie 16 nowości pojawiły się także w trybie kariery. Deweloperzy z EA Sports wprowadzili możliwość rozgrywania turniejów przedsezonowych, które mają pomóc w wypracowaniu odpowiedniej taktyki oraz doborze składu. Poza tym możemy również wziąć udział w treningu, w trakcie którego podniesiemy umiejętności nie tylko zawodników, ale także własne. W kolejnej odsłonie serii skupiono się też dosyć mocno na dopieszczeniu gameplayu i usprawnieniu sztucznej inteligencji poszczególnych zawodników oraz całej drużyny. Twórcy oddali do naszej dyspozycji większe możliwości kontrolowania piłkarzy grających z tyłu, dzięki czemu możemy ich lepiej wykorzystywać zarówno do konstruowania ataków, jak i momentalnie cofać do obrony. Zawodnicy dostali łącznie 25 nowych opcji związanych z poruszaniem się, pojawiły się także takie możliwości jak wyznaczanie długości wślizgu, bądź przerwania animacji atakowania piłki. Komputerowa SI znacznie lepiej reaguje na nasze poczynania, umożliwiając tym samym tworzenie bardziej składnych akcji. Jednocześnie pojawił się nowy system podań, dzięki któremu możemy wykonywać szybkie i krótkie odania w trudno dostępne miejsca. Zmiany dotknęły także drybling, który pozwala decydować nie tylko jak, ale i kiedy chcemy dotknąć piłki. Co ciekawe, system ten stworzony został we współpracy ze słynnym piłkarzem Lionelem Messim. Oprawa audiowizualna FIFY 16 na PC nie uległa znaczącym zmianom, czyniąc użytek z możliwości nowoczesnych komputerów i ich kart graficznych. Nie obyło się jednak bez kilku modyfikacji, wśród których wymienić warto przede wszystkim nowe stadiony oraz przyśpiewki kibiców, których tym razem dograno ponad 900.

 

nie ma tematu wiec zakladam :cool:

 

btw . kiedy demo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie DEMO będzie jakoś na początku Września skoro premiera jest 25-tego. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowości są fantastyczne - granie kobietkami, randomowe tryb w FUT, szpraj dla sędziów. Nic tylko znów zapłacić za update składów i 2 nowe zwody :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki dubel , zobacz gdzie jest twoj temat :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na necie jest tyle tematow, ze juz wszystko dawno powiedziane - na pewnym (znanym ) forum o fifie jest wszystko w pigulce

Ogolem jak co roku troszke lepsza ma byc ale ja najbardziej czekam (na zapowiedziane zreszta) zmiany jak

- poprawienie bramkarzy

- poprawienie obrony

 

no i Ultimate DRAFT :)

 

Jak reszty nie spieprza to bedzie znowu ostre katowanie 2vs2 caly rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie... A ktoś kiedyś powiedział, że FIFA skończy się na wersji 14 bo nie ma więcej pomysłów, a grafika nie idzie aż tak bardzo na przód, a tutaj prosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo nie ma nowych pomysłów, teraz nowa wersja to jakieś popierdółki plus przesuwanie balansu na jakiś element gry - będzie przegięta obrona/atak/strzały z dystansu/bramkarze/główki/wolne, niepotrzebne skreślić po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpak wciąż będzie komentował?

"Jak to mówią młodzi ludzie: masakracja". :E

 

15'tkę kupiłem bez zastanowienia, ale 16 chyba sobie odpuszczę, ew. jak stanieje poniżej stówy to można się zastanowić. Za mało istotnych zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli online będzie tak okrojony jak w 15 (brak lobby, brak custom match`y - wszystko sprowadza się do sezonów) to "z urzędu" odpuszczam grę. Widziałem, że dodali sporo animacji, na pewno mocno poprawili grę obronną ale to wszystko jednak mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku odpuszczam :) Szkoda ciężko zarobionej stówy (w sumie to ponad). Co do 15tki origin pokazuje tylko 130h więc... nie warto :)

 

Kiedyś się zastanawiałem na temat przyszlosci Fify... Ciężka sytuacje ma EA bo co mogą dodac? Ok więcej twarzy, stadionow, przyspiewek itd... ale jezeli chodzi o sam gameplay i tryby? U mnie brak pomysłów tak jak chyba w EA (kto będzie grał kobietami..? :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą a wręcz powinni poprawić kilka rażących błędów a byłoby miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Plague Co roku poprawiają błędy i przy okazji robią nowe... Marzeniem byłoby jakby ustawili na sztywno grę na 'manualnych' ustawieniach... Choc wiem ze to nie możliwe...

Grałem tak na poczatku i jak się z kimś ustawiłem co też tak grał to było miodzio.. w sezonach tez tak probowalem grac ale tam zaraz raz, dwa, pyk pyk podanie z klepki i zjechany :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ustawili na sztywno grę na manualu to byłoby zajebiscie bo sam gram tylko na takich ustawieniach i to z powodzeniem. Ale zaraz straciliby klientów, bo wiesz 99% graczy to asystenci a wiekszosc z nich gra ping pongiem albo na pałę górną do przodu na aferę. Fifa stała się grą dla ludzi niemyślących i niewymagających, dla tzw. niedzielnych graczy. Ludzie chcą symulacji, ale dopóki grać będzie można na asystach gdzie dużo roboty wykonuje za gracza komp i chodźby nie wiem jak zajebiście była zrobiona, dopóty nie można jej będzie nazwać symulacja.

Ta edycja będzie niestety pewnie prawie identyczna ja 15 jeżeli chodzi o gameplay. Czytałem że poprawili grę bramkarzy, ale podobno znowu pada więcej bramek z główki. Więc jak nie urok to sraczka.Jest szereg rzeczy do poprawy, gdyby to się udało i nie zrobiłaby EA nowych debilnych błędów, grało by się cudnie, a tak jak dla mnie gra sie powiedzmy przyjemnie.

I nie bawią mnie ich jakieś tam dodane nowości bo to tak naprawdę mydlenie oczu graczom. Co z tego że coś tam dorzucą w Fucie i karierze jak nadal serwery będą zawodzić, trainerowców jak mrówek albo karne z dupy będą dyktowane itd. itp.

W sumie Fifa to jedyna gra w jaką gram w sieci. Wiem że posiada dużo błędów ale mi się gra przyjemnie, chociaż muszę stwierdzić że jestem już troszeczkę nią zmęczony bo co roku dostajemy jednak niedopracowaną grę, ba stwierdzę nawet że nieskończoną.

Pamiętam że pasował mi gameplay z demka 13. Nie wiem czy pamiętacie jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą a wręcz powinni poprawić kilka rażących błędów a byłoby miodzio.

Najbardziej to wg. mnie przydałoby się naprawić system kolizji jak i detekcji FAULI, dawanie kartek z kapelusza czy też wolnych, o karnych nawet nie wspominam :) A kobitkami chętnie pogram :D Ciekawe czy pojawi się NUDE MOD :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gralem w demo 15 i ta gra byla tragedia. Bramk nie da sie normalnie strzelic, ciezko rozpoczac jakakolwiek akcje, atak pozycyjny nie istnieje, bo nie trzeba tu myslec tylko walic dlugie podania na walcottow remych lacazettow i innych boltów, przeciwnixy przejnuja wiekszosc pilek i wyprzedzaja kazdego mojego gracza o kilometr, a ich bramkarze graja co sparing mecz zycia. A to wszystko na professional :E. W 14 tego nie bylo a 16 to pewnie to samo. A i jeszcze dali piekne animacje strzalow i dryblingow przez ktore traci sie pilke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...