Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

oizo76

The Last Sniper

Rekomendowane odpowiedzi

Coz,kolejny temat-mam nadzieje ze Was nie zanudze.

 

Po przygodzie z matx i AIO,oraz problemami jakie sie tam pojawily(a bylo ich duzo :lol2: ),postanowilem wrocic do czegos wiekszego i do pelnego ukladu WC.

Ten projekt nie byl planowany,wyskoczyl zupelnie niespodziewanie-chcialem dluzej zostac na pieknej moim zdaniem Lian Li-no ale stalo sie inaczej.

Nie sadzilem tez,ze tak szybko wroci mi ochota na WC-nierozsadnie rzsprzedalem wczesniej wszystko co mialem ,teraz czesci do WC musze kompletowac na nowo. :kwasny:

 

The Last Sniper-dlaczego akurat taka nazwa projektu?

 

Po prostu calosc bedzie sie krecic wokol plyty glownej Gigabyte G1.Sniper 5 -w moim odczuciu to wspaniala plyta glowna,nie tak dawno kosztujaca jeszcze majatek.Tyma samym pozostaje na Z87,choc bylem bardzo bliski przejscia na 2011-ale po kalkulacjach,przeliczeniu budzetu po prostu nie wyrobilbym finansowo.

 

Moja plyta to ostatni zielony sniper.Plyta absolutny wypas,po prostu ma wszystko .

Zielony kolor od dawna siedzial mi w glowie-a kiedy jakis czas temu Heat wrzucil zdjecia mini ukladu ze sniperem i zielonym mayhemsem to az mi slina z geby pociekla :E

 

Co zatem w planach?wodowanie cpu,gpu-custom czesci -tu nie ma niespodzianki przy pomocy kogo wykonywane-oczywiscie Eldera.Beda kabelki od iksmodiwa,oraz jeszcze jedna custom czesc-to nowosc w moim projekcie ,ale tym pozniej.

wiekszosc czesci juz skompletowalem,pozostaje jeszcze kilka niewiadomych.

 

Poki co przedstawiam glownego bohatera/bohaterke-czyli plyta glowna,zupelnie nowa Gigabyte G1.Sniper 5

Dziwnym trafem plyta jest u Slawka i poki co bede korzystal z jego zdjec.

 

CPmHBj.jpg

 

X8vVsc.jpg

 

fghV8e.jpg

 

ABfT8Q.jpg

 

cH2tEY.jpg

 

987iPa.jpg

 

nDaXDz.jpg

 

QLJReC.jpg

 

908EkA.jpg

 

jezeli zas chodzi o obudowe-to przedstawie ja pozniej...bo tez dziwnym trafem nie jest obecnie u mnie-troszke dluzsza historia,jak bede mial zdjecia-opisze co i jak.Teraz tylko napisze,ze nikt z tego forum nie robil ukladu w tej obudowie.

Nie bedzie to Lian Li-ale ze wyglad szczotkowanego alu bardzo mi sie spodobal,nowa obudpwa tez bedzie posiadac tego sporo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria sniper zawsze na plus, fajne płyty.

Chcesz wodować też mobo? Bo ten wentylatorek trochę będzie kłuł w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem jaka to obudowa będzie :D

ps. zapowiada się :thumbup:

 

;)

 

 

Mam nadzieje ze bedzi ok.

 

Jeszcze zdjecie starych(bo posiadam je dlugo),ale zupelnie nowych nieodpakowanych gratow-czyli wymiana gwarancyjna ax860 oraz wymienionyy na nowy,poprzypalany wczesniej i7 4770K.

 

MWp4A3.jpg

 

Fajna sprawa-bo zasilacz juz nosil slady zuzycia,lekko zarysowany,lekko naklejki pnadrywane-teraz jest nowka a dodatkow po starym zostalo mi ori pudlo i caly zestaw kabli.

 

Proc-wiadomo jak wygladal po przygodzi z zalanym socketem w poprzednim projekcie-niby dzialal poprawnie,ale skoro wymienili na nowke sztuke to rozpaczac nie bede :lol2:

 

Karta graficzna-tutaj wymiany poki co nie bylo-okazal sie ze dobrze zrobilem kupujac karte ktora ma fabryczne pcb(kupujac grafike nie wiedzialem jeszcze ze wroce do wc)-choc uzywek blokow na titan x/980ti jak na lekarstwo-chce cos z akrylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria sniper zawsze na plus, fajne płyty.

Chcesz wodować też mobo? Bo ten wentylatorek trochę będzie kłuł w oczy.

 

 

teoretycznie jest dostepny blok na plyte,ale ma kosmiczna cene i nie bede go kupowal.Radiatory na plycie maja mozliwosc zwodowania i bede chcial to zrobic.

 

wiartelotek-mi nie przeszkadza wizualnie,a jezeli bedzie uciazliwy to go odlacze-moze plyta dostanie modyfikacje,ale to moze byc trudne w wykonaniu i nie wiem czy Slawek da rade-nie jest to priorytetem.

 

Ja tylko dodam ze plan co do projektu byl zupelnie inny-mialem go juz w glowie.a calosc miala byc na asrock z87 oc formula\ac

 

eFXIkJ.jpg

 

Kilka dni po zakupie asrocka pojawila sie opcja zakupu snipera i dlugo sie nie zastanawialem-tym bardziej ze zolty uklad nie tak dawno mialem.

Tym samym mam obecnie dwie absolutnie topowe plyty na z87...no ale asrocka musze sprzedac-szkoda bo plyta na zywo wyglada oblednie i jest innowacyjna-ma wyswietlacz led,zabezpeiczona jest przez zalaniem-absolutnie fenomenalna plytka,zupelnie nowa nigdy do konca nawet nie rozpakowana,jak ktos chetny -priv prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielone jest obłędne :heartpump: Szkoda, że ostatnie płyty jakie wyszły w tym kolorze są na Z87. Gdyby były na Z97 to walić Skylake i brać i7-5775C :D

 

oizo76, będziesz oklejał Beasty czy kupujesz memki pod kolor mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielone jest obłędne :heartpump: Szkoda, że ostatnie płyty jakie wyszły w tym kolorze są na Z87. Gdyby były na Z97 to walić Skylake i brać i7-5775C :D

 

oizo76, będziesz oklejał Beasty czy kupujesz memki pod kolor mobo?

 

 

no wlasnie dlatego nazwa-The Last Sniper...czerowne snipery to jakis karwa fa strzal w stope-zupelne nieprozumienie,zielen to bylo cos co wyroznialo plyty gigabyte.

 

Chyba zostane przy beastach i kolejnym ich oklejeniu-z zielonym moga wygladac super.To przyzwoite memki i smigaly sbie elegancko @2666

 

wiem ze avexir ma piekne memki dedykwane wlasnie sniperowi-heat mial takie,ale koszt wymiany bylby duzy a one tez chba byly dostepe tylko z szybkoscia 1600.

 

zielone jest obledne-tak jak napisales...u heata w miniukladziku wygladalo to przepieknie,wiec msle ze w pelnym ukladzie bedzie jeszcze lepiej :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Rafale poplynales...piękna plyta,szkoda,ze tak niewielki wybór jest w zieleni dzisiaj. Jestem ciekaw jakie złączki pójdą w ruch :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oizo76, patrząc na teaser Twojego projektu i poniższe zdjęcie sam mam ochotę wrócić do zieleni.

 

ratazs7d.jpg

 

Z drugiej strony zmieniać kolorystykę kompa z powodu myszki :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 2400

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820011028&cm_re=avexir-_-20-011-028-_-Product

Dedykowane gigusiowi też były, no ale niedostępne i cena kosmiczna

no widzisz,nie wiedzialem ze sa-choc wygladaja inaczej niz te ktore mial heat-no i te heata ladniejsze moim zdaniem.

 

http://forum.pclab.pl/topic/1024671-Define-R5/

 

Fajnie by pasowaly te memki,ale koszt wymiany obecnych na avexiry bylby zbyt duzy.

ina sprawa ze cyba bym niechcial tych migajacych diodek-tym bardziej ze zielone podswietlenie bedzie a innych elementach.

 

Beasty dostana kolejne ubranko ;)

 

Godzine temu doszla paczka.

Zakupilem chlodnice EK-coolstream PE 360 triple oraz blok cpu supremacy nikiel pleksi.

 

chlodnica nowa-tzn typ zamontowal ja w ukladzie ale nigdy nie podlaczyl do ukladu.Prezentuje sie super.

 

Bloku szukalem dluzszy czas,ale nic ciekawego sie nie trafialo-chcialem cos z pleksi.Przy okazji zakupu chlodnicy kupilem blok-nie jest to do konca to co chcialem,przez te koleczka-ale na zywo wyglada super,jak nowka-to wazne.

Jako ze plyn to bedzie pastel,moze nie bedzie to zle wygladac.

 

8yDDkk.jpg

 

Sfdhnh.jpg

 

97Lr4P.jpg

 

5VI8gB.jpg

 

V6OhFF.jpg

 

co do zlaczek.

beda albo barrowy,albo zestaw ktory mi Duniek zaoferowal

 

JHh6Py.jpg

 

co myslicie o tych zlaczkach alphacool?mial ktos stycznosc jak z jakoscia?

 

 

edit

Finac,niech Cie licho-musze miec ta myche :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy składaniu swojego układu kupiłem na angeli dwie złączki Alphacool (potrzebne przy napełnianiu i spuszczaniu układu) oraz złączkę male-male, wszystko w kolorze czarnym. Sama jakość wykonania bardzo fajna, ale powłoka lakiernicza bardzo kiepska, cienka, prześwituje metal w niektórych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kątowe AC i będę je chwalił - jakościowo lepsze od Moonsoona, a sporo tańsze. U mnie, na szczęście, nic nie prześwituje. Ważne, że prawidłowe rozmiarówki mają i nie przeciekają. Wiadomo, niższa półka - to nie bitsy, ale w tej klasie, gdybym miał wybierać między AC, a Barrowem, to wziąłbym Alphacool. No i Jayztwocents je chwali :D

 

Świecące memki sobie odpuść, taki festyn to nie w Twoim stylu ;) zbyt krzykliwe według mnie. Szkoda, że bloczek w wersji z tymi kółeczkami, nie wiem - ale zawsze mnie irytowały...

 

Co do bloku na gpu to wątpię, by ktoś się prędko chciał pozbywać, może za rok, jak wyjdą Pascale :D na OcUk są Aquacomputers ładne na Twoją karciochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla samego bloku kupiłbym tą płytę, jeden z ostatnich takich bloków, i jeden z najładniejszych :thumbup:

 

FB-GA-Sniper5_1200.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o tych zlaczkach alphacool?mial ktos stycznosc jak z jakoscia?

 

Czekałem na Twój kolejny "projekcik" no i się doczekałem :D

Co do złączek ostatnio sam stałem przed ciężkim wyborem złączek i sporo naczytałem się przeróżnych opinii o wszystkich producentach. Generalnie sam nie kupiłbym złączek Alphacool'a - za dużo negatywnych opinii odnośnie jakości wykonania (ponoć zdarzało się sporo przecieków), niestety sam nigdy ich nie miałem, więc swoją opinie opieram o fora internetowe (w szczególności zagraniczne). Od zawsze używałem Bitsów i przy nich zostaję i tym razem, ale na Twoim miejscu brałbym pod uwagę jeszcze Barrow'a - te akurat mam, wysoka jakość bardzo zbliżona do Bitspower'a.

 

Zdradź proszę pozostałe komponenty LC - pompka, rezerwuar.

 

Tym razem widziałbym Twój build w budce HEXGEAR:

Hexgearr40b01.89-379x380.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie za info o zlaczkach-chyba sie na nie skusze-tym bardziej ze od Dunka biore jeszcze chlodnice xspc 360 rx raz pompke z topem.Barrowa musialbm sciagac z chin-Duniek szybszy niz chinczyki :E

 

Swiecace memki odpuszcze-mialem takie w BeeXL i bez zalu zmienilem je na zmdowane beasty.

Tym bardziej ze jak wspominalem-bede inne elementy swiecace-bedzie to troche kotrwersyjne,nie kazdemu sie spodoba-ale juz sobie pstanowilem.(nie ,nie beda to katody eheheh)

 

Niklot-blok jest fajny,ale w cenie samej plyty-wszystko ma swoje granice.Tym bardziej ze radiatory na sniperze mzna zalac-no i podobaja mi sie ori radiatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ten napis ultra-durable jest paskudny, reszta wygląda dobrze :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz-widac ze to gigabyte,mi osobiscie napis nie przeszkadza w sumie-no ale to sprawa gustu.

jeszcze ciekawostka odnosnie plyty,jej wymir jest inny od standardowej atx-jest 2 cm szersza.

 

 

rudnis-buda ciekawa,ale juz mam obudowe,slawek przeslal mi zdjecia-jak maly pojdzie spac to wrzuce je tutaj.

Jakie komponenty wc

 

wspomniana wczesniej EK-CoolStream PE 360,na front idzie grubas xspc 360,pompka ddc 18v,top pleksi alphacool,zlaczki ze zdjecia wzej alphacool black,cpu ek supremacy pleksi nikiel,aquaero 5 lt no i rodzynek...

 

...custom rez od skeepera-tutaj jeszcze ostateczna wersja nie jest zatwierdzona,musze poczekac na info od Slawka jaka wysokosc moze miec rez,biorac pod uwage piwnice.

 

 

co do wentylatorow-to beda dosyc nietpowe,kontrowersyjne moze-jeszcze ich nie kupilem wiec poki co nie daje fotek :lol2:

 

 

w poniedzialek iksmodiw ma wyslac przedluzki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kontrowersyjne,to pewnie te nowe Thermaltake :D

Czekam z niecierpliwością na kolejne informacje i zdjęcia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa.

Szukalem takiej ktora bez modyfikacji pomiesci dwie chlodnice 360.Nie ma zbyt wiele takich budek.

Chcialem tez aby miala elegancki wyglad-w oko wpadl mi Antec P380.

Malo projektow jest w tej obudowie,dlatego tym ciekawsza mi sie wydala-no i czym bardziej na nia spogladalem,tym bardziej mi sie podobala.

 

Sprobowale pozyskac taka obudowe metoda sponsoringu od Anteca.Jako ze przedstawicielem anteca na Polske jest cooling.pl-wlasnie tam napisalem,konkretnie do uzytkownika forum mareczq.

Niestety Antec nie byl zainteresowany,tym bardziej ze chcialem pozyskac obudowe na stale-nie dziwie sie w sumie-w koncu nie oferuja tej obudowy oficjalnie w PL.

Tak czy inaczej chcialem bardzo mocno podziekowac uzytkownikowi mareczq,bo naprawde mocno staral sie pomoc,choc cooling z racji ktore wyzej wymienilem nie mial w tym interesu.

Facet bardzo pomocny,tak czy inaczej wykopal spod ziemi jedna sztuke w bardzo korzystnej cenie,tym samym mocno mi pomagajac-bo jak wspominalem,budzet mam moooocno napiety.

 

Tyle histori.

 

Jako ze obudowa jest u ...Eldera :lol2: -korzystam z jego zdjec.Przypadkiem wyszlo tak ze sporo czesci znajdzie sie u slawka-poziej jedna wielka paka przyjedzie do mnie-bedzie po prostu taniej.

 

QLkz7I.jpg

 

17iQFb.jpg

 

WKZjFQ.jpg

 

o2lIue.jpg

 

4z2eZ1.jpg

 

YvYK3v.jpg

 

bTOgOD.jpg

 

y1Xe2k.jpg

 

Oczywiscie koszyki pojda precz.

 

Myslalem o nowym oknie,ale to wyglada ok-zwroccie uwage na sposob montazu okna.

 

w sumie obudowa prezentuje sie naprawde fajnie.

 

 

 

 

Jeśli kontrowersyjne,to pewnie te nowe Thermaltake :D

Czekam z niecierpliwością na kolejne informacje i zdjęcia :P

 

:o

 

ps

Asrock OC formula ma juz nowego wlasciciela-i mysle ze tez moze pojawi sie w jakims projekciku na forum :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy zupelnie nieplanowany zakup.Elder skusil a ja nie potrafilem odmowic

 

aquaero 5 PRO z blokiem oraz coverem alu

 

ShltO1.jpg

 

s7zW5z.jpg

 

Dw51nG.jpg

 

Tym samym sprzedaje swojego 5 LT.

 

Zakup nieplanowany dlateg ze p380 nie ma widocznych zatok,ale ma byc umieszczony w srodku obudowy z zielona folia na wyswietlaczu-moze byc ciekawym elementem srodka obudowy-to pomysl Slawka,przyznam ze w ogole o tym nie myslalem.

 

Oczywiscie zdjecia eldera-bo tradycyjnie nie mam tego u siebie,tylko jest u Slawka-choc to tez nie jest jego aquacomputer :lol2:

 

wczoraj bylem o krok d zakupu bloku na gpu...ale sie nie udalo-czekam na swoja szanse-mam czas poki co..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oizo

 

Szykuje się tłusty projekt :glodny:

 

Sławek tu, Słaek tam...wszędzie Sławek...facet jest niezmordowany :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest niezmordowany-oby mu tylko zdrowia nie zabraklo.

 

W polsce moglbym sporo spraw ogarac sam,malowania proszkowe,mysle ze naklejki bo kolega ma drukarnie-musialbym tylko isc pogadac-odnowic kontakt,moglbym poszukac miejsca gdzie da rade zrobic custom czesci...tu w uk w zasadzie jest to niemozliwe a gdyby nawet to koszta by mnie zabily.

 

Slawek niesamowicie ulatwia wszystko-wystarczy miec pomysl ...a on to wykona-przynajmniej wiekszosc spraw.Naprawde wielki respekt dla niego.

 

A tutaj poki co w sumie buylog-przedstawianie gratow jakie sie znajda w projekcie-mam nadzieje ze nie macie mi tego za zle.

 

wczesniej wspominalem o wentylach-kiedy je zobaczylem o innych juz nie myslalem.

 

w srodku znajda sie thermaltake riing green 120mm

 

Thermaltake-TT-Riing-12CM-Shock-Absorption-Mute-Red-Blue-Green-LED-Chassis-Fan-Free-Shipping.jpg

 

dostana tylko na srodek custom naklejki z zielonym akcentem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Aquaero nie będzie sprawiało problemów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Aquaero nie będzie sprawiało problemów ;)

 

Nie ma prawa :lol2:

Dzieki za swietna cene-inaczej bym po prostu nie kupil.Wczoraj wystawilem ne ebay swoje 5 LT a dzisiaj juz sprzedane-koszt przesiadki byl wiec naprawde nieduzy,musze jeszcze tylko kebelek usb skombinowac.

 

 

 

Nie bede go raczej wodowal.Chyba nie.Nie,raczej nie...albo :hmm: nie!dodatkowe zlaczki!naprawde zbankrutuje,wiec poki co nie :hmm::o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...