Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

oizo76

The Last Sniper

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj spedzilem sporo czasu przy kompie-wizualnie niezbyt duzo sie zmienilo.

 

podocinalem weze do wlasciwej dlugosci,powyprowadzalem kable ,wszystko podlaczylem,skonfigurowalem-i co najwazniejsze wszystko dziala-jedyna niewiadoma jest pompka,ale je nie podlaczam bez plynu.

 

Zdemontowalem poki co blok,aby zalozyc boxa-akurat dobrze sie sklada,bo znalazlem zaginiona paste gelida,a byla juz nalozona arctic5-wiec zmienie tez paste,bo gelid lepszy(przy hawellu to i tak male znaczenie,ale moze cos da).Ciekaw jestem nowego proca-jak bedzie z jego oc,poprzedni byl calkiem przyzwoity-no ale wole nowego niz poprzypalanego ;)

 

Aquaero dziala elegancko-nie bede go wodowal-bo w miejscu gdzie jest -tzn w szczelinie i tak bedzie juz masa kabli.

Nie wiem tylko co zrobic-zostawic na jego sekcji zasilania miedziany blok,czy zalozyc aluminowy radiator :hmm: Wiadomo ze aquaero 5 lubi sie grzac...

 

Wrzucielm tez podeslane przez Patryka logo G1 Killer-z instrukcja obslugi poszlo gladko i logo jest na wyswietlaczu.Logo prezentuje sie fajnie,natomiast zielony wyswietlacza jest taki sobie-ale nie mam pomyslu jak zapodac lepsza zielen.

 

 

HkOAzY.jpg

 

Jeszcze jedno foto Riingow-wygladaja super(tzn moim zdaniem ;))

 

Ich kolor podswietlenie rozni sie jednak od napisu TLS na piwnicy-fajnie gdyby byl taki jak na piwnicy,bo ten odcien zielonego jest ladniejszy-no ale trudno.Riinkowey zielony pasuje w 100% do podswietlenia plyty(wiadc na zdjeciu kawaleczek podswietlonej lini na pcb plyty)

 

UiLpMT.jpg

 

Coz,jak widac zgrac taki sam odcien zielonego na wszystkich elementach jest po prostu trudno-i kabelkowy zwyrodnialec Finac na pewno to skrytykuje :lol2:

 

Czerwony wyswietlacz kodow :mad2:

 

edit

 

grafika w pasywie sobie smiga-w idle 47C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej zieleni na logo to może byś dorobił sobie jakąś folię jaśniejszą w środku a rogi dał zaciemnione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko bedzie-po prostu ten wyswietlacz nie jest przeznaczony do wyswietlania grafik,ma straszne podswietlenie matrycy(co widac),smieszne katy widzenia.Pobawie sie jeszcze ustawieniami-moca podswietlenia,kontrastem...

 

Jutro ,jezeli tylko dojda zaciski zaczie sie to czego nienawidze-napelnianie a pozniej odpowietrzanie :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał nie wyciśniesz nic więcej z wyświetlacza A5,to samo było z A4 LCD niebieskim...nic nie szło zmienić,

potem zrobili A4 VFD i wstawki z folii kolorowej do zmiany kolorów podświetlenia.

Następne Aquaero dostanie OLED i znowu wyrwą nam kasę z kieszeni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie ustawieniami wyswietlacza i jest lepiej-nic lepszego nie moge znalezc-a ten zielony jest w sumie do zaakcpetowania,jest duzo lepszy od folii tuningowej-bo ona wpadala w niebieski kolor.

 

Coz,to ma yc tylko maly dodatek.Grafika na wyswietlaczu i tak fajnie bedzie dopelniala calosc.

 

Jak 7 bedzie na oledach,to z pewnoscia go zakupie.

 

Co do weza primochill 16/11 to na zlaczki alphacoola wchodzi on latwiej niz na bitsy,myslae ze do tych zlaczek mozna zaryzykowac zakup 16/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ELDER

 

z AQ4 bylo bardzo prosto. Ja miałem werjsę lt i dołożyłem sobie sam wyświetlacz :D Miałem niebieski, zielony czarny. Problemu nie bylo.

 

SPrawdzcie jaki dokładnie jest wyswietlacz zainstalowany w AQ6. Oni używaja wyświetlaczy dostepnych na rynku a nie produkowanych na zamówienie. Najważniejsza sprawa to kontroler w wyswietlaczu.

 

Ja palnowałem w przypadku AQ4 zrobić kabel i umieścic wyswietlacz w innym miejscu i sterować tylko przez OS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z A5/A6 nie jest prosto bo nie widziałem aby ktoś wymienił wyświetlacz seryjny na custom.

Nowego Aquaero na OLED nie prędko się doczekamy,brak konkurencji nie ciśnie firmy do zmian

a panel EK Ascendacy od dwu lat wałkują i nadal jest w lesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coz,jak widac zgrac taki sam odcien zielonego na wszystkich elementach jest po prostu trudno-i kabelkowy zwyrodnialec Finac na pewno to skrytykuje :lol2:

 

Czerwony wyswietlacz kodow :mad2:

 

Głową muru nie przebijesz ;) Tylko kolor memek Corsaira idealnie pasował do zielonych gniazd w Sniperze. Kuźwa, chyba się starzeję :lol2:

 

Jeśli wyświetlacz jest Ci niepotrzebny to może by go najnormalniej w świecie zakleić. Proste rozwiązania rządzą :thumbup:

 

 

 

EDIT:

 

Zielone podkładki prezentują się bardzo zacnie ;) O reszcie się nie wypowiadam bo mam :kupa: wiedzę w temacie LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zielony dobrany przez Eldera,to dobrał go idealnie-to jest tez plus tego że miał płytę u siebie -bo nie wiem czy miał wcześniej snajpera na stanie-raczej nie bo gustuje w asusach be.

Przedluzki-jak już zapomnialem,dobieralismy z iksmodiwem kolor zieleni nie znajacn koloru snipera-inna sprawą że zielony odcień sniper jest specyficzny-trudno pod niego coś dobrać.będzie nieconinny odcien-tak musiało być.

 

Co zaś do podświetlenia riingow,to zielony jest oczywiście mało "mietowyy" ale dokładnie taki jak podświetlenie linii na plycie-najsmieszniejsze zebto,że Sławek potrafił zrobić lepszy kolor podświetlenia niż gigabyte :)

 

podkladki-tak śmieszna drobnostka,ale jak dlubie przy kompie ,lubię popatrzeć na te drobiazgi,bo wyglądają super i cieszą oko,szkoda tylko że nie mam bardziej pasujących srubek,ale nie mam czasu zamawiać czegoś w usa-bo tam są dostępne.

 

Póki co czekam jak na zbawienie na paczki od Dunka i na obejmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poludnia przyszly obie paczki.

 

Cztery dodatkowe zlaczki,dwa korki oraz dwie obejmy

 

hy2r8e.jpg

 

Niestety,obejmy nie wchodza na zlaczke,po prostu przeszkadza radiator,gdyby waz byl cienszy ok 2 mm,stracilem sporo czasu czekajac na te obejmy :(

 

y5RRS5.jpg

 

Pozostala wiec ostatania szansa-niezawodna,wszedobylska,niezastapiona....TRYTKA! :lol2:

 

Enj9ll.jpg

 

sprawa wyglada tak-waz nachodzi na choinke naprawde ciasno,ciezko go sciagnac-zacisnieta na maksa tryta powinna to uszczelnic-zobaczymy,innego wyjscia nie mam.Puszcze wlaczony uklad na jakis czas,zobaczmy co sie bedzie dzialo.

 

No i postanowilem zwodowac blok na aquaero.

Po pierwsze mam zbedne zlaczki,zostal kawaleczek weza,no i mam blok-skor wiec wszystko jest,to dlaczego tego nie podlaczyc?Tym bardziej e aquaero z samymi tylko wentylami sie grzeje,a ma byc dpod niego podpieta pompka-bo inaczej nie moge nia sterowac.

 

jfvmnx.jpg

 

ten bloczek z dwoma zlaczkami wyglada groteskowo :)

 

3IMJcz.jpg

 

maly pozytyw,zona w dziwny sposob konczy dzisiaj o 5,bede wiec wiecorem zalewal uklad.

 

edit-

 

tak dla pewnosci-bez znaczenia chyba jest jak puszcze uklad przezz ten bloczek-tzn chodzi o out/in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok-tak myslalem ale kto pyta nie bladzi.

 

Co prawda oba weze na radiatorze mam juz zacisniete trytami-ale do lba wpadl mi zaiste glupi pomysl.

Mianowicie aby koncowce weza ktory wchodzi na choinke-czyli 2-3 cm,nieco zmniejszyc srednice-myslalem jak to zrobic i do glowy przyszla mi...obieraczka do ziemniakow.

 

Mialem jeszcze kawalek weza,sprobowalem i to dziala-tzn waz mozna niejako obierac,tym samym zmiejszajac jego srednice-waz jest naprawde gruby,wiec nie powinno mu to zaszkodzic-a obieranego miejsca nie bedzie oczywiscie widac :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrobanie pomoglo,obejma weszla-ale wtedy nawet zaciśnięta na maksa średnio trzymala.

Założył em trytke-zacisnieta z dużą siłą za pomocą kombinerek-daje mocne połączenie.

 

 

Pierwsze testy ukladu za mna-zaraz na początu miałem wyciek w głębszym filporcie górnej chlodnicy-zlaczka 90 ciekla-wkrecilem drugą i póki co jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, mocno nieprzemyslany ten radiator.W nowych gigusiach już są w rmalne wejścia g1\4,to jest już fajna sprawą.

 

A u mnie najprostsze rozwiązanie załatwiło sprawe.póki co układ pochodził 1,5 godziny i jest ok.

Ta pompką wydaje mi się lepszą i cichsza od d5.

Układ jakoś dziwnie szybko się od powietrzu aż dziwne-z rezami combo xspc ,photonem oraz dualbay miałem duże problemy...napełnianie photona była mordega a tu momentalnie poszło.

 

Jutro jeszcze puszczę na dwie godziny uklad-jak będzie ok,podłączane wszystko no i trzeba będzie z kablami powalczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie było problemów o oto są.

Padło aquaero-smigalo super ,dopóki poprzez przejsciowke pod gniazdo pwm nie podlaczylem pompki...i teraz nie działa.masakra po prostu. :(

 

Już mi się wszystkiego odechcialo. :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic nie poszło.kupilem przejsciowke z molex.na 3pin aby podłączyć pompke pod aquaero i sterować jej praca-podlaczylem pod białe gniazdko pwm.niebieski kabelek pod tacho-wlaczylem kompanii,chwilę podziałami i wszystkie wentyle stanęły,nic nie dziala-pompka podłączona pod kolęda działa...aquaero zaś trup,zero oznak życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to przeciez aquaer daje moc na pompke a nie pompka na panel...

 

Masakra po prostu,szczerze mowiac mocno sie zniechecielem.

 

Zamowilem 5lt,zobaczymy czy da sie go przerobic na 5 pro.

 

Mimo wszystko juz nie bede ryzykowal podlaczenia pompki pod kanal panelu-ktos ma pomysl jak w prosty sposob regulowac moc na podawana na pompke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka nie powinna spalić aq jeżeli wszystko sprawne było. U mnie do tej pory ddc 18w działała podpięta pod 1 kanał w aquaero. Obstawiam, że przelotka molex-3pin jakaś trefna jest i ona jest powodem uszkodzenia panelu. W zeszłym roku zrobiło mi się zwarcie na rozgałęziaczu phobii i też panel wyzionął ducha. Dla ciekawości rozbierz panel, wyjmij płytkę pcb i zobacz co i jak pod naklejką

 

 

O to czy z 5lt zrobi się pro nie masz co się martwić, sam tak u siebie zrobiłem. Wszystko działa na zasadzie plug&play

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...