Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tommy_TMfP

Wentylator do zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do was krótkie i zwięzłe pytanie. Chce wymienić wentylator w leciwym już zasilaczu Chieftec gps-450aa-101a. Co byście polecili z produktów obecnie dostępnych?? Mój budżet to ok 30-40 zł. Obecnie jest zainstalowany oryginalny wentylator YateLoon D12SH-12 0,30A (wymiary: 120x120x25 napięcie:12v szybkość 2200rpm przepływ powietrza: 88 CFM hałas:40db).

 

A to co chce osiągnąć to maksymalna możliwa cisza za w miarę rozsądne pieniądze.

 

Liczę na wasze rady.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe Slip Stream 120mm 1600 rpm. na pewno będzie cichszy a wydajność ma tę samą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę jeszcze nad tym modelem:

Enermax T.B. Silence PWM UCTB12P 120mm

 

Zdaje się być dużo cichszy a przepływ powietrza ma minimalnie mniejszy.

Czy powyższy model również będzie pasował do tego zasilacza?

Czy jeżeli pobór prądu wynosi 0.4 A to mogę wmontować go w miejsce wentylatora który pobór prądu miał 0.3 A ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, ilo pinowa wtyczka tego YL. TB Silence to PWM, czyli ma 4-pinową. YL chyba ma 2, więc musiałbyś pomajstrować. Wentylator bardzo cichy, dużo lepsze łożysko, do 500-600 rpm nie usłyszysz. Ale nie jestem pewny, czy przepływ powietrza wystarczy, te zasilacze są głośne nie bez powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe Slip Stream 120mm 1600 rpm. na pewno będzie cichszy a wydajność ma tę samą.

 

również polecam scythe...cichutkie łożysko - żółty kabel zaizoluj albo z czarnym zepnij i połącz/polutuj wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Arctic zacznie terkotać. I już cicho nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za rady. zamówiłem dzisiaj 2 sztuki Scythe Slip Stream 120mm 1600 rpm. zobaczymy jak to będzie działać. Parametrami wydaje się idealnie pasować. mam łącznie 2 zasilacze chieftec gps-400aa-101a oraz gps-450aa-101a. Nie jestem pewien jaki wiatrak jest w 400W wersji ale chyba ten sam.

 

Dam znać jak z hałasem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba wiatraki zamontowane... jest świetnie. Na początku sprawdziłem jak działają na 1600 obrotach i faktycznie było dość głośno niemniej jednak było to odgłos szumu powietrza. W zasilaczu dorobiłem 3 pinową wtyczkę ( tak na przyszłość). Oczywiście wiatraki chodzą na 2 przewodach ale chciałem mieć po prostu złączkę żeby nie psuć wentylatora.

Największą różnicę słychać przy uruchamianiu komputera. Niestety nie da się sprawdzić ile obrotów wyciąga wiatrak ale podejrzewam, że pod większym obciążeniem by się trochę rozpędził.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za rady - to był dobry zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...