Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AtGod

Radeon 6850 wymiana na?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przeczytałem kilkanaście tematów na forum ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

 

Mianowicie posiadam obecnie Radeona 6850 od MSI,chce ją wymienić na jakiegoś GTX-a,tutaj pojawia się moje pytanie obecnie jesteśmy dzień przed premierą GTX 950,w związku z tym poczekać na owego 950 czy polować na jakiegoś 680/770 GTX-a używanego.

 

Mój obecny zestaw:

CPU:Phenom X4 B50 3,1Ghz

RAM:6GB Ramu (4gb+2x1gb) 1333mhz

Mobo:MSI 770-g45

Zasilacz OCZ SXS2 700w

 

Funduszem jakim dysponuje obecnie wynosi 650zł.

 

Pozdrawiam AtGod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro premiera a ty się jeszcze pytasz czy polować na 750 Ti? Nie rozumiem :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro premiera a ty się jeszcze pytasz czy polować na 750 Ti? Nie rozumiem :hmm:

Nigdzie nie napisałem że poluję na 750ti tylko na 680/770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Twojego procka max to gtx 660, cena do 460zł używka, najlepiej na gwarancji, byle nie referent

750Ti też będzie tutaj ok

770 mogłbyś wstawić gdybys miał ten sam procek o taktowaniu 4.5 ghz...

poczekaj do 950, zobaczymy co to za karta i jej cene, ale narazie jestem przy 660, jest to absolutne max pod ten procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650 zl to gtx 760 chociaz pod ten procek to juz moze sie nudzic ;p 660 bedzie idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im lepsza karta tym lepiej, taki gtx 770 byłby optymalny :) zawsze troche mocy zostanie na gry siedzace na gpu ;) --> wiedzmin 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przeczytałem kilkanaście tematów na forum ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

 

Mianowicie posiadam obecnie Radeona 6850 od MSI,chce ją wymienić na jakiegoś GTX-a,tutaj pojawia się moje pytanie obecnie jesteśmy dzień przed premierą GTX 950,w związku z tym poczekać na owego 950 czy polować na jakiegoś 680/770 GTX-a używanego.

 

Mój obecny zestaw:

CPU:Phenom X4 B50 3,1Ghz

RAM:6GB Ramu (4gb+2x1gb) 1333mhz

Mobo:MSI 770-g45

Zasilacz OCZ SXS2 700w

 

Funduszem jakim dysponuje obecnie wynosi 650zł.

 

Pozdrawiam AtGod.

 

gtx 760

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to nawet nie jest Phenom tylko przerabiany Athlon, jakby miał dobre OC to 760 się nadaje, w innym wypadku jest to wyrzucanie kasy w błoto

sam używałem gtxa 670 na phenomie 955 4Ghz i czułem że jest hamowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to nawet nie jest Phenom tylko przerabiany Athlon, jakby miał dobre OC to 760 się nadaje, w innym wypadku jest to wyrzucanie kasy w błoto

sam używałem gtxa 670 na phenomie 955 4Ghz i czułem że jest hamowany

 

Zacznijmy od tego że ograniczanie grafiki przez procesor to mit ;) . Po prostu w niektórych momentach może trochę zwolnić, ale wykorzystać to on może nawet titana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mit, tylko jak ustawi wysoką grafike bo będzie mocne GPU, to przy słabszym procesorze, tam gdzie jest jakiś np jakiś wybuch, albo coś innego do policzenia przez procesor,

to z powodu wysokiej grafiki będzie miał stabilne 10 fps :) przerabiałem to i dla mnie to nie jest komfortowa rozgrywka

a jeśli już konieczne gtx 760, to w takiej samej cenie jest 670 ktory jest 5-10% mocniejszy

co nie zmienia faktu, że bardziej tu widzę 750Ti/660 lub nowy 950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że ograniczanie grafiki przez procesor to mit ;) . Po prostu w niektórych momentach może trochę zwolnić, ale wykorzystać to on może nawet titana.

 

Nonsens, i do tego łatwy do sprawdzenia, monitorując GPU Load (choćby GPU-Z). Na ograniczanych kartach procesor będzie jechał na >90% cały czas, a karta wyraźnie mniej... Oczywiście FPS będzie niższy niż na mocniejszym procesorze. I to z definicji jest ograniczanie...

 

Gdyby ograniczanie nie istniało, każdy procesor przy danej karcie dawałby taki sam fps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może nie mit, ale jest to przejaskrawione. Przykładowo, wszędzie spotykam się z opiniami, że i7 920 sprzed 6 lat ogranicza fatalnie GTX 970, a wczoraj trafiłem na kanał na YT gdzie gość na stockowych zegarach, z ustawieniami ultra, wyciąga w najbardziej wymagających grach średnio 40-60 klatek przy wspomnianej konfiguracji.

 

Podsumowując, moim zdaniem opłaca się zawsze zmieniać na zdecydowanie lepszą grafikę. Po jakimś tam czasie wymieni się procka, a nie cały zestaw, a do tej pory dobra grafa pozwoli na przyjemne granie, zwłaszcza w grach, które siedzą na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie spotykasz sie z opiniami, ale jeden watpliwej jakosci kanal na youtubie wystarczy zeby te wszystkie opinie przekreslic? Niestety, taka jest prawda, jak jest slaby procesor to nie nadaza za grafika (tudziez odwrotnie - wystarczy niezbyt wnikliwie przesledzic testy pokazujace wykorzystanie CPU i GPU w poszczegolnych tytulach) i nic na to nie poradzimy, a wmawianie innym osobom ze tak nie jest "bo widzialem na jutubie (notabene duzo pracy nie trzeba wlozyzc zeby spreparowac film w ktorym "udowodnie" ze Witcher 3 smiga na ultra w 4k w 60fps na Pentium 3 z Riva TNT2 :>). Jesli Tobie rogrywka przy 2-150 fpsach nie sprawia problemow to prosze bardzo, ale nie znaczy to ze nikomu innemu to nie bedzie przeszkadzac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z pewnością ktoś zadał sobie trud żeby spreparować nagrania, oglądane docelowo przez wąską grupę odbiorców - tyle w tym sensu co w kupowaniu kart, które za pół roku znowu trzeba będzie wymieniać...

 

Jest opinia teoretyka i dowód w postaci filmu - ale opinia i tak bije dowód? Zresztą to nie jest jeden wątpliwy kanał, ten akurat przedstawia nagrania z wielu gier, natomiast ich autentyczność potwierdza masa podobnych filmów, powstałych przy okazji wyjścia takich gier jak W3, FC4 itp.

 

Nie twierdzę, że bottlenecki nie istnieją, tylko że stare CPU nie hamują grafiki w tak silny sposób jak w sytuacji odwrotnej. Nie odnoszę się też akurat do proca autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przykładowo, wszędzie spotykam się z opiniami, że i7 920 sprzed 6 lat ogranicza fatalnie GTX 970, a wczoraj trafiłem na kanał na YT gdzie gość na stockowych zegarach, z ustawieniami ultra, wyciąga w najbardziej wymagających grach średnio 40-60 klatek przy wspomnianej konfiguracji.

 

"Ograniczenie" sugeruje, że na mocno wykręconych nowych i7 byłoby więcej. Niemniej i7 9xx mają wydajność zbliżoną do i5 socket 1155 (trochę niższą jednowątkowo), więc nie ma co się dziwić, że ciągle dają radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź,lecz nie widzę sensu w kupowaniu teraz starego gtx 660 by zaraz go zmieniać bo będzie w ciągu roku/2 odpalał gry na low tylko.

Myślę bardziej o 680/770 z tego względu że będę użyteczne dłużej i dadzą mi jakiś zapas mocy do momentu zmienia procesora,przeżyć mogę jakoś momenty przycięcia,dopóki procesora nie zmienię.

Sami zapewnie też nie chcielibyście wchodzić w karty które lada moment mogą już nie dawać rady w jakiejkolwiek grze.

 

Dodatkowo mam pytanie ile max można dać za takiego 680/770 GTX-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nonsens, i do tego łatwy do sprawdzenia, monitorując GPU Load (choćby GPU-Z). Na ograniczanych kartach procesor będzie jechał na >90% cały czas, a karta wyraźnie mniej... Oczywiście FPS będzie niższy niż na mocniejszym procesorze. I to z definicji jest ograniczanie...

 

Gdyby ograniczanie nie istniało, każdy procesor przy danej karcie dawałby taki sam fps...

Wszystko kwestia gry i detali : LINK vs. LINK.

Bazując na temperaturze (która jest bezpośrednio odzwierciedleniem obciążenia karty) - porównanie wartości "maksymalnej" (83 stopnie), nie wychodzi nawet tak tragicznie z temperaturą w "wysokich detalach" (76 stopni) :P

 

Dodatkowo, programy do mierzenia obciążenia można łatwo oszukać (wystarczy, że będzie fragment gdzie grafa osiągnie 99% obciążenia przez sekundę i na końcu sytuacja będzie wyglądać  jak na w/w screenach).

Najlepiej obserwować obciążenie na filmiku, w konkretnej grze i z konkretnymi ustawieniami jakości grafiki, np. : 

 +
.

 

Ograniczenie A przez B, a nieoptymalnie dobrany zestaw CPU + GPU, to dwie różne rzeczy.

W skrócie : Według mnie grafa powinna być jak lepsza, a procek dostatecznie szybki (do typów gier w jakie chcemy grać).

Ograniczenie GPU przez CPU zaczyna się, gdy karta nie wchodzi na zegary 3D w grach typu BF4 : LINK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia gry i detali : LINK vs. LINK.

Bazując na temperaturze (która jest bezpośrednio odzwierciedleniem obciążenia karty) - porównanie wartości "maksymalnej" (83 stopnie), nie wychodzi nawet tak tragicznie z temperaturą w "wysokich detalach" (76 stopni) :P

 

Dodatkowo, programy do mierzenia obciążenia można łatwo oszukać (wystarczy, że będzie fragment gdzie grafa osiągnie 99% obciążenia przez sekundę i na końcu sytuacja będzie wyglądać  jak na w/w screenach).

Najlepiej obserwować obciążenie na filmiku, w konkretnej grze i z konkretnymi ustawieniami jakości grafiki, np. : 

 +
.

 

Ograniczenie A przez B, a nieoptymalnie dobrany zestaw CPU + GPU, to dwie różne rzeczy.

W skrócie : Według mnie grafa powinna być jak lepsza, a procek dostatecznie szybki (do typów gier w jakie chcemy grać).

Ograniczenie GPU przez CPU zaczyna się, gdy karta nie wchodzi na zegary 3D w grach typu BF4 : LINK.

 

 

opera 52% :E :E :E :E , na takim czymś nie ma opcji komfortowo internetu przeglądać a co dopiero jakakolwiek gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opera 52% :E :E :E :E    , na takim czymś nie ma opcji komfortowo internetu przeglądać a co dopiero jakakolwiek gra

Zgadza się :)

Dlatego jest to przypadek uniwersalnie nie podlegający dyskusji, czy karta graficzna użyta w tym przypadku jest ograniczana :P

 

Opery nie odpaliłem "dla fun'u" - aby uruchomić Single Player z BF4 (bez "tricków"), trzeba włączyć przeglądarkę i odpalić Origin + BattleLog :(

Dopiero po zalogowaniu się, obok Multiplayer'a będzie "guzik" od Kampanii SP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...