Skocz do zawartości
AtGod

[MODERNIZACJA] Komputer do gier 600-750zł max

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz bardziej widzę że mój komputer już nie daje rady i granie stare się coraz bardziej nie przyjemne.

Mój obecny zestaw to:

Procesor:Phenom II x2 550 @ B50

GPU:HD 6850 1gb

Mobo:MSI g45-770

Ram: 6gb

Zasilacz: 700w OCZ SXS2

Zatem chciałbym się dowiedzieć co opłaca najbardziej się tu wymienić i jakie są możliwości w takim budżecie 600-750zł,wolałbym zamknąć się w 600zł ale jestem ciekaw wszystkich możliwości,najlepiej by było gdyby była możliwość rozbudowy w ewentualnej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok 400pln procesor i5-2400 3,1Ghz z turbo do 3400Mhz socket 1155 lub nowsze procesory ok 450pln procesor i5-3450 -3470 (Ivy Bridge) ciut wydajniejsze niz sandy bridge 32nm no i maja lepszą grafikę zintegrowaną.

do tego jakas plyta w miare tania ok 100pln ,jak zamierzasz ciut podbić procesor np o 400Mhz + tryb turbo to plyta ok 170pln.

za reszte ramu ddr3 1600-1800Mhz dokupić i wystarczy.

No chyba że chcesz 1150 socket ale tam 600pln dasz za samego cpu 4 rdzeniowego.

Edytowane przez Tom Light

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość leosi

Pentium g3258 ( do OC ) za 200zł używkę upolować do tego nową płytę 1150 za 150zł a jak bedziesz miał kasę rozbudujesz do np. i3 4130 2 rdzenie 4 wątki o wydajności teoretycznej i5 2500 na podstawkę 1155. nie warto pchać się w stare już 1155 tak myślę bo ceny haswella spadają i to ładnie

grafikę ? gtx 750 pograsz już na tym w wieśka 3 i gta V

Edytowane przez leosi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem już propozycję tego co ty proponujesz @leosi ale trochę mnie nie pokoi fakt że jest to procesor 2 rdzeniowy,wiem że ma duże możliwości OC itd. ale ostatnio coraz więcej gier stwarza problemy uruchomienia się na 2 rdzeniowych procesorach.Tak jak wspominałem jest otwarty na wszystkie propozycje.

Edytowane przez AtGod

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość leosi

jakie gry ? podaj ?

oczywiście są lagi podczas ładowania gry i czasami w grach wymagających rdzeni ale jako tymczasowy procesor jeszcze za 200zł chyba nie wybredzał bym ? można mieć nawet płynną rozgrywkę a gtx 980 chyba nie chcesz wpakować do zestawu ? bo na ultra nie będziesz chyba tego cpu odpalał w wymagających tytułach ?

Edytowane przez leosi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dobrze pamiętam to przy wieśku 3 na patchu 1.07/8 pojawiły się problemy z uruchomieniem gry na 2 rdzeniowych procesorach,Shadow of Mordor,Dragon Age:Iknwizycja to są te co pamiętam możliwe że jset ich więcej.Oczywiście że 980 gtxa nie zamierzam tam pakować :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość leosi

mi na patch 1.07 działa bez problemu na 2 rdzeniach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaki chipset najlepiej byłoby kupić na przyszłość bo nie chciałbym bez sensu zmieniać płyty głównej gdybym chciał np. przejśc na i5/i7.A na jakim sprzęcie odpalasz W3 oraz w ilu klatkach na jakich wymaganiach?

Edytowane przez AtGod

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pentium g3258 ( do OC ) za 200zł używkę upolować do tego nową płytę 1150 za 150zł a jak bedziesz miał kasę rozbudujesz do np. i3 4130 2 rdzenie 4 wątki o wydajności teoretycznej i5 2500 na podstawkę 1155. nie warto pchać się w stare już 1155 tak myślę bo ceny haswella spadają i to ładnie

grafikę ? gtx 750 pograsz już na tym w wieśka 3 i gta V

#

porownanie i3 4130 do i5 2500 ?

Ja zdecydowanie polecil bym tego i5 a nie i3

obie podstawki juz sa nie rozwijane a gry w wiekszosci uzywaja 4rdzeni wiec nieco wieksza moc watku i3 srednio za nim przemawia

Poza tym i3 to GORA 300zl i to z bolem a za i5 2500 trzeba dac te ~400zl

Wiek cpu tez srednio ma znaczenie .. pztrz moj i5 750 na 4GHz w teStach gier na ULTRA(GTA5 /W3) jest nad wszystkimi nowymi i3 1150

Nie mowimy o poborze pradu ale wydajnosci :)

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w takim razie lepiej wybrać LGA 1155 + jakiś i5 czy LGA 1150 + i3,bo innych manewrów nie mam w takim przedziale cenowym.

Edytowane przez AtGod

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja bym bral 1155 z i5 ale to ja

ktos inny inaczej moze uwazac

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi