Skocz do zawartości
leven

Fishing Planet PC

Rekomendowane odpowiedzi

Na Steamie jest darmowa gra o tytule Fishing Planet

 

Gra jest bardzo prosta, spokojna bez przemocy z ładnymi widokami nad wodą.

 

Jak ktoś lubi łowić i chce sobie odpocząć na godzinkę dwie, to polecam :)

 

http://store.steampowered.com/app/380600/?l=polish

 

Mini poradnik: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=499295799

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę z ciekawości ,pamiętam jak kilkanaście lat temu zagrywałem w demo korean fishing i tak bardzo chciałem mieć fulla ale w naszym kraju nie był dostepny;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat pęka w szwach :lol2:

 

Ja jestem kompletnie pochłonięty tym symulatorem i też czekam na pełną wersję gry.

 

Na razie gram we wczesny dostęp i jak na grę w tak świerzym stadium, jestem bardzo zadowolony.

 

Gram kilka - kilkanaście godzin dziennie !!

 

Czasem do rana :E

 

Gra jest prosta i bardzo ładnie graficznie wykonana - symulacja wody.

 

Jest trochę problemów z texturami otoczenia - drzewa, itp (dogrywają sie textury), ale reszta jest OK.

 

Jednak najbardziej jestem zaskoczony dopracowaniem techniki połowu i zachowaniem się ryb.

 

Ta symulacja została na prawdę świetnie technicznie wykonana.

 

 

 

Jak byś chciał razem popykać, dodaj mnie do znajomych na Steam mirek_rybak, a ksywka w grze to: mirek_g

 

To specjalnie założone konto tylko dla tej gry, bo jest to wczesny dostęp i nie chcę mieszać w moim głównym koncie Steam.

 

Bardzo zapraszam, bo zabawa jest przednia !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci zagralem w to, bo przypomnialy mi sie czasy z dziecinstwa, gdy na PSX gralem w Fisherman's bait a Bass challenge :E

Gierka zapowiada sie ciekawie, ale pewnie bedzie sporo mikrotransakcji. Graficznie jest ladnie, sklepik bogato wyposazony i naprawde sie zdziwilem, ze wzieli tyle elementow pod uwage jak np. Rodzaje przynet, grubosc zylki itd itp. Jak porzadnie dostosuja gre pod pada to pewnie czesciej sobie powedkuje i to z kumplem jak bedzie coop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 19 level :)

 

Łowi się miodnie.

 

Za jakies 10 dni powinienem odblokować ostatnie łowisko z karpiami i rybami do 20 KG.

 

Jedną wędkę już połamałem i zepsułem jeden kołowrotek.

 

Rybki ładnie walczą, jak prawdziwe normalnie.

 

Fajna gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

184 godziny przegrane i z każdym dniem gierka mocniej wciąga ! :cool: Autorzy cały czas dopracowywują różne elementy i dodają nowe. Ostatnio dodali nowe łowisko i nowe ryby, oraz masę osprzętu. Gierka cały czas jest wspierana na bieżąco.

 

Bez wątpienia, obecnie jest to najlepszy symulator wędkarski jaki do tej pory wyszedł ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdę gdzieś jakiś ogólny poradnik do tej gry?

 

4 lvl wybiłem i naprawdę gra wciąga.

 

Aha jak się ma w tej grze model f2p?Bez wydawania realnej kasy idzie się również fajnie pobawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdę gdzieś jakiś ogólny poradnik do tej gry?

 

Na steam są jakieś, ewentualnie YT:

=polish"]http://steamcommunity.com/app/380600/guides/?browsefilter=trend&filetype=11&requiredtags[]=polish

 

Aha jak się ma w tej grze model f2p?Bez wydawania realnej kasy idzie się również fajnie pobawić?

Jasne że tak, ja już mam 19 lvl i ponad 200 godzin wyklepane ;) Premium nie jest potrzebne, chyba że masz za dużo hajsu w kieszeni :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że steam TRZEBA zakładać, nie można jej gdzieś pobrać skoro darmowa? Wygląda super, tym bardziej teraz gdzie ciężko wysiedzieć 2h nad wodą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że steam TRZEBA zakładać, nie można jej gdzieś pobrać skoro darmowa? Wygląda super, tym bardziej teraz gdzie ciężko wysiedzieć 2h nad wodą :E

Tak, musisz mieć założone konto na Steam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że mam konto od 2012 i nawet metro2033 na nim :o

 

Gierka już się pobiera, obczaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram kilka - kilkanaście godzin dziennie !!

 

Czasem do rana :E

:E

 

Aż obadam, bo wygląda całkiem zachęcająco. Też kiedyś się pogrywało w jakieś "symulatory" wędkarstwa, ale już nawet nazw nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był dawniej taki jeden symulator który mnie wciągnął też na długie godziny, ale nie było w nim animacji. To był Fishing Simulator II.

 

Fishing Planet obecnie bije na głowę wszystkie wędkarskie symulatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko a mianowicie zacząłem wydawać banknoty i został mi 3 a na podróż potrzebne są 25. Więc doładowałem Steam konto 5 euro kupiłem 500 banknotów dostałem potwierdzenie na temat tej transakcji i wszedłem do GRY Fishing Planet odrazu się pokazało ze wszystko jest OK. Ale jak wyszedłem i wszedłem jeszcze raz to dalej mam 3 banknoty czy ktoś może mi powiedzieć czemu tak się stało...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy grają XD

 

 

Fajna ekipa siedzi na wysokich levelach.

 

Zachęcam do gry.

 

Jak by ktoś mnie szukał, to mój nick w grze jest: mirek_g level 24.

 

Przeważnie jestem w Kaliforni, Michigan i Albercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie sprawdzę jak skończę obecną grę z sygnatury, mam w zwyczaju grać w jeden tytuł dopóki nie skończę, a to jeszcze chwilę potrwa ;)

 

Tym bardziej, że jest szansa porwania na trochę godzin, oglądnąłem kilka filmików i wszystko wygląda dość realistycznie, zachowanie wędki, jakby czuć ten opór. Od dziecka łowiłem i to sporo, teraz nie byłem na rybach z 3 lata to przynajmniej na steamie nadrobię :E

 

Plus za wersję językową, szkoda tylko, że na dzień dzisiejszy podobno nie obsługuję rozdzielczości 2560x1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje językowe są różne i można po prostu zmienić serwer i już.

 

Co do fizyki gry, to jest bardzo realistycznie wykonana, ale textury otoczenia już nie.

 

Szczególną uwagę zwrócono na fizykę wody, pogody, zachowania ryb i samego wędkarza.

 

Tutaj nie ma sytuacji, ze byle gdzie rzucasz i wyciągasz rybę.

 

Trzeba znać pogodę, miejsce, głębokość, gatunek, przynęta, itp, żeby rybę złowić.

 

Źle dobrany hamulec czy żyłka/kołowrotek mogą spowodować uszkodzenie sprzętu, a za to się płaci zdobytymi kredytami w grze - trzeba kupić nowy sprzęt.

 

 

Występują też ryby unikatowe - duże, bardzo rzadkie sztuki np. Unikatowa Palia jeziorowa i sporo innych.

 

Złowienie i wyholowanie takiego kloca jest na prawdę sztuką - dodaje smaczku w grze.

 

 

Co do rozdzielczości, to sprawdzę, czy DSR działa i jak tak, to spróbuję 2560x1080 i odpiszę.

 

EDIT: takie rozdziałki są w opcjach gry po aktywowaniu DSR w sterowniku Nvidii:

 

 

5340783300_1459246172_thumb.jpg 8484276200_1459246173_thumb.jpg

 

One są zależne od monitora, a Twojego nie mam :P

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie brzmi to chyba pierwszy taki zaawansowany symulator. Tak do takiej rozdzielczości DSR nic nie da, trzeba mieć monitor 21:9.

 

Ciekawe też jest to, że przy grze pracowali goście którzy pracowali przy Crysis, Metro czy STALKER :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w różne wędkarskie tytuły i żadna z nich nawet do pięt tej grze nie sięga.

 

Pobierz, zainstaluj i popykaj jak lubisz, to zdecydujesz :)

 

Jak łowisz w realu, to musi się spodobać :)

 

No i darmowy dostęp na Steamie.

 

Parę fotek zrobiłem:

 

 

https://mega.nz/#!isVjmKqa!SOyxBvoso1i5UqVdhOLiN0ZPh5_pyf-_fLjt1yznHNc

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie wędki polecacie na spławik >?? A jakie na woblerki czy blachy >??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od levela na którym grasz.

 

Wejdź do sklepu - w domu, nie na łowisku - i tam sobie wybierz najlepszą wędkę teleskopową odpowiadającą Twojemu levelowi i kup.

 

To jest do zabawy z basami, okoniami i innymi małymi rybkami na spławik.

 

 

Na duże ryby trzeba kupić wędkę meczową.

 

Na blachy masz spinningi i castingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w różne wędkarskie tytuły i żadna z nich nawet do pięt tej grze nie sięga.

 

Pobierz, zainstaluj i popykaj jak lubisz, to zdecydujesz :)

 

Jak łowisz w realu, to musi się spodobać :)

 

No i darmowy dostęp na Steamie.

 

Parę fotek zrobiłem:

 

 

https://mega.nz/#!isVjmKqa!SOyxBvoso1i5UqVdhOLiN0ZPh5_pyf-_fLjt1yznHNc

 

Kiedy odpalam tę gre pisze nie uruchomiłeś steam czm tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
    • Pokazałem wykresy ale prawda jest tylko jedna - TO NIE JEST TO SAMO "If we look at the common peak white luminance measurements you can see what impact the ‘APL stabilize’ setting is having in this area too. Only the HDR Game and Vivid modes reach up to the panels >1000 nits capability, getting to 1072 nits maximum as the setting is on ‘high’. The other 3 modes all cap out at around 484 nits where it’s set on ‘middle’." I zanim zapytasz "to czemu nie ustawił na APL HIGH pozostałych trybów?" bo ch. dają i tak nie przekroczą 480 peak nitów.   Tylko HDR Game oraz HDR Vivid mogą osiągnąć Peak 1000 w trybie APL HIGH. Potwierdziłem to też po rozmowie z kolesiem który napisał recenzje na TFTcentral i jak ustawisz "domyślny HDR" w APL HIGH to masz max peak w okolicach 480 nitów! Czyli TrueBlack 400!☠️   Mam przyjechać do ciebie z kalibratorem aby pokazać czarno na białym że zwykły HDR z APL HIGH to nie jest tryb Peak1000?    
    • @Camis masz wypowiedź mentzena o tym co dokładnie powiedział na temat tego poboru tylko mężczyzn?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...