Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ari93

Laptop za ok. 2300zł na studia + jakieś gierki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, lada chwila zacznie się kolejny semestr i bez laptopa się już nie obejdzie. Nie będzie mi potrzebna nie wiadomo jaka wydajność ale laptop ogólnie będzie do wszystkiego więc i okazyjnie jakąś grę planuję uruchomić. Najambitniejsze będzie na pewno GTA 5 ale za tą cenę każdy laptop z dedykowanym GPU nie powinien mieć problemu. Przeglądając tu kilka tematów natrafiłem na Acera E5-571G konkretnie ten model: KLIK który by mi ewentualnie chyba odpowiadał z tym że troszkę drogi...

 

Jakiego laptopa szukam? 13-15 cali, koniecznie matowa matryca i rozdzielczość większa niż te śmieszne 1366x768 pixeli. Ma być jako tako wydajny, oszczędny i z pojemną baterią więc najbardziej by mi odpowiadał duet niskonapięciowego Skylake'a z Maxwellem no ale... to chyba jeszcze nie jest możliwe. Kompletnie nie potrzebuje napędu DVD więc zdecydowanie wolałbym żeby nie zabierał niepotrzebnie cennego miejsca. Kwestia RAMu i dysku; 4GB to absolutne minimum, najlepiej 8GB ale bez problemu mogę dokupić osobno jeśli taka opcja będzie się bardziej opłacała. Za dysk osobno dokupię Cruciala BX100 250GB dlatego najchętniej to laptopa bym kupił bez dysku, systemu również nie potrzebuje bo win10 wezmę z dreamsparka.

Co byście jeszcze ciekawego mogli mi polecić? Preferował bym chyba Lenovo ale nie potrafię znaleźć od nich czegoś ciekawego spełniającego moje wymagania.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK który by mi ewentualnie chyba odpowiadał z tym że troszkę drogi...

 

Pozdrawiam

w zasadzie dobrze wybrales

wspomniany e5-571 to dobbry laptop

Natomiast masz jeszcze w tej cenie Acera e5-572 z i5M 840m fhd

Laptok ma dobra jakosc wykonania

stossunkowo dobra bateria

matryca matowa fulll hd

wydajne pozdespoly - i5 wysokotaktowane

 

taniej niz te 24xx zl za fhd mat raczej sie nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ciekawa nowść która moze CIe zainstresować do Lenovo

Mianowicie Lenovo Z51-70 z i5 ulv i r9-m375 - Laptop ma matowa matryca FULL HD więc większy obraz roboczy + nie odbija otoczenia, laptop ma podświetlana klawiature, wydajny procesor 5 generacji niskonapięciowy (duza wydajnosc a pobiera mało prądu), dodatkowo głosniki JBL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Django

Dzięki ale procesor jest starszej generacji no i niepotrzebnie z windowsem 8.1...

 

@ heaven92

Ten brak matu mnie strasznie boli... procek tez starszej generacji (zawsze już 22nm a nie 14nm) no i bateria... 2800 mAh przy 5000 mAh wygląda trochę słabo

Można u nich zamówić laptopa bez dysku? Z tego co widzę ten dysk u nich jest w praktycznie takiej samej cenie jak Crucial którego chcę dokupić

 

@ Czekoladka2

Laptop ciekawy z tym że bateria jeszcze mniejsze i z radeonem na wyposażeniu

 

 

Jeśli by się dało ten dysk wymienić po takiej cenie po jakiej oni go sprzedają to cenę laptopa można by o te ok 200 do max 300zł podbić ale zdaje się że wiele to nie zmieni

Ten acer który zaproponowałem jest jeszcze 100zł tańszy ale w wersji z 4GB RAM, może go wybrać i 4GB samemu dorzucić? Powinno troszkę taniej wyjść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria mogła by być wieksza

a r9 jest wydajniejszy od GF840m :)

 

Pewnie że mozesz wybrac Acera z 4 gb ram i za jakis czas dołożyc kość bez problemu

Acer e5-571g z i5U i GF840m. Matowa matryca FULL HD, Laptop jest niezle wykonany, posiada mocna akumulator nawet do ponad 7h działania na wifi, dobra kultura pracy, nie jest głosny ani sie nie przegrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9... możliwe, ale od zawsze mam nvidię, ich panel sterowania znam na wylot i nie chcę tego zmieniać ;) poza tym bez kombinowania GTA chyba dalej nie działa na mobilnych radeonach...

 

Już nawet znalazłem pamięci jakie wpakuję w laptopa... trochę szkoda że nie ma IPSa ale wszystkiego mieć nie można. No i właśnie ten czas na baterii bardzo zachęca, do tego dojdzie dysk SSD, niskonapięciowy RAM i wynik powinien być jeszcze lepszy niż w testach jakie znalazłem w internecie. ;)

Napisałem meila w sprawie wymiany dysku, ciekawe co napiszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Django

Dzięki ale procesor jest starszej generacji no i niepotrzebnie z windowsem 8.1...

.

No to co z tego?i5ulv to wersja procesorów słąbsza niż im5. Spójrz na taktowanie :).......

A żę windows w tej cemej cenie to tylko sie cieszyc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wiele razy pisałes ze i5U 5 generacji a i5M jest minimalna róznica w wydajności :P czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, i co z tego. Czy to zmienia fakt, ze i5m jest słąbszy jak to stwierdził autor patrzac po generacji ? Nie JEst wciąż lepszy.

Wiec jak juz cos piszesz to logicznie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie że jest słabszy ale kierując się tą stroną http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-5200U-vs-Intel-Core-i5-4210M można zauważyć że 5200U osiąga 30.94 pt/W gdzie ten 4210M ma jedynie 14.84 pt/W. W wydajności jest minimalna różnica ale w ilości pobieranej energii już jest aż dwukrotna ;) a jak pisałem w pierwszym poście; zależy mi na jako tako wydajnych i oszczędnych podzespołach.

Niedoścignionym mistrzem jest Atom Z3795 który wyciąga ponad 141pt/W... ciekawe kiedy i5'tki dojdą do takiego poziomu ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ari93 z twojej wypowiedzi wynika ze chcesz tylko uruchomić GTA V i jest duża szansa ze z polecanych lptopow ci sie to Uda ze zobaczysz szatę graficzna Menu i co dalej ???? chyba nie masz zamiaru oglądać Slajdów z GTA V :lol2: jak tak to kup sobie konsole tam przynajmniej nie będziesz miel przerw miedzy kolejnymi slajdami

 

chyba ze masz na myśli uruchomienie GTA V za pomocą Youtube :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ;) GTA to będzie pewnie najbardziej wymagające zadanie dlatego o nim wspomniałem. Na praktycznie maksymalnych gram na moim PC ale nie wykluczam grania ze znajomymi np na jakimś wykładzie... wymagania są niskie także tak czy owak nie powinno być problemu.

Poza tym przede wszystkim chodzi tu o studia czyli wirtualizacja systemów w wirtualboxie, vmware itp, stawianie jakiś baz danych SQL, czy Oracle do tego jakieś programowanie i testowanie. Komputery na uczelni są całkiem wydajne ale bawienie się w kilkukrotne instalowanie tych wszystkich baz na różnych komputerach, kopiowanie już swoich projektów do tego praktycznie zawsze występują jakieś dziwne problemy przy instalacji czy nawet z samymi komputerami/systemami. A tak to w końcu zacznę działać na swoim nie martwiąc się że coś nie działa, że zapomniałem pendriva i przede wszystkim nie marnując masy czasu na ciągłe konfigurowanie tego wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne będziesz chciał skorzystać z pewnych instrukcji które nie wszystkie procesory maja aktywne wiec poradził bym ci najpierw zrobić rekonesans na jaki procesor będzie spełniał twoje minimalne zastosowania ,

 

PS na GT840M gwarantuje ci ze będą Slajdy a jak grasz na PC w Ultra detalu to na pewno nie będziesz sobie psuł smaku GTA paskudnie wyglądającymi teksturami i detalami wiec może od razu odejdziesz od myśli odpalenia GTA i pójdziesz w kierunku rozwoju własnego profilu na rzecz lepszego procesora lepszej baterii lepszej obudowy i lepszego wykonania może nawet coś z serii biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg 3 stron w tym oficjalnej http://ark.intel.com/pl/products/85212/Intel-Core-i5-5200U-Processor-3M-Cache-up-to-2_70-GHz ta i5 obsługuje wszystkie instrukcje więc instrukcje nie powinny sprawiać problemu a 840M czasami może się przydać do jakiś obliczeń CUDA. Na studia powinien wystarczyć a co dalej... To się okaże. Najważniejszym upgradem tego kompa będzie dostawienie SSDka (chyba bx200 bo tylko 20zl drożej wychodzi dzięki promocji) który da mu większego kopa niż jakikolwiek inny procesor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie że jest słabszy ale kierując się tą stroną http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-5200U-vs-Intel-Core-i5-4210M można zauważyć że 5200U osiąga 30.94 pt/W gdzie ten 4210M ma jedynie 14.84 pt/W. W wydajności jest minimalna różnica ale w ilości pobieranej energii już jest aż dwukrotna ;) a jak pisałem w pierwszym poście; zależy mi na jako tako wydajnych i oszczędnych podzespołach.

Niedoścignionym mistrzem jest Atom Z3795 który wyciąga ponad 141pt/W... ciekawe kiedy i5'tki dojdą do takiego poziomu ;p

energooszczędnosc w niskim obciazeniu jest lepsza w broadwell. Stad jest to niskonapięciowy procesor. Meh.... Im mocniej go obciązysz tym energooszczednosc siada. Tak jest z tymi procesorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Cześć all Znajomy chce złożyć nowego kompa Prosiłbym coś doradzić na temat tego zestawu  Przedział to 5500-6000zł wraz z monitorem  MSI B550-A PRO AMD Ryzen 5 5600X Cooler Master MWE GOLD-V2. 750W 80 Plus Gold Kingston FURY 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Beast Black Genesis IRID 505F Gigabyte GeForce RTX 4060 Ti Eagle 8G GDDR6 Silver Monkey X STORMY 120mm Lexar 1TB M.2 PCle Gen4 NVMe NQ790 BenQ ZOWIE XL254OK czarny https://ibb.co/3WRkpmk ( zdjęcie zestawu )
    • Siedem to jeszcze niedużo. Są osoby, które mają na przykład ponad setkę latarek. Ja zgromadziłem tylko kilkanaście.
    • Siedem multimetrów.... okeeejjjjjjjjjjjj........ https://i.giphy.com/HoCPpVFKfvK5HRugp3.webp
    • Hmmmm, tak się zastanawiałem jaki ja mam fetysz i opanować się nie mogę. Wyszło na to, że to multimetry. Mam ich chyba z siedem nie licząc zabawek z biedry. Jak nie mam już co mierzyć to biorę sondy w łapę i straszę dzieciaki uważające, że w domu to tylko ojciec jest dziadersem. Dziadersem, który nie rozumie współczesnej młodzieży.  No, kuźwa... nie rozumiem i tyle. 
    • Weź sprzedaj tego Phenoma i kup FX 8300  Będzie na pewno sporo lepiej, a teraz ludzie chcą za te procki grosze. W dodatku na Twojej płycie na spokojnie go podkręcisz wyżej niż na 4GHz, nawet przy chłodzeniu pokroju Spartana Pro - a zegar to właściwie jedyna przewaga wyższych modeli nad tym.  P.S. Normalnie nikomu w życiu nie proponowałbym FX'a, ale skoro chłop zaszalał na tyle by kupić 32GB RAM'u i ma jedną z lepszych płyt to co ma do stracenia  Jakiś czas temu widziałem 8300 z Spartanem 3 Pro ARGB za 7 dych, jak poszuka to sam procek za 50/60 upoluje, a na Phenoma może za te 40 zł znajdzie jelenia Co do NVMe w razie czego służę pomocą, modułami w UEFI bawiłem się już nie raz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...