Skocz do zawartości
jacekcz

Intel Skylake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Są może jakieś informacje lub przecieki odnośnie premiery Rocket Lake?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pany pytanko gdzie można wyrwać używane 7940/7960x ? W miarę rozsądnych pieniądzach xD Na alledrogo wywiało albo są pojedyncze sztuki :P

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Jak wygląda sprawa stabilności SkyLaka np i7 6700 na win 10 ? słyszałem że często wyskakują bluescreny. temat  jest aktualny ? Chciałbym takiego wsadzić na płytkę H270 właśnie z Windowsem 10. Jest sens czy lepiej odpuścić z powodu problemów ?  Aktualnie na płycie siedzi G4560.

Edytowane przez shakal84
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, shakal84 napisał:

słyszałem że często wyskakują bluescreny.

Nie mam bladego pojęcia o czym piszesz :hmm:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nowsze sterowniki pod win 10 nie do końca ogarniają Skylaka. i powodują problemy.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, shakal84 napisał:

Ponoć nowsze sterowniki pod win 10 nie do końca ogarniają Skylaka. i powodują problemy.

A jakiś konkret, czy kolega kolegi zasłyszał że podobno ktoś...?

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość z Allegro pisze coś o tym w opisie ==> https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-6700-4x3-4-ghz-up-4-0-ghz-10517905028

po zapytaniu się go o co dokładnie chodzi odpisał:

"Witam, dużo procesorow 6 generacji ma problem z sterownikami odnośnie W10 i z tego powodu lecą randomowe BSOD odnośnie błędu sterownika lub nie ładuje się grafika zintegrowana w grach i programach... troszkę za zabwna sprawa. Jakby fakt, że procek jest starszy powoduje, że niektore sterowniki są bardzo niedopracowane, szczegolnie te nowsze..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis na tej aukcji zniszczył mi umysł :szczerbaty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę.

Sprzedawca to też dość ciekawie konfiguruje te CPU - podkręcanie, napięcia, czary mary... Zablokowanego CPU XD
Coś czuję w kościach, że może to być problem z jakimś półstabilnym profilem XMP - zdarzają się sytuacje, że sam CPU z na danym profilu działa ok, ale integra już z nim się kaszani.

Gdyby naprawdę taki fakap miał miejsce, to byłoby głośno - to samo iGPU trafiało do masy laptopów, a tam prawie wszędzie jest przełączanie grafik.

Edytowane przez MitycznyJeż
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli śmiało można kupować ? (nie  mówię konkretnie  o tej aukcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa wyjścia osoba, która sprzedaje ten CPU jest nieogarnięta stąd ten opis lub leci w kulki i nie piszę wprost, że CPU nie jest w pełni sprawny.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę następny który twierdzi że procesor  został niedopracowany do pracy z win 10 i niektórymi płytami hmm chociaż wcześniej twierdzi że ma problemy z boostem. I posiada błąd częsty dla swojej rodziny (sky lake 6700)

https://www.olx.pl/d/oferta/procesor-intel-core-i7-6700-CID99-IDJ2aYY.html#f0e210934e

Procesor zakupiłem z innego źródła gdzie sprzedający twierdzi że jest  w 100% sprawny i daje  3 mc gwarancji.

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może te problematyczne CPU to egzemplarze zajechane przez non-K OC?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm możliwe ale  przecież nikt OC nie robi "bo po co"  hehe ;) no nic zobaczymy jak mój egzemplarz sie sprawdzi.

EDIT:

Zakupiłem te i7 6700 i smiga  bez problemu na H270 z Win 10 normalnie bostuje  od 3700 na 4 rdzeniach do 4000 MHz na jednym max  temp około 70*C. Tak więc faktycznie chyba ktos sciemnia ;)  Szkoda że pamięci chodzą tylko na 2133 MHz. XMP 3000 MHz.

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być jakimś złoto-łopatowcem ale stwierdziłem, że skrobne od siebie coś odnośnie skylake mimo, że wątek już dawno umarł, powiedzmy takie słowo podsumowywujące.

Kupiłem i5 6600k w 2015 roku, od razu z zestawem ddr4, które wtedy były absolutną nowością. Procesor ten służył mi dzielnie aż do połowy zeszłego roku gdzie poczułem, że nie domaga i pora zmienić (zmienilem na AM5).

Na tym procku przegrałem tysiące godzin przez te 8 lat, był chłodniutki i bezproblemowy, jeszcze mialem go podkręconego do 4.5Ghz na napięciu 1.26.

Jak dla mnie to była to świetna generacja, zdecydowanie już zawsze będę miło wspominał.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...