Skocz do zawartości
jacekcz

Intel Skylake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

na adaptive mode cały czas zrzuca napięcia do 1.200v tez tak macie ?

6700k deluxe 801

 

na adaptive mode

1957316f2fce9b60.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

Na screenie masz 1.275, a ile ustawiasz? przy adaptive ustaw Load-Line Calibration na 2 lub 3 to nie będziesz miał takich dropów pod obciążeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

a sprawdź Prime95 jestem ciekaw różnic, w realbench do ilu skaczą ci temperatury?

Edytowane przez Thorns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która wersja Prime? O napięciu u Asusa trudno pisać, bo co innego mówi soft AI, a co innego programu monitorujące.

 

AI Suite pokazuje prawidłowo. Możesz jeszcze użyć HWINFO w wersji beta.

CPUZ pokazuje VID zamiast Vcore.

 

Przy napięciu stałym nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

Na Asrocku CPUZ pokazuje prawidłowo Vcore przy offsecie, wartości są zawsze te same jak na A-tuning autorskim programie Asrocka

HWINFO nie biorę pod uwagę bo on pokazuje sam VID nie uwzględniając offsetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdź Prime95 jestem ciekaw różnic, w realbench do ilu skaczą ci temperatury?

 

Prime przechozi też 8h. Temp dochodzi do 89°C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglibyście ewentualnie sprawdzić passmark? Bo niby mi wzrastają wyniki wraz z oc, ale nie wiem, czy wszystko jest ok, może mi przekłamuje coś soft od asrocka i nie mam powodu się cieszyć wcale. Chodzi mi o sam cpu mark, bo jadę na integrze.

 

Dobra dopatrzyłem:wynik standardowy jest 7819 a u mnie 8052, to chyba ok.

Edytowane przez snape666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie tej wypowiedzi... To co masz pretensje że masz 8 wątków i potrzebujesz większe napięcie?? Nie porównuj w takim razie i7 do i5...

 

Dlaczego mam mieć pretensje? Nie porównuję i tyle. Stwierdzam fakt. Z tego co pamiętam to i5 zawsze trochę lepiej śmigały.

 

 

AI Suite pokazuje prawidłowo. Możesz jeszcze użyć HWINFO w wersji beta.

CPUZ pokazuje VID zamiast Vcore.

 

Nie wiadomo czy AI pokazuje prawidłowo do chwili, aż się nie sprawdzi multimetrem na płycie. HWINFO też pokazuje VID.

 

Tutaj jest najnowszy Prime95 28.7. Ponoć 28.5 na SL jakieś jakiś problemy stwarza.

http://www.mersenneforum.org/showthread.php?t=20156

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy AI pokazuje prawidłowo do chwili, aż się nie sprawdzi multimetrem na płycie. HWINFO też pokazuje VID.

 

To wiadomo, że mirnik podaje rzeczywiste V.

AI SUTE podaje bliskie temu jak ustawiasz w biosie.

HWINFO pokazuje vcore - przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na adaptive mode cały czas zrzuca napięcia do 1.200v tez tak macie ?

6700k deluxe 801

 

Spada poniżej 1V - okolice 0.8V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie miały wejść do sprzedaży pozostałe i5 i i7 tak zwane te zablokowane oraz chipsety h170 i b150?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, w passmarku już są ich wyniki, ale może symulowane. Teraz tylko pytanie czy oc przez bclk zablokują w non-k, bo jak nie tu ku....wa przepłaciłem, bo jadę na mnozniku 35:( Tylko opcje divider musiałem zmienić w biosie i dwa dodatkowe napięcia oprócz vcore i 4.7/4.8 lata i przechodzi testy.

Edytowane przez snape666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej OC przez bclk nie zablokuj w tych bez K tylko będziesz musiał mieć płytę z chipsetem Z170. Tak właściwie nie wiem jakim sposobom mieli by to blokować w jednych prockach a innych nie, co najwyżej bios może tu uniemożliwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznice w specyfikacji procesorow skylake widać lepszy jest

 

 

55070106652970569673.png

Edytowane przez Butu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo, że mirnik podaje rzeczywiste V.

AI SUTE podaje bliskie temu jak ustawiasz w biosie.

 

Raczej nie temu co ustawiasz, a temu płyta daje. Podjedź wyżej LLC i zobaczysz, ze płyta stopniowo daje na proca coraz wyższe napięcie niż zadeklarowane. Przykładowo adaptacyjne 1,29V + LLC7 i VID z odczytu HWINFO jest 1,29V, ale AI pokazuje koło 1,36V. Ustawisz LLC na 4/5 i dopiero wtedy VID jest podobne do tego co pokazuje AI.

 

HWINFO pokazuje vcore - przynajmniej u mnie.

 

Na który parametr patrzysz? Bo jedyne co u mnie się zmienia to Core VID. Jest też Vcore, ale u mnie jakieś bzdurne wartości się wyświetlają w stylu 0,384V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie temu co ustawiasz, a temu płyta daje. Podjedź wyżej LLC i zobaczysz, ze płyta stopniowo daje na proca coraz wyższe napięcie niż zadeklarowane. Przykładowo adaptacyjne 1,29V + LLC7 i VID z odczytu HWINFO jest 1,29V, ale AI pokazuje koło 1,36V. Ustawisz LLC na 4/5 i dopiero wtedy VID jest podobne do tego co pokazuje AI.

 

Przecież napisałem, że bliskie. Regulacja LLC oczywiście jest wymagana aby zbliżyć się do tego co się ustawiło. U mnie najlepsze wyniki daje LLC level 5.

nie VID tylko Vcore.

 

Na który parametr patrzysz? Bo jedyne co u mnie się zmienia to Core VID. Jest też Vcore, ale u mnie jakieś bzdurne wartości się wyświetlają w stylu 0,384V.

 

Tam gdzie jest sekcja z nazwą płyty. poniżej jest vcore.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie HMWINFO nie dogaduje się widać z płytą, bo nie pokazuje prawidłowego Vcore.

 

8331ab8e87fc.jpg

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej OC przez bclk nie zablokuj w tych bez K tylko będziesz musiał mieć płytę z chipsetem Z170. Tak właściwie nie wiem jakim sposobom mieli by to blokować w jednych prockach a innych nie, co najwyżej bios może tu uniemożliwić.

 

To znaczy że wraca stare podkręcanie na każdym modelu przez bclk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie VID tylko Vcore

Dokładnie, aż oczy bolą od patrzenia na wasze zVIDy...

 

 

 

Ja swojego 6700K wykręciłem póki co do 4.6Ghz @ 1.39v z włączonym HT. Przechodzi póki co godzinę Prime95 27.9 na BLEND. Gram w gry i wszystko pięknie stabilnie hula.

Edytowane przez rager84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ja idę w drugą stronę, 6600K puściłem na 4.2GHz (tak miałem 2500K przez lata i nie chciałem mniej), zestaw siedzi w desktopowej budzie HTPC i max co tam wjedzie to Noctua NH-U9B daje to temperatury w granicach ~65 stopni pod obciążeniem, teraz szukam najmniejszego napięcia na jakim będzie to chodziło stabilnie.

Na razie na płycie Asusa Offset -0,09 co daje napięcia 1.184 w primie95 i 1.168 we wszystkim innym.

 

Ktoś w wątku wspominał o temperaturach >90 stopni podczas testów, wszystko fajnie ale zabezpieczenie termiczne się odpala i zegary z napięciami lecą więc taki test wiele wart nie jest.

 

Co do samych testów, to spotkałem się z opiniami, że prime/ibt/linpack nie są najlepsze dla tej architektury, owszem można uzyskać temperatury 10C większe niż jakimkolwiek innym teście ale nie gwarantuje to braku zwichy w GTA V czy BF4. Ekipa z overlock.net przerzuciła się na realbench lub swoją zmodyfikowaną wersję x264, co prawda wymaga to dłuższego testu ale wyniki są bardziej zbliżone do rzeczywistych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime95 2,5h Sobie pracował i stabilnie ;) 4,4Ghz na 1.35v

http://i.imgur.com/UbAClq3.png

 

Pobawię się tym blck jeszcze jak kolega snape666 radził. Jakie konkretnie napięcia zmieniłeś @snape666?

 

 

Vcc io dałem 1.110

vccsa 1.080

vcore 1.3 i load line calibration na 1

do tego w opcjach cpu wyłączony speedstep i divider ustawiony tak, że max bclk to 170 (bodajże divider 12), mnożnik procesoa 35 a cache 34 (muszę to spróbować podnieść). Te ustawienia nie są na pewno jakoś genielnie dobrane, bo to bardziej tak było, że wow udało się i jestem w fazie testowania stabilności. W tej chwili bclk mam 135.68.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć,  Składałem wczoraj znajomemu komputer. Z ważniejszych części: Mobo msi pro z790-p wifi Cpu i5 12600kf Gpu Gigabyte GeForce RTX 4060 Eagle OC 8GB GDDR6 Zasilacz Gigabyte P750GM Reszta chyba mało istotna. Po złożeniu wszystko śmigało. Windows się zainstalował, sterowniki do płyty głównej też. Niestety w trakcie instalacji sterowników do karty graficznej komputer się resetuje i już nie chce się włączyć. Wyskakuje naprawa systemu, która nic nie daje, ewentualnie można przywrócić system, to się włącza. I tak w kółko. Zrobiłem update biosu płyty głównej, bez zmian. Sprawdzałem CPU i ram jakimiś programami do sprawdzania, temperatury są super, nie wywala żadnych błędów. Ale gdy tylko instaluję sterowniki do GPU, następuje śmierć  Mam już zero pomysłów o co może chodzić. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?   
    • Ostatni duży patch był jeszcze w styczniu, od tamtego czasu cisza, a jak pojawił się jakiś patch z pierdołami. Ta gra jest martwa.
    • Już jak tak się bawimy to skoro jesteś tylko pilotem, to Twoim zadaniem jest wyłącznie latanie, sprawy techniczne, rejestracja lotu itd. realizuje ktoś inny. Natomiast operator drona to osoba, która odpowiada również za całą techniczno-organizacyjną otoczkę lotu dronem   Dlatego napisałem, żebyś przeczytał ze zrozumieniem, bo wszystkie przywołane przepisy i to co wielokrotnie pisałem o tym właśnie mówią, że latać możesz, ale równie dobrze może się to wiązać z konsekwencjami od osób, których prywatność możesz naruszyć wykonywaniem swoich czynności... A czy kręcąc z chodnika kamerą mieliby podgląd na to jak wyglądają działania na całej posesji?
    • Kiedyś jak zacząłem chodzić na siłownię w wieku 17 lat to jak widziałem typów co mieli po 30 lat to od razu myślałem, Jezu co za stary dziad, że to się jeszcze rusza.
    • Ale kim przeprowadzą tę ofensywe? Nie spotkałem się z opiniami analityków żeby mieli jakieś wolne niezagospodarowane wojska w tym momencie. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...