Skocz do zawartości
jacekcz

Intel Skylake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Takie wyniki na czystym systemie udało się ogarnąc, całkiem ok jak na taniego, zablokowanego i5 :P Multicore na poziomie starszych stockowych i7, a single prawie 200 wiec nie odstaje od coffee.

3.2GHZ @ 4.5ghz

Ram 2400 CL14 @ 3000 CL16

 

Dla porównania stockowa i5-6500 + ram 2133mhz robi 525pkt w multicore i 140 w single

 

0af065ae8c977.png

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, ile można zyskać przy i5-6600 przechodząc z ramu 2133MHz CL13 (taki: KLIK) na 3200MHz CL16 (taki: KLIK lub taki: KLIK)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Z170/Z270?

 

Podkręcić wpierw ram jaki masz.

 

Możesz na początek w pełnym automacie sprawdzić potencjał kości. 1.35Volta ustaw. Załaduj profil XMP i testuj działanie kompa na 2800/3000/3200MHz. Później z palca zejdź w dół z timingami.

 

Moje 2400CL14 poszły na 3000cl13 z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta B150, ale jak tak sobie podliczyłem wymianę płyty i ramu (choćby i używane) włącznie ze sprzedażą obecnych, to dopłata nie wychodzi taka duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Z170/Z270?

 

Podkręcić wpierw ram jaki masz.

 

Możesz na początek w pełnym automacie sprawdzić potencjał kości. 1.35Volta ustaw. Załaduj profil XMP i testuj działanie kompa na 2800/3000/3200MHz. Później z palca zejdź w dół z timingami.

 

Moje 2400CL14 poszły na 3000cl13 z tego co pamiętam.

 

+600MHZ i to z niższym CL ? pięknie :)

 

Płyta B150, ale jak tak sobie podliczyłem wymianę płyty i ramu (choćby i używane) włącznie ze sprzedażą obecnych, to dopłata nie wychodzi taka duża.

 

Na Bxx nie da się podnieść pamięci tak ?

Jak nie, to tylko wymiana mobo i OC obecnego RAM.

Jak lipa będzie z OC obecnego RAM, to pomyśl nad Ryzenem serii 2 - Intel oszalał z cenami, a wydajność tych producentów zaczyna się wyrównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Aż tyle zmian nie wchodzi w grę, za dużo $$$. Podmiana płyty i ramu wyszłaby stosunkowo małym kosztem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zakumałem...

 

Masz płytę na chipie Bxx ?

 

Pytasz o OC RAM ?

 

Na Bxx nie da się wykonać OC RAM, dla tego już lepiej sprzedać obecny konfig i wejść w Ryzen 2600.

 

6+6 i masz blisko I5 8600K w grach.

W syntetykach, Ryzen 2600 leje 8600K.

 

Memki zostają, bo to DDR4.

 

Ja bym poszukał właśnie coś w tym klimacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omg... Płyta na B150, na której jakbyś nie wiedział, nie da się puścić wyżej ramu, a jeżeli to co przewiduje kontroler pamięci w procesorze, a więc dla i5-6600 tj. 2133MHz. Co najwyżej mógłbym się pobawić samymi timingami. Dlatego pytałem o faktyczną możliwą różnicę pomiędzy ramem 2133MHz CL13, a 3200MHz CL16 przy moim procesorze, ponieważ jak przeanalizowałem ile mogę wziąć za swoje graty + koszt nowej (i/lub używanej) płyty i ramu, to dopłata byłaby stosunkowo niska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paełek ?

 

Im dalej w las, tym bardziej taktowanie i CL RAM daje wydajność.

 

Nie siedź na gratach, tylko jak masz mamone kup coś z sensem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawełek ?

 

Im dalej w las, tym bardziej taktowanie i CL RAM daje wydajność.

 

Nie siedź na gratach, tylko jak masz mamone kup coś z sensem.

 

 

dobrze prawisz :thumbup:

 

ale cos z sensem ?????,

 

ja bym w najlepszej konfiguracji parował 8700k+z390, używany procesor + nowe Mobo

w takim średnim przedziale to parował by 6/12 z Z370, używany procesor+używane Mobo, ewentualnie jakiegoś masakrycznie szybkiego 8600k tak by wykręcił x52 na znośnym V , do tego Pamięci już ciekawsze by dały rade 4k+ bo Platforma gotowa na 1080Ti 2080Ti i 3990TiX

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSS... pamiętaj, że jestem zwykłym Mirkiem (leven)

Nie mam szans na Wasze "Czomolungma" wysokości :E

 

Daj mi link do sklepu, gdzie można kupić miedziane radiatory z płaską stopką.

 

Pomyślę i dopasuję, jak mknie najdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS

 

To fantastyka dla mnie :E

 

Rozszerzę swoją wypowiedź. Używam Win7 i nie zamierzam się na razie z nim rozstawać. Ogólnie plan mam taki, że jest to ostatni mój komputer, na którym gram, potem myślę przejść na konsolę, jakieś PS5 czy coś. Pada mam przy kompie, więc to nie problem, a z Win10 mi nie po drodze i dlatego potrzebuję sprzętu bez problemu łykającego Win7. Ogólnie nie chcę mi się już bawić w szukanie sterowników czy podkręcanie - sprzęt ma działać, przejadły mi się zabawy i szkoda mi na nie czasu. Chodzi o takiego maksa pod siódemkę, tylko nie wszystko na raz.

 

Dlatego chcę powoli rozbudować obecny sprzęt. Za rok może i7 bym wrzucił.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na mysli takie co sie przykładowo na kości VRAM GPU kleiło kiedyś ???, mam tego chyba z 3kg

 

ja miałem W7 na z370 :P i to przy 8700k

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak na labie, pytasz o Focusa, a ci Ferrari polecają :E Koszty! Poza tym, aż takiej wydajności nie potrzebuję i wsio ma działać oficjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta B150, ale jak tak sobie podliczyłem wymianę płyty i ramu (choćby i używane) włącznie ze sprzedażą obecnych, to dopłata nie wychodzi taka duża.

 

Będzie lepiej jak zmienisz płytę i zrobisz OC.

 

Płytę kupuj z170 do tego bios OC non K. Procka kręć na 4.3-4.5GHz i ram w okolice 3GHz. 2800 powinno wejść bez problemu. Nisko taktowane DDR4 z niskimi CL fajnie i łatwo się kręcą.

 

Jak chcesz oficjalne OC proca non K to najlepiej asrocka szukaj :D tam chyba oficjalne biosu w nowych wersjach dostały spowrotem oc

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne wsparcie win7 kończy się na skylake. To, że skylake można przyszprychować do z370 (mod bios), to insza inszość.

Sezon bardzo słaby by polować na i7... już łatwiej o haswella :P

 

Wymiana wszystkiego (cpu i5 4core na i7 4core, ram wolny na szybki, płyta nie-Z na Z) ekonomicznie nie ma kompletnie sensu. W szczególności teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest to ostatni mój komputer, na którym gram, potem myślę przejść na konsolę,

to jest dosc kluczowa wypowiedz , gdyby bylo wiadomo w jakim celu to kazdy by polecil pojsc po bandzie i zrobic podmianke Plyty i krecic posiadane kosci i cieszyc sie SetUpem :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem jak to jest z tym wsparciem Win7, że na Z370 poleci. Ale... leniwy się zrobiłem w kwestii różnorakich zabaw :E

Płytę myślałem Asusa Z170 Pro Gaming szukać, bo normalnie wygląda, za cholerę nie podoba mi się obecna moda na plastiki i diody. Wstępnie od biedy spróbowałbym puścić obecny ram wyżej, a jak byłoby kiepsko, to bym go wymienił. Podmiana tych dwóch elementów wyszłaby dość niskim kosztem, dlatego taki mam wstępnie plan. A gdzieś za rok dopiero i7, więc do tego czasu powinny się ceny ogarnąć, poza tym ostatnio co raz łatwiej dostrzec różnicę na wykresach pomiędzy i5 4R/4W, a i7 4R/8W.

 

@VSS

 

Nic innego ciężkiego mój sprzęt nie dostaje, zwykły "przeglądacz" neta i odtwarzacz :E Chwilami coś w Corelu dłubię, ale to nic dużego. Z grami też nie mam parcia wszystko na full, dlatego powoli chcę sobie dłubnąć ten sprzęt po taniości. Jak ten ok. +1GHz na ramie nic ma nie dać to poczekam sobie tylko aż się ceny i7 ogarną, nie śpieszy mi się, olewając ram. No i fakt przesiadki na konsolę jest już sztywno w głowie ustalony.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak na labie, pytasz o Focusa, a ci Ferrari polecają :E Koszty! Poza tym, aż takiej wydajności nie potrzebuję i wsio ma działać oficjalnie.

Przeczytałem Focusa i od razu pomyślałem, że chodzi o naszego dawnego testera i autora publikacji na głównej :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golf jest dobry, ale do bólu nudny, dlatego wszędzie permanentnie go ignoruję. Więc... padło na Focusa, ale tego mechanicznego lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy temperatury przy obciążeniu nie są za niskie, około 50 stopni przy i5-6400. Stockowy cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, teraz przy nowych generacjach kart graficznych, już tak trzeba będzie wysoko kręcić te procesory, aby jeszcze uzyskać jakikolwiek sensowny FPS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, teraz przy nowych generacjach kart graficznych, już tak trzeba będzie wysoko kręcić te procesory, aby jeszcze uzyskać jakikolwiek sensowny FPS :)

Gram w 1440p i nie narzekam. FPS grubo powyżej 60, użycie GPU 97-99%. Jedynym wyjątkiem jaki napotkałem to AC z Denuvo w miejskich lokacjach gdzie GPU się trochę nudzi.

Edytowane przez kaylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie dlaczego Cascade Lake-X nie ma jeszcze nawet nazw CPU? Ponoć miały być w Q3 2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Uptade jakiś, 1,6 GB pobrało, uwaga uwaga, jest "New Game"!
    • Dokładnie, miałem 2 lata płytę za którą dałem 320zl (MSI B450 Tomahawk) płyta kozak, sekcja chłodna z 3700x ustawionym manualnie na 1.35v nie przekraczała 55c  do tego pamięci 4x8 puszone na 3800 ale według for to aby osiągać takie wyniki trzeba było dać wtedy 3x tyle za mobo 🤪
    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...