Skocz do zawartości
jacekcz

Intel Skylake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie patrz na mhz, a na stabilność procesora w grach. Bo w programie może ci przechodzi wielogodzinne testy, ale w grze się już wysypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na mhz, a na stabilność procesora w grach. Bo w programie może ci przechodzi wielogodzinne testy, ale w grze się już wysypie.

Jak przejdzie linx i prime duze loopy i caly setup jest dobrze skonfigurowany , glownie Ram SA/IO to nie ma takiej opcji by sie system wysypal w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz procek wysypał mi się w grze, czego nie chciał w programie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem mój 6600k kreci się stabilnie tylko do 4.2Ghz wyżej już są problemy. Do 4.2 idzie na napieciu auto 1.280. Nawet jak ustawie sam 1.350 to na 4.3 po chwili w occt wysypuje się. Przy 4.4Ghz i 1.380 chodzi w aida64 ale w occt od razu "detect core error" temperatury niskie max 60% z resztą nie ma kiedy sie rozgrzac:)

mój setup:

i5 6600k

msi z170 tomahawk

2x4gb ram g-skill 2400

msi gtx 1060 gaming x

silver power sp ss-500

 

Dodam ze jak odpale profil X.M.P na stockowych zegarach CPU to Vcore podbija mi do 1.417v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka wygląda na słabą. Niemal 1.4v przy 4.4 ghz i brak stabilności nie wróży dobrze. Włącz profil xmp i ustaw napięcie procesora w tryb adaptacyjny lub sztywny ( fixed/manual Voltage) daj 1.4v i próbuj 4.4 ghz. Jak się wysypie. Odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystkie testy robie na sztywnych zegarach i napieciu. Mam spróbować w occt na 4.4 i 1.4v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój procek dalej zbija mnożnik do 40 pod obciążeniem. Próbowałem już wszystkiego, zwiększałem limity, wyłączałem w biosie wszystko co się da włącznie z thermal throttling zgodnie z poradnikiem http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2012433/sandy-bridge-series-multiplier-overclocking.html?_ga=1.115895622.1941303156.1489783256 i pod prime 95 czy occt np mnożnik po kilku-nastu minut spada co jakiś czas do 40. Pod real bench czy gry jest stały, ale niesmak pozostaje. Dzieje się tak powyżej vcore +- 1.25 niezależnie czy mnożnik jest 42 czy 46. Obwiniam płytę asrock z170 gaming K4. Albo nie działają mi na niej ustawienia power limits albo się vrm przegrzewają pomimo radiatorów na płycie. O dziwo okno cooling nie pomaga. Nie polecam tej płyty do OC. Gry itp działają na 4.7 GHz 1.3v plus.

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mało aktywny, mimo wszystko wyskoczę z pytaniem, jakie minimalne OC na 6700K jest do zrobienia?

4.5 GHz robi raczej każda sztuka, czy takie taktowanie to już raczej wyzwanie dla niego i trzeba dobrą sztukę trafić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WPW Miałem z170 gaming k4/d3(czyli identyczna tylko pod DDR3) mnożnik procesora leciał w dół dopiero przy dłuższym obciążeniu z Vcore~1,5 i OC~5GHz. W takich warunkach radiatory na sekcji zasilania były bardzo gorące, szczególnie ten pionowy niemal parzył. Płyta rzeczywiście słaba do konkretnego OC ale bez przesady. Twoja wygląda na uszkodzoną lub ma jakąś wadę. Reklamowałbym.

WORMS Myślę że 4,5GHz nie powinno być wyzwaniem dla 6700K, oczywiście przy założeniu że posiadasz odpowiednią płytę i chłodzenie. Musiałbyś mieć mega pecha żeby tyle nie wycisnąć. Poradnik OC ze statystykami http://www.overclock...with-statistics

Edytowane przez Reinkaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też trafiłem na jakąś słabą sztukę, czy zasilacz ma jakiś wpływ na napięci VID procesora ? przy ustawieniu LLC na 4 i napięciu manual na 1,290 VID ustawia na 1,4V a nawet ponad 1,44V skacze... dlaczego tak wysoko ? http://i.imgur.com/q84HHvX.jpg może mi ktoś napisać co to za błąd w prime95 http://i.imgur.com/VGvq1yn.jpg ? już nawet nie chcę podkręcać tego... najlepsze, że procek po skalpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor 6700K jest już na swoim miejscu, ale jestem zmęczony pracą i walką z LC, na szczęście wszystko już złożone i działa.

Na szybko wbiłem 4.4GHz na standardowym V i niestety ale Prime 95 mi sie wysypał, chyab podawał 1.264 v, tak że już mina mi skwaśniała, co prawda nic w Biosie nie ruszałem, bo nawet nie wiem jak.

Zbieram informacje co jak przestawić i zacznę testować.

Jak sie okaże że bryndza i 4.6GHz nie robi 24/7 to się go pozbywam i celuje w 7700K

 

Zasugerowałem się poradnikiem do OC i uruchomiłem program Asusa.

I tak się zastanawiam jakie odzwierciedlenie w prawdziwych testach ma to co 5-Way Optimization sprawdził.

Szczerze przyznam, nie wytrzymałem napięcia i przerwałem test gdy zaczął liczyć 5GHz przy 1.388v, nie chce mi się wierzyć że taki chyba dobry procek mi się trafił, pewnie to jakieś bajki mało stabilne.

Kiedy ten program kończy test, czy może przerwać sam gdyby coś było nie tak, co warto w nim zaznaczyć, podobno przyspiesza docelowe OC?

Edytowane przez WORMS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co chodzi, przy zegarze 4.5 i napięciu 1.265, przechodzi mi ponad godzinę OCCT, oraz Prime 95, ponad godzinę grania w GTA-5, wszystko w najlepszym porządeczku, aż tu nagle przy przeglądaniu stron, ciach i reset kompa, nie wiem co jest grane, zmniejszyłem mnożnik do 44, napięcie zostawiłem jak wcześniej może będzie ok.

 

Podejrzewam, że może jakieś inne ustawienie w bios może być tutaj winne.

 

Jakieś sugestie?

 

Zastanawiałem się nad skalpem, tylko nie wiem czy jest sens, temperatury przy tym napięciu na rdzeniach 70, 72, 69, 65.

 

Czym testować szybko i na jakich ustawieniach by sprawdzić stabilność tak maks do 1 godziny, im krócej tym lepiej?

Edytowane przez WORMS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie chcesz podnieść napięcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się tak to skończy, podniesieniem napięcia, ale skoro nie wywaliło się nic w bardziej wymagających apkach, to podejrzewałem problem gdzieś indziej, chciałem mieć ten lepiej kręcący się procesor.

 

Nie mogę rozgryźć ustawień w biosie, zaktualizowany do najnowszej wersji 0906 i działa jakoś dziwnie sterowanie napięciem.

Ustawiam:

cpu core/ cache voltage : Manual Mode

cpu core voltage override : 1.290

LLC - 5 level

V CCSA -cpu system agent voltage- 1.224

CPU VCCIO -1.184

I kurcze nie wiem dlaczego napięcia dla procesora się nie zgadza w żadnym programie testującym, maks jaki wrzuca to 1.280?

W manual mode chyba powinno to działać dobrze?

Edytowane przez WORMS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, uważasz że wszystko poniżej 1.35v będzie dobrym do OC, w pewien sposób podchodzącym pod selekta?

 

W końcu coś zaczęło działać.

4.5 GHz w biosie ustawione 1.290v, w widzie maks odnotowany 1.280v i nie łapie restartów.

Liczyłem na mniejsze napięcie potrzebne na ustabilizowanie 4.5GHz, ale chyba znów nie ma takiej tragedii.

Możliwe że ktoś kto się bardziej w temacie orientuje by wycisnął z niego więcej i lepiej.

Teraz zastanawiam się czy go ciąć, jak myślicie nadaje się?

 

1072m38.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była i obecna sztuka jest podobna do twojej, więc w wygzewaczach skończysz na 4.6ghz 1.35-36v bez skalpu. Po skalpie skończysz na 4.7ghz ~1.36-1.37v w wygrzewaczach, w pozostałych aplikacjach powinien się skończyć na 4.8ghz.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była i obecna sztuka jest podobna do twojej, więc w wygzewaczach skończysz na 4.6ghz 1.35-36v bez skalpu. Po skalpie skończysz na 4.7ghz ~1.36-1.37v w wygrzewaczach, w pozostałych aplikacjach powinien się skończyć na 4.8ghz.

 

 

większej bzdury nie słyszałem by Vcore po skalpie spadło na tyle by przy tym samym Vcore uzyskać jeden multi więcej , max co może być po skalpie to 0.015 jeżeli przed skalpem T°C oscylowało w okolicy 75°V-80°C, a w przedziale 1.30v to multi na 1 plus to vcore 0.06V wyzej ,

 

jak sciagnie CoreVID do poziomu 1.28V to będzie mowa o +2 multi poniżej 1.4 ,

 

 

jyzga5qv.jpg

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była i obecna sztuka jest podobna do twojej, więc w wygzewaczach skończysz na 4.6ghz 1.35-36v bez skalpu. Po skalpie skończysz na 4.7ghz ~1.36-1.37v w wygrzewaczach, w pozostałych aplikacjach powinien się skończyć na 4.8ghz.

 

Nie żebym hejtował, ale skąd ty to wiesz?? Czarodziej jaki, czy co? Może się skończyć równie dobrze na 4.6 Ghz jak IMC zacznie suć błędami, albo PRIME zacznie wywalać wątki bez względu, czy jest skalp, czy go nie ma. Równie dobrze po załadowaniu 4 banków pamięci zabawa skończy się grubo przed 1.37v bez względu na to, czy załadujesz VTT na 0.9v i SA na 1.25 a potem będziesz żonglować tymi napięciami w dowolnych spektrach. Poza tym jak liczysz napięcia przed/po skalpie? Czasem spadnie, czasem nie. Kilkanaście przypadków jest w wątku o skalpowaniu. Często poza temperaturami kij to daje - taka prawda. Nawet gdybanie to głupota a jakim cudem potrafisz to przewidzieć, to naprawdę nie wiem... No, ale ty wiesz przecież wszystko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Panowie za zaangażowanie w mojego cpa, przyznam szczerze że mało z tego rozumiem co mówicie.

Zrozumiałem wypowiedź sideband-a, ale twierdzicie że jest mało prawdziwa, może dobrze może źle, nie wiem sprawdzę.

 

W każdym razie chciałem ustawić w bios by mi teraz obniżał procek zegar, gdy nie ma takiej potrzeby, oraz napięcie, dla 4.5GHz 1.280v maks i za diabła nie potrafię bawić się tymi trybami Offset mode i adaptiv mode, bo chyba one są od tego, skończyło nawet sie tym że w10 nie chciał odpalić.

Proszę o sugestie jak ma to ustawić?

Offset robiłem na - i na + ale cały czas mam napięcie maks 1.488v maks, jak mam je zbić, ewentualnie jak to ustawić jakiś gotowiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruj się czym tylko chcesz. Może być tak, że "kolega" wyżej będzie miał rację i wartości się pokryją, ale na litość - nie da się tego przewidzieć. Nie i koniec. Twierdzenie, że jest inaczej, jest po prostu głupie... Procesor może być stabilny na 4.5 Ghz przy 1.32 a na 4.6 Ghz dopiero w okolicach 1.5v albo nawet nigdy. Wzrost napięcia do stabilności nie jest oczywisty i liniowy. Nie da się powiedzieć, że będzie stabilny na takim a takim napięciu a po skalpie na takim a takim, bo to wierutna bzdura.

 

Upewnij się, że masz opcję C-States ustawioną na Enabled i najlepiej wybrane C8. W Asusie to jeśli dobrze pamiętam zakładka advanced, internal CPU power management, ale nie jestem pewien. Ustaw również opcję Intel Speed Step na enabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie jak jest roznica miedyz 4.6 a 4.8 ghz e grasch na cepie bo nie widze takich testow, bo gram w rozne gry i tak zaczalem ostatnio latac 4.6 i 4.8 memy na 3733 cl 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...