Skocz do zawartości
Gość kieros

Nielegalni imigranci i uchodźcy w UE temat ogólny.

Rekomendowane odpowiedzi

 

Sam byłem świadkiem jak młody chłopak podszedł do koszyka z darami dla uchodźców zabrał kilka makaronów i dał w długą ale wszystko zwrócił bo mu Pani wytłumaczyła, że to ma iść jako paczka na Ukrainę a nie, że każdy może sobie od tak brać. To chyba jednak nie wszyscy wiedzą o tych magazynach jak swoje dzieci wysyłają by latały po galeriach handlowych za koszykami z makaronem.

Ja jak y zobaczy, że ktoś kradnie makaron czy jakieś podstawowe rzeczy to bym mu jeszcze ze swoich oddał, o to rzezywiście bieda musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pierwszy raport o uchodźcach w Polsce. Które miasta z największym przyrostem populacji? [DANE]
 

Napływ uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy sprawił, że wielkość populacji Polski po raz pierwszy w historii osiągnęła ponad 40 milionów osób - wynika z raportu Unii Metropolii Polskich. W krótkim czasie liczba mieszkańców Rzeszowa wzrosła o 53 proc., a Warszawy o 15 proc. W ocenie ekspertów powiększanie się polskich miast o setki tys. nowych mieszkańców i użytkowników może spowodować wzrost napięć społecznych.

Jak zaznaczono w raporcie, w dniach od 1 lutego do 1 kwietnia, najwięcej Ukraińców przebywało w Warszawie - 469 tys. 628, Katowicach - 302 tys. 963 (w aglo GZM przyp. mój) i Wrocławiu - 302 tys. 467. W Krakowie zatrzymało się 230 tys. Ukraińców, w Gdańsku - blisko 224 tys., a w Rzeszowie - ponad 152 tys.

Do Łodzi przybyło ponad 114 tys. osób, do Poznania - ponad 101 tys., do Lublina blisko 87 tys., a w Szczecinie zostało 84,5 tys. osób. W Bydgoszczy pojawiło się ponad 80 tys. uchodźców, a w Białymstoku - 62,5 tys.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28374980,powstal-pierwszy-raport-o-uchodzcach-populacja-rzeszowa-wzrosla.html#s=BoxMMtCzol2

 

Fujxmnw.png

koqz5om.png

https://www.facebook.com/kartografiaekstremalna/posts/pfbid0eebFiza9GHcqsYBEVmMTDNySqGXWKYQN3tLbwSwiUia35dzVXbrGPcsnBgPQhwSxl

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, adask0 napisał:

I bardzo dobrze! Jak polak glupi to niech pracuje za miske ryzu! :E  

No ale w sensie że Polak ma wyjechać za granicę czy jak ? :D  sam się nad tym zastanawiam :x i to daleką Filipiny Tajlandia Wietnam  Laos gdzieś gdzie jest ciepło bo jak mam płacić 8000-10000 zł na sezon za ogrzewanie (eko groszek) do tego amortyzacja pieca to wolę płacić 3000 zł za klimatyzację na sezon ;)

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, shakal84 napisał:

No ale w sensie że Polak ma wyjechać za granicę czy jak ? :D  sam się nad tym zastanawiam :x i to daleką Filipiny Tajlandia Wietnam  Laos gdzieś gdzie jest ciepło bo jak mam płacić 8000-10000 zł na sezon za ogrzewanie (eko groszek) do tego amortyzacja pieca to wolę płacić 3000 zł za klimatyzację na sezon ;)

Nasz wspaniały rząd wręcz zachęca do tego no chyba, że jest się na socjalu lub ma się silne powiązania z pisem wtedy można spojrzeć na to trochę inaczej. Co nie zmienia faktu, że jest coraz gorzej i na pierwszy rzut oka widać, że nie jestem grupą docelową dla rządu tylko jednym z wielu, którym można kasę zabierać by było na socjal itp.

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zniknął mój post na temat wybryków Ukraińca w Polsce, a inne analogiczne są licznie w temacie i nie są usuwane?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powinniśmy przyjąć jeszcze kilka milionów.

W końcu nas stać. ?

Edytowane przez T.m.p1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają te dane to tego artykułu co wczoraj widziałem, że już ponad 2 mln Ukraińców i Ukrainek wraca lub wróciło na Ukrainę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Ukrainy wjechało 4 mln ludzi, a wyjechało do wczoraj 2mln. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 dni temu przebiliśmy 4 miliony.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywnych jest 1.800.000 z tych wojennych. Reszta wyjechała dalej albo wróciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2022 o 09:12, T.m.p1 napisał:

Powinniśmy przyjąć jeszcze kilka milionów.

W końcu nas stać. ?

Powinniśmy ich przyjąć ile tylko możemy bo pracują na nasze emerytury i zapełniają niedobory pracowników. Wystarczy spojrzeć na UK teraz, które zrobiło brexit co mają po zamknięciu rynku pracy. Niedobory żywności, niedobory prądu i niedobory pracowników -  a najbardziej niedobór inteligencji i głupota, że sobie zrobili brexit ?

A my mamy z 3x gorszą gospodarkę więc 3x więcej byśmy oberwali. Po za tym Ukrainki są piękne... ❤️

Edytowane przez hubio
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, hubio napisał:

Powinniśmy ich przyjąć ile tylko możemy bo pracują na nasze emerytury ?

Na razie to tak nie jest. Być może zaczną pracować i byłoby to dla nas dobre, ale jak na razie PL jest na tym biznesie mocno na minusie. Nie jest to dziwne, bo mało czasu upłynęło ale skala tego minusa jest duża - na pewno powyżej 15 mld zł na koniec czerwca. Nie jest to może kwota powalająca, ale na poziom życia ma odczuwalne przełożenie. Pojawiły się też w mediach jakieś informacje o kolejnych 9 mld zł na pomoc, natomiast rządowe prasówki coś o tym milczą. Ktoś coś może wie konstruktywnego o tym czy to jakieś twitterowe bzdety?

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

Edytowane przez T.m.p1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, hubio napisał:

Po za tym Ukrainki są piękne...

Ja chętnie nogi rozkładają to są piękne? 

Większość arogancka i myśli o zysku, czyli obywatelstwie i jazda na zachód UE. 

Tak, wiem. Może są wyjątki ale to zdecydowanie mniejszość. Z racji wykonywanej pracy mam kontakt z masą Ukraińców i kobiety wiecznie z kijem w d...e albo szukały otwarcie tylko seksu. Prędzej już z jakimś chłopem się dogadasz. 

Jeśli już tak bardzo podobają Ci się Panie ze wschodu to jakoś bardziej normalne są już z Białorusi.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, T.m.p1 napisał:

To pokaż mi dane i/lub statystyki wskazujące ile % z tych milionów, które tu przybyły podjęło legalną pracę

Około ponad 50% licząc osoby w wieku produkcyjnym.

 

Cytat

 

...

Wiceminister Paweł Szefernaker, pełnomocnik rządu ds. pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy poinformował w czwartek, że pośród blisko 1,2 mln obywateli Ukrainy, którym nadano PESEL, ponad 500 tys. jest w wieku produkcyjnym.


Poinformował również, że ponad połowa uchodźców w wieku produkcyjnym podjęła już pracę i liczba ta będzie wzrastać. Jak tłumaczył, to efekt m.in. rozwiązań zawartych w nowelizacji ustawy oraz zapotrzebowaniu na pracowników w ramach prac sezonowych.

Według danych ZUS, cudzoziemcy stanowią już 5,7 proc. wszystkich ubezpieczonych. Liczba cudzoziemców objętych ubezpieczeniem emerytalnym - na koniec maja wynosiła 991 tys. osób, a największą grupę (71,5 proc.) stanowili obywatele Ukrainy.

 

https://biznes.interia.pl/praca/news-zus-rosnie-liczba-pracujacych-cudzoziemcow,nId,6114303

 

Cytat

Rośnie liczba Ukraińców zatrudnionych w Polsce po wybuchu wojny

Już ponad ćwierć miliona obywateli Ukrainy podjęło pracę w Polsce na podstawie uproszczonej procedury, która znacznie usprawniła i przyspieszyła proces zatrudniania – poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/ponad-cwierc-miliona-uciekajacych-przed-wojna-ukraincow-pracuje-w-polsce/1cdphfy

 

8 minut temu, MirexPL napisał:

Ja chętnie nogi rozkładają to są piękne? 

Większość arogancka i myśli o zysku

O cholera widzę że piszesz o polkach :).

 

Edytowane przez Camis
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Camis napisał:

O cholera widzę że piszesz o polkach :).

No jak znasz takie to współczuję. Ja niestety widząc Ukrainki, to mi się rzygać już chcę. Ich wiecznie mordy uciągniete, wielkie damy. ???

No wiem, że dla stulejarzy to raj na ziemi teraz. 

Widzisz kolego, ja wolę Polki bo chociaż są Nasze i wcale niegorsze. 

Edytowane przez MirexPL
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że standardowo na Ukrainie facet tyra nawet dwa etaty jak trzeba. Kobiety są od opiekowania się domem i portfelem. 

Jeśli wam nie przeszkadza taki układ, to możecie szukać miłości bez obaw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to głównie dla tego, że tam jest mniej pracy dla kobiet, a jak już jest to często bardzo słabo płatna.

W Polsce jeszcze wcale nie tak dawno było podobnie, kobietom było trudniej znaleźć pracę, a jak już to przeważnie zdecydowanie gorzej płatną.

Ukraina to trochę tak jak Polska była w latach 90tych :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...