Skocz do zawartości
Gość kieros

Nielegalni imigranci i uchodźcy w UE temat ogólny.

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, raiders napisał:

Chyba  już  doszliśmy do punktu  gdzie Ukrainiec jest ważniejszy  niż Polak .. przynajmniej dla pracodawcy .

Firmy już wolą premiować pracowników z  agencji niż  swoich stałych pracowników (Polaków) , standardem już jest  ze   pracodawcy (ci więksi ) opłacają  lub dopłacają  do mieszkań Ukraincom  przy tym płacąc im tyle samo co Polakom .

Nie rozumiem tego jak pracodawca może tak nie szanować  wieloletniego pracownika  ,a premiuje   pracownika ze wschodu który  zatrudniony jest raptem 3 tyg  z  agencji .

 

Z wieloletnimi pracownikami jest taki problem, że w tych dobrych czasach trochę za bardzo trzeba z nimi negocjować co oni łaskawie zgodzą się robić. Nowi często nie czują się tak pewnie i robią to czego się od nich oczekuje bez łaski i burczenia pod nosem. Nie do wszystkich prac jest potrzebne doświadczenie. Nie zawsze są tylko takie prace, który stary pracownik łaskawie chciałby robić.

Poza tym to norma, że jak ktoś nowy przychodzi do pracy, to dostaje takie wynagrodzenie jakie sobie wynegocjuje. Nie żadko jest ono wyższe od  wynagrodzeń jego nowych kolegów. Dopiero potem robi się ferment i wynagrodzenia zostają ujednolicone.

Dodatkowo zaleta pracownika z agenci jest taka, że masz go wtedy kiedy NAPRAWDĘ go potrzebujesz. Zwykłym etatowcom zdarza się że trzeba znaleźć jakieś zapychacze czasu. Mimo że te zapychacze to rzeczy które trzeba zrobić, to jak przyjdzie do liczenia wydajności liczą się "wyrobione sztuki" bez całej otoczki. Tu pracownicy zatrudniani z agencji do konkretnej roboty mają pole do popisu.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wogole nie wiem co się dzieje, ale mieszkając w Warszawie to jakaś masakra centrum Warszawy to jakiś multi-kulti Ala berlin. Nie dość , że Ukraińcy i Białorusini na każdym kroku to ilość ciapatych z indii, Bangladeszu, Pakistanu, byłych republik radzieckich typu Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan, Gruzinów jest multum, czeczenów itd jest porażająca.  W centrum Warszawy to ja częściej ostatnio widzę obcokrajowców niż Polaków..  Można być tolerancyjnym ale kurcze wychodząc na fajka ze swojego korpo biurowca w Zagłębiu biurowców  w wawie to ja już powoli Polaków nie widzę tylko jakichś ciapatych gości gadających jakie to są fajne polki bo robią dobrego blowjoba, to jest serio irytujące.  Tolerancja tolerancja w wawie już od dawna nie ma warszawiaków pracując w Warszawie i będąc tu urodzony od chyba 10 lat nie miałem warszawiaka w pracy tylko ludzi z podlaskiego i lubelskiego a teraz powoli to już i oni są zastępowani ludźmi że wschodu... 

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, WPW napisał:

Ja to wogole nie wiem co się dzieje, ale mieszkając w Warszawie to jakaś masakra centrum Warszawy to jakiś multi-kulti Ala berlin. Nie dość , że Ukraińcy i Białorusini na każdym kroku to ilość ciapatych z indii, Bangladeszu, Pakistanu, byłych republik radzieckich typu Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan, Gruzinów jest multum, czeczenów itd jest porażająca.  W centrum Warszawy to ja częściej ostatnio widzę obcokrajowców niż Polaków..  Można być tolerancyjnym ale kurcze wychodząc na fajka ze swojego korpo biurowca w Zagłębiu biurowców  w wawie to ja już powoli Polaków nie widzę tylko jakichś ciapatych gości gadających jakie to są fajne polki bo robią dobrego blowjoba, to jest serio irytujące.  Tolerancja tolerancja w wawie już od dawna nie ma warszawiaków pracując w Warszawie i będąc tu urodzony od chyba 10 lat nie miałem warszawiaka w pracy tylko ludzi z podlaskiego i lubelskiego a teraz powoli to już i oni są zastępowani ludźmi że wschodu... 

Szczerze to za to co napisałeś to powinno pójść ostrzeżenie za obrażanie osób o innym kolorze skóry.

A jeśli tak naprawdę jest jak piszesz to chyba naprawdę przeprowadzę się do Warszawy bo z Polakami obcuję już pół wieku i mam ich coraz bardziej dość... ?

A Tobie proponuję przeprowadzić się w dowolne miejsce Polski typu wieś lub małe miasteczko - tam będziesz miał głównie "prawdziwych" Polaków...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się przeprowadź chociaż widzę, że mi z tobą nie po drodze to już wolę ciebie niż jakichś pakistanczykow lub ludzi z Bangladeszu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, WPW napisał:

To się przeprowadź chociaż widzę, że mi z tobą nie po drodze to już wolę ciebie niż jakichś pakistanczykow lub ludzi z Bangladeszu. 

To są tacy sami ludzie jak my tylko w o wiele gorszym położeniu bo w nie swoim kraju, nie w swojej kulturze i religii... Nie było by ich (na marginesie - i nie generowali by dla nas ogromnego PKB) gdyby nie musieli uciekać z biedy, nędzy, poniżania i wojny... A ci ludzie, którzy są z Indii albo Bangladeszu lub szczególnie Ukrainy (uchodźcy) to często ludzie po studiach... Wiesz co się dzieje w służbie zdrowia ? Mamy super wyposażone szpitale tylko nie ma lekarzy i pielęgniarek. Sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna. Więc jak będę zdychał wolę lekarza z Pakistanu, który mi uratuje życie niż pustą salę gdzie nie będzie nikogo kto mi pomoże...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, hubio napisał:

To są tacy sami ludzie jak my tylko w o wiele gorszym położeniu bo w nie swoim kraju, nie w swojej kulturze i religii... Nie było by ich (na marginesie - i nie generowali by dla nas ogromnego PKB) gdyby nie musieli uciekać z biedy, nędzy, poniżania i wojny... A ci ludzie, którzy są z Indii albo Bangladeszu lub szczególnie Ukrainy (uchodźcy) to często ludzie po studiach... Wiesz co się dzieje w służbie zdrowia ? Mamy super wyposażone szpitale tylko nie ma lekarzy i pielęgniarek. Sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna. Więc jak będę zdychał wolę lekarza z Pakistanu, który mi uratuje życie niż pustą salę gdzie nie będzie nikogo kto mi pomoże...

A ja 100 razy wolę panią Kasia Basie czy Joasie niż jakiegoś ahmeda, sandeepa, kumara itd. Polscy lekarze wyjeżdżają na zachód a my przyjmujemy jakieś tałtajstwo. I to nie są tacy sami ludzie jak my są odmieni kulturowo, cywilizacyjnie itd pojedź sobie np na  5 lat do Pakistanu , Indii, Bangladeszu czy gdziekolwiek na wschód to sam zobaczysz. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że Ci ludzie nie są badani przed wjazdem. Murzyni mają regiony w afryce gdzie 20-25% populacji ma hiv. 15lat temu 2.5% populacji w Ukrainie miała hiv. Teraz to pewnie podchodzi pod 4.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, WPW napisał:

Można być tolerancyjnym ale kurcze wychodząc na fajka ze swojego korpo biurowca w Zagłębiu biurowców  w wawie to ja już powoli Polaków nie widzę tylko jakichś ciapatych gości gadających jakie to są fajne polki bo robią dobrego blowjoba, to jest serio irytujące.

NATURA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, WPW napisał:

To się przeprowadź chociaż widzę, że mi z tobą nie po drodze to już wolę ciebie niż jakichś pakistanczykow lub ludzi z Bangladeszu. 

Jestes rasista i nacjonalista. Takich typow jak ty trzeba zwalczac wszelkim kosztem. 

Przehiperbolizowalem i to niepotrzebnie. Cofam swoja wypowiedz.

Edytowane przez amsztel
zmiana zdania
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, amsztel napisał:

Jestes rasista i nacjonalista. Takich typow jak ty trzeba zwalczac wszelkim kosztem.

Raczej kwestia miejsca. Byłem ostatnio w Wawie na szkoleniach, to w centrum jest faktycznie dziwnie. Prościej się było spytać o drogę po angielsku niż po polsku.

Nie dla każdego musi to być zbyt komfortowe. A kierunki przylotu to raczej bieda niż zachodni turyści. No ale za to Chinki bardzo ładne mają. Przeciętna Polka wygląda kilka razy gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kamiyan napisał:

Raczej kwestia miejsca. Byłem ostatnio w Wawie na szkoleniach, to w centrum jest faktycznie dziwnie. Prościej się było spytać o drogę po angielsku niż po polsku.

Nie dla każdego musi to być zbyt komfortowe. A kierunki przylotu to raczej bieda niż zachodni turyści. No ale za to Chinki bardzo ładne mają. Przeciętna Polka wygląda kilka razy gorzej.

To nie jest kwestia miejsca tylko swiatopogladu. Dwie drastycznie rozne rzeczy.

Poza tym - uzywasz slow takich jak "dziwnie" i "niekomfortowe", ktore okreslaja jedynie Twoja subiektywna impresje na dany temat i nic wiecej. To co dla Ciebie moze byc dziwne i niekomfortowe, dla innych moze byc normalne i komfortowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, amsztel napisał:

Jestes rasista i nacjonalista. Takich typow jak ty trzeba zwalczac wszelkim kosztem.

Za co niby? Gdzie ten rasizm i nacjonalizm? Namawia do mordowania? Pisze, że inne rasy są gorsze (WPW mógł jedynie darować sobie określenie "ciapaty")? Nie można już napisać nawet, że ktoś się czuje niekomfortowo we własnym kraju wśród obcokrajowców? Raczej Twój post jest agresywny, bo piszesz o określonym działaniu.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, amsztel napisał:

To co dla Ciebie moze byc dziwne i niekomfortowe, dla innych moze byc normalne i komfortowe

Ba. Np. śluby z 12-latkami albo zbiorowe gwałty. Całkiem normalna sprawa przecież.

A co do wykształcenia... Jasne. Mnie również generalnie wisi jaki kolorek mnie leczy. I jasne, mamy problem z lekarzami. Problem tkwi w tym, że w tych krajach które do nas zjeżdżają, dyplom można kupić na bazarze. Standardy są inne. A my przecież jesteśmy znani z jakości biurokracji. Z pewnością te jednostki zostaną odpowiednio prześwietlone, nie?

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Áltair napisał:

Za co niby? Gdzie ten rasizm i nacjonalizm? Namawia do mordowania? Pisze, że inne rasy są gorsze (WPW mógł jedynie darować sobie określenie "ciapaty")? Nie można już napisać nawet, że ktoś się czuje niekomfortowo we własnym kraju wśród obcokrajowców? Raczej Twój post jest agresywny, bo piszesz o określonym działaniu.

Przeciez odnosilem sie do tych postow:

15 godzin temu, WPW napisał:

Ja to wogole nie wiem co się dzieje, ale mieszkając w Warszawie to jakaś masakra centrum Warszawy to jakiś multi-kulti Ala berlin. Nie dość , że Ukraińcy i Białorusini na każdym kroku to ilość ciapatych z indii, Bangladeszu, Pakistanu, byłych republik radzieckich typu Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan, Gruzinów jest multum, czeczenów itd jest porażająca.  W centrum Warszawy to ja częściej ostatnio widzę obcokrajowców niż Polaków..  Można być tolerancyjnym ale kurcze wychodząc na fajka ze swojego korpo biurowca w Zagłębiu biurowców  w wawie to ja już powoli Polaków nie widzę tylko jakichś ciapatych gości gadających jakie to są fajne polki bo robią dobrego blowjoba, to jest serio irytujące.  Tolerancja tolerancja w wawie już od dawna nie ma warszawiaków pracując w Warszawie i będąc tu urodzony od chyba 10 lat nie miałem warszawiaka w pracy tylko ludzi z podlaskiego i lubelskiego a teraz powoli to już i oni są zastępowani ludźmi że wschodu... 

 

15 godzin temu, WPW napisał:

To się przeprowadź chociaż widzę, że mi z tobą nie po drodze to już wolę ciebie niż jakichś pakistanczykow lub ludzi z Bangladeszu. 

Nie widzisz tu rasizmu i nacjonalizmu? Pomijajac juz, ze napisales:

"Nie można już napisać nawet, że ktoś się czuje niekomfortowo we własnym kraju wśród obcokrajowców?" 

A moze zapytasz obcokrajowcow w PL czy oni czuja sie komfortowo? Moze zapytaj Polakow w UK czy wszyscy sie czuja kofortowo? Podpowiem Tobie cos - jesli ktos segreguje ludzi ze wzgledu na to czy czuje sie przy nich komfortowo czy nie, to taka postawa jest skrajnym egocentryzmem i w dodatku uwypukla ignorancje bo nawet nie znasz tych ludzi. Nic o nich nie wiesz - a oceniasz i osadzasz.

PS. Swoja droga sugeruje zapoznac sie z definicjami terminow, ktorych uzywasz bo skoro przy rasizmie i nacjonalizmie wstawiles slowo "mordowanie" to odnosze wrazenie, ze nie rozumiesz o czym piszesz (nie jest to zaden atak personalny, a jedynie moja opinia na podstawie tego, co napisales).

Edytowane przez amsztel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś przyjeżdża do PL i czuję się niekomfortowo to raczej to on ma problem bo jest w mniejszości. To jedno a druga sprawa, że PiS przecież cały czas grał hasłem, że Polska dla Polaków a tutaj nagle nam się robi kolorowo jakim cudem? Przecież tak to tylko na tym zgniłym zachodzie jest gdzie źli Niemcy itp. wpuszczają wszystkich jak leci. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lokiju napisał:

Jak ktoś przyjeżdża do PL i czuję się niekomfortowo to raczej to on ma problem bo jest w mniejszości. 

Nie odniosles sie do tego co napisalem. W ogole. Powtorze wiec: "[...] jesli ktos segreguje ludzi ze wzgledu na to czy czuje sie przy nich komfortowo czy nie, to taka postawa jest skrajnym egocentryzmem i w dodatku uwypukla ignorancje bo nawet nie znasz tych ludzi. Nic o nich nie wiesz - a oceniasz i osadzasz."

Poza tym pisalem juz wczesniej, ze czyjes komfortowe "czucie" lub nie - nie ma zadnego znaczenia. Albo masz przekonanie, ze wszyscy ludzie sa rowni i powinni miec zagwarantowane rowne prawa wszedzie, albo dzielisz ludzi na "rownych i rowniejszych" i wtedy nawet blachy pseudo-argument "niekomfortowego czucia sie" moze sie przerodzic w wieksza lub mniejsza dyskryminacje. Masz wybor - wybierz madrze.

Edytowane przez amsztel
literowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, amsztel napisał:

Nie odniosles sie do tego co napisalem. W ogole. Powtorze wiec: "[...] jesli ktos segreguje ludzi ze wzgledu na to czy czuje sie przy nich komfortowo czy nie, to taka postawa jest skrajnym egocentryzmem i w dodatku uwypukla ignorancje bo nawet nie znasz tych ludzi. Nic o nich nie wiesz - a oceniasz i osadzasz."

Poza tym pisalem juz wczesniej, ze czyjes komfortowe "czucie" lub nie - nie ma zadnego znaczenia. Albo masz przekonanie, ze wszyscy ludzie sa rowni i powinni miec zagwarantowane rowne prawa wszedzie, albo dzielisz ludzi na "rownych i rowniejszych" i wtedy nawet blachy pseudo-argument "niekomfortowego czucia sie" moze sie przerodzic w wieksza lub mniejsza dyskryminacje. Masz wybor - wybierz madrze.

Dlatego w kontekście dzielenia na lepszych i gorszych wspomniałem o PiS przecież oni są w tym najlepsi a oficjalny argument jest taki, że są odmienni kulturowo i nie pasują. Jak już chcemy szukać rasistów itp. to właśnie tam ale z kolei takie prywatne odczucia a to co widać temu przeczą bo jednak Ci ludzie z kosmosu się nie wzięli.  Ja mam mało do powiedzenia jeżeli chodzi o politykę państwa w tej kwestii ale jestem za tym by prześwietlać na ile można tych ludzi co wjeżdżają by chociaż mieć jakiekolwiek pojęcie kto to jest. Czy to rasizm czy to dzielenie na lepszych i gorszych? Nie powiedział bym ale patrząc na zachód widać, że duży odsetek tych ludzi nie dostosowuje się do panujących standardów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, w tym przypadku coś jest na rzeczy z tą tolerancyjną Warszawą. Niedawna sprawa z Uberem:

https://www.rp.pl/przestepczosc/art36225111-plaga-gwaltow-w-warszawie-sposob-dzialania-sprawcow-jest-podobny

Cytat

Na 20 potwierdzonych przypadków sprawcy to sześciu Gruzinów, dwóch Uzbeków i dwóch Tadżyków, jeden Algierczyk oraz jeden z Turkmenistanu (narodowości ośmiu nie ustalono). Po połowie są to kierowcy Ubera i Bolta (w trzech przypadkach nie ustalono rodzaju aplikacji). W 13 sytuacjach doszło do gwałtów (jedno usiłowanie), w pozostałych do poddania się tzw. innej czynności seksualnej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, baron6b napisał:

No niestety, w tym przypadku coś jest na rzeczy z tą tolerancyjną Warszawą. Niedawna sprawa z Uberem:

https://www.rp.pl/przestepczosc/art36225111-plaga-gwaltow-w-warszawie-sposob-dzialania-sprawcow-jest-podobny

 

No i co z tego? Masz na mysli, ze to czy ktos robi zle czy tez dobre rzeczy zalezy tylko i wylacznie od jego narodowosci? Chyba nie musze pisac jak absurdalnie idiotyczne byloby takie stwierdzenie.

Z mojego doswiadczenia wynika, ze tego typu zbrodniczych aktow (gwalty, molestowania) dokonuja glownie religijni ekstremisci. Ciekawe jakby wygladala ta sytuacja gdyby wziac pod uwage wlasnie ten czynnik.

25 minut temu, lokiju napisał:

Dlatego w kontekście dzielenia na lepszych i gorszych wspomniałem o PiS przecież oni są w tym najlepsi a oficjalny argument jest taki, że są odmienni kulturowo i nie pasują. Jak już chcemy szukać rasistów itp. to właśnie tam ale z kolei takie prywatne odczucia a to co widać temu przeczą bo jednak Ci ludzie z kosmosu się nie wzięli.  Ja mam mało do powiedzenia jeżeli chodzi o politykę państwa w tej kwestii ale jestem za tym by prześwietlać na ile można tych ludzi co wjeżdżają by chociaż mieć jakiekolwiek pojęcie kto to jest. Czy to rasizm czy to dzielenie na lepszych i gorszych? Nie powiedział bym ale patrząc na zachód widać, że duży odsetek tych ludzi nie dostosowuje się do panujących standardów.

Rozumiem, ale znowu praktycznie nie odniosles sie do tego co pisalem.

Co do Twojej wypowiedzi to dla mnie sama idea panstwa jest mocno przestarzala i powinna zostac odrzucona lub znowelizowana. Zyjemy w XXI wieku a nie w XI.

Poza tym napisales: "Czy to rasizm czy to dzielenie na lepszych i gorszych?" - Rasizm to JEST dzielenie na lepszych i gorszych - ze wzgledu na kolor skory. Tak tylko w gwoli scislosci ;) 

Edytowane przez amsztel
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......

Edytowane przez Dresiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, amsztel napisał:

Przeciez odnosilem sie do tych postow:

 

Nie widzisz tu rasizmu i nacjonalizmu? Pomijajac juz, ze napisales:

"Nie można już napisać nawet, że ktoś się czuje niekomfortowo we własnym kraju wśród obcokrajowców?" 

A moze zapytasz obcokrajowcow w PL czy oni czuja sie komfortowo? Moze zapytaj Polakow w UK czy wszyscy sie czuja kofortowo? Podpowiem Tobie cos - jesli ktos segreguje ludzi ze wzgledu na to czy czuje sie przy nich komfortowo czy nie, to taka postawa jest skrajnym egocentryzmem i w dodatku uwypukla ignorancje bo nawet nie znasz tych ludzi. Nic o nich nie wiesz - a oceniasz i osadzasz.

PS. Swoja droga sugeruje zapoznac sie z definicjami terminow, ktorych uzywasz bo skoro przy rasizmie i nacjonalizmie wstawiles slowo "mordowanie" to odnosze wrazenie, ze nie rozumiesz o czym piszesz (nie jest to zaden atak personalny, a jedynie moja opinia na podstawie tego, co napisales).

Dobrze znam definicję rasizmu i praktycznie w 100% jest ona nadużywana, w tym w większości mylona z ksenofobią. Komuś się nie podoba adaptacja dzieła, bo jest niezgodna z oryginałem, to już to jest rasizm. Rasistką raz gdzieś została nazwana Afrykanka, bo mówiła, że mają na nią mówić murzynka a nie czarnoskóra, które to określenie ją denerwuje. Najprościej:

Rasizm - zespół poglądów opartych na pseudonaukowej teorii przyjmującej wyższość jednych ras nad drugimi.

W wypowiedzi WPW (tak, wiem, że się do nich odnosiłeś) nic nie podchodzi pod tę definicję. Nie ma nic o wyższości jednej rasy nad innymi. A obawa z powodu inności, czy słuszna czy nie, jest jak najbardziej naturalna. To cecha wrodzona, która jest już widoczna w przedszkolu. Wspominałeś o tym, że nie można osadzać, jak nie zna się sytuacji. Nie wiadomo wiec, skąd taka postawa u WPW. Ja osobiście nie mam nic do uchodźców-uciekinierów, ale wkurza mnie rozrabianie nie w swoim kraju. Ostatnio pod wieczór podczas jazdy tramwajem grupa młodych ukraińców najpierw wbiegła na przystanku do pojazdu i skakała po nim jak małpy, a potem wyszła i zaczęła obrzucać go kapslami i kamieniami.

Pół mojej rodziny pracuje za granicą i akurat ze strony obcokrajowców mają ok - jedynie awantury są w kółko pomiędzy Polakami. Jesli ktoś czuje się niekomfortowo w danym kraju, skoro już raz wyjechał, to może wyjechać znowu - gdzie indziej. Jest ok. 200 krajów do wyboru. 

Edytowane przez Áltair
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Áltair napisał:

Dobrze znam definicję rasizmu i praktycznie w 100% jest ona nadużywana, w tym w większości mylona z ksenofobią. Komuś się nie podoba adaptacja dzieła, bo jest niezgodna z oryginałem, to już to jest rasizm. Rasistką raz gdzieś została nazwana Afrykanka, bo mówiła, że mają na nią mówić murzynka a nie czarnoskóra, które to określenie ją denerwuje. Najprościej:

Rasizm - zespół poglądów opartych na pseudonaukowej teorii przyjmującej wyższość jednych ras nad drugimi.

W wypowiedzi WPW (tak, wiem, że się do nich odnosiłeś) nic nie podchodzi pod tę definicję. Nie ma nic o wyższości jednej rasy nad innymi.

Jednak owa definicja nie konczy sie na jednym zdaniu. I do tego jest ich kilka. Jednak masz racje - w wypowiedzi WPW nie bylo o tym mowy. Moj blad - poprawilem tamta wypowiedz. Mi glownie chodzilo o to, ze nasze wewnetrzne odczucia na jakis temat nie powinny implikowac usprawiedliwiania przed samym soba pewnych zachowan czy czynow. Aka postawa racjonalna. O to mi chodzilo.

22 minuty temu, Áltair napisał:

Wspominałeś o tym, że nie można osadzać, jak nie zna się sytuacji. Nie wiadomo wiec, skąd taka postawa u WPW. Ja osobiście nie mam nic do uchodźców-uciekinierów, ale wkurza mnie rozrabianie nie w swoim kraju. Ostatnio pod wieczór podczas jazdy tramwajem grupa młodych ukraińców najpierw wbiegła na przystanku do pojazdu i skakała po nim jak małpy, a potem wyszła i zaczęła obrzucać go kapslami i kamieniami.

Pół mojej rodziny pracuje za granicą i akurat ze strony obcokrajowców mają ok - jedynie awantury są w kółko pomiędzy Polakami. Jesli ktoś czuje się niekomfortowo w danym kraju, skoro już raz wyjechał, to może wyjechać znowu - gdzie indziej. Jest ok. 200 krajów do wyboru. 

Ale znowu - sam fakt, ze jakas grupa mlodych ludzi zachowywala sie tak a nie inaczej jest zalezne od ich narodowosci? Mocno watpliwe. Dlatego ja nie wspominam o regularnych bojkach i rozpierduchach czynionych przez lysych szajbusow z wydziaranymi PW (ktorych widzialem dziesiatki w swoim zyciu).

PS. Dopisze jeszcze, ze kompletnie tez nie rozumiem tego wszechobecnego trybalizmu. "wkurza mnie rozrabianie w nieswoim kraju". Gdyby robili rozroby w innym kraju to byloby OK? :E Serio? Jesli dany czyn jest moralnie zly to nie jest zalezny od miejsca jego dokonania.

Edytowane przez amsztel
uzupelnienie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, amsztel napisał:

Ale znowu - sam fakt, ze jakas grupa mlodych ludzi zachowywala sie tak a nie inaczej jest zalezne od ich narodowosci? Mocno watpliwe. Dlatego ja nie wspominam o regularnych bojkach i rozpierduchach czynionych przez lysych szajbusow z wydziaranymi PW (ktorych widzialem dziesiatki w swoim zyciu

A ja wspominam o wszystkich. I właśnie mając świadomość, że nie brakuje nam hołoty made in Poland, chciałbym za wszelką cenę uniknąć importu dodatkowej hołoty not made in Poland.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...