Skocz do zawartości
Gość kieros

Nielegalni imigranci i uchodźcy w UE temat ogólny.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, amsztel napisał:

No i co z tego? Masz na mysli, ze to czy ktos robi zle czy tez dobre rzeczy zalezy tylko i wylacznie od jego narodowosci? Chyba nie musze pisac jak absurdalnie idiotyczne byloby takie stwierdzenie.

Z mojego doswiadczenia wynika, ze tego typu zbrodniczych aktow (gwalty, molestowania) dokonuja glownie religijni ekstremisci. Ciekawe jakby wygladala ta sytuacja gdyby wziac pod uwage wlasnie ten czynnik.

A czy on napisał, że wyłącznie? Wskazał jedynie na korelację, której istnienie można uznać za niezaprzeczalne i nie tylko w PL. Koncept z religijnym ekstremizmem zapewne jest trafny, tutaj kolor skóry zdecydowanie także jest jednym z moderatorów ( zmienna modyfikująca siłę efektu), a prawdopodobnie także mediatorem (zmienną przenoszącą efekt), bo zachowań typu gwałt częściej spodziewamy się po ekstremistycznych muzułmanach czy też wierzących w jakieś Mzimu, niż po ekstremistycznych katolach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, crush napisał:

A ja wspominam o wszystkich. I właśnie mając świadomość, że nie brakuje nam hołoty made in Poland, chciałbym za wszelką cenę uniknąć importu dodatkowej hołoty not made in Poland.

 Nie rozumiesz - nie o to chodzi. Ponownie, Twoje subiektywne impresje nie sa zadnym wyznacznikiem czegokolwiek w tej materii. Pozwole sobie zacytowac samego siebie z przed kilku postow:

"Poza tym pisalem juz wczesniej, ze czyjes komfortowe "czucie" lub nie - nie ma zadnego znaczenia. Albo masz przekonanie, ze wszyscy ludzie sa rowni i powinni miec zagwarantowane rowne prawa wszedzie, albo dzielisz ludzi na "rownych i rowniejszych" i wtedy nawet blachy pseudo-argument "niekomfortowego czucia sie" moze sie przerodzic w wieksza lub mniejsza dyskryminacje. Masz wybor - wybierz madrze."

Ty natomiast nie uwazasz, ze wszyscy ludzie sa rowni i powinny im przyslugiwac takie same prawa. Twierdzisz ze sam masz niezbywalne prawo do mieszkania/pobytu w tym kraju natomiast innym chcesz tego prawa odmowic. To sie nazywa dyskryminacja z definicji.

Nie szanuje ani takiego swiatopogladu ani ludzi, ktorzy takiz wyznaja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, amsztel napisał:

Nie szanuje ani takiego swiatopogladu ani ludzi, ktorzy takiz wyznaja

 

 

 

Ludzie nie są równi. Nigdy nie byli i nigdy nie będą. A jeśli w związku z nierównościami na świecie boli Cię Twoje miłosierne serduszko to ciśnij do Pakistanu i pomagaj im na miejscu. 

Ja ani katolem ani lewakiem na szczęście nie jestem więc mogę się skupić na dbaniu o osoby na których mi zależy i o własną dupę. Nawet jeśli oznacza to bycie uznanym za istę i foba przez jakiegoś randoma z internetu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, crush napisał:

 

 A jeśli w związku z nierównościami na świecie boli Cię Twoje miłosierne serduszko to ciśnij do Pakistanu i pomagaj im na miejscu. 

Ja ani katolem ani lewakiem na szczęście nie jestem więc mogę się skupić na dbaniu o osoby na których mi zależy i o własną dupę. Nawet jeśli oznacza to bycie uznanym za istę i foba przez jakiegoś randoma z internetu.

Correction - nie przez jakiegos randoma z internetu ale przez kazdego normalnego czlowieka, ktory nie dyskryminuje innych kiedy mu cos nie pasuje.

18 minut temu, crush napisał:

 

Ludzie nie są równi. Nigdy nie byli i nigdy nie będą.

To jest klamstwo. Zyj w nim jesli chcesz ale nie propaguj swoich chorych projekcji na innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, amsztel napisał:

Correction - nie przez jakiegos randoma z internetu ale przez kazdego normalnego czlowieka, ktory nie dyskryminuje innych kiedy mu cos nie pasuje

...Ustanowił ramy normalności jakiś random z internetu. :E

2 minuty temu, amsztel napisał:

To jest klamstwo. Zyj w nim jesli chcesz ale nie propaguj swoich chorych projekcji na innych

I vice versa. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, crush napisał:

...Ustanowił ramy normalności jakiś random z internetu. :E

Ataki ad personam na mnie nie dzialaja :) Przykro mi. I nie ramy normalnosci ale moralnosci. W twoim przypadku strzelam, ze te ramy ustala religia - to by sie zgadzalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, amsztel napisał:

Ataki ad personam na mnie nie dzialaja :) Przykro mi. I nie ramy normalnosci ale moralnosci. W twoim przypadku strzelam, ze te ramy ustala religia - to by sie zgadzalo.

Na mnie również. Możesz się zwracać do mnie Goebbels jeśli masz taką wolę. Przyjmę na klatę każdą głupotę w internecie.

Zły adres. Apostazja synek. Ponad dekadę temu. Także jestem bardziej niewierzący od wojujących na mediach społecznościowych ateistów. :cool:

Dziwne za to jak takie jednostki jak Ty boli katolstwo, co jest zrozumiałe, ale jednocześnie Islam i ludzie przesiąknięci nim to temat obarczony wieloma "ale". Gdzie Islam to w gruncie rzeczy taki Katolicyzm tyle, że wersji ekstra zje...chanej ?

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, crush napisał:

Na mnie również. Możesz się zwracać do mnie Goebbels jeśli masz taką wolę. Przyjmę na klatę każdą głupotę w internecie.

Zły adres. Apostazja synek. Ponad dekadę temu. Także jestem bardziej niewierzący od wojujących na mediach społecznościowych ateistów. :cool:

Dziwne za to jak takie jednostki jak Ty boli katolstwo, co jest zrozumiałe, ale jednocześnie Islam i ludzie przesiąknięci nim to temat obarczony wieloma "ale". Gdzie Islam to w gruncie rzeczy taki Katolicyzm tyle, że wersji ekstra zje...chanej ?

 

Probujesz przeinaczyc moje slowa tak by pasowaly do twojej narracji. Gdzie napisalem cokolwiek o katolstwie czy islamie? No wlasnie. Pisalem jedynie o religii jako calosci. 

Najbardziej boli mnie jednak to:

54 minuty temu, crush napisał:

Ludzie nie są równi. Nigdy nie byli i nigdy nie będą.

To jest klamstwo. Chyba, ze podasz racjonalne wyjasnienie dlaczego uwazasz, ze to co twierdzisz jest prawdziwe. Oczywiscie tego nie zrobisz. To czyni Cie klamca.

 

Rowniez tym sie roznimy. Nie potrafisz racjonalnie obronic tego co piszesz i jeszcze starasz sie ublizac innym. Nice ❤️

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, amsztel napisał:

To jest klamstwo. Chyba, ze podasz racjonalne wyjasnienie dlaczego uwazasz, ze to co twierdzisz jest prawdziwe. Oczywiscie tego nie zrobisz. To czyni Cie klamca

Ale to jest banał. Kardiochirurg światowej klasy jest wart więcej niż szeregowy robol którego łatwo zastąpić. Że już o nierobach, przestępcach, ćpunach i reszcie podobnych ment nie wspomnę.

I ja siebie również umieszczam w tej hierarchii. Czyli tak, jak najbardziej uważam, że jest masa osób bardziej wartościowych ode mnie. Ba. Powiem więcej. Żywot nie jednej osoby zamieniłbym za żywot psa.

8 minut temu, amsztel napisał:

Probujesz przeinaczyc moje slowa tak by pasowaly do twojej narracji. Gdzie napisalem cokolwiek o katolstwie czy islamie? No wlasnie. Pisalem jedynie o religii jako calosci

To jest element kulturowy, przed krytyką którego tak się wzbraniasz. Trzymając jednocześnie otwarte ramiona na chłam który w lokalnym wydaniu Ci ewidentnie przeszkadza (co pokazujesz mylnie zarzucając mi kierowanie się katolstwem), a w obcym jeszcze gorszym już aż tak nie...

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie dla rozluźnienia filmik z akcji :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te dzisiejsze nietoperze.. 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lokiju napisał:

Jak ktoś przyjeżdża do PL i czuję się niekomfortowo to raczej to on ma problem bo jest w mniejszości. To jedno a druga sprawa, że PiS przecież cały czas grał hasłem, że Polska dla Polaków a tutaj nagle nam się robi kolorowo jakim cudem? Przecież tak to tylko na tym zgniłym zachodzie jest gdzie źli Niemcy itp. wpuszczają wszystkich jak leci. 

Pod publikę przy wyborach tak bardzo się zarzekali, że nie przyjmiemy żadnych  imigrantów  plus tych co nam unia chciała narzucić w ramach tych EU relocation plan.

https://www.google.pl/amp/s/serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/8348385,coraz-wiecej-azjatow-na-polskim-rynku-pracy-rekord-zezwolen-na-prace-w-2021-roku.html

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/opracowania/zezwolenia-na-prace-cudzoziemcow-w-2021-roku,18,5.html

Tendencja mega zwyżkowa. a to 2021 rok...Czyli nie dość że przyjmujemy miliony Ukraińców uciekających przed wojna  to jeszcze przyjmujemy więcej Azjatów itd. Gdzieś czytałem , że w 2022 roku wydano 15 tysięcy pozwoleń o pracę tylko dla obywateli Bangladeszu. A ile osób jest nielegalnie, pracuje na czarno lub przekroczyło granicę z Ukrainą.  Mnie to nie cieszy i nie podoba mi się to. Multikulti mi to błąd. Mamy swoja tradycje, kulturę i historie. Czy jestem nacjonalista, jestem wolę polskie gówno w polu niż fiołki w neapolu. Ale czy to źle? Teraz szczególnie widzę po młodych tendencje, że wszystko co polskie to złe narzekanie jaka to Polska jest zła ,pierdzielą, że  nie czują się Polakami tylko jakimiś obywatelami Europy czy swiata. Co polskie to złe. PiS miał być partia anty imigrancka a jest jak najbardziej pro i to w skali nigdy dotąd nie spotykanej. Ja nie mam problemu, że ludzie innych nacji przyjeżdżają za pracą do Polski bo chcą uczciwie pracować , ale jak ktoś już wspomniał jak w centrum Warszawy nie idzie się dogadać już prawie po polsku to chyba się to robi już nienormalne. Zaraz się trzeba będzie uczyć ruskiego i jakiś wschodnich języków żeby się dogadać z taksowkarzem, kurierem , czy lekarzem we własnym kraju już tak jest ja zamawiam z wolta bo np Uber eats to sami jacyś niemówiący po polsku czy angielsku ludzie którzy nie są w stanie ulicy np znależć. Weź taksówkarzowi czasami wytłumacz, że ma jechać na np wał miedzyszyński przecież on tego za Chiny ludowe sobie nie wstuka w nawigacje...

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, amsztel napisał:

Correction - nie przez jakiegos randoma z internetu ale przez kazdego normalnego czlowieka, ktory nie dyskryminuje innych kiedy mu cos nie pasuje.

To jest klamstwo. Zyj w nim jesli chcesz ale nie propaguj swoich chorych projekcji na innych.

W kłamstwie to ty żyjesz stary. Dodatkowo tym który tak skutecznie cię okłamuje jest nic innego jak twoje jestestwo.

 

3 godziny temu, crush napisał:

Ale to jest banał. Kardiochirurg światowej klasy jest wart więcej niż szeregowy robol którego łatwo zastąpić. Że już o nierobach, przestępcach, ćpunach i reszcie podobnych ment nie wspomnę.

I ja siebie również umieszczam w tej hierarchii. Czyli tak, jak najbardziej uważam, że jest masa osób bardziej wartościowych ode mnie. Ba. Powiem więcej. Żywot nie jednej osoby zamieniłbym za żywot psa.

To jest element kulturowy, przed krytyką którego tak się wzbraniasz. Trzymając jednocześnie otwarte ramiona na chłam który w lokalnym wydaniu Ci ewidentnie przeszkadza (co pokazujesz mylnie zarzucając mi kierowanie się katolstwem), a w obcym jeszcze gorszym już aż tak nie...

 

Nawet hitlerowcy z określonymi umiejętnościami byli traktowani równiej niż inni. O takich rzeczach jak imunitety i zdolności kreacji wartości przez posiadane zasoby nie wspomnę.

 

Wyobraźmy sobie na krótką chwilę, że Rosja jest neutralna, a to Białoruś napadła Ukrainę. Co by się stało z Łukaszenką? Co by się stało z Białorusią? Czy byli by traktowani na równi z obecną Rosją i jej Putlerkiem na czele.

Równość ludzi, to mocny kandydat to roli największego kłamstwa w dziejach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną z naszych cech narodowych jest bezkompromisowość. Wszystko ma być dokładnie takie, jakie oczekujemy, inaczej jest źle :)
Świat się zmienia, do tego prędkość zmian wzrasta. Jednym z elementów zmian lokalnie w Polsce (Europie) jest napływ ludzi z innych kultur, czy to w formie uchodźców, czy to do pracy. Nie zmieni się tego ani narzekanie, ani strach, ani foch "mam to w dupie" (...bo nie jest dokładnie tak jak chcę, więc strzelam focha :) ). Jak z każdym zjawiskiem, są tego elementy pozytywne i negatywne. Tego też się nie da zmienić. Ci, co napływają, są ludźmi. Co oznacza, że jakiś procent z nich nie wniesie nic pozytywnego do lokalnej społeczności. Możemy tu obwiniać nasz własny gatunek, w którym może i większość populacji jest, ogólnie to napiszmy, ok, ale zawsze się znajdzie grupa, która już "ok" nie jest.

Ciekawi mnie trochę to częste w takich dyskusjach przykładanie wagi w wyrażeniu "w MOIM kraju". Panowie, spokojnie, co w tej Polsce jest aż tak konkretnie wasze? Urodziliście się nad Wisłą bez prawa do wyboru rodziców i lokalizacji, jesteście częścią społeczności, ale posiadacie to bardzo mało w tej Polsce. Statystycznie ledwo co jesteście w stanie posiadać jakieś tam M2 w bloku i tyle z posiadania terytorium, więc już nie epatujmy wrażeniem, jakby cały kraj był czyjś.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2022 o 00:06, WPW napisał:

gości gadających

Takie pytanie, skoro to obcokrajowcy, to znasz te wszystkie języki, że wiesz o czym gadają?
Przecież ci wszyscy przyjezdni rozmawiają między sobą w swoich językach, a nie polskim czy angielskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2022 o 20:38, crush napisał:

Ale to jest banał. Kardiochirurg światowej klasy jest wart więcej niż szeregowy robol którego łatwo zastąpić. Że już o nierobach, przestępcach, ćpunach i reszcie podobnych ment nie wspomnę.

I ja siebie również umieszczam w tej hierarchii. Czyli tak, jak najbardziej uważam, że jest masa osób bardziej wartościowych ode mnie. Ba. Powiem więcej. Żywot nie jednej osoby zamieniłbym za żywot psa.

Znow ladnego chochola probujesz budowac a przeciez nie o tym byla mowa. Po raz kolejny nie odnosisz sie do tematu lecz zmieniasz go.

Albo nie rozumiesz co oznacza zdanie: "rowne prawa dla wszystkich", wiec wyjasnie tobie - kazdy rodzi sie rowny i kazdy powinien miec zagwarantowane rowne prawa.

Ty natomiast nie uwazasz, ze wszyscy ludzie sa rowni i powinny im przyslugiwac takie same prawa. Twierdzisz ze sam masz niezbywalne prawo do mieszkania/pobytu w tym kraju natomiast innym chcesz tego prawa odmowic tylko i wylacznie dlatego, ze sie nie urodzili na danym obszarze. To sie nazywa dyskryminacja z definicji. 

Nie ma to nic wspolnego, kto wg ciebie "ile jest warty" z systemie kapitalistycznycm czy jakimkolwiek innym. 

Ja wytknalem tobie, ze nie potrafisz RACJONALNIE UZASADNIC dlaczego dyskryminujesz ludzi ze wzgledu na to gdzie sie urodzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, amsztel napisał:

To sie nazywa dyskryminacja z definicji. 

To się nazywa wyciąganie wniosków. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, crush napisał:

To się nazywa wyciąganie wniosków. 

Jak w dowcipach o radzieckich naukowcach "Mucha idi"

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, 209458 napisał:

Jak w dowcipach o radzieckich naukowcach "Mucha idi"

Jeśli tak uważasz. ?‍♂️

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zastanawiał mnie przebieg marszu niepodległości w odniesieniu do uchodźców z Ukrainy (zbiegło się to z uwolnieniem Chersonia), jak i obecnej sytuacji. Choć to nasze święto, ale czy będą też ukraińskie flagi i wzmożone hasła antyrosyjskie. Nie wiem, jak było w Warszawie, ale w mniejszych miastach same polskie flagi. Odnośnie Ruskich też krzyczano to samo, co każdego roku, więc nic się nie nasiliło. Choć Ukraińcy gratulowali nam święta, działało to odwrotnie w drugą stronę ze strony Polaków - były hasła antyukraińskie. Ale możliwe że to skrajne środowiska patriotyczne.

Clipboard01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiSdzielce wystraszyły nawet ludzi uciekających przed wojną.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...