Skocz do zawartości
Gość kieros

Nielegalni imigranci i uchodźcy w UE temat ogólny.

Rekomendowane odpowiedzi

W większości co spierdzielili do Polski mają w dupie całe zasiłki... już to mówiłem, ale powtórzę, za ukrainie walczy biedota, czyli Ci których nie było stać na ucieczkę... Widzę codziennie tych przestraszonych i uciśnionych Ukraińców, co wożą się lepszymi furami niż przeciętny Polak po 40 latach pracy... albo takich co mieli ich przenieść z 3* hotelu do 2* i się na to nie zgodzili, bo w jakich oni warunkach mają mieszkać... 

• Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, AndrzejTrg napisał:

co wożą się lepszymi furami niż przeciętny Polak po 40 latach pracy

Ale pali :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wypróżniasz się do worka to nic nie czujesz :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Widzę codziennie tych przestraszonych i uciśnionych Ukraińców, co wożą się lepszymi furami niż przeciętny Polak po 40 latach pracy... albo takich co mieli ich przenieść z 3* hotelu do 2* i się na to nie zgodzili, bo w jakich oni warunkach mają mieszkać... 

Dla polskiej gospodarki nic lepszego nie mogło się przydarzyć. Pieniądze z Ukrainy są przesyłane do Polski i w Polsce wydawane zasilając tym budżet kraju. Bogaty wydaje dużo więcej niż biedny więc napędza to polskie PKB.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@AndrzejTrg chodzi o cały system socjalny , jeżeli nie będzie pustego pieniądza to ci ludzie zdechną z głodu a kolejni się nie urodzą, to są proste rzeczy jak budowa cepa , w USA w 19 wieku i na początku 20 wieku nie było takich problemów bo ludzie pracowali

W Polsce żyje niecałe 38 mln ludzi. Na dobrobyt całego naszego kraju pracuje mniej niż połowa, bo 15 mln  — wynika z czwartkowego raportu GUS poświęconego pracującym. Zawiera on wyjątkowo szczegółowe informacje na temat struktury zatrudnienia w Polsce na ostatni dzień maja 2023 r.

Z tych 15 mln to jeszcze urzędnicy, policjanci itd którzy są opłacani z budżetu czyli z pieniędzy które wytworzyli ludzie którzy prowadzą prywatne firmy lub w nich pracują 

To wyjdzie że 30 mln utrzymuje około 7-8 mln ludzi albo jeszcze mniej to jak ma być dobrze w takim państwie 

Trzymam się tego to nie imigranci tworzą problem tylko my sami przyglądać się biernie temu systemowi i głosując na partię które ten system podtrzymują 

Edytowane przez voltq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgodzę się, ale mi o troszkę inną rzecz chodziło, powiem na przykładzie z mojej miejscowości, gdzie jest kilka zakładów produkcyjnych i jak zaczęła się cała inwazja, Ukraińcy zaczęli masowo uciekać do Nas, więc pracodawcy to w perfidny sposób wykorzystywali, gdzie woleli zwalniać ludzi z doświadczeniem i stażem, na rzecz UA którzy byli zatrudniani przez agencję(pracodawca zadowolony bo tania siła robocza i wpływy za zatrudnianie ich) ale podejście takie że Ciebie zwolnią albo nie dadzą podwyżki bo za bramą stoi multum Ukraińców...jest chore, potrafili zwolnić polaka, na rzecz 3 Ukraińców którzy nie zrobili tego co ten jeden człowiek... stanowisko pracy jedno, gdzie Polak był rzucany gdzie popadnie, oni stali się nietykalni w polskim zakładzie... Ja też nie mam problemu, tylko że przez nich, pracodawcom zaczęło odbijać i traktowali swojego gorzej...teraz już to zaczęło wracać do normy, ale pierwsze dwa lata to było zwalnianie Polaków na rzecz Ukraińców. Ja wiem że może tak wszędzie nie było, i mówię na swoim przykładzie gdzie bezpośrednio tego nie doświadczyłem ale stałem bardzo blisko. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@AndrzejTrg to prawda ale to nadal wina systemu , zlikwidowano etos pracy który jeszcze istniał za komuny ,  pracodawca bierze na sztukę Ukraińca bo taniej zamiast wykfalifikowanego Polaka któremu trzeba zapłacić więcej ale zna się na swojej robocie i robi ja sumiennie i dobrze , np wezmą Ukraińca do pieczenia chleba ten nie ma o tym pojęcia zrobi to źle ale przecież to nie on będzie go jadł tylko jakiś odbiorca w biedronce , a komu się odbiorca poskarży? , Ukrainiec przynajmniej ręce umyje i cos tam rozumie po polsku ,  bo jak wezmą obywatela Indii to on nie rozumie po polsku to pomyli składniki a dodatkowo nie myje nawet dłoni bo u nich to normalne żeby nie myc dłoni , GIS non stop wydaje ostrzeżenia o zatrutym jedzeniu ale czy ktoś ponosi za to konsekwencję ? teraz i tak ludzie już w większości przychodzą do pracy żeby przetrwać te 8 godzin i jak najwięcej odpoczywać a pracy , najlepiej pograć na komórce żeby się nie przepracować  , żyjemy w rzeczpospolitej przyjaciół Polin państwie teoretycznym które jest w stanie rozpadu

W teorii masz chleb a jak jest w praktyce? , może on być nawet bardzo tani dzięki zbożu z Ukrainy i pracownikowi z Ukrainy w Polsce , ale jaka jest jakość wykonania i składników tego chleba ? , większości ludzi nie rozumie tego

Przekonał się o tym Tomasza Szypuła który myślał ze szpitale w Polsce działają jak na filmach , w teorii masz szpital w praktyce nie dostaniesz pomocy takich przypadków będzie coraz więcej

Mnie najbardziej dziwi oburzeni tych ludzi w komentarzach oni żyją w jakimś urojonym świecie

https://natemat.pl/552992,krzysztof-bosak-reaguje-na-tragedie-aktywisty-lgbt-dramatyczna-historia

A tak się śmiali jak Bartłomiej Sienkiewicz wypowiedział 10 lat temu prawdziwe słowa na temat stanu państwa Polskiego

Minister: "Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie" 

Edytowane przez voltq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko właśnie szkopuł w tym że płace były takie same... pracodawca dogadany z agencją i jakbyś miał coś do powiedzenia to wiesz jakby się to skończyło. Do tego bariera językowa... mówisz o Indiach czy innym Bangladeszu, ale Ukraińcy to też cwaniaki i im więcej by rozumiał, tym miałby większą odpowiedzialność, a tak "nie pojemaju" i masz tu guzik i naciskaj, a wiem że dobrze rozumieli po naszemu. Także ja mam takie doświadczenia, Ty inne i myślę że temat został wyjaśniony. Ja nie mówię że każdy Ukrainiec to leber i cwaniak, ale z mojego doświadczenia to jest większy % .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ktoś nie widzi sytuacji w zakładach produkcyjnych od środka to ciężko będzie mu się zgodzić z tym co mówi @AndrzejTrg. Dodatkowo oprócz Ukraińców/Gruzinów i Hindusów aktualnie w modzie jest sprowadzanie obywateli Kolumbii, którzy nawet po angielsku nie mówią, ale potrafią postawić parafkę pod szkoleniem bhp jak pokażesz palcem. Nie wiem ile "agencja" oddaje pracodawcy, ale muszą to być naprawdę duże kwoty skoro ten proceder jest opłacalny.

Ktoś mówił, że to dobrze, bo napędzamy gospodarkę, miejsca pracy etc. Zgadzam się, ale mimo wszystko te stanowiska są zabierane Polakom. W firmie gdzie pracuję zatrudnionych było dużo ludzi z terenów po pgr, oczywiście za minimalną do przysłowiowej "tyrki". Teraz zamiast nich mamy "uchodźców", których jest więcej, a robią mniej. Zaś nasi wrócili do picia piwa pod sklepem będąc znów na socjalu lub rencie pijackiej.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niemcy maja nam wybudować obozy dla tych migrantów co do nas wyślą.   Jeszcze  za poprzednie nie zapłacili, a już kolejne chcą stawiać. To dobrodzieje.

• Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@AndrzejTrg @barteke

Pochodzicie może ze ściany wschodniej kraju? Z sytuacjami, które opisujecie, nie spotkałem się i może to mieć właśnie związek z tym, że nie wszędzie w kraju tak jest jak mówicie a największe nasilenie tych zjawisk może być właśnie na wschodzie kraju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@RimciRimcija z Łódzkiego jestem i też różnie to było. Jedna z firm produkujących fotele do busów itp w pewnym momencie postawiła praktycznie tylko na Ukraińcow, Gruzinów itp. No wyszli na tym naprawdę słabo, a wszystko zaczęło funkcjonować zwyczajnie źle. Przemiał ludzi ogromny, robota nie szła, generujące się problemy i w końcu efektem było zakończenie tej polityki. Oczywiście dalej pracują tam obcokrajowcy, ale już nie w tej ilości. Tzw lewych rączek zdecydowanie ubyło. 

Kolejny przykład to pewna firma sprzątająca, która obstawia galerie handlowe na terenie całego kraju. Tutaj już mógłbym całą litanię wypisać. Teskt tego roku to stwierdzenie Ukraińca, że powinien być o 30% lepiej traktowany, bo jest Ukraińcem :E

Nie wiem skąd akurat to wyliczenie (że akurat o 30%) i na jakiej podstawie, ale cóż... 

Generalnie różnie z tymi pracownikami bywa. Żadna to norma, ale zdarzają się ciekawe "akcje". Ogólnie jednak mam wrażenie, że w ogóle nasila się problem z pracownikami. 

Edytowane przez zdunzdun
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, RimciRimci napisał:

Pochodzicie może ze ściany wschodniej kraju?

Zachodniopomorskie się kłania. Też u siebie w firmie miałem sytuacje, które opisywał @AndrzejTrg. Faworyzowani ukraińcy w większości w dupie mieli co się do nich mówiło. A najlepsze jak pani od "haeru" po zapytaniu dlaczego ukry robią nadgodziny a Polacy nie to wyjechała z tekstem: "Że jak się wyjeżdża do pracy aby zarobić to przecież nie będzie się w sobotę w domu siedzieć".

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kwestia z pracownikami z mniejszosci narodowych (UKR, Filipiny, Tajlandia) w duzych zakldach pracy jest taka, ze sa oni zatrudniani przez agencje. Dla firmy duzo latwiej jest zarzadzac jednym podmiotem, niz 400 pojedynczymi. Plus glowna firma nie martwi sie o to, czy ktos tam pracuje 40, 50 czy 60h tygodniowo - tego ma pilnowac agencja i to ona ewentualnie jest pociagana do odpowiedzialnosci.

Taki schemat przynajmniej dziala w spolkach ktore audytowalem w PL, CZ i SK. 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@RimciRimci Śląskie 🙂. I to pokazuje że tym była/jest ogarnięta całą Polska, ale kto nie miał z tym styczności na poziomie producji w dużym zakładzie o takich rzeczach nie wie, bo TV czy internety o tym nie mówią.

I właśnie tak jak mówi @offensive Ukraińcy byli zatrudniani przez agencję, a u mnie agencją kierował bardzo dobry znajomy prezesa... Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działało, ale firmom bardziej opłacało się zatrudniać Ukraińców niż Polaków i wtedy My mieliśmy po prostu ejebane, nie podoba się to wypad... Byliśmy normalnie gorzej traktowani...mniej więcej opisałem wyżej jak to wyglądało. Tak to trwało od ruskiej inwazji 2-3 lata, teraz to już wraca do normy. Ale nie smak pozostaje. I cieszy mnie odzew innych, że też widzą to tak jak ja, bo tu co niektórzy myśleli że bajki opowiadam 🙂 a u mnie pani pd haeru przez karierę trwająca 4-5 lat(jeszcze pracuje, ale to inna historia) ma już kilka spraw sądowych...

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Wielkopolsce podobnie, w niektórych zakładach jest ten problem, że na 10 kandydatów nie ma chętnych prócz obcokrajowców, no może czasem ze 2 naszych. Kiedyś głównie ukraińców było najwięcej, teraz bardzo często jakiś ahmedów. Kolega proponował mi niedawno pracę ale po tym jak sobie za dużo wypił i naopowiadał jak tam jest realnie to podziękowałem. Nie będę brał odpowiedzialności za 20 idiotów wkoło, bo niponimaju, nie chce mu się albo bhp co to? :E

A co na to góra? Kolega czasem jeździ na jakieś spotkania z panią "psycholoszką", bo odrzuca 100% CV jak widzi jakieś dziwne nazwiska czy imiona, a tak przecież nie można robić. Pal licho, że to tylko marnowanie czasu i kasy dla firmy. Takich pracowników to połowy już nie ma po 2-4 tygodniach w pracy i rusza kolejna transza aż trafi się ktoś to chce pracować i nawet jak nie zna języka to chociaż udaje, że kuma co ma robić. Ale póki się spina, bo oczywiście przez pośrednika zatrudnienie na start to pewnie jeszcze długo tak będzie wyglądał nabór.

• Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@RimciRimci Pomorskie, ale jak widać sytuacja dotyczy całego kraju. Z pracownikami agencyjnymi jest też ten problem, że mają płacone od godziny i często w poniedziałki połowy osób nie ma, bo jak nie przyjdą to po prostu nie zarabiają (gdzie my mamy wtedy NN i po premii miesięcznej). Za to każda grupa językowa dodatkowo ma swojego brygadzistę.

Pamiętam, że te 5-8 lat wstecz przyjezdni Ukraińcy pracowali po rok lub dwa i to naprawdę pracowali. Chętnie uczyli się języka i wypełniali swoje obowiązki nie gorzej od naszych, a czasem nawet lepiej. Tamtych pracowników wspominam bardzo dobrze. Potem z czasem wszystko zaczęło się psuć.

• Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wysłać ich tam skąd przybyli, a nie jeszcze będą sobie "żyć" za nasze pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

alez sie bawia te slodziutkie aryjskie dzieci XD

warto bylo wysylac te wszystkie niemieckie organizacje "pozarzadowe" zeby ich zwozic

warto, w koncu to niewielka cena za dobry kebab xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi