Skocz do zawartości
Gość kieros

Nielegalni imigranci i uchodźcy w UE temat ogólny.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie interesują mnie wory i empatia, łamanie prawa możesz sobie dowolnie usprawiedliwiać ale to nikogo nie obchodzi

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@LeBomB Jak sobie to wyobrażasz? Ludzie nie zgadzają się z pushbackami. Działają właśnie po to, by do tego nie dochodziło. Stąd odstawienie o którym pisałeś nie wchodzi dla nich w grę. Wyjątek to jak ktoś potrzebuje pomocy medycznej, na tyle poważnej że potrzeba wezwać karetkę czy zawieźć do szpitala.

No i prawa, nawet gdyby chcieć działaczy ścigać, za bardzo nie da się wyegzekfować. Prawo nie zabrania podwożenia autostopowiczów z terenu Polski ;)

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostry odlot lewicowego szura ;)

Cytat

Ludzie nie zgadzają się z pushbackami. Działają właśnie po to, by do tego nie dochodziło

A co mają zrobić ludzie którzy zgadzają się z pushbackami?

Pewnie idąc twoją logiką należy łamać prawo i łapać ich w siatkę a potem odwieźć za mur? ;)

To wszystko są działania państwa i trzeba te działania naprawiać a nie tworzyć grupy przestępcze działające na własną rękę "bo oni tylko pomagają"....

• Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kogo obchodzi co myślą ludzie im pomagający? Powinni ich łapać i wytoczyć sprawę sądową za działanie na niekorzyść państwa i bezpieczeństwa. Proste.

• Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Gloin napisał:

To że będą  bolcowane  przez przybyszów  z afryki było wiadomo pytanie ile z nich odziedziczy po nich choroby  droga płciową 

To mnie aż tak bardzo nie martwi. Bardziej te potencjalne mulate dzieci, które potem będą do utrzymania i samotna matka do kompletu.

Której przecież też Się Należy.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, Badalaman napisał:

Jak sobie to wyobrażasz? Ludzie nie zgadzają się z pushbackami. Działają właśnie po to, by do tego nie dochodziło. Stąd odstawienie o którym pisałeś nie wchodzi dla nich w grę. Wyjątek to jak ktoś potrzebuje pomocy medycznej, na tyle poważnej że potrzeba wezwać karetkę czy zawieźć do szpitala.

Normalnie sobie wyobrażam. Jakieś organizacje które chcą udzielać pomocy współpracują z SG i policją. Jak SG czy policja złapie nielegalnego imigranta czy grupę imigrantów to taka organizacja może mu udzielić jakiejś pomocy medycznej, żywnościowej, ubrać, umyć, zapewnić tłumacza itp. rzeczy, ale wszystko w miejscu w którym będzie przebywał do czasu podjęcia dalszych decyzji administracyjnych. Tyle. Wożenie ich po kraju, przewożenie do innych miast itd. nie powinno być w ogóle dozwolone, jeżeli nie uzyskali prawa pobytu, bo to jest złamanie przepisów i powinno być karane.

To co z tymi ludźmi dalej się dzieje to nie jest sprawa organizacji, a sprawa rangi administracji państwowej i nikt się w to nie powinien wpierniczać. 

Każda pomoc w nielegalnej imigracji to działanie na szkodę kraju. Potem będzie zdziwienie że czemu mając w kraju tylu imigrantów nagle chcą nam relokować kolejnych. Bo ci których będziemy mieli będą nielegalnie więc w papierach ich nie będzie. Nie ważne będzie że mamy np. 100 tys. imigrantów, tylko ważne będzie czy są legalnie czy nie. Jak nie są legalnie, to będzie można orzec, że Polska nie podlega presji imigracyjnej i wtedy relokują nam innych legalnie. A to tylko jedna z potencjalnych konsekwencji takiego omijania prawa. 

46 minut temu, galakty napisał:

Kogo obchodzi co myślą ludzie im pomagający? Powinni ich łapać i wytoczyć sprawę sądową za działanie na niekorzyść państwa i bezpieczeństwa. Proste.

Wszystko zależy od tego jak chcą im pomagać. Pomoc nie polega tylko na ukryciu ich przed służbami, czym faktycznie przyczyniać się można do przemytu. Pomoc może polegać na daniu ubrania, posiłku, pomocy medycznej itp. i jak pisałem, to powinno być dozwolone wyłącznie pod okiem służb i przy współpracy z tymi służbami. 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, LeBomB napisał:

Wszystko zależy od tego jak chcą im pomagać. Pomoc nie polega tylko na ukryciu ich przed służbami, czym faktycznie przyczyniać się można do przemytu. Pomoc może polegać na daniu ubrania, posiłku, pomocy medycznej itp. i jak pisałem, to powinno być dozwolone wyłącznie pod okiem służb i przy współpracy z tymi służbami. 

Tak, jeśli jest to dozwolone prawnie i służby pilnują to niech pomagają KOBIETOM I DZIECIOM, a nie szmuglują facetów w wieku 18-20 lat, to już powinno iść pod sąd. Na dodatek się tym chwalą i są bezkarni.

Jak ja się nie zgadzam z podatkami i zacznę je omijać to dojedzie mnie państwo, a tutaj hulaj dusza. 

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tłumaczyłem wyżej dlaczego to kompletnie nierealne. Jak ktoś się organizuje, jedzie w region przygraniczny chcąc pomagać uchodźcom, to nie po to, by ich wydać SG które ich po prostu wyrzuci za mur.

Co do kwestii stawiania zarzutów to też już psiałem. Zabieranie autostopowiczów na terenie Polski nie jest nielegalne ;)

To apropo tego co piszesz @galakty

Edytowane przez Badalaman
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@galakty no tak i zasadniczo o to mi właśnie chodzi, żeby pomoc humanitarna była udzielana pod okiem służb, a co po udzieleniu tej pomocy dzieje się z tymi co nielegalnie przekroczyli granicę, to już decydują organy administracji.

5 minut temu, Badalaman napisał:

Tłumaczyłem wyżej dlaczego to kompletnie nierealne. Jak ktoś się organizuje, jedzie w region przygraniczny chcąc pomagać uchodźcom, to nie po to, by ich wydać SG które ich po prostu wyrzuci za mur.

Czyli piszesz o przypadkach w których faktycznie chcą pomóc w przemycie nielegalnych imigrantów, bo tak to wygląda z perspektywy procedur i przepisów. 

Edytowane przez LeBomB
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@LeBomB Pisze o wszystkich osobach pomagających migrantom. Raczej już po naszej stronie granicy niż w przemycaniu ich przez nią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomaganie w uniknięciu kontroli, rejestracji czy dalszych czynności administracyjnych, czyli w zasadzie na wkroczeniu dalej na teren Polski imigrantom, którzy przekroczyli granicę nielegalnie jest lub powinno być niezgodne z prawem i traktowane jako przemyt. 

Jakbyś poszedł na granicę z Rosją, zobaczył, że jakiś Rosjanin przeszedł przez granicę nielegalnie i pomógłbyś mu w dostaniu się np. do Warszawy? To jak to wtedy nazwiesz? Pomoc przed pushbackiem czy pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy i uniknięciu konsekwencji z tym związanych?

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe ilu już takich zwrotów zielonymi taksówkami z RFN już do nas trafiło tj. bo że to tylko jednorazowy wypadek i akurat udało się to sfilmować to trochę pod szurskie teorie podchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, Badalaman napisał:

Co do kwestii stawiania zarzutów to też już psiałem. Zabieranie autostopowiczów na terenie Polski nie jest nielegalne

Ale zabieranie na stopa osób gdzie ma się świadomość, że są nielegalnie już tak

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KEK :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wójt Hajnówki o migrantach: Zmieniłam do nich nastawienie. Mydlili nam oczy.

Gościa oświeciło

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnośnie filmiku wyżej, tak się zastanawiam jak w tych całych ośrodkach dla migrantów/uchodźców itp, dochodzą obywatelstwa? Bo nim taki dostanie status uchodźcy to mija pewnie kilka dobrych miesięcy, a tu kilku chce spierdzielić i w mgnieniu oka wiedzą że to syryjczyk, afgańczyk i jemeńczyk... Polska to już zachodzi coraz bardziej pod stan umysłu...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeszcze im warunki jak w domu stwarzają... oni ich tym jeszcze bardziej przyciągają niż straszą... jednak widać że słoma z butów dalej wystaje :) To tak jakby chcieć pozbyć się myszów, dając im ziarna do jedzenia... borok rozum .

8uepgp.jpg

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, FataIity napisał:

Ale zabieranie na stopa osób gdzie ma się świadomość, że są nielegalnie już tak

Jak udowodnisz że ktoś miał taka świadomość?

@LeBomB To samo. Nie do udowodnienia jest co ktoś sobie myślał, czyt czy uważał że autostopowicz jest nieleglnie na terenie Polski.

Ludzie są po prostu uprzejmi i pomagają autostopowiczom. Skoro ktoś jest w Polsce to zwykły obywatel może zakładać że ten spotkany jest tu w pełni legalnie, jako pracownik, turysta, student ;)

Tego nawet ziobrowa prokuratura za władzy pisu nie potrafiła przeskoczyć.

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
45 minut temu, Badalaman napisał:

Jak udowodnisz że ktoś miał taka świadomość?

I Ty i ja, i wszyscy tutaj - biorąc pod uwagę obecną sytuację, mają niemal 100% pewność że byli oni nielegalnie. Tak więc, po pierwsze - istnieje uzasadnione podejrzenie, że ci ludzie są tu nielegalnie; po drugie - wymówka, że "brak dowodu, że to nieleglani imigranci" nie ma kompletnie znaczenia. Można to porównać z inną sytuacją: czy jak będziesz uprawiać seks z 14latką, wyglądającą na 14 latkę to będziesz się tłumaczyć, że "nie było dowodu" na to, że jest niegalna?

45 minut temu, Badalaman napisał:

To samo. Nie do udowodnienia jest co ktoś sobie myślał, czyt czy uważał że autostopowicz jest nieleglnie na terenie Polski.

Ludzie są po prostu uprzejmi i pomagają autostopowiczom. Skoro ktoś jest w Polsce to zwykły obywatel może zakładać że ten spotkany jest tu w pełni legalnie, jako pracownik, turysta, student ;)

Ja nie rozumiem, po co próbować na siłę szukania argumentów w takiej sytuacji - sprawa jest jednoznaczna a takie teksty to "rżnięcie głupa". Czy chodzi o podgrzanie dyskusji? Sprawa jest oczywista w obecnych realiach. Czy jakbyś spotkał w puszczy białowiejskiej rosysjkich komandosów to też stwierdziłbyś, że to zupełny przypadek, i pewnie to po prostu przebierańcy-entuzjaści chodzący sobie z replikami broni po parku narodowym? Nie mogę uwierzyć, że można mówić to serio. W takiej sytuacji już by było milion komentarzy, że jesteś ruską onucą itd Ale w tym wypadku kreaujesz się na... w sumie nie wiem jak to opisać.

Teraz już nie piszę bezpośrednio, ale już ogólnie o osobach "broniących" tych imigrantów. Ci ludzie są tu nielegalnie, pasożyty ludzkie niechciani we własnym kraju z wielu różnych powodów, zupełnie odmienni kulturowo i rasowo. Każdy kto jest za ich przyjmowaniem jest antypolakiem. Mamy idealnie zobrazowaną sytuację jakie są skutki na zachodzie Europy, więc każdy argument w stylu "ale oni tylko chcą tu żyć i pracować" jest błędem.Jak ktoś chce żyć i pracować to ma legalną procedurę o ubieganie się o wizę pracowniczą - takich ludzi chętnie przywitam w Polsce. Bilans plusów i minusów nielegalnej emigracji jest znany. Część może i chce żyć w spokoju, ale tu nie chodzi jedynie o bezpieczeństwo, ale również o zachowanie jednolitości rasowej, religijnej, kulturowej - a podąża to w taki sposób, że jesteśmy kolonizowani na naszych oczach. Co w kolejnych latach będzie prowadzić do kolejnych i kolejnych problemów widocznych na zachodzie.

Edytowane przez FataIity

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że ta wymówka ma znaczenie. I to ogromne, uniemożliwia udowodnienie czegokolwiek. Opisałem to wyżej.

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie wiedziałem że nie można kraść, to też mam wymówkę i nie zostanę ukarany? 

Dobra, to wystarczy zarzut nieumyslnego przerzutu z mniejszą karą, cyk gotowe. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem o czym piszesz. Ja nie pisałem niczego o przemycaniu migrantów przez granicę.

Wyłącznie o zabieraniu autostopowiczów z terenu Polski.

Tego od początku dotyczyła tutaj rozmowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi