Skocz do zawartości
Tomcat

Zawody w kręceniu -Turniej PCLab.pl SPI

Rekomendowane odpowiedzi

popraw wynik bo faktycznie dość kiepsko=-a to,zę nie chce na dzielniku 133 to pewnie ramki-kingmaxy to wybredne bestie i trzeba duzo zabawy z timingami- nie wystarczy proste luzowanie acha cl3 nie trawia przy oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ciach]

Na razie tylko tyle bo na boxie nie chcę go nadwyrężać. Jak dorwe freezera będzie więcej, na 2.6 chodzi na bank, tyle że na dzielniku 100 co daje ~166mhz na pamięci, więc nie warto, a na dzielniku 120 nie rusza :kwasny: . Z nowym collerem pocisne go na dzielniku 100 i zobaczymy ile dojadę na cpu i na pamięciach.

System bez zbytnich optymalizacji tylko wyłaczone programiki z traya.

u mnie pomoglo przelozenie ramu w inne sloty. mimo iz na tweaku wszyscy rozpisywali sie ze najlepiej chodza ramy na 2 i 3 slocie to u mnie na przekor wszystkiemu w 1 i 2 slocie. Kombinacja 2 i 3 nie pozwalala nawet na prace przy 1T po OC

 

A tak w ogole to troche wysokie napiecie jak na 2,5GHz, nie da rady go troszke pobnizyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawie sie dopiero 2gi dzień, to mój debiut na socket 754, stąd różne niedociągnięcia. :)

Ile można tak "bezpiecznie" zrobić na boxie??, wiem, pytanie może głupie ale tak mniej więcej, temp mi nie przekracza 40C ( jeśli monitoring nie kłamie )

Co do napięcia to spróbuje je obniżyć albo jeszcze na tym boxie podgonić procka.

A kingmaxy kiszkowate, przy standardowych timingach i 2.8v sie kończą na 215mhz.... :kwasny: nie miałem czasu nad nimi posiedzieć i wycisnąc z nich maxa, ale wątpie żeby wiele wyżej poszły. I własnie jakie timingi im zapodać?? tzn na jakie obniżyć i jakie walnąć napięcie aby je trochu popędzić??

 

dzieki za wszelkie sugestie!! :) pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego boxa to najlepiej pozbadz sie tego plastra i zastap go jakas pasta np AC, napewno odczujesz roznice w temp. Semprony moze i sie nie grzeja ale tez nie maja zbyt wysokiej tolerancji na wysokie temp. Moj traci stabilnosc w okolicy 46st. ale to pewnie zalezy od sztuki.

 

Co do timingow to najlepiej bylo by 2,5-3-3-X a pozniej dostroic alfy juz pod winda w tweakerze no i 1T :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bawie sie dopiero 2gi dzień, to mój debiut na socket 754, stąd różne niedociągnięcia. :)

Ile można tak "bezpiecznie" zrobić na boxie??, wiem, pytanie może głupie ale tak mniej więcej, temp mi nie przekracza 40C ( jeśli monitoring nie kłamie )

Co do napięcia to spróbuje je obniżyć albo jeszcze na tym boxie podgonić procka.

A kingmaxy kiszkowate, przy standardowych timingach i 2.8v sie kończą na 215mhz.... :kwasny: nie miałem czasu nad nimi posiedzieć i wycisnąc z nich maxa, ale wątpie żeby wiele wyżej poszły. I własnie jakie timingi im zapodać?? tzn na jakie obniżyć i jakie walnąć napięcie aby je trochu popędzić??

 

dzieki za wszelkie sugestie!! :) pozdrawiam!!

 

 

takie kiszkowate to nie są ale wymagają zabawy tinmingami- napiecie im nic nie daje prawie-pray max o/c 2/6 nieco podnosi stabbilnośc.

 

Na 2.5 4 4 11 da sie bez problemu 240mhz przekroczyć max jaki w spi zrobiły to 247mhz ale to już dłubanie cały dzień w timingach. Polecam zabawe z a64 tweakerem.

 

Jak gdzieś wygrzebie to dam screena z niego przy 247mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mikilys 17m 33.860s

cpu:sempron 2600+ s.754 64bit 2508.3MHz ram: 256MB 209mhz 2.5-4-4-8 2T single screen

[b][color=red]mikilys[/color][/b] [b]17m 33.860s[/b]
cpu:[color=blue]sempron 2600+ s.754 64bit[/color] [b]2508.3MHz[/b] ram: 256MB [b]209mhz[/b] 2.5-4-4-8 2T single [URL=http://img345.imageshack.us/my.php?image=spi17nh.jpg][color=green][b]screen[/b][/color][/url]

Hm...kiepsko :]

Ale jak dla mnie niezle :]

Kiepsko :D

A teraz co powiecie :D

Zmiana jednego timingu z 2T na 1T i łala :D

2 minuty krocej :D

 

mikilys 15m 33.313s

cpu:sempron 2600+ s.754 64bit 2520.0MHz ram: 256MB 210mhz 2.5-3-3-6 1T single screen

[b][color=red]mikilys[/color][/b] [b]15m 33.313s[/b]
cpu:[color=blue]sempron 2600+ s.754 64bit[/color] [b]2520.0MHz[/b] ram: 256MB [b]210mhz[/b] 2.5-3-3-6 1T single [url=http://img212.imageshack.us/my.php?image=spi30ij.jpg][color=green][b]screen[/b][/color][/url]

Z timingami bede walczyl, bo innych nie moge ustawic....narazie :E

Procek poszedl dalej, ale na wyzszym napieciu i pamiatki padly :E

W zmiane napiec to pobawie sie dopiero w nastepny weekend :)

 

Narazie prosze mnie wpisac :D

 

~edit~

Wiem, ze to dalejnie to......powalcze o ponizej 15minut :D.....moze jeszcze dzis ;)

Edytowane przez mikilys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Tomcat za rady :) pobawię się jak tylko znajdę czas ( a z tym ostanio krucho u mnie )

Piszesz że wynik w sPI mam słaby, faktycznie tylko popatrz jakie Ty masz taktowanie pamiątek i to jest pewnie powód.

Aha i widzisz Ty masz te na czerwonym laminacie, ja mam na zielonym z kostkami Kingmaxa...... ponoć są to te najsłabsze, Twoje są lepsze a najlepsze są te na zielonym i z kostami Hynixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camel- 17m 00.066s

cpu:Sempron s.A 2408.9mhz ram:253.6mhz 3-4-3-11 1t single screen

 

[b][color=red]Camel-[/color][/b] [b]17m 00.066s[/b]
cpu:[color=blue]Sempron s.A [/color] [b]2408.9mhz[/b] ram:[b]253.6mhz[/b] 3-4-3-11 1t single [url=http://img35.imageshack.us/img35/9969/spi2532qs.png][color=green][b]screen[/b][/color][/url]

 

bo mnie zaraz krew zaleje... nie przebije 17minut na tym systemie :/

 

na 255 3-4-3-11 mialem piekne czasy - tak nagle :hmm: - jakos 16minut 56sekund by mi wyszlo :)

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer 11m 12.375s

cpu:Athlon64 3000+ 939 3033MHz ram:252.8mhz 1.5-2-2-2 1t dual screen

Edytowane przez PITer16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie walraven potnie-straci pewne 2 miejsce :]

 

o 24 pora zrobić update wyników bo zaczyna być ciekawie

Edytowane przez 999tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde musza wydusic jeszcze ze 3 sekundy to podskocze o jedno miejsce :P szkoda ze moj procek juz nie daje rady wyzej isc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to sie walraven potnie-straci pewne 2 miejsce :]

 

o 24 pora zrobić update wyników bo zaczyna być ciekawie

Wy to macie co walczyc o miejsca wysokie a ja ze swoim thunderbirdem to moge walczyc o przedprzedprzed ostatnie :E:lol2::lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ostatnia poprawka ;(

 

Oczywiscie w walce o timingi.....bede teraz walczyl o FSB :D

 

mikilys 15m. 28.532s

cpu:sempron 2600+ s.754 64bit 2564.5MHz ram: 213.7mhz 2.5-3-3-5 1T single screen

[b][color=red]mikilys[/color][/b] [b]15m. 28.532s[/b]
cpu:[color=blue]sempron 2600+ s.754 64bit[/color] [b]2564.5MHz[/b] ram: [b]213.7mhz[/b] 2.5-3-3-5 1T single [url=http://img377.imageshack.us/my.php?image=spi6najlepszy9af.jpg][color=green][b]screen[/color][/b][/url]

To chyba tyle jak na razie :(

Powalcze...nie dam sie!

 

Ale na aktualizacje sie che zalapac...moze wywalcze cos jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powalcze...nie dam sie!

 

Ale na aktualizacje sie che zalapac...moze wywalcze cos jeszcze :)

 

"walcz po to żyjesz, walcz by zachować jeszce twarz..."

Ira

powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to sie walraven potnie-straci pewne 2 miejsce :]

 

o 24 pora zrobić update wyników bo zaczyna być ciekawie

 

Potnie, nie potnie... ale WCta uruchomi ;)

:Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to ;) Ja się nie poddaję. Chwilowe problemy mnie nie zniechęcają.

Ale proszę Piter tu zawitał :) No nic jeszcze jestem na pudle (pewnie nie długo ale zawsze :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walraven - weź z tym kibelkiem podgoń troche... lecisz w rankingu na morde :E

 

camel - weź tam +1mhz na FSB.. musi sie udać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
walraven - weź z tym kibelkiem podgoń troche... lecisz w rankingu na morde :E

 

camel - weź tam +1mhz na FSB.. musi sie udać :D

 

majac 17m 00,177 tez tak myslalem :E jakbym mial stabilne 255 3-4-3-11 to bym wyladowal spokojnie przed kulasem :) neistety :( brakuje mi woltow na vdimmie, bo 3V na samsunga to juz jednak malo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maleńka aktualizacja...

Po przesiadce na innego procka...niestety nie kręci się on tak dobrze jak się spodziewałem, ale cóż....zawsze coś.....Może na płycie z FSB400MHz da się coś zrobić, bo teraz trochę boję się o HDD i nie wychodzę ponad 34MHz.

 

balos 23m 17.329s

cpu:Athlon 2000+ 2065MHz ram:172MHz 2.5-2-2-6 single screen

 

Poprawka o 45sekund od względem poprzedniego wyniku...niby niewiele, ale jednak...... ;)

 

[b][color=red]balos[/color][/b] [b]23m 17.329s[/b]
cpu:[color=blue]Athlon 2000+[/color] [b]2065MHz[/b] ram:[b]172MHz[/b] 2.5-2-2-6 single [url=http://img37.imageshack.us/my.php?image=spi16m172mhz8dc.jpg][color=green][b]screen[/b][/color][/url]

Edytowane przez balos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wewtorek zmieniam system i bude i dysk (niekoniecznie w tej kolejnosci) podgonie troche proca zaostrze ram i zobaczymy co mi z tego wyjdzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maleńka aktualizacja...

Po przesiadce na innego procka...niestety nie kręci się on tak dobrze jak się spodziewałem, ale cóż....zawsze coś.....Może na płycie z FSB400MHz da się coś zrobić, bo teraz trochę boję się o HDD i nie wychodzę ponad 34MHz.

 

balos 23m 17.329s

cpu:Athlon 200+ 2065MHz ram:172MHz 2.5-2-2-6 single screen

 

Poprawka o 45sekund od względem poprzedniego wyniku...niby niewiele, ale jednak...... ;)

 

[b][color=red]balos[/color][/b] [b]23m 17.329s[/b]
cpu:[color=blue]Athlon 200+[/color] [b]2065MHz[/b] ram:[b]172MHz[/b] 2.5-2-2-6 single [url=http://img37.imageshack.us/my.php?image=spi16m172mhz8dc.jpg][color=green][b]screen[/b][/color][/url]

 

 

bez przesady nie każemy ci tu robić 45mhz na pci ale 35-36 i to do testów jest bezpieczne. Do boju rodacy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
majac 17m 00,177 tez tak myslalem :E jakbym mial stabilne 255 3-4-3-11 to bym wyladowal spokojnie przed kulasem :) neistety :( brakuje mi woltow na vdimmie, bo 3V na samsunga to juz jednak malo :P

Pragnę zauważyć że teraz masz 17-00-066

hmm.. więc jeden mhz powinien zatwić sprawe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie poczytalem i slabiutko te sempiki cos krecicie, te 64bit sa na jadrze venice wiec spokojnie powinny 2700mhz 8x340 moj robi 337 a jest na jadrze winchester i bez WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz dobrego proca-mój na 2.466 sie kończy.

 

a inni z 64 bit faktycznie dość cięko-jedynie opson ma fajny procek ale wyniczek też nie zachwyca....

 

no masz dobrego proca-mój na 2.466 sie kończy.

 

a inni z 64 bit faktycznie dość cięko-jedynie opson ma fajny procek ale wyniczek też nie zachwyca....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mnie wzielo na benczowanie :)

 

Camel- 16m 56.121s

cpu:Sempron s.A 2427,9MHz ram:255,6MHz 3-4-3-11 single screen

 

[b][color=red]Camel-[/color][/b] [b]16m 56.121s[/b]
cpu:[color=blue]Sempron s.A[/color] [b]2427,9MHz[/b] ram:[b]255,6MHz[/b] 3-4-3-11 single [url=http://img431.imageshack.us/img431/9851/spi2553av.png][color=green][b]screen[/b][/color][/url]

 

:cool: to teraz zgadnijcie jak to zrobilem :E

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nasze "portale branżowe" już recenzje wrzuciły: https://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=18007 https://www.ppe.pl/recenzje/341269/stellar-blade-recenzja-gry-kluczowa-role-odgrywaja-nie-tylko-atuty-eve.html Ogólnie jest dobrze, ale poczekam na opinie graczy, przede wszystkim, czy można wyłączyć ziarno  a jak nie to czekam aż wyjdzie na PC  
    • Witam, szukam adaptera tak aby wpiąć kabel USB A i móc wpiąć go do złącza USB A. Adapter ten będzie używany do ładowania najprawdopodobniej 5V, 2,4A/3A. Znalazłem 3 propozycje, którą z nich najlepiej wybrać? Może macie coś innego do polecenia? - Adapter Baseus CAAOTG-01 USB-C do USB-A - Adapter Baseus ZJJQ000101 Ingenuity USB-A do USB-C - Silver Monkey Adapter USB 3.1 - USB-C   Z informacji jakie wyciągnąłem to Baseus CAAOTG-01 ma prąd wyjściowy 3A za to Baseus ZJJQ000101 Ingenuity 2,4A. Nie wiem jak wygląda sprawa z silver monkey. Baseus ZJJQ000101 Ingenuity na pewno jest przeznaczony do ładowania ponieważ taka informacja jest zamieszczona na stronie Baseus co do Baseus CAAOTG-01 nie mam pewności ponieważ na x-kom oznaczony jest tylko jako transmisja danych.
    • Ludzie tu cytują jakieś artykuły z onetu i wp jako rzetelne źródła informacji. Ten temat to już dawno temu powinien był wylądować w dziale humor
    • No to jak ci ześrubowali, i to na stałe, to pierwszy etap leczenia bardzo szybki, byle się zagoiło po operacji. Prawie brak unieruchomienia, byle potem nabrać pełnej wytrzymałości kości. Porównywanie takiego złamania do stopy nie ma najmniejszego sensu. Tu masz jedną dużą kość, o niewielkiej ruchliwości. W stopie pełno drobnych, powiązanych ze sobą i wbrew pozorom sporej ruchliwości. To zupełnie inna mechanika, więc i gojenie będzie inne. Przy jeździe stopy nie przenoszą ciężaru ciała, chyba że bawi się w jakieś zjazdy, skoki itp. Pytanie czy tam gdzie było złamanie, czy tak ogólnie puchną nogi. W drugim przypadku, to pewnie kwestie krążeniowe.
    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...