Skocz do zawartości
Tomcat

Zawody w kręceniu -Turniej PCLab.pl SPI

Rekomendowane odpowiedzi

No to poustawiałem wsjo jak należy i sa wyniki ;)

 

walraven 10m 56.063s

cpu: A64 Venice 3000+ 3113mhz ram:283mhz 2,5-4-3-6 1T Dual screen

 

I są szanse na więcej :D

DFI to jednak płyta gigant :cool:

 

[b][color=red]walraven[/color][/b] [b]10m 56.063s[/b]
cpu: [color=blue]A64 Venice 3000+ [/color] [b]3113mhz[/b] ram:[b]283mhz[/b] 2,5-4-3-6 [b]1T[/b] Dual [url=http://www.members.lycos.co.uk/madness2004/16M%2010_56_063.JPG][color=green][b]screen[/b][/color][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to poustawiałem wsjo jak należy i sa wyniki ;)

 

walraven 10m 56.063s

cpu: A64 Venice 3000+ 3113mhz ram:283mhz 2,5-4-3-6 1T Dual screen

 

I są szanse na więcej :D

DFI to jednak płyta gigant :cool:

 

[b][color=red]walraven[/color][/b] [b]10m 56.063s[/b]
cpu: [color=blue]A64 Venice 3000+ [/color] [b]3113mhz[/b] ram:[b]283mhz[/b] 2,5-4-3-6 [b]1T[/b] Dual [url=http://www.members.lycos.co.uk/madness2004/16M%2010_56_063.JPG][color=green][b]screen[/b][/color][/url]

Gratulacje , piekny wyniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mieciop ale to twoja zasluga ;) Skoczyłeś tak z wynikiem, że musiałem zrobić coś aby ci dorównać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Mieciop ale to twoja zasluga ;) Skoczyłeś tak z wynikiem, że musiałem zrobić coś aby ci dorównać :D

To nie moja zasługa, tylko twoja wlasna, a troche zdrowej rywalizacji sportowej nie zaszkodzi. Wczoraj odkryłem ze moje pamiatki ida na 270MHz przy 1.5-2-2-5 i mam jeszcze dwa pomysły, to moze cos z tego bedzie, jakby doszly do 280 i 1.5-2-2-5 lub 2-2-2-5 to moze być ciekawie, chociaz czuje ze mój proc juz dochodzi do granic podkrecalnosci, chyba ze bedzie mróz w granicach -15. :D

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop sprawdzałeś moze czy duża jest różnica pomiędzy:

-niższe taktowanie pamięci i ostrzejsze alphy

-wyższe taktowanie pamięci i luźniejsze alphy

Bo ładnie pamięc Ci poleciały ale alphy widze musiałes dać dość luźne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@mieciop sprawdzałeś moze czy duża jest różnica pomiędzy:

-niższe taktowanie pamięci i ostrzejsze alphy

-wyższe taktowanie pamięci i luźniejsze alphy

Bo ładnie pamięc Ci poleciały ale alphy widze musiałes dać dość luźne.

Alphy ustawilem według goldmema + moje wlasne pomiary stabilnosci, zauwaz że mam 2x256Mb pamieci i ten wynik dla tych pamieci jest bardzo dobry, czasów nie luzowalem, te pamieci bez problemu przechodza Gm przy ostrych timingach i alphach dla 261MHz -2-2-2-5 i przy 263MHz dla 2-3-3-8 a superPi16M przy 270MHz a moze wyzej . Popatrz tak: walraven ma 283MHz dla pamieci, wyższą czestotlwośc taktowania procka (3113MHz a ja 3065MHz) i 2x512Mb i pobil mnie tylko o 2 sekundy!, a popatrz na jego timingi, jak on musial je zluzować. Niższe timingi dają ok 20MHz dla wyniku SuperPI, Jakbym doszedl do 280MHz przy 2-2-2-5 to tak jakby 300MHz przy samsungach TCCD 2.5-3(4?)-3(4?)-8

alphy mialem takie:

Timingi 272MHz

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alphy ustawilem według goldmema + moje wlasne pomiary stabilnosci, zauwaz że mam 2x256Mb pamieci i ten wynik dla tych pamieci jest bardzo dobry, czasów nie luzowalem, te pamieci bez problemu przechodza Gm przy ostrych timingach i alphach dla 261MHz -2-2-2-5 i przy 263MHz dla 2-3-3-8 a superPi16M przy 270MHz a moze wyzej . Popatrz tak: walraven ma 283MHz dla pamieci, wyższą czestotlwośc taktowania procka (3113MHz a ja 3065MHz) i 2x512Mb i pobil mnie tylko o 2 sekundy!, a popatrz na jego timingi, jak on musial je zluzować. Niższe timingi dają ok 20MHz dla wyniku SuperPI, Jakbym doszedl do 280MHz przy 2-2-2-5 to tak jakby 300MHz przy samsungach TCCD 2.5-3(4?)-3(4?)-8

Wcale nie twierdzę że wynik nie jest zły, a wręcz przeciwnie :D

Wprawdzie nie zauważyłem ze masz 2x256 ale masz kośći na winbondach utt, ja też i wciąż kombinuję aby wyciągnąć więcej, stąd też moje pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie twierdzę że wynik nie jest zły, a wręcz przeciwnie :D

Wprawdzie nie zauważyłem ze masz 2x256 ale masz kośći na winbondach utt, ja też i wciąż kombinuję aby wyciągnąć więcej, stąd też moje pytanie :)

mi pomogło danie dwóch wentylatorów obok pamieci.

Wracając do twojego pytania uwazam że lepiej miec ostrzejsze timingi i mniejsza częstotliwośc, różnica w wydajności 20MHz.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe oc team slask chlopaki sie w kupe zebrali i czaskaja wyniki:P

 

a tak z ciekawosci jak pamieci wam chodzily bo nie widze cpu-z z pamiatkami:>

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej staram się dogonić czołówkę....w tym tempie to uda mi się to gdzieś w kwietniu 2134roku :D

 

Kolejna aktualizacja w końcu stawki... delikatna optymalizacja systemu i 45 sekund mniej na niższym taktowaniu niż poprzednio...to coś dziwnego :D

 

balos 21m 59.609s

cpu:Athlon 2000+ 2150MHz ram:172MHz 2.5-2-2-6 single screen

 

 

[b][color=red]balos[/color][/b] [b]21m 59.609s[/b]
cpu:[color=blue]Athlon 2000+[/color] [b]2152MHz[/b] ram:[b]172MHz[/b] 2.5-2-2-6 single [url=http://img273.imageshack.us/my.php?image=16m21596096so.jpg][color=green][b]screen[/b][/color][/url]

Edytowane przez balos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze a ja ciagle czekam na blok i nie moge sie bawic w OC:/ kyniek daje ciala poprostu :> oc team slask zalatwcie sobie jakies tccd i zrobicie leprzy wynik o jakies 15 sek albo wiecej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze a ja ciagle czekam na blok i nie moge sie bawic w OC:/ kyniek daje ciala poprostu :> oc team slask zalatwcie sobie jakies tccd i zrobicie leprzy wynik o jakies 15 sek albo wiecej;)

 

niestety kyniek w swoim czasie sunął z tempa żółwia....

W razie czego masz konkurencyjne bloczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko juz dorwalem na alegro prisona za 60zl :) a kyniek ma teraz prisony pro za 100zl na stanie a non pro bedzie mial za tydzien moze dwa bo ogolnie ciezko sie z nim interesy robi:/

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie będzie mozę wieczorkiem dziś jeszcze? człowiek taki zajęty ostatnio jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - czy znacie program benchmarkujący procesor i pamici na linuxa??? Bo to tak trochę hamsko, że tylko Ci z szanownego Microsoftu mogą się pokazać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linuxowa wersja SuperPI wystarczy?? link

Czy może jeszcze jakieś specjalne wymagania?? :E

 

 

Maleńki kolejny updejcik w szarym końcu stawki.. :D

 

 

balos 21m 45.266s

cpu:Athlon 2000+ 2160MHz ram:180MHz 3-2-2-6 single screen

 

[b][color=red]balos[/color][/b] [b]21m 45.266s[/b]
cpu:[color=blue]Athlon 2000+[/color] [b]2160MHz[/b] ram:[b]180MHz[/b] 3-2-2-6 single [url=http://img431.imageshack.us/my.php?image=16m21452667dg.jpg][color=green][b]screen[/b][/color][/url]

Edytowane przez balos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle wam idzie, gratuluje wszystkim ktorzy poprawili swoj wynik... ekhm... lecz ja juz raczej odpadam bo nie mam co krecic... nawet nie chce mi sie rywalizowac ;)

 

Nawet gdybym mogl to po co mi to? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moglbym zaaktualizowac wynik na swoim athlonie 1370mhz bo dawalem wynik z timingami 2-2-2-5 a wchodzi 2-2-2-2 ale duzo to nie daje wiec nie ma sensu chyba walczyc o dalsze miejsce od konca :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeszła jesień, idzie zima a aktualizacji wyników dali ni ma :E

cos ten nasz tomcat ostatnio lekko leniuchuje, trzeba go troche przycisnąć :D

BTW kupilem Patrioty XBLK ddr600 , wiec moze bedzie lepszy wyniczek, poczekam na mrozy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do TCCD będziesz się musiał przyzwyczaić ;) To nie Winbondy, że śmigają jak im się każe (a jak nie to prądem je ;) ), one miewają humory. Ale jak je w jakiś sposób okiełznasz to może być ciekawie :D Z tego co widzę to w SuperPi na tweaku wszyscy w czołówce na Winbondach lecą, chyba czas na zmiany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do TCCD będziesz się musiał przyzwyczaić ;) To nie Winbondy, że śmigają jak im się każe (a jak nie to prądem je ;) ), one miewają humory. Ale jak je w jakiś sposób okiełznasz to może być ciekawie :D Z tego co widzę to w SuperPi na tweaku wszyscy w czołówce na Winbondach lecą, chyba czas na zmiany ;)

Może mi sie cos uda na nich wywalczyć, pozyjemy zobaczymy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...