Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adamos33

Kondycja 4 dysków 2TB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem w posiadaniu czterech dysków twardych każdy po 2TB i chcę zostawić sobie jeden może dwa dyski z tej czwórki tylko nie wiem jak z kondycją

tych dysków? w programach niby wszystko O.K. ale wolę o opinię kogoś obeznanego w temacie a i przy sprzedaży któregoś z nich nie chciał bym komuś szajsu (trupa) wcisnąć.

Oto dyski:

Dysk NR 1

 

Dysk NR 2

 

Dysk NR 3

 

Dysk NR 4

 

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MHDD mam na płytce,tylko mój komputer musiał bym poświęcić na dłuższy czas,bo w sumie 8 TB przeskanować to trochę potrwa,ale dzięki za info.

Mi chodziło głównie o stan dysków z prog. typu CrystalDiskInfo itp. bo na tych cyferkach to trochę jestem "zielony",a druga sprawa to wolę mieć jakieś zdanie osoby

postronnej odnośnie dysków.

Pozdrawiam.

 

edit: mam takie pytanie jeszcze,ile wart jest jeden taki dysk? nie mam za bardzo porównania z innymi,bo albo są całkiem nowe

np. w morele to jest chyba ten model Mój link albo są inne modele tzn. są na SATA2 a w moich widzę już SATA3.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał kupować te dyski, to bym je przeskanował, bo zawsze tak robię, ale jakbym miał sprzedawać, to bym się nie bał dać kupującemu gwarancję rozruchową na podstawie samych smartów. Fakt - czasem smarty nie wyłapują wszystkiego, ale są na tyle ładne, że ryzyko jest stosunkowo małe w porównaniu do czasu potrzebnego na pełne skany powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,jak będę sprzedawał to oczywiście mogę zrobić scan MHDD jeśli ktoś będzie chciał no i dam jakąś gw rozruchową,ale z tych wyników sam zauważyłem że są o.k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk1: generalnie OK, ale bardzo dużo parkowań nabitych (C1). Nie jest to krytyczny parametr ale wypada częściej patrzeć na stan dysku.

Dysk2: OK

Dysk3: OK

Dyak4: OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info bo sam za bardzo na tych cyferkach się nie znam a sprzedając jakiś dysk wolę wiedzieć co sprzedaję.

Dyski nr 1 i 3 już nie mam jak by ktoś był zainteresowany to priv.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...