Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dzb

Problem z odpaleniem po odłączeniu zasilania

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

już dwa razy zdarzył mi się problem z odpaleniem komputera (zestaw z sygnaturki - PC) po dłuższym czasie z odłączonym zasilaniem.

 

Wygląda to tak:

- po naciśnięciu power wentylatory włączają się, dioda power obudowy się świeci

- po dwóch-trzech sekundach następuje reset

- i tak w kółko dopóki nie odetnę zasilania przyciskiem na zasilaczu

 

Pierwszy raz było to po długim czasie bez zasilania (wyjazd na wakacje). Komputer stał odłączony od gniazdka przez 10 dni.

Pomógł reset CMOS przyciskiem na mobo.

Więcej się to nie zdarzało, za każdym razem startował bez problemu. Ale też nie odłączałem zasilania.

 

Dziś sytuacja powtórzyła się, ale tym razem czas bez zasilania trwał tylko parę godzin (przez noc).

Na razie nie resetowałem CMOSu bo nie miałem czasu przed wyjściem do pracy.

 

Teraz pytanie - co może powodować takie problemy?

Przychodzą mi do głowy dwie rzeczy:

1. Bateria na płycie jest słaba - miałem taki przypadek w zamierzchłych czasach pierwszego Pentiuma - ale wtedy sprzęt miał conajmniej 4 lata. Teraz moja płyta ma tylko 2.

2. Coś jest nie halo z zasilaczem (EVGA SuperNova G2 750W). Kupiłem go 2 miesiące temu. Wcześniej takich problemów nie było.

 

Jak to najlepiej zdiagnozować?

Niestety aktualnie nie posiadam miernika.

Bateria to nie problem, tylko trochę obawiam się, że z zasilaczem coś szwankuje - ale czy wtedy objawy byłyby takie jak opisuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W komputerze żony wydaje mi się że mam podobny problem. Kiedy uruchomię kompa startują tylko wentylatory. Po paru sekundach następuje reset i dalej to samo. Kiedy natomiast po włączeniu przyxiskiem power szybko wyłączę zasilanie przyciskiem przy zasilaczu i od razu włączę nim to komp startuje normalnie. Dziala normalnie pod obciazeniem. Jezeli jednak wpadnie w hibernacje to juz nie wstaje. Myslicie że to zasilacz czy raczej winna płyta glowna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem identyczna sytuacje, u mnie gryzl sie ram. Wystarczylo ze przeloze kosci inaczej i wtedy zaskakiwalo. Jak masz wiecej niz 1 kosc to sprawdz, mzoesz inne gniazda obsadzic etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jednak zasilacz, przełożyłem zasilacz ze swojego kompa i póki co już 2 dzień komputer działa bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To z dzisiaj, gra Battelfield 2042 większość ustawień na high(DLSS odpalony, bo zauważyłem, ze gdy nie jest odpalony temperatura wzrasta o 5/6 stopni a fps spadaja) , godzinna rozgrywka. Jeżeli wierzyć nvidia experience to większość rozgrywki 100/120 fps i temperatura 67/69. Zmartwił mnie tylko tak jak wyżej napisałem ten hot spot i jego różnica, chociaz jeżeli spojrzeć na ostatnią kolumne to różnica to własnie 13/12.  To teraz pytanie czy z moją karta jest coś nie tak czy po prostu ten typ tak ma :D?   
    • W sprawie CPK, podam tylko oficjalne informacje, a wnioski można wyciągnąć sobie samemu CPK: "Realny termin oddania CPK do  użytku, to lata 2032-2035r. (8-11 lat)" 1. Opracowanie koncepcji "v" 2. Wykonanie projektu budowlanego "v" 3. Wybrani wykonawcy "v" 4. Pusty teren "v" 5. Uzyskanie pozwoleń środowiskowych "v"* (brakuje przesłania jednej mapy, do uzyskania pozwolenia środowiskowego) 6. Fizyczna budowa "x" ------------------------------------------------------------------------------------- Rozbudowa Chopina: "Realny termin oddania rozbudowanego lotniska Chopina, to sezon letni 2029r. (5 lat) - zakres prac: Przedłużenie pasa południowego, Budowa nowej płyty postojowej, Zwiększenie liczby bramek (budowa nowego terminala), Modernizacja infrastruktury lotniskowej itd. 1. Opracowanie koncepcji "x" 2. Wykonanie projektu budowlanego "x" 3. Wybrani wykonawcy "x" 4. Pusty teren "x" (lotnisko działające non stop) 5. Uzyskanie pozwoleń środowiskowych "x" 6. Fizyczna budowa "x" ------------------------------------------------------------------------------------ Widać że rząd z każdym projektem inwestycyjnym wydłuża znacznie czas zakończenia: CPK z 2028/2029 na 2032-2035 Elektrownia atomowa z 2035 na 2040 Izera z 2026 na nie wiadomo kiedy, na dzień dzisiejszy.
    • Gra nie ma sensu z prostą walką dla mnie, bycie wieśniakiem a nie rambo leży u podstaw tej gry. Historię można obejrzeć na yt jak ktoś nie lubi grać     NIE ZEPSUĆ  Tyle wystarczy bo to największe zagrożenie w kontynuacjach takich gier. Przekombinują, uproszczą i czar pryśnie.
    • Co do tego czarnego ekranu - trzeba było rzucić okiem na sam dół HWinfo i sprawdzić czy przypadkiem nie pojawiły się errory WHEA, tak samo profilaktycznie zajrzeć do  Podglądu zdarzeń/Zdarzenia administracyjne czy nie ma tam błędów sterownika Nvidia.
    • Skończyłem. Ode mnie mocne 8/10. Początek był świetny, później pojawiła się 2 pustynna lokacja (The Great Desert) i było średnio. Nie wiem kto tam wpadł na pomysł, żeby po pustkowiach dawać jeszcze większe pustkowia w takiej samej/podobnej scenerii. Mogli dać kapkę śniegu albo czegokolwiek innego, żeby nie było tak nudno. No ale później zaczęła się druga połowa gry i była jazda bez trzymanki. Człowiek nie mógł oderwać się od ekranu  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...