Skocz do zawartości
Materka

Zarządzanie projektami!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam bardzo duży problem z oprogramowaniem. Jestem projektantem mam wiele projektów na komputerze jest to strasznie niepoukładane mam straszny burdel z projektami. Komputer jest nie mój, bo on jest z mojej pracy więc firmowy jest nas trzech, którzy projektuje. Nie jestem główno dowodzący tym wszystkim, ale postanowiłem nam ułatwić pracę. Moim problemem jest, że nie wiem gdzie taki program mogę dostać czy lepiej może kupić taki program, czy udać się do jakiejś firmy, która zaprojektuje mi taki program? Jak myślicie? a może wy macie z tym styczność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz niezły problem bo każdy projekt jest ważny bo wiadomo że złe informacje rozchodzą się mega szybko. A złą informację niezadowolony klient o wiele szybciej roześle niż zadowolony. Taka jest prawda i zauważyłem to kilkukrotnie w moim dotychczasowym życiu. Teraz mi nic ciekawego co mógłbym polecić nie przychodzi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru, do koloru:

https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_project_management_software

 

Możesz sobie uszeregować pod względem licencji, formy świadczenia usługi (self-hosted/hostowana) i co najważniejsze - funkcjonalności (przynajmniej tej podstawowej).

 

Od siebie polecę albo Slacka do prostszych zadań, albo Asanę do bardziej rozbudowanych. Trello też wydaje się fajnym narzędziem typu GTD.

Wszystkie wymienione są usługami hostowanymi. Mimo wszystko to trochę strzelanie na oślep, bo na dobrą sprawę nie napisałeś nawet czym się zajmujesz, że o stosowanej metodologii zarządzania nie wspomnę, a tego typu oprogramowanie dobiera się pod konkretne potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na osobę zajmującą się projektami, twój post to jeden wielki chaos :E

W zasadzie nie wiadomo, co konkretnie masz na myśli pisząc o projektach i o zarządzaniu nimi. Z mojego minimalnego doświadczenia w tym temacie wiem, że specjaliści od zarządzania projektami to takie głowy, że bym się tam zmieścił z całą rodziną i skoro pytasz o podstawowe narzędzia informatyczne, to pewnie nie jesteś akurat z tych osób, które mam na myśli.

Geek daje dobre propozycje. Sam mogę polecić Microsoft Project, na którym bardzo dawno temu trochę pracowałem. Jest to program z pakietu Office i dzięki temu jego opanowanie zajmuje dosłownie chwilę, jeśli ma się przynajmniej teoretyczne podstawy odnośnie zarządzania projektami. Nie wiem, jak to dzisiaj wygląda, bo już od czasu moich "projektowych" projektów minęła prawie dekada, ale na początek ten program jest na pewno dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, jak to dzisiaj wygląda, bo już od czasu moich "projektowych" projektów minęła prawie dekada, ale na początek ten program jest na pewno dobry.

 

Microsoft Project to wciąż taki żelazny standard w branży, podobnie jak cały pakiet Office w biurze - co oczywiście nie oznacza, że konkurencja (nawet ta bezpłatna) mu ustępuje.

 

Definitywnym minusem jest cena - Project to właśnie jeden z tych korpokombajnów i jego zakup trzeba dobrze przemyśleć. W modelu subskrypcyjnym, licencja na jedno stanowisko to koszt ok. 100-105 PLN brutto miesięcznie przy płatności za rok z góry.

Przy zakupie licencji dożywotniej - ok. 2700-2800 PLN brutto (także za pojedyncze stanowisko). Co prawda jednorazowo, ale nie mamy też gwarancji, że oprogramowanie zakupione "na własność", na przestrzeni kolejnych np. 5 lat będzie wciąż dostawało aktualizacje.

Edytowane przez geekboy68k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O MS Project słyszeli chyba wszyscy, ale nie wszyscy są zadowoleni z jego funkcjonalności. U mnie w firmie korzystamy z innego oprogramowania, które powstało niejako na zamówienie i jest dopasowane do profilu działalności naszego przedsiębiorstwa. Konkretnie mam na myśli http://combeenut.pl/zarzadzanie-projektami/oprogramowanie/. K=Pracownicy korzystają ze specjalnej platformy dzięki której mają dostęp do plików, harmonogramów i planów, mogą wprowadzać zmiany, a pozostali widzą te zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego co piszesz, to u Ciebie miałyby być 3 osoby, które potrzebują wspólnej platformy do pracy. Myślę, że ten program też by zdał egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie oprogramowanie jest bardzo pomocne w pracy, wiem to z autopsji ale to, że sobie wymyślisz że taki program się przyda to jedno. Bardzo pomocne byłyby przy okazji jakieś szkolenia jak wdrożyć taki program, by działanie w pracy było znacznie bardziej efektywne i pieniądze wydane na program nie poszły de facto w błoto. W większych miastach jest wiele firm szkolących pracowników biurowych właśnie w tym zakresie, zorientuj się czy i u Ciebie jest taka szkoła i myślę że warto będzie połączyć jedno z drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem poszukujesz oprogramowania do pomocy w prowadzeniu projektów? Jeżeli tak, to póki co nie trafiłam na nic lepszego niż PM Compass http://pmcompass.pl/ Używam niezmiennie od kilku lat. Na pewno ułatwi Ci prace, zwłaszcza jeżeli tak jak piszesz - prowadzisz kilka projektów na raz. Bardzo łatwo możesz rozdać zadania zespołowi i znacząco ułatwi Ci zarządzanie. Ja korzystałam z darmowego okresu próbnego i z tego co wiem nic nie zmienili, więc śmiało możesz przetestować. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...