Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matrixon45

Pytanie o chłodzenei z laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż postanowiłem rozebrać siostry laptop i nałożyć nową paste termowprzewodzącą i moim oczom ukazały sie termopady.

Czy mogę je zastąpić pastą czy muszą to być nowe termopady bo tamte były mocno zużyte.

Laptop to dell inspiropn 1564.Dwa elementy były na termopodzie grafika i coś jeszcze nie wiem co to jest.

Poniżej zdjęcie ,czekam na szybką odpowiedź.

http://ifotos.pl/zobacz/201509231_shpwhqq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie ma :P Ale tak czy inaczej jeśli gdzieś są termopady, to musisz zastosować tam termopady. Pasta nie wypełni dużej szczeliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko to jest mniej więcej na wysokości procesora czyli dużej szczeliny nie ma max0,3mm a nie chciałbym gospieprzyć bo mi się drugi raz nei bedzie chciało składać.

To zadam inne pytanie, czy jak użyje normalnej silikonowej pasty(*mam jej dużo)to nic się nie stanie tam gdzie miały być termopady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasty używa się wyłącznie w miejscach, w których elementy bezpośrednio się ze sobą stykają, aby wypełnić mikroszczeliny. Jeśli jest jakikolwiek odstęp, to trzeba zastosować pada. W Twoim wypadku będzie to pad 0,5 mm (o ile dobrze oceniłeś szczelinę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...