Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PrzemkoUSS

Dysk online, z możliwością utworzenia folderów i ich udostępnienia do edycji

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Potrzebuję wirtualny dysk, na którym będę mógł założyć osobne foldery dla poszczególnych klientów i udostępnić każdemu z nich dostęp bądź link, aby mógł do niego wrzucać pliki niezbędne do pracy. Ważne, aby drugi klient nie miał dostępu do nie swojego folderu.

 

Myślałem nad DROPBOXEM, ale nie wiem czy po utworzeniu folderów i udostępnieniu linku każdemu z klientów link ten będzie stały tj. za każdym razem, będzie mógł wejść do folderu za pomocą pierwotnego linku i czy będzie mógł udostępniać na nim swoje materiały.

 

Możecie mi coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, szczerze nie próbowałem aczkolwiek domyślałem się, że pewnie Dysk Google taką możliwość proponuję. W jaki sposób mogę to zrobić prawidłowo: Utworzyć katalog na swoim dysku dla każdego z klientów, następnie poszczególnym osobom udostępnić go poprzez wysłanie URL? Link będzie stały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tym nie bawiłem, ale z tego co pamiętam, to po prostu możesz udostępnić wybrany plik lub katalog tylko do odczytu, lub też z możliwością jego modyfikacji, tak jak piszesz dajesz temu komuś, kto ma mieć do tego dostęp link, on wchodzi pod ten link i wyświetla mu się ten katalog wraz zawartością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to byłoby dobre rozwiązanie. Pamiętasz może, czy udostępniony katalog posiada stały link i nie będę musiał go za każdym razem udostępniać? Myślałem też nad rozwiązaniem, które proponuje Microsoft. Słyszałem opinię, że ich dysk jest bardziej rozwinięty funkcjonalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Dropbox ma stałe powiązania do udostępnionych katalogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dropbox spełnia te wymagania. Udostępniasz po prostu katalog innemu użytkownikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...