Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kuku83

Laptop 14" do 2.500zł-głównie do internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Poszukuję laptopa dla żony, a jako że moja wiedza jest w temacie sprzętu komputerowego słaba (żeby nie pisać żadna) dlatego liczę właśnie na Waszą pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu.

Więc tak:

Laptop głównie będzie służył do przeglądania internetu, głównie Facebook, informacje, poczta, itp. jak również do gier internetowych typu jakieś tam symulatory farmy, które są na Facebooku.

Co do wielkości uznaliśmy, że 14" będzie w sam raz, może laptop zyska trochę na mobilności.

Na czym nam jeszcze zależy:

Jeśli chodzi o matrycę, to zależy nam na jak najlepszym odwzorowaniu kolorów, a myślę że do 2.500zł da radę coś znaleźć, nie wiem jak sprawuję się Full HD przy tej wielkości matrycy, ale matrycę HD to posiadają już raczej wszystkie laptopy ??? Oczywiście, cichy podczas użytkowania i przyzwoity czas pracy na baterii, dysk 500GB będzie wystarczający i dobrze gdyby Windows był już zainstalowany.

Jak pisałem, laptop głównie będzie wykorzystywany do połączenia z internetem, ale nie zmienia to faktu, że chciałbym aby w przypadku zainstalowania programu jak Skype, Google Earth, w miarę stabilnie i szybko to działało.

Ostatnie i moim zdaniem najtrudzniejsze kryterium wyboru, to oprócz trwałego wykonania, zależy mi na podświetleniu matrycy w kolorze czerwonym (nie chodzi mi tu o podświetlenie samych znaków, tylko o boki kursorów), i gdyby dało radę podsunąć mi model który ma obudowę w kolorze: czerwony błysk, to byłoby super. Wiem, że śmiesznie to brzmi, ale wiecie jak to jest z kobietami, tym bardziej, że moja ma fioła na punkcie czerwonego, ale nie jest tak, że się uparła i ma być taki kolor i już, ale mimo wszystko jeśli dało by radę znaleźć coś w tym kolorze, to pewnie się skuszę.

Z góry dziękuję Wszystkim w Swoim i żony imieniu, za poświęcenie swojego czasu na odpowiedź dla nas, która nie ukrywam, że jest ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie z 14 calowych Lenovo ThinkPad E450 i3-5005U/4GB/500/7HP64X FHD

Matowa matryca FULL HD, mobilny 1.80 kg wagi, laptop jest z serii biznesowej wykonanie jest bardzo dobre (porównywalna do starych dobrych thinkpadów), bardzo długa praca na zasilaniu akumulatorowym, wygodna klawiatura, cicha praca, niskie tempratury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem i odpowiedź.

Biorę Twoją propozycję mocno pod uwagę, choć nie ukrywam że brakuje mi trochę podświetlenia klawiatury, więc poszukałem w sieci i znalazłem Lenovo flex 2, mogę prosić o opinię co o nim sądzicie? Dużo gorzej wypada od E450?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś brać Lenovo Flex 2 to najlepiej w tym lepszym konfigu z dedykowaną kartą graficzną oraz procesorem i5. To bardzo funkcjonalny sprzęcik z dobrą matrycą, fajnie się prezentuje i jest poręczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem i odpowiedź.

Biorę Twoją propozycję mocno pod uwagę, choć nie ukrywam że brakuje mi trochę podświetlenia klawiatury, więc poszukałem w sieci i znalazłem Lenovo flex 2, mogę prosić o opinię co o nim sądzicie? Dużo gorzej wypada od E450?

 

Po co ci grafika dedykowana :P

błyszczaca matryca

No i ma gorsze wykonanie

 

Moim zdaniem juz lepiej wybrać Thinkpada lub Dell Latitude 3450 i3-4005U/4GB/500/Win8X. Matowa matryca nie odbija otoczenia. Laptopa jest dobrze wykonany, łatwy dostęp do podzespołów, wygodna klawiatura, niegroźne temperatury i emisja hałasu. 3 letnia gwarancja biznesowa Dell "Serwis u klienta następnego dnia roboczego to najszybsza i najlepsza forma serwisowania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.

Jeśli nie macie nic przeciwko, to jeszcze Was trochę pomęcze.

Dziś wybrałem się do Media Expert w celu porównania wielkościowo matrycy 14 i 13,3 i 13" również będzie spełniała nasze oczekiwania, więc może zarzucicie jakimiś modelami o wymaganiach jak powyżej, czyli tylko internet i jedne z podstawowych programów jak GG, Skype czy Office, zero gier, tylko przeglądarkowe i z Facebooka. Żona stwierdziła, że najważniejsze, to dobra matryca, powiem szczerze, że nie wiem, czy wybrać lepiej Full HD, czy może HD ale IPS, chodzi po prostu o jak najlepsze kolory ??? Dobry czas na baterii, ładny design i dobre wykonanie. Nie wiem, czy w tej cenie dało by radę dostać jakiś model z dyskiem SSD, ewentualnie jeśli warto, to mógłbym dołożyć z 200zł.tylko właśnie czy warto ??? jeśli laptop będzie służył głównie do łączenia się z internetem ??? Sczerze, to nie wiem, czy nie umkło mi coś jeszcze, co przydałoby się w laptopie o podanym przeznaczeniu, ale najważniejsze raczej wypisałem.

Dzięki za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Inspiron 7347 z i3ulv + SSD + win

Dobre wykonanie, bardzo dobra gwarancja dell'owska z serwisem typu domowego - naprawa laptopa u Was na miejscu w domu. Matryca HD ale IPS bdb jakości - jako gadżet dotykowa. Procesor i3ulv Hasswell i szybki dysk SSD podnoszący komfort pracy. Dodatkowo HDD w zew. obudowie jako bank plików pod USB 3.0. Podświetlana klawiatura. System w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki heaven92 za Twoją propozycję, szczerze, to grubo się nad nią zastanawiam.

poczytałem trochę w sieci na temat tego modelu i z tego co udało mi się wyszukać to to, że jest jeszcze wersja z matrycą Full HD i procesorem I5 i w związku z tym moje pytanie, jak wygląda porównanie matrycy w podanym przez Ciebie modelu do matrycy 1920x1080 czy jest jakaś znacząca różnica, może miałeś okzaję porównania tych dwóch rodzajów matryc i podzielisz się spostrzeżeniami ???

A zapomniałbym, czy materiały z których jest wykonany laptop są trwałe ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze wykonany. Rozdzielczość to nic innego jak:

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT98mkIdl6uQTMJiamqlGlc4YKjf-4QSTKJJjgi1w7KfbDMxDSFdwIRnOuN

Obszar roboczy/gęstość pikseli. Na 13" nie ma aż tak dużego znaczenia jak na 15". Kwestia przyzwyczajenia i własnych preferencji.

 

Co do FHD:

Dell 7348 z i5ulv FHD IPS

Jego plusem jest to też że ma lepszy procesor, a o SSD zawsze można rozbudować go w przyszłości. Jest bardziej przyszłosciowy bo procesora nie zmienisz- jest wlutowany w płytę głowną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Za lenovo przemawia design (bynajmniej sądząc po zdjęciach) i mayryca FHD, ale mimo wszystko pozostałbym przy wyborze Della 7347. Tylko mam jeszcze jedno pytanie, może warto zrezygnować z podświetlanej klawiatury na korzyść lepszej specyfikacji, o ile byłabo coś lepszego od podanych wcześniej przez Was propozycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, podświetlana klawiatura w ultrabookach tak naprawdę to podstawa. Znowu te gorsze padlinki bez IPS'a nie mają podświetlanej ale za to matryca gorsza TN jak i wykonanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tylko ja nie poszukuję urabooka, nie zależy mi na ekranie dotykowym, czy na pełnieniu funkcji tabletu, chodzi mi po prostu o laptopa o matrycy nie mniejszej niż 13 i nie większej od 14" do kwoty 2500/2700zł. głównie dla kobiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz wybór duży. Co do kobiety to co to zmienia? Niech wybierze wygląd który jej pasuje, a Ty dobierz podzespoły skoro ona się na nich nie zna. Nie podpasujesz sobie ze wszystkim, to na pewno - wymagania są zawsze większe a budżet na nie za niski. To jest standard przy wyborach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie jeszcze Acera v3-371 z i5ulv FHD

laptop jest cienki i lekki, zatem mobilny

ma matryce Full hd z duzym obszarem roboczym

procek energooszczędny najnowszej generacji na pokładzie

okna w komplecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba E45 B4200 - na allegro kilka sztuk.

 

Boże jak ja bym chciał tą Tosie mieć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Panowie, Waszym zdaniem warto brać pod uwagę tą Toshibę, pytam ponieważ w sieci nie znalazłem żadnych opinii o tym modelu.

Wracając do tematu wyboru laptopa, dziś udałem się z żoną do X-komu i był wystawiony Dell 7348, z ekranem Full HD i co mi się w nim spodobało, zamykanie pokrywy na magnes, mały, nic nie znaczący szczegół/bajer, ale fajnie się to sprawdza, dla mnie coś nowego, bardzo pozytywne wrażenie wywarła na mnie matryca i jej kolory, naprawdę świetnie wygląda te ostre kolory i kontrast, i tu też mam do Was pytanie, jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów, to między modelem 7348 Full HD a 7347 IPS jest widoczna różnica ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FullHD ma więcej pikseli, myślę że jest lepsza pomimo iż obie to IPS-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mi gość w X-komie mówił, że mimo 7347 nie posiada Full HD to nie będzie to bardzo zauważalne, jeśli chodzi o jakość kolorów, a na nich mi nie ukrywam że zależy, bo bardzo dobrze wyglądały, wspominał też coś o problemie z odświeżaniem jeśli laptop posiada matryce właśnie FHD.

Chciałbym mu wierzyć, bo niekoniecznie będę zamawiał laptopa w sklepie stacjonarnym, więc wolałbym się nie rozczarować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam 7348 z FHD, znajomy ma wersję z HD. Różnica jest widoczna tylko przy porównaniu, obie świecą bardzo ładnie.

Oczywiście prawie wszystkie 7347/7348 z X-Komu są "grzebane" - wymieniają dyski, dokładają RAM, to samo co w Komputroniku (tyle, że w Komputroniku taniej, bo nie dają Ci dysku 500GB).

 

Co do odświeżania to gadał głupoty.

 

P.S.: 7348 to to samo co 7347, wyeliminowali ponadto problem z łuszczącym się lakierem.

P.P.S.: Jak chcesz kupić taniej to PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...