Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hackerek

DDR3 do płyty 775

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, zamierzam składać kompa w lekko starszej opcji, płyta będzie z socketem 775, Windows XP 32 bitowy, czy DDR3 to zły pomysł do takiego zestawu jeśli MB już je obsługuje? Czy ten system wykorzysta 4Gb takiej pamięci? I na przyszłość lepsze 4GB DDR3 czy 8GB DDR2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyta ? Testowałem ddr3 na asusie p5kc .1333 było niestabilne. 800MHz ddr3 na Cl6 tylko pracowało prawidłowo :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za płyta?

 

Jak chcesz instalować XP to więcej niż 4GB RAM nie warto, bo i tak tych 4GB nie wykorzysta w pełni. Natomiast jeżeli chcesz w przyszłości zmienić system na 64 bity, to lepsze 8GB RAM DDR2. Zresztą IMO ogólnie lepsze DDR2 dla lga 775, bo DDR3 może być problemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DDR3 może być problemowe.

 

 

Możesz rozwinąć myśl? Przecież DDR3 działa na 775 normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś pisał, że DDR3 na lga 775 nie jest natywne. Dodatkowo dziesiejsze pamięci będą raczej programowane pod nowsze podstawki. Już u góry masz przykład jak kolega musiał zjechać z częstotliwością by mu to działało. W wątku o Xeonach też jeden z użytkowników kupił mobkę na DDR3 i kupił chyba nówki DDR3. Jaja były co niemiara z tymi pamięciami. Mimo wszystko lga 775 w większości męczyło się na DDR2 i IMO to one będą bardziej kompatybilne. Ale to tylko moje zdanie, dobre jak każde inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługa DDR3 zależy od chipsetu. Przy czym faktem jest, że przy prędkościach powyżej 1866 MHz zaczynają się problemy, bo 775 nie jest przystosowane do takich zegarów.

 

Jeśli do LGA 775 włoży się pamięci 1866 MHz, albo wolniejsze, to problemów żadnych nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie do 775LGA lepiej szukać starszych pamięci DDR3 1333/1600MHz, zależy od płyty. Ostatnio do LGA775 wsadziłem DDR3 4GB 2400MHz, z procesorem e2160 działają bez zarzutu, z E8400 czarny ekran. :E Najmniej problematyczne pamięci to np stare niebieskie kingston DDR3 2x2GB 1333/1600MHz 1.7V, na takich E8400 śmiga bez problemu.

 

Spis działających pamięci można znaleźć w instrukcji do płyty głównej, lub na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziecie chcieli wrzucać tam po 16GB to nie powinno być problemów.

Chociaż na Asus Ramage Extreme X48 obsadzałem nawet 4x4 2400 i przy 1600 działało to bez problemów, powyżej 1800 nie działały 4 pamięci tylko 3. Nawet na jakimś budżetowym Gigabyte G41/G45 czy coś takiego bez problemu działały czy to 4x2 1600 czy 2x4 1600.

Generalnie do XP starczy 2x2, jak będziesz chciał się przesiąść na nowszy system to lepiej mieć 2x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Myślałem o jakiejś taniej płycie na DDR3 np. Intel DG41KR lub Asus P5G41T-M LX2 lub Foxconnie na DDR2 np. G33M lub Q45M. Tam chyba i tak DDR3 obsłuży tylko do 1333 MHz. A nawet nie wiem czy będę system zmianiał na tym komputerze więc wybór RAMu tym bardziej trudny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...