Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

blajo6

Asus anti-surge - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku godzin mam problem z kompem.

Otóż podczas grania komputer się nagle restartuje po czym wstaje na nowo z komunikatem

 

"power supply surges detected during the previous power on. Asus anti-surge was triggered to protect system from unstable power supply"

 

Płyta + procek + grafa została zakupiona w kwietniu czyli mają około pół roku (przesiadka z AMD) reszta sprzętu już była. Od ponad 4 lat albo i dłużej nie miałem żadnego problemu ze stabilnością kompa... aż do dziś :(

Czym to może być spowodowane ? z tego co tutaj pisze chodzi o zasilanie. Czyżby zasilacz siadał czy może jakieś błędne odczyty i po prostu wyłączyć ten anti-surge (o ile się da)?

Dodam iż zawiechy występują puki co w grach (3 razy w ciągu godziny)... Zrobiłem stress test w AIDA64 CPU + GPU i wszystko było w normie zarówno napięcia jak i temperatury. Po odpaleniu gry i pograniu chwile znowu restart po kilku minutach dosłownie.

Co może być przyczyną? grafa ? płyta ? może pada zasilacz ? na sprzęcie nie oszczędzam więc nie mam zasilacza typu "modecom"...

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki.

Dodam iż wszystko działało od nowości na standardowych zegarach... nic nie było nigdy kręcone...

Sprzęt jaki posiadam jest w sygnaturce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź podepnij miernik pod 12V i włącz grę - sprawdź odczyty jak się zresetuje. Jak coś się zmieni to pewno zasilacz do podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź podepnij miernik pod 12V i włącz grę - sprawdź odczyty jak się zresetuje. Jak coś się zmieni to pewno zasilacz do podmiany.

Postaram się to sprawdzić, ale muszę pożyczyć miernik, bo niestety nie posiadam. mam nadzieje, że to nie zasilacz bo na tego dark power pro9 było tylko 3 lata gwary, a kosztował nie mało...

PS

Nie wiem tylko czy uda mi się zarejestrować moim ślepym okiem zmiany w w napięciu na mierniku jednocześnie grając :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś polecić, który z tych mierników warto kupić ?

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=multimetr&search_scope=category-67193&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-ele-1-1-0907

nie miałem zamiaru kupować, ale nie są drogie a mogą się przydać na przyszłość

może ten styknie za dwie dyszki ? http://allegro.pl/cyfrowy-miernik-multimetr-pradu-dt9205a-lcd-cyfra-i5174837318.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...