Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Slawsja

AMD FX 8350 4.0 GHz / AMD R7 370 Niska wydajnosc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zmagam sie ze spadkami wydajności w niemal wszystkich możliwych grach. AMD Gaming Evolved ustawia je na ultra . Gra odpala sie chodzi pieknie ale z kazdą sekundą jakosc spada az do minimum gra sie laguje wraca do maxa i od nowa. Problem Dotyczy gier takich jak WOT , WOWS , ARMA 3 . Natomiast ANNO 2070 zawiesza sie od razu po załadowaniu jakiejkolwiek misji (odpaleniu mapy) . Największe zamieszanie powoduje gra Armored Warfer która zwyczajnie wyłączą peceta . Jedyne dwie gry które chodzą płynnie i bez niespodzianek(grafika max) to Cities Skylines i Banished.

Sterowniki mam aktualne , gry zoptymalizowane przed AMD Gaming Evolved.

 

Nie mam juz naprawdę pomysłów co zrobić .

 

Oto parametry pc :

AMD FX8350 4.0 8mb z dołożonym chłodzeniem Arctoc cooling freezer7 pro (wiec na bank sie nie przegrzewa)

16gb ramu ddr 3 2400mhz

2x AMD r7 370 (4096mb) spiete w crossfire

zasilacz Aerocool Integrator 600W PSU 12cm

na plytce

asrock970 extreme3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że masz chłodzenie nie znaczy że wszystko jest chłodne, sam na moim Q6600 miałem 75 stopni na arctic freezerze przy ledwie 3.0 Ghz :)

 

Zainstaluj MSI afterburner i sprawdź jak wygląda sprawa temperatur sprzętu podczas obciążenia, wrzuć screen z programu Crystal disk info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeżeli zainstalujesz sam sterownik bez gaming evolved.

Mnie tylko irytowała ta aplikacja i spam.

Rozumiem, że daje ona proflie do gier i dlatego jest Ci potrzebna?

Możesz spróbować ją odinstalować i sprawdzić wtedy.

Czy na pojedynczej karcie też dzieją się takie rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak: komputer-tragedia

 

1. Prądożerny i małowydajny procesor AMD na płycie z tragiczną sekcją zasilania, na 100% procek throttluje na tej plycie a na sekcji można smażyć jajka

2. Nie dość że dołożyłeś do niego nie za ciekawą kartę AMD to w dodatku 2 takie w crossfier - łączy się karty tylko topowe a nie z low-endu, dzięki jednej takiej karcie od AMD sterownik skutecznie zarzyna procesor AMD, a u Ciebie dochodzi profil crossfire i cpu nie daje rady z obliczeniami

3. Używasz AMD Gaming Evolved - takie same ciulstwo jak GeForce Experience

 

 

Wnioski: Sprzedaj to wszystko w pizdu (cpu, płyta, karty) a za uzyskaną kasę kup i5 4460 i gtx'a 960, skok wydajnościowy będzie bardzo duży i w tych grach co podałeś będziesz miał równiutką i jednakową wydajność bez dziwnych spadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten aerocool ma 480 wat na lini 12V więc przy pełnym obciążeniu może nie wyrabiać, odłącz jednego radka i odpal jakąś wymagającą grę (GTA V, W3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Zmagam sie ze spadkami wydajności w niemal wszystkich możliwych grach. AMD Gaming Evolved ustawia je na ultra . Gra odpala sie chodzi pieknie ale z kazdą sekundą jakosc spada az do minimum gra sie laguje wraca do maxa i od nowa. Problem Dotyczy gier takich jak WOT , WOWS , ARMA 3 . Natomiast ANNO 2070 zawiesza sie od razu po załadowaniu jakiejkolwiek misji (odpaleniu mapy) . Największe zamieszanie powoduje gra Armored Warfer która zwyczajnie wyłączą peceta . Jedyne dwie gry które chodzą płynnie i bez niespodzianek(grafika max) to Cities Skylines i Banished.

Sterowniki mam aktualne , gry zoptymalizowane przed AMD Gaming Evolved.

 

Nie mam juz naprawdę pomysłów co zrobić .

 

Oto parametry pc :

AMD FX8350 4.0 8mb z dołożonym chłodzeniem Arctoc cooling freezer7 pro (wiec na bank sie nie przegrzewa)

16gb ramu ddr 3 2400mhz

2x AMD r7 370 (4096mb) spiete w crossfire

zasilacz Aerocool Integrator 600W PSU 12cm

na plytce

asrock970 extreme3

 

zestaw dobrany znakomicie :E

Zasilacz kiepski - na bank nie wyrabia.

 

zasilacz kiep, ale jakby nie wyrabiał, to by kompa wyłączał - przy tym konfigu pewnie się poci...

 

A co jeżeli zainstalujesz sam sterownik bez gaming evolved.

Mnie tylko irytowała ta aplikacja i spam.

Rozumiem, że daje ona proflie do gier i dlatego jest Ci potrzebna?

Możesz spróbować ją odinstalować i sprawdzić wtedy.

Czy na pojedynczej karcie też dzieją się takie rzeczy?

odpowiedz na powyższe pytania kolegi, bo też czuje, że to przez programową "optymalizację" :E

 

Akurat ten aerocool ma 480 wat na lini 12V więc przy pełnym obciążeniu może nie wyrabiać, odłącz jednego radka i odpal jakąś wymagającą grę (GTA V, W3)

czy aby na pewno ;)

 

31133-5_800_800_140618030835.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto dobierał ten zestaw, ale generalnie jeżeli jest jakiś wzorcowy przykład "jak nie składać kompów", to ten zestaw jest chyba nr 1 na liście.

 

Spadki w grach masz przez to, że:

1. Płyta nie wyrabia z zasilaniem CPU, przez co spada taktowanie żeby uchronić sekcję zasilania przed eksplozją

2. Freezer 7 Pro jest za słaby na FX8xxx

3. FX8xxx jest za słaby żeby ciągnąć 2 karty graficzne, w dodatku AMD, które mają dużo większy narzut na CPU.

4. Crossfire samo w sobie ma problemy z mikroprzycięciami non stop

 

Choćbyś nawet to naprawił, to to nie ma prawa działać poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw dobrany znakomicie :E

 

 

zasilacz kiep, ale jakby nie wyrabiał, to by kompa wyłączał - przy tym konfigu pewnie się poci...

 

 

odpowiedz na powyższe pytania kolegi, bo też czuje, że to przez programową "optymalizację" :E

 

 

czy aby na pewno  ;)

 

 

yup

 

Efficiency (%)

 

75W 80.23, 150W 84.54,  300W 85.21,  450W 83.44,  600W  79.23.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yup

 

Efficiency (%)

75W

80.23

150W

84.54

300W

85.21

450W

83.44

600W

79.23

a co ma sprawność zasilacza do mocy na linii 12v :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma sprawność zasilacza do mocy na linii 12v :hmm:

 

 

Hmm, a co, zasilacz sobie stoi i nic nie robi? czy może pobiera prąd? lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a co, zasilacz sobie stoi i nic nie robi? czy może pobiera prąd? lolol

:E ...poczytaj, co to jest sprawność zasilacza, a potem się udzielaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawność zasilacza: "...jest ona jest stosunkiem ilości energii elektrycznej, którą pobiera w danym momencie komputer, do ilości energii pobieranej z gniazdka przez zasilacz."

 

Czyli Michaml mylisz się, Bartosz dobrze pisze, na 12V jest 552w ale z gniazdka pobierane jest ok 690w w max stresie

 

690w*80%= 552w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wy to liczycie... jak pisze 552W to jest 552W tylko z gniazdka bierze 650W czy ile tam wychodzi :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają rację - komputer koszmar.

 

W sumie to co napiszę, praktycznie pokrywa się z tym, co napisał katystopej ;)

 

Płyta ma za słabą sekcję zasilającą dla tego procesora, więc pod obciążeniem CPU throttluje, a płyta dostaje po tyłku.

Procek nawet bez throttlingu jest słaby do gier.

Procek generuje bardzo dużo ciepła, a dałeś mu słaby cooler - to też może powodować throttling.

Połączenie procka AMD + karty AMD daje słabe wyniki z powodu specyfiki sterowników kart AMD.

Gaming Evolved jest tak samo do bani, jak nVidia Experience.

CrossFire to słaba opcja do zwykłego użytku (stuttering, tearing), a jak już się CF robi, to z najmocniejszych kart na rynku. W tym wypadku CF to kompletny strzał w stopę, bo daje dodatkowy narzut na procka i daje po tyłku zasilaczowi.

Zasilacz bardzo przeciętny przy kompie, który pobiera dużo energii elektrycznej.

 

Sprzedawaj to wszystko w diabły, zostaw tylko RAM i bierz Core i5 + jakiegoś GTXa z serii 9xx.

 

PS Jeśli ktoś Ci polecił taką konfigurację, to wiedz, że ma Cię za największego wroga, albo jest maksymalnym trollem, albo kompletnie nie ma pojęcia o sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Zmagam sie ze spadkami wydajności w niemal wszystkich możliwych grach. AMD Gaming Evolved ustawia je na ultra . Gra odpala sie chodzi pieknie ale z kazdą sekundą jakosc spada az do minimum gra sie laguje wraca do maxa i od nowa. Problem Dotyczy gier takich jak WOT , WOWS , ARMA 3 . Natomiast ANNO 2070 zawiesza sie od razu po załadowaniu jakiejkolwiek misji (odpaleniu mapy) . Największe zamieszanie powoduje gra Armored Warfer która zwyczajnie wyłączą peceta . Jedyne dwie gry które chodzą płynnie i bez niespodzianek(grafika max) to Cities Skylines i Banished.

Sterowniki mam aktualne , gry zoptymalizowane przed AMD Gaming Evolved.

 

Nie mam juz naprawdę pomysłów co zrobić .

 

Oto parametry pc :

AMD FX8350 4.0 8mb z dołożonym chłodzeniem Arctoc cooling freezer7 pro (wiec na bank sie nie przegrzewa)

16gb ramu ddr 3 2400mhz

2x AMD r7 370 (4096mb) spiete w crossfire

zasilacz Aerocool Integrator 600W PSU 12cm

na plytce

asrock970 extreme3

 

odłącz jednego radeona i sprawdź jak to działa, do tego sciągnij program occt i sprawdź stabilność procesora, i pamięci

 

łączenie dwóch takich kart to był tragiczny pomysł, lepiej było kupić jednego r9 390 i lepiej byś na tym wyszedł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fryzjer 7 jest za słaby do takiej grzałki jak FX... To się nadaje do chłodzenia podkręconych C2D/Phenomów X2 no max FX6300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Summa summarum wymiana coolera prawie na pewno wystarczy. Jestem pewien, że CPU się przegrzewa na tym coolerze. Górna karta może mieć też (za) gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Summa summarum wymiana coolera prawie na pewno wystarczy. Jestem pewien, że CPU się przegrzewa na tym coolerze. Górna karta może mieć też (za) gorąco.

 

Prawie na pewno nie wystarczy, wszystko zostało tu napisane, temat powinien być zamknięty bo autor ma go chyba gdzieś po przeczytaniu tylu negatywnych wypowiedzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Na początek powiem ze wszelkie zadania od was wykonam do poniedziałku.

Na początek wspomnę ze wymieniłem kabel monitora z HDMI na S-VGA i spadki wydajności w WOT zdaje sie ze zniknęły .

Temperatura na kartach na górnej 72 stopnie an dolnej 42 przy obciążeniu .

Nie mam tematu gdzieś nie po to wam D*** zawracam .

 

p.s.

 

co konkretnie ma byc na screenie z Crystal disk info. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w żadne cuda, ewidentnie sekcja zasilania na płycie się przegrzewa i stąd spadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Tak wiec zwyczajnie muszę wymienić zasilacz i płytę główną a co za tym idzie to i procek . tak ? czy rzeczywiste razem z tym karty graf. ? nie ukrywam ze chciał bym poświecić na to jak najmniej pieniędzy a co za tym idzie to jak najmniej elementów wymienić(najchętniej tylko płytę i zasilacz bo wymiana ich jest konieczna jak sadze) . no i najważniejsze pytanie. na jakie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup czego na Intelu z płytą która obsłuży crossfire napewno pomoze, procek intela napewno sobie poradzi ze sterownikime. Wieć możesz ograniczyć koszt z tym że to co dołożysz do płyty pod AM3+ i to dobrej hmm może sie okazać iż po sprzedaży wszystkiego dołożysz dokładnie tyle samo do uzyskanych pieniędzy aby mieć I5 z czyms z nV 9xx lub 7xx, oczywiście zdecydowanie 9xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Tak wiec zwyczajnie muszę wymienić zasilacz i płytę główną a co za tym idzie to i procek . tak ? czy rzeczywiste razem z tym karty graf. ? nie ukrywam ze chciał bym poświecić na to jak najmniej pieniędzy a co za tym idzie to jak najmniej elementów wymienić(najchętniej tylko płytę i zasilacz bo wymiana ich jest konieczna jak sadze) . no i najważniejsze pytanie. na jakie ?

 

 

Odłączyłeś jednego radeona tak jak mówiłem czy to olałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Najlepiej by było wymienić to wszystko na używane i5 z jakąś kartą typu 960/380/970 (zależnie od budżetu po sprzedaży tych części). A jak już zostawiać, to myślę że tylko z jednym 370. 2 działają tragicznie. Akurat CrossFire z 7850 się kiedyś bawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...