Skocz do zawartości
marioneo

Projekt Mikro LC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w moim nowym worklogu.

 

Przerywnikiem przed Origen chciałem zrobić benchtable T60.Prosty,przyjemny dla oka układ LC.Pewnego wieczoru przeglądając internet trafiłem na coś lepszego.Mianowicie Lian Li PC-V360A tak przypadła mi do gustu że kilka dni później stała już na moim biurku.

Obudowa wymaga trochę zmian bo wszystko w środku zostanie przemeblowane.Jest sporo do zrobienia i plan jest ambitny co z tego wyjdzie zobaczymy.Obudowa jest bardzo lekka a blachy są bardzo cienkie 1.33 mm.Po zdjęciu paneli bocznych brak jej sztywności.

Wszystkie elementy ze środka wylatują jak koszyki na dyski itd,.

4039404a690972f6.jpg

10f5aeee7ad67e13.jpg

Jedyna zatoka 5.25 na Aquaero. Roznitowałem uchwyt na wentylator 140mm na przodzie obudowy.Foto niżej widać że top jest odkręcany więc mamy dobry dostęp do wnętrza.Widać także małą skazę na topie ktoś był mało ostrożny.

e7adb2a9d5c07486.jpg

 

 

Pierwsze prace już za mną w planach odwrócona tacka mobo.Roznitowany i wycięty panel tylny tak ażeby można było odwrócić go do pożądanej pozycji.Dodatkowo dorobiłem nowy element na tył obudowy.Oba elementy zostaną prawdopodobnie sklejone.

3b8d6925c13d698c.jpg

fb450562f70d0510.jpg

3176745d052cca9a.jpg

 

Jedyna chłodnica trafi na podłogę na styk wchodzi Black Ice SR1 420.W razie czego mam na stanie XSPC 360 ale to ostateczność.

 

ff057240e81d73e2.jpg

bd57aa4d03c44cc7.jpg

 

Kolejnym etapem będzie zrobienie uchwytu pod zasilacz który trafi na front obudowy.Później zdecyduję która chłodnica będzie lepsza.Na dzień dzisiejszy to tyle kolejne prace w przyszłym tygodniu.

Edytowane przez marioneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna obudowa, jesteś tu chyba jedynym właścicielem tego modelu. Powinno wyjść nieźle upchane lc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię takie projekty.

 

Ciekawe, co wykombinujesz. glodny.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić trochę alu na prototypy i kilka innych pierdół bez których się nie obędę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradzisz jaki sprzęt będzie w środku?

 

W środku wyląduje stary sprawdzony sprzęt który siedzi w Origen zostanie tylko przeniesiony.

Płyta główna Asus P8Z77I-Deluxe

Grafika EVGA GTX 970

Procesor Intel Core i5 3570K

Zasilacz Corsair AX750

 

 

Asus%252520P8Z77-I%252520Deluxe%252520%25252B%252520Bitspower%252520%2525285%252529.JPG

 

 

EVGA%252520GTX%252520970%25252BEK%252520%2525285%252529.JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić trochę alu na prototypy i kilka innych pierdół bez których się nie obędę.

A nie prościej na prototypy wziąć ... karton/tekturę ? Grosze kosztuje + łatwo modelować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marioneo, planujesz jakiekolwiek malowanie budy lub jej elementów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marioneo, planujesz jakiekolwiek malowanie budy lub jej elementów?

 

Całej budki nie będę malował zostaje srebrna. Dorobiony element na tyle obudowy też będzie srebrny.Myślę nad pomalowaniem tacki mobo i przedniego covera na zasilacz i zatokę na czarno.

Zasilacz będzie w takiej pozycji jak na foto.Kablami do dołu wentylatorem do frontu obudowy.Chłodnica i wentylatory na podłodze czarne.

 

60160098fb776058.jpg

 

034105ec1ee4c2f5.jpg

Cover na podobnej zasadzie jak zdjęcie wyżej.Od samego topu a koniec poniżej wtyczek kabli zasilacza.Cover będzie pełnił jeszcze jedną funkcje będzie do niego przykręcony rezerwuar i pompa.

Tak to na tą chwilę sobie wyobrażam.

Edytowane przez marioneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Wstępne przymiarki uchwytu na zasilacz, na razie wszystko pasuje.Zostało wyciąć otwór na wentylator.Aquaero też mieści się między zetownikami i nie koliduje z zasilaczem.Muszę kupić kabel zasilający z wtyczką 90'.

b12f57a40ae6abe9.jpg

b15099e08f2fdc03.jpg

3dd53a8f4bc17ee5.jpg

Edytowane przez marioneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt pod zasilacz robiłeś własnoręcznie?

 

Tak wszystko wycinane własnoręcznie w domowych warunkach.Piłka do metalu, dremel, pilniki i sporo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest ok. thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt PSU świetna robota,strugałem taki w 5mm alu ręcznie i jak tą walkę sobie przypomnę to słabo mi się robi :E

Szacunek za wkład pracy w custom elementy...czekam na więcej takich smaczków w tym projekcie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za motywujące słowa bigsmile.gif

Strugam właśnie cover na zasilacz, idzie dobrze więc może jutro coś wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ale śliczny i oryginalny projekt :Up_to_s:

 

Życzę dużo energii i czekam na efekty :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Czas wrócić do pracy nad projektem.Obecnie obudowa jest roznitowana i rozebrana na części.Nity będą zastąpione śrubami z nakrętkami.Będzie możliwość łatwego ponownego rozebrania w razie potrzeby.

069501012c0eec68.jpg

adaceb405c09c496.jpg

Chce mieć możliwość zamontowania chłodnicy króćcami po obu stronach obudowy.Jest to możliwe ale wymusza pozbycie się panela rozszerzeń.Plusem tego jest mniejsza ilość kabli które będą problematyczne do ukrycia.

Największym problemem jest USB 3.0 które trzeba wpiąć przed montażem grafiki.Gniazdo jest tak blisko slotu PCI-E że backplate grafiki przeszkadza.Musiałem wyciąć jeden element na panelu tylnym.Po wycięciu została linia zagięcia i choć jest u dołu równo jest złudzenie że tak nie jest.Zastanawiam się nad wycięciem kawałka żeby tego się pozbyć.

79db3b1873c427ec.jpg

08b3e1f6041e7cf8.jpg

95c69c7af1d348c6.jpg

693b0400e3674397.jpg

Kolejna sprawa to otwór wentylacyjny dla zasilacza.Robię wszystko w domowych warunkach piłka do metalu, dremel 3000, zaciski stolarskie i pilniki.To całe zaplecze warsztatowe

lol2.gif.Uznałem że skopiowanie kształtu otworu w zasilaczu będzie ok.

Wyszło ładnie-równo ale mało estetyczny jest sam kształt.Tego zupełnie nie będzie widać i raczej nie będę z tym kombinował.

8b3e2e8bb4c64b04.jpg

e1398af085dac02e.jpg

0810d4e143bf9750.jpg

Zabieram się za cięcie podłogi pod wentylacje dla chłodnicy.W następnej kolejności modyfikacja tacki mobo mam nadzieje że wyjdzie co planuję.

Pozdrawiam

Edytowane przez marioneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Podłoga w trakcie prac, otwór już gotowy i blacha perforowana docięta.Zostało zrobić z blachy 2 mm usztywnienie podłogi do której będzie mocowana chłodnica i wentylatory.

b68331a532fb0e55.jpg

f93291972f1ea753.jpg

e9b04df8551c3dc2.jpg

8496e111ccf61f5f.jpg

93018a6cac5b7f88.jpg

5099055ed378e2f8.jpg

Powiększyłem otwory na kable w tacce mobo.Dodatkowo zrobiłem cover do tacki przez który będą szły kable do płyty głównej.Jeden SSD wyląduje między coverem a tacką.Druga sztuka SSD trafi na tył tacki.

4d6523627399354a.jpg

32e81c2ef3ee2b87.jpg

5c6623022880088f.jpg

d8d6cbfffe1cb921.jpg

ad21a127d14e8463.jpg

Zastanawiam się nad wyjściem z zasilaniem z tyłu obudowy.Znalazłem

wtyczki ale problemem jest mało miejsca za chłodnicą.Bez szans żeby tam zmieścić wtyk.Opcją jest montaż nad chłodnicą tyle że będzie na widoku i mocno szpecić.

Mam jeszcze jeden pomysł.Zrobić nacięcie od spodu w elemencie który dorabiałem na tył obudowy.Tak do wysokości troszkę powyżej śruby mocującej.Wadą jest około 1 metra kabla który będzie wystawał z obudowy i nie będzie można go odłączyć.

Dalej w planach dokończenie podłogi i spasowanie Aquaero na froncie obudowy............. C.D.N

Edytowane przez marioneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidnie,starannie i bezkompromisowo...aż miło popatrzeć na te modyfikacje :thumbup:

 

Mało miejsca na wtyczki zasilania ale iksmodiw zrobił by custom micro gniazdo zasilania zamiast seryjnego mela i masz temat załatwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidnie,starannie i bezkompromisowo...aż miło popatrzeć na te modyfikacje :thumbup:

 

Mało miejsca na wtyczki zasilania ale iksmodiw zrobił by custom micro gniazdo zasilania zamiast seryjnego mela i masz temat załatwiony.

 

 

Dzięki za dobre słowa.

Do iksmodiwa muszę się zgłosić po zestaw kabli do zasilacza to zagadam z micro gniazdem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Witam wszystkich po długiej nieobecności.Moja pasja rowerowa trochę zwolniła to i mam więcej czasu na zabawę z obudową.

Część prac została wykonana więc uznałem że trzeba dodać kilka nowych fotek.Nie wszystko jest idealnie ale z obecnych prac jestem zadowolony.

Dokończyłem podłogę i zrobiłem przejście kabla zasilającego.

6b90a0f19a8d5975.jpg

cb678abcbbd019fe.jpg

4c373e18cf23c34a.jpg

e6b6dbaa3a32e8fd.jpg

178fab9b615be37f.jpg

b34e663aea62c08d.jpg

213681fe8859def0.jpg

31fc27663dca178e.jpg

9c9e7553b03df7a2.jpg

Przejście kabla zasilającego wyszło tak sobie ale jeszcze nad tym popracuje.

Zrobiłem też ściankę działową mocowaną do tacki mobo, całość jest teraz sztywna i stabilna.Do ścianki będzie przykręcony rez i pompka.

Dodatkowo będą dwa filiporty Bitspower do połączenia układu LC z chłodnicą.W chwili obecnej pracuję nad tacką mobo i planem na prowadzenie kabli.

2616d447a9eed11d.jpg

817cbce8b5b2b2af.jpg

d2000417b894f759.jpg

07f6c84fc750a61c.jpg

e9546718ff744eee.jpg

bd09c95659b2419b.jpg

3dafeca3c634b361.jpg

5d159cbdd1845c34.jpg

I plan na kable do płyty głównej mam nadzieje że się uda trzymajcie kciuki.Co do SSD to jeszcze myślę gdzie dać drugą sztukę bo jedna wyląduje na tyle mobo.

Niestety drugi się nie zmieści bo kable od grafiki muszą iść jak na zdjęciu po niżej coś wymyślę.

b517b01b50e6707f.jpg

Na dzisiaj to tyle pozdrawiam CDN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko jest idealnie

 

Ja tam widzę mega dokładną robotę, na prawdę świetnie to wygląda :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • U mnie RX 6700 XT Nitro też coś bzyczy delikatnie ale to się muszę wsłuchać, karta po UV i limit 60 fps. 
    • Całe szczęście. Ja bym poszedł jeszcze dalej - zlikwidował te RODy, które są w dobrych lokalizacjach i pobudował tam osiedla. 
    • Jestem bardzo na nie. Wymęczyłem się do połowy drugiego odcinka. [uwaga, lekkie spoilery] To nie jest serial, to jest zestaw przydługich teledysków z losowymi scenami mającymi tylko zaakcentować charakterystyczne elementy z gier. Tępa jak maszynka do golenia z promocji na aliexpress laska wychodzi ze swojej nory, w której jej klan spędził ostatnie kilkaset lat, ot tak sobie i nagle to wywołuje heheheszki na całego, bo joj, ma niebieski kostium! Mimo że zachowuje się jak upośledzona, nic kompletnie nic jej nie zagraża na ziejącym promieniowaniem, wypełnionym szkieletami i mutantami terenie. Wielki rycerz Braterstwa Stali ma problemy z wielkim, zmutowanym misiem, ale na szczęście jego giermek załatwia misia jednym strzałem ze starożytnego rewolweru. Przed genetycznym laboratorium stoją wieżyczki gatlinga, ale nie są w stanie trafić w szybko idącego przed nimi staruszka.  Scenariusz tego dzieła jest tak prosty, że gierki, na które przecież narzekano, przy nim są historiami wartymi nagród literackich. Całość wypełniona jest stereotypowymi "dads jokes". Mimo że serial jest wypełniony zwłokami, mutantami, nie ma żadnego zagrożenia, nawet nikt nie udaje że cokolwiek tępej głównej bohaterce może się przydarzyć. Żarcik za żarcikiem i tyle.  Dobitnie to przypomina, że jedynym powodem produkcji jest przyciągnięcie więcej ludzi do prime poprzez maksymalne uproszczenie wszystkiego, co można uprościć. Można obejrzeć...tylko po co?
    • Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy 😆
    • Ubi + i po problemie, dla mnie to gra na jeden raz wiec nawet zeby absolutnie pelna wersja kosztowala 250zl i tak bym wzial +.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...