Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marystrawberry

[4400zl] laptop dla początkującej programistki

Rekomendowane odpowiedzi

edit

Laptop dla początkującego programisty-kobiety

-w ogóle nie gram

-musi być wydajny, zazwyczaj robię kilka rzeczy na raz

-podróżuje-czyli max 15,6

-min 16gb RAM

-słyszałam że najlepsze Dell( dobry serwis gwarancyjny- napewno ważne) ewentualnie Lenovo(znajomi polecają jedynie te firmy)

-niewiem czy 4 czy 2 rdzenie- z jednej strony 4 rdzienie-wydajniejszy? z 2 strony 2 rdzenie dłuższa praca na baterii

-SSD

 

 

 

(Proszę o pomoc

Który laptop dla poczatkujacego programisty do 4400

 

 

http://www.x-kom.pl/p/248239-notebook-laptop-15-6-dell-inspiron-5558-i7-5500u-16gb-240-2tb-win8-fhd-gf920.html

 

Czy

 

http://www.x-kom.pl/p/252269-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i7-4720hq-16gb-240-gtx960m-uhd.html

 

Czy 2rdzeniowiec wystarczy??bardziej jestem przekonana do Della)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności między i5u a i7u jest znikoma, i zwykle niewarta dopłaty.

 

Potrzebujesz do czegoś w ogóle tą dedykowaną kartę graficzną?

 

 

W ogóle to przeczytaj przyklejony temat w tym dziale i popraw swój, bo w sumie to nie wiadomo czego chcesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym programujesz? Jaka przekątna? Z systemem czy bez? Max 15,6 czyli mogą być mniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz się w takim razie znajomych czy nas? Poza tym podajesz jakieś gamingówki m.in. w przykładach, a mówisz że nie będziesz grać..

 

Najlepszy byłby:

Asus Zenbook z i7ulv + 12GB + 240GB SSD i GT840M FHD + win

Bardzo dobre wykonanie, matryca fullHD IPS matowa świetnej jakości. Aluminiowy kadłub, podświetlana klawiatura, biznesowy styl. Mocne podzespoły, procesor i7 Broawell, dużo ramu - wystarczająco, szybki ssd i grafika dedykowana. W cenie system operacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym programujesz? Jaka przekątna? Z systemem czy bez? Max 15,6 czyli mogą być mniejsze?

 

Dokładam sie do pytania.

+ po co Ci 16 gb ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13,3" Clevo W230SD przeżyje wyżej wymienione o kilka lat z prostego powodu, mianowicie można je otworzyć bez utraty gwarancji i wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duża przesada do takich wymagań. i5-5200U+8GB+integra to by było już tak z zapasem. Polecam za to SSD. I jak masz dobry wzrok to matrycę FHD. I koniecznie (!!!) matową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz się w takim razie znajomych czy nas? Poza tym podajesz jakieś gamingówki m.in. w przykładach, a mówisz że nie będziesz grać..

 

od kiedy wydajność multimedialna i LowEnd jest postrzegana jako sprzęt dla Gracza :lol2: a o Compute Unified Device Architecture obliczenia równoległesłyszał ??? owszem GTX960m nie ma ich za wiele ale zawsze jest to alternatywa, co po raz kolejny podkreśla twój zerowy stan wiedzy na wykorzystanie Hardware w tak ciężkim dla ciebie zagadnieniu jakim jest zakres IT

 

 

Dokładam sie do pytania.

+ po co Ci 16 gb ram?

gdybyś mógł wykorzystać maszynę do pisania w 100% doszedł byś do wniosku ze to bardzo dobry sprzęt a nie tylko postrzegany jako narzędzie pośrednie ,

jeżeli byś miał doświadczenie w dziedzinie IT i znal zakres możliwości poszczególnych systemow potocznie zwanych Software nie zadawał byś takich pytań , bo 16GB ram to przy dużych projektach które waza niekiedy GB raptem robi sie przy 8GB Ram dość ciasno , pomijam już sam fakt wykorzystania RAM jako tymczasowego nośnika danych ,

jeżeli ktoś zakłada ze 16GB będzie mu potrzebne wiec jak Laik taki jak czekolada może podważać intencje Autora bo domniemam ze Autor ma więcej pojęcia w Branży IT czyt wykorzystanie sprzętu jak PC Labowi akwizytorzy,

czekolada jak nie masz pojęcia co zrobić z nadmiarem RAM zerknij do google a znacznie poszerzysz swój horyzont lub zaprzestań się głupio mądrzyć,

 

nawet nie wspominam o wolnym czasie w którym laptop tez znajdzie swoje miejsce typu Filmy zdjęcia a może nawet jakieś renderowanie ciekawych ujęć z Urlopu czy tez rodzinnych spotkań

 

 

początkującego programisty

 

wszystkich udzielających sie akwizytorów mógłbym chyba odesłać z lekkim marginesem do punktu ewaluacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem dlaczego Panie VSS mnie atakujesz tylko zapytałem po co mu te 16 gb ram dalej czekam na odp skoro chcesz sobie robić wywody w moja strone moze tez poczekaj na odp autora. Jestes strasznym agresorem.

 

W czym programujesz? Jaka przekątna? Z systemem czy bez? Max 15,6 czyli mogą być mniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niektórych rzeczy 16GB będzie przydatne. Pewne algorytmy potrafią to wykorzystać, ale wciąż trudno cokolwiek powiedzieć.

 

Niech autorka tematu się wypowie co do tego, jakich języków i środowisk programistycznych ma zamiar używać. Co takiego będzie na tym tworzone?

 

Trochę inne wymagania są do tworzenia typowych aplikacji windowsowych, do aplikacji webowych, gier czy może jakiś naukowych zastosowań (np. Matlab).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 4GB DDRL 1600 1,35V jest na pokladzie bynajmniej w sku303, ale oczywiście cala akwizycja nawet tego nie wie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem inny, ale akurat nie chciałbym mieć lutowanych kości ram [:|]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

format BGA dla Kości RAM nie jest dość ciekawym rozwiązaniem , gdyz jw do dyspozycji jest jeden slot extra wiec max to 12GB w takiej konstelacji a nie 16GB jak w przypadku dwóch slotów , . zazwyczaj kości RAM a w tym przypadku Hynix sa bardzo dobrej jakości jak zajdzie potrzeba mogę podesłać stosowny pakiet pdf na temat tych kości druga strona medalu to już sama jakość wdrożenia BGA bo to najsłabsze ogniwo w tym całym układzie , i tak jak do programowania i mocnego obciążania komponentów i stresowej pracy polecił bym coś bardziej prostszego, oczywiście Znbook jest naprawdę fajna konstrukcja ale raczej mniej rozwojowa a Design bardziej przemawia za praca biurowa typu office i inne peryferia wtedy to posłuży bardzo długo, następnie- czy klawiatura numeryczna u programisty będzie atutem czy raczej zbędnym gadżetem :hmm::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę, który programuje różne bzdety, Javy, obliczenia wielowątkowe, sieci neuronowe. Częściej zdarza mu się wykorzystywać mojego 4900MQ@4,2GHz niż mi. 16GB RAM też zachwala, bo jak nawali wątków, to zdarza się, że nawet to jest za mało. A do CUDA są jakieś darmowe narzędzia? Bo 8GB na karcie graficznej tej mocy w grach mi się na nic nie przyda.

 

Ja proponuje sobie odpuścić wszystkie procesory "U" i brać pełnego 4C/8T i7, ewentualnie można poczekać na mobilne czterordzeniowe i5 Skylake. 16GB RAM obowiązkowo, karta, to zależy od tego, czy będzie grane lub programowane z jej użyciem. SSD też jest mile widziany, ale jego można wziąć też później - tu trzeba sprawdzić, czy laptop ma dwa złącza SATA lub dodatkowe mSATA albo m.2. Matryca FullHD także byłaby dobrze widziana w takim komputerze.

 

Przeleciałem wzrokiem po Allegro i pierwszy spełniający te warunki laptop to Acer Nitro V15 VN7. Do tego jest cienki i lekki. Dalej nie chiało mi się szukać, ale na pewno będzie takich laptopów w tym budżecie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz: dla początkującej programistki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz: dla początkującej programistki

Z ciekawości - wraz z rozwojem zawodowym wymagania będą maleć? W ramach ciekawostki powiem, że na I7-6700K kompilacja tylko 1 glibc'a trochę mu zajęła...a wydajność mobilnych proców nie jest tym samym co ich odpowiedniki desktopowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tak naprawdę polega na tym, że ani nie wiemy co to znaczy "początkujący", ani na ile silny będzie zapał i rozwój Pani Pytającej. Dla jednego oznacza to jakieś proste pisanie w C++, dla drugiego

Javy, obliczenia wielowątkowe, sieci neuronowe. Częściej zdarza mu się wykorzystywać mojego 4900MQ@4,2GHz niż mi. 16GB RAM też zachwala, bo jak nawali wątków, to zdarza się, że nawet to jest za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

wszystkich udzielających sie akwizytorów mógłbym chyba odesłać z lekkim marginesem do punktu ewaluacja

 

ale to już było :=

po autorze ani widu ani słychu a akwizycja poszła szukać chyba myśli przewodniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...