Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

a jest podkręcone? Jak tak to zdejmij OC.

Nic nie podkręcone :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- wywal stery i wrzuć nowe

- sprawdź inne gry

- skręć GPU w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem nowe - jest to samo.

Pograłem w dwie inne i nie ma żadnych objawów.

Sprawdzę później z zegarem w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz tak cały czas czy tylko w jednym miejscu? Możesz jeszcze kabelki/wtyczki od monitora/gpu pozamieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrzę w jedną stronę to takie cyrki są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciąż porządnie czymś GPU. Jakiś syntetyk wychwytujący błędy (OCCT?) lub gra maksymalnie wykorzystująca kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciąż porządnie czymś GPU. Jakiś syntetyk wychwytujący błędy (OCCT?) lub gra maksymalnie wykorzystująca kartę graficzną.

popuszczenie zegarów o 40mhz nic nie zmieniło

grałem w Star Wars, BV, RDR2. Puszczałem 3dmarka i wygrzewałem furmarkiem.

 

wszędzie jest dobrze tylko w pubgu cyrki

 

Ponowna instalacja gry rozwiązała problem.

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pogrywam sobie w RED DEAD REDEMPTION 2 PC. Problem polega na tym, że 1080ti nie jest nigdy obciążone więcej jak 87-90 % niezależnie od ustawień. Nawet zapodanie msaa itd nie zwiększa obciążenia gpu ale powoduje spadek fps. Karta nie jest wykorzystywana w pełni. Nawet do 300watt poboru na karcie nie ma.

stery, update i wszytko inne aktualne itd. Inne gry, benchmarki ok.

Pytanie do posiadaczy 1080ti czy też tak mają?

Spec niżej.

POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pogrywam sobie w RED DEAD REDEMPTION 2 PC. Problem polega na tym, że 1080ti nie jest nigdy obciążone więcej jak 87-90 % niezależnie od ustawień. Nawet zapodanie msaa itd nie zwiększa obciążenia gpu ale powoduje spadek fps. Karta nie jest wykorzystywana w pełni. Nawet do 300watt poboru na karcie nie ma.

stery, update i wszytko inne aktualne itd. Inne gry, benchmarki ok.

Pytanie do posiadaczy 1080ti czy też tak mają?

Spec niżej.

POZDRAWIAM.

Cześć,

U mnie normalnie

 

feuuklD.jpg

 

 

a tutaj większa rozdziałka i ponad 300 watt :E

 

kAd60s3.jpg

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do gtx 1050ti sa jakies polecane sterowniki czy najnowsze nie powoduja spadku fps w starszych grach? instalowac najnowsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do gtx 1050ti sa jakies polecane sterowniki czy najnowsze nie powoduja spadku fps w starszych grach? instalowac najnowsze ?

Instaluj najnowsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dobry pomysł brać używkę z allegro 1080ti w okolicach 2,4k ?

W podobnej cenie można dostać nówke RTX2070 Super, ale tam jednak jest te 8 GB pamięci (1080ti 11 GB), a chyba trendy są takie, że im więcej tym lepiej.

Istnieje jakieś ryzyko skróconej żywotności takiej karty w związku z jej przeszłością? Pytam, bo raczej sporo jest ogłoszeń gdzie ktoś sprzedał już X takich kart (skąd je miał, do czego służyły).

Karty jakie rozważam to takie z gwarancją na co najmniej na pare miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare miesięcy gwarancji za 2400zl ? Raczej w tej cenie to tak gwary powinieneś dostać na 12m+

Chyba nie chcesz tego: https://allegrolokalnie.pl/oferta/msi-geforce-gtx-1080-ti-gaming-x-11gb-na-gwarancji ??

 

Ja bym brał RTX2070S zamiast 1080TI w tej samej cenie. Pascale są popsute w Vulcan i DX12. Sam mam 1080TI i nie uważam, aby cena powyżej 2000zl za tą kartę była uczciwa szczególnie bez gwarancji. Bo kilka miesięcy szału nie robi ;)

 

Przydało by się więcej vRam, ale bez przesady i nie za wszelką cenę. Na dziś dzień więcej gierek będzie kulejących na Vulkan i DX12, niż tych co im 8GB będzie za mało.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dobry pomysł brać używkę z allegro 1080ti w okolicach 2,4k ?

W podobnej cenie można dostać nówke RTX2070 Super, ale tam jednak jest te 8 GB pamięci (1080ti 11 GB), a chyba trendy są takie, że im więcej tym lepiej.

Istnieje jakieś ryzyko skróconej żywotności takiej karty w związku z jej przeszłością? Pytam, bo raczej sporo jest ogłoszeń gdzie ktoś sprzedał już X takich kart (skąd je miał, do czego służyły).

Karty jakie rozważam to takie z gwarancją na co najmniej na pare miesięcy.

 

Lepiej brać 1080TI ale 2,4K to za drogo. Dobrą kartę można wyrwać za 1,6K. Ja kupiłem ostatnio Palita Jetstream w takiej cenie i zużycie pamięci w Farcry New Dawn było 11GB !! :o (100 klatek fps wszystko na ultra w 2K)- Do tego zrobiłem UV 0,85V na 1800 Mhz i prądu ciągnie mniej więcej tyle co zwykły GTX 1080 a wydajność x1,25. Do tego temperatura 61 st, tak że wiatrak chodzi 700 obr/min :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zmieniać podkręconego 1070 na RX-a 5700? Jedne testy pokazują ogólną przewagę w wydajności na poziomie ponad 40%. A inne nie. W testach z PCLaba to tylko 25%.

https://pclab.pl/art82252-25.html

Dla mnie 25% to za mało aby zmieniać. Przeważnie musi to być w okolicy 50% (40-50%).

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach z PCLaba to tylko 25%.

25 ale punktów procentowych, nie procent.

 

Kalkulatorek w dłoń i liczymy, jeśli nie potrafimy odczytywać wykresów. Z owego testu, wyniki 1440p

 

Metro 129% wydajności 1070FE

Wolf2 143% wydajności 1070FE

Deus 130%

Hitamn 118%

Oddysey 124%

Cars2 119%

Tomb 133%

W3 134%

BF5 191%

TW 118%

 

Średnia z 10 gier ~134% wydajności 1070FE. Więc realnie trochę mniej. Imo nie warto. Dla ciebie by pasował 2070Super.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 ale punktów procentowych, nie procent.

 

Kalkulatorek w dłoń i liczymy, jeśli nie potrafimy odczytywać wykresów. Z owego testu, wyniki 1440p

 

Metro 129% wydajności 1070FE

Wolf2 143% wydajności 1070FE

Deus 130%

Hitamn 118%

Oddysey 124%

Cars2 119%

Tomb 133%

W3 134%

BF5 191%

TW 118%

 

Średnia z 10 gier ~134% wydajności 1070FE. Więc realnie trochę mniej. Imo nie warto. Dla ciebie by pasował 2070Super.

Z tego wyliczenia wynika (tak mniemam), że 2070 Super będzie miał ponad 40% przewagi tak? czy bliżej 45%?

 

Ja mam wersję podkręconą 1070, tj. Zotac AMP @ 1707/>2050-2060 boost//2277 (więc zegarowo wyjdzie to pewnie jakieś 10% szybciej w stosunku do wersji FE) więc te 34% można spokojnie zbić do 25% w przypadku powyższych obliczeń.

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia z 10 gier ~134% wydajności 1070FE. Więc realnie trochę mniej. Imo nie warto. Dla ciebie by pasował 2070Super.

To teraz wyeliminuj BFV i zobacz, jak się pięknie średnia zmieni 8:E A potem przejrzyj wykresy jeszcze raz i zobacz, czemu lepiej wziąć pod uwagę API DirectX 12 (pewnie majster robiący testy zapomniał pod DirectX 11 włączyć FFR dla GTX 1070).

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będziemy nic wyrzucać, bo psujesz mi narrację :E Zastąpmy go twoim wynikiem z najnowszego testu 2070S, wówczas średnia wychodzi 129%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zamienić go wynikiem Labowym, tylko pod DX 12 ;) Bo pod DX 12 nie da się spartolić pomiaru, bo FFR nie ma wpływu na wydajność, a pod DX 11 już ma i można zrobić niepotrzebne zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30% to dla mnie za mało aby zmieniać na 2070 Super. Jak pisałem - 40 minimum a 50% optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30% to dla mnie za mało aby zmieniać na 2070 Super. Jak pisałem - 40 minimum a 50% optymalnie.

Zależy od punktu siedzenia. Ile trzeba będzie dopłacić do tych 30-50 procent. Przy dopłacie 1500 zł myślę że nieopłacalne. Jeśli chodzi o sam przyrost mocy to dla mnie +50 procent to minimum. Moim zdaniem na gtx 1070 można poczekać spokojnie do kolejnej generacji zielonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które stery uważacie za najlepsze pod Pascale?

 

Najnowsze, bo ciągle poprawiają GsyncCompatible i dodają wsparcie do nowych gier, bez którego na starych nawet menu nie odpalimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi na najnowszych nie instalowało panelu nvidia...musiałem wrócić do 441.41...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...