Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednio też były przecieki z początkową wysoką ceną, to może być taki test jakby konsumenci zareagowali na taką niespodziankę.

Pozyjemy zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w zeszłym roku kupić kompa z gtx970 i forumowi specjaliści odradzali, poczekaj pół roku wyjdą pascale będzie to bardziej opłacalny zakup(pytałem czy ceny nie będą większe, bo zamiaru dopłacać nie miałem).Pół roku mija pascali nie ma ,jak będzie po te 500$ jak można dowiedzieć się z przecieków, to u nas kosztować będzie około 2500 to jak napisałem wyżej przekroczy koszty o 1000zł. Nie posłuchałem, kupiłem 970 i jestem strasznie zadowolony.Gram w 1080 na high/ultra ,więcej mi nie trzeba.

 

Czekajcie na pascale, a będzie wam zabrane... z portfela i czasu który bym przesiedział na 10 letnim kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze nadal jest ten moment w którym warto kupic niz czekać. Cena zmienia sie na tyle powoli, ze nie warto sie tym przejmować. Jedyny moment znacznej zmiany ceny może nastąpić w chwili rozpoczęcia sprzedaży. Kupiłem ostatnio nowa msi 980ti gaming w agito za 2250, ile ona będzie warta za miesiac? Tyle samo? 100zl mniej? Mysle ze jak w ciągu 3-4 miesiącu spadnie do 2000zl to te 250zl które stracę, a nie będę musiał sie męczyć na jakimś szajsie to jakoś przeboleje... w przypadku tańszych kart różnica będzie jeszcze mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie na pascale, a będzie wam zabrane... z portfela i czasu który bym przesiedział na 10 letnim kompie.

 

Lol, z tą małą różnicą, że to jest temat o nowej technologii, a nie o czekaniu. 970 - świetny zakup, gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszym rozwiazaniem by bylo zamiast przesiedziec na szajsie tyle czasu -zaplanowac se odgornie wymiane co 2,3, 4 ..itd lat i robic to poprostu w lato - po tych wszystkich GDC, computex etc.

 

Ogolnie rowniez sie oplaca kupic w samo premiere kart, o ile to mozliwe, napewno zalezne w jakim regionie sie znajdujesz, ceny kart po 2, 3 miesiacach niespadna a moze i pojda wyzej i tak do konca jej zywotnosci moze zostac. Kupujac pod koniec to juz niewiadomo jaki support sterownikow bedzie a i wartosc tez juz szybciej poleci

Edytowane przez HARDCORE PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nv wbije wyższe ceny to amd dostosuje się do tego i będą bardzo zadowoleni z tego faktu.

Niby tak, ale jak Polaris 10 nie będzie wyraźnie szybszy od R9 390 (a raczej nic na to nie wskazuje, to bardziej następca 380X), to nie powinien być dużo droższy, zwłaszcza biorąc pod uwagę duuużo niższe koszty produkcji. Nvidia celuje jednak w trochę wyższy segment i ma większe pole manewru z cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia jest tu i teraz żeby z niej korzystać a nie doczekiwać na "lepsze czasy". Tych lepszych czasów może wcale nie być bo powódź fabryki, bo konkurencja zawiedzie i ceny podbiją, bo relacje walut, bo podatek zmienią..., jak jest €€€ to po prostu się kupuje, korzysta, cieszy, sprzedaje bierze nowe!

 

 

wchodzi nowa generacja - o podatek od nowości, "cierpliwie czekam"

3 tyg na rynku - o sklepy drą marże, "cierpliwie czekam"

po 3 mc - będą jeszcze lepsze non refy, "cierpliwie czekam"

po 6mc - głupi się spieszy, wezmę używkę okazyjnie teraz, "cierpliwie czekam"

po roku - zapowiedzi nowej generacji, to dopiero będzie okazja! "cierpliwie czekam"

po 2 latach - starej nie kupie przecież, odpuszczam i..."cierpliwie czekam" :lol2:

 

Prawdziwi spryciarze do teraz piszą "cierpliwie czekam" a w stopkach kultowe i5 2500 i Radeony z numerami które google tylko kojarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia jest tu i teraz żeby z niej korzystać a nie doczekiwać na "lepsze czasy". Tych lepszych czasów może wcale nie być bo powódź fabryki, bo konkurencja zawiedzie i ceny podbiją, bo relacje walut, bo podatek zmienią..., jak jest €€€ to po prostu się kupuje, korzysta, cieszy, sprzedaje bierze nowe!

 

 

wchodzi nowa generacja - o podatek od nowości, "cierpliwie czekam"

3 tyg na rynku - o sklepy drą marże, "cierpliwie czekam"

po 3 mc - będą jeszcze lepsze non refy, "cierpliwie czekam"

po 6mc - głupi się spieszy, wezmę używkę okazyjnie teraz, "cierpliwie czekam"

po roku - zapowiedzi nowej generacji, to dopiero będzie okazja! "cierpliwie czekam"

po 2 latach - starej nie kupie przecież, odpuszczam i..."cierpliwie czekam" :lol2:

 

Prawdziwi spryciarze do teraz piszą "cierpliwie czekam" a w stopkach kultowe i5 2500 i Radeony z numerami które google tylko kojarzy.

 

:thewave: chyba najtrafniejsze spostrzeżenie w tym temacie ;):thumbup::thewave:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia jest tu i teraz żeby z niej korzystać a nie doczekiwać na "lepsze czasy". Tych lepszych czasów może wcale nie być bo powódź fabryki, bo konkurencja zawiedzie i ceny podbiją, bo relacje walut, bo podatek zmienią..., jak jest €€€ to po prostu się kupuje, korzysta, cieszy, sprzedaje bierze nowe!

 

 

wchodzi nowa generacja - o podatek od nowości, "cierpliwie czekam"

3 tyg na rynku - o sklepy drą marże, "cierpliwie czekam"

po 3 mc - będą jeszcze lepsze non refy, "cierpliwie czekam"

po 6mc - głupi się spieszy, wezmę używkę okazyjnie teraz, "cierpliwie czekam"

po roku - zapowiedzi nowej generacji, to dopiero będzie okazja! "cierpliwie czekam"

po 2 latach - starej nie kupie przecież, odpuszczam i..."cierpliwie czekam" :lol2:

 

Prawdziwi spryciarze do teraz piszą "cierpliwie czekam" a w stopkach kultowe i5 2500 i Radeony z numerami które google tylko kojarzy.

O to to to. Jeszcze to czekanie na uwolnienie mitycznej mocy wiadomo czego po 3 lata kiedy inni już przez 2 generacje przebrnęli i świetnie się bawili i na nic czekać nie musieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia jest tu i teraz żeby z niej korzystać a nie doczekiwać na "lepsze czasy". Tych lepszych czasów może wcale nie być bo powódź fabryki, bo konkurencja zawiedzie i ceny podbiją, bo relacje walut, bo podatek zmienią..., jak jest €€€ to po prostu się kupuje, korzysta, cieszy, sprzedaje bierze nowe!

 

 

wchodzi nowa generacja - o podatek od nowości, "cierpliwie czekam"

3 tyg na rynku - o sklepy drą marże, "cierpliwie czekam"

po 3 mc - będą jeszcze lepsze non refy, "cierpliwie czekam"

po 6mc - głupi się spieszy, wezmę używkę okazyjnie teraz, "cierpliwie czekam"

po roku - zapowiedzi nowej generacji, to dopiero będzie okazja! "cierpliwie czekam"

po 2 latach - starej nie kupie przecież, odpuszczam i..."cierpliwie czekam" :lol2:

 

Prawdziwi spryciarze do teraz piszą "cierpliwie czekam" a w stopkach kultowe i5 2500 i Radeony z numerami które google tylko kojarzy.

 

to jedna strona medalu, prokoncernowa. jest też druga, realna. jak amd odświeża te same gpu w cenach wyższych niż wcześniejsze "premierówki" to niosę im $ zębach? jak intel dodaje 5% wydajności per generacja to inna akcja niż "cierpliwie czekam" to syndrom "jak nie kupię to się chyba zesram". nvidia co generację niby podnosi wydajność per $ ale jednocześnie przerzuca modele w wyższe kategorie cenowe. jedyna metoda oporu z taką polityką to cierpliwe czekać. pakowanie kasy w te pseudonowosci to jak kupić preorder na kolejnego assasina, utwierdzasz łajzy w przekonaniu że wydawanie crapu to właściwa ścieżka rozwoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem wrzucić. I niech mi ktoś powie, że za te przecieki nie odpowiada NVIDIA a my nie układamy puzli zwanych Pascal :E Każdego dnia dostajemy jeden element tej dziwnej układanki :D Biorąc pod uwagę to co się dzieje na forach, pokłony dla ludzi od marketingu w Nvidii. Chcieli najwyraźniej aby o ich produkcie się dużo mówiło i tak jest.

 

edit

 

Data produkcji chipu - początek Kwietnia 2016, tak jak GP104-200. Swoją drogą to nam zdaje się całkowicie dementować tą dziwną plotkę o GTX 1080 Ti opartym na GP104.

 

edit Niestety na podstawie tego co jest napisane na kostkach nie da się stwierdzić co to za kostki dokładnie.

 

Kolejna oczywista rzecz teraz to to, że GTX1070 będzie ładnie brylował tam gdzie nie zabraknie mu przepustowości czyli w typowych obecnie rozdzielczościach (prawdopodobnie do 1080p) zwłaszcza po OC a tam gdzie jej zabraknie czyli głównie wysokie rozdziałki tam po OC GTX 1080 z GTX 1070 zostanie plama. NVIDIA raczej jak kiedyś wspomniał sideband nie będzie musiała zbytnXo ciąć GP104 bo ten i tak się udusi.

 

Wszystko wskazuje na to, że będzie dokładnie jak z Keplerami w sensie w tym roku GTX 1070 z GDDR5X, w przyszłym rebrandowany GTX 1080 jako GTX1170 a na miejsce GTX1180 trafi cięty GP102 a w 2018 Volta.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że rozstawu otworów wokół rdzenia nie zmienili ;)

Co do czekania, to od kilku lat jak się kupi tuż po premierze, to czasem może być to interes roku, bo potem robi się nawet drożej ;)

Moja 970 jest teraz praktycznie w tej samej cenie, co w momencie zakupu 1.5 roku temu.

 

Niby mogę teraz sprzedać i coś tam dostać więcej, ale bądźmy szczerzy 150-200zł to nie jest majątek dla osoby jako tako zarabiającej

i czasem się wręcz nie chce kombinować z kartami zastępczymi itp

 

Przy topowych kartach oczywiście starty będa większe, ale też przeważnie osoby je kupujące nie ciułają na nie zbyt długo

 

 

Zobaczymy jaki będzie progres względem 970 i 980ki, ale raczej nie spodziewam się ceny poniżej 1500zł jak było z wieloma 970kami.

Inny kurs dolara i euro + 8gb ramu i jednak mała konkurencja ze strony Amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby GTX 1080 miał pamięci 384 bit 12GB a w przyszłym roku GTX 1080 Ti(GP102) 512 bit 16GB ostatnie tchnienie GDDR5/GDDR5X w Hi-End przed HBM2 :E

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij, że zobaczysz następce GTX 1080 z HBM2, to jest mega nieopłacalne. Nie zdziwie się jak nawet 1080Ti dostanie GDDR5X. GTX 1080 ma 8GB Pamięci tak jak widać na zdjęciu ;) AMD kolejny raz pakuje się w HBM i kolejny raz dostanie nauczkę z tego tytułu.

 

Zakładając, że te kostki na GTX 1080 to wersja 11Gb/s to przy szynie 256bit i tak masz przepustowość na poziomie 352GB/s, w zupełności wystarczy ;) W GTX 1080 Ti wystarczy dać szynę 384bit, kostki 12Gb/s i masz przepustowość na poziomie 576GB/s.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to GTX 1070 albo GTX 1060 Ti 256 bit 8GB GDDR5 (GTX 1070 320bit 10GB) ;-)(pomarzyć można)

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070 z GDDR5X przy dopiero mającej wystartować produkcji masowej tych kości? Chyba sam w to nie wierzysz :P GTX 1070 to karta dla mas i musi być szeroko dostępna od dnia premiery.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GDDR5X(wystarczy szybsza GDDR5 z szerszą szyna) to nie ale gdyby karty wyszły z szerszymi szynami i ilością pamięci jak wyżej napisalem to nVidia mocno by zaskoczyła wszystkich :E

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070 z GDDR5X przy dopiero mającej wystartować produkcji masowej tych kości? Chyba sam w to nie wierzysz :P GTX 1070 to karta dla mas i musi być szeroko dostępna od dnia premiery.

 

Czasami wchodząc do tego tematu mam ochotę wziąć ze sobą okulary 3D i popcorn :E

 

GDDR5X(wystarczy szybsza GDDR5 z szerszą szyna) to nie ale gdyby karty wyszły z szerszymi szynami i ilością pamięci jak wyżej napisalem to nVidia mocno by zaskoczyła wszystkich :E

 

Nie będzie żadnych szerokich szyn poniżej topu, co najwyżej GDDR5x dla 1080 co będzie w pełni wystarczające dla tego GPU.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 zostanie skrojona, jak skroisz ropy to poleci L2 i kontroler, spadnie przepustowość i będzie powtórka z 970.

 

Dla mnie ten scenariusz jest bezsensu.

970-980-1070-980ti-1080-1080ti to ma sens, klasycznie GP102 powinien być ok 50% większy od GP104.

To jak sprawdziło się :E Dzięki oc pamięci(10-15%) w 1070 ta karta będzie blisko 980ti. Nie skroją ropów, więc będzie posiadać sporo wydajność w wypełnianiu dlatego SSAA będzie ładnie śmigać.

 

Ale oszczędności idą na całego - brak shima :E

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zegary obstawiacie ? Gruby Pascal 612mm2 ma 1480mhz w trybie bost? Według mnie Stock gtx 1080 będzie bostował do +1500 co pozwoli odlecieć od gtx 980ti :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle będzie to uzależnione od gry i trybów w jakim to będziesz sprawdzał. Nv jak zwykle tak ustawi zegar + limit napięć, że max oc gpu będzie w granicach 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę, że konstrukcja rynkowa może spokojnie dobijać do 1600 MHz.

 

@sideband, jest taki jeden co podkręcił GTX 980 Ti do 2000 MHz :E

 

http://hwbot.org/submission/3180299_smoke_3dmark03_geforce_gtx_980_ti_300926_marks#media

 

edit

 

Wygląda na to, że zdjęcie tego GP104-400-A1 co wyciekło to MSI Gaming 8G ;)

 

http://videocardz.com/59310/leaked-gp104-400-is-from-msi-geforce-gtx-1080-gaming-8g

 

edit

 

Zdjęcia GP104 z linijką nie pozostawiają żadnego pola do dywagacji odnośnie wielkości chipu

 

http://videocardz.com/59288/nvidia-geforce-gtx-1080-gp104-400-gpu-pictured-paired-with-gddr5x-memory

 

Zapowiada nam się ciekawy okres bo Polaris 10 będzie miał tyle samo shaderów co GP 104 tyle, że jest o blisko 1/3 mniejszy i prawdopodobnie będzie miał wolniejsze pamięci oraz niżej taktowany rdzeń. Ciekawie się to zapowiada biorąc pod uwagę, że Lisa Su potwierdziła, że Polaris pojawi się w Q2 2016 :)

 

To jak sprawdziło się :E Dzięki oc pamięci(10-15%) w 1070 ta karta będzie blisko 980ti. Nie skroją ropów, więc będzie posiadać sporo wydajność w wypełnianiu dlatego SSAA będzie ładnie śmigać.

 

Chyba, że będą chcieli uwalić GTX 1070 i tak jak zrobili to z GTX 970 skroją go z części ROP. Jeśli te numerki na chipie mają jakiekolwiek odniesienie do rzeczywistości to zaczynam się zastanawiać czy znów nie wywiną tego przekrętu. GTX 970 miał numerek 200 i GTX 1070 też ma numerek 200... Tego się jednak chyba nie dowiemy przez jeszcze kilka tygodni.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spekulacje cenowe miałby się potwierdzić w co wątpię. To :

ad1 1070/1080 musiały być sporo wydajniejsze niż się zakłada

ad2 nikt na nie nie spojrzy.

 

Teraz załóżmy 1070>980ti wtedy cena 499$ adekwatna tak?

Bo to daje na dziś niecałe 2k a za 980ti trzeba zapłacić ~3k

To jak 3k będzie kosztował 1080 a da wydajność 980ti +30/50% to się skuszę :)

Jak będzie kupa, wtedy jak pisałem wyżej dołożę drugą 970 i w 4k w Wieśka na high pogram bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...