Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie coś mi nie pasuje ta specyfikacja, wydaje się za słaba jak na top. Tylko w takim razie ile zaśpiewają za pełny chip, ponad 8 kafli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chotom19

Nie pasuje mi tylko liczba tranzystorów 12 mld to mniej niż pełen GP100 a zawsze podają ich pełna liczbę jaka jest w Chipie. No i nie czas jeszcze na HBM.

 

A teraz trochę smutna info moja 1080 to już nie TOP chlip chlip chlip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś dziwaczna ta zapowiedź, kompletnie niemrawa i nawet nie podbili vrami i nie zmienili nazwy...

 

Podejrzewam że plotki o Volcie w przyszłym roku mogą być prawdziwe skoro wypstrykali się z zapowiedzi tak szybko (jeszcze tylko 1080ti zostało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chotom19

I po drodze może być jeszcze Titan X Black :) na pełnym GP100 + HBM. AMD ma tylko jedna nowa kartę Nvidia ma cała rodzinę. i kto powie że zieloni robią z rynkiem co chcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz tak myślę czy 1080 Ti w ogóle wyjdzie, patrząc na niezbyt piorunującą specyfikację tego nowego Titana, z pamięci już go nie okroją, wytną ewentualnie jeden blok ale wtedy znowu cena nie powinna być dużo niższa od Titana bo nikt by go nie kupował. Dziwnie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verge chyba coś przedwcześnie wyskoczyło z tą zapowiedzią bo na żadnej innej stronie nie ma nawet wzmianki odnośnie tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chotom19

Wątpliwości rozwieją się jak poznamy nazwę chipu. Przy GP100 który jest tak pocięty możemy się spodziewać nowych wersji na początku roku, tak było z GK110. Jeżeli to GP 102 to zapewne pełen chip. - 2 bloki i mamy wersję TI. Jak będą chcieli to wydadzą pełne GP100 z HBM tylko cena będzie kosmiczna min 1500 $ . Szkoda że w tą stronę idzie. A gdzie jest AMD gdzie konkurencja rywalizacja ....

 

Verge chyba coś przedwcześnie wyskoczyło z tą zapowiedzią bo na żadnej innej stronie nie ma nawet wzmianki odnośnie tej karty.

Kanal Nvidii na YouTube jest film. chyba że coś za szybko wyciekło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verge chyba coś przedwcześnie wyskoczyło z tą zapowiedzią bo na żadnej innej stronie nie ma nawet wzmianki odnośnie tej karty.

 

Jak to nie ma, masz na oficjlalnej:

 

http://www.geforce.com/whats-new/articles/nvidia-titan-x-pascal-available-august-2nd

 

Tak jak kolega wyżej pisze, to na bank nie jest zupełny top Pascala, zwyczajnie specyfikacja za słaba, tylko strach się bać ceny tego lepszego Titana, 1500$ pewnie będzie.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki niepelny Titan - lepiej rozdzielic i nie dac odrazu pelnej mocy, bo tym sposobem ludzie co sie przesiedli z titana x i 980ti na 1080 to napewno sie przeniosa na nowego Titana gddr5X a po nowym roku znowu na titana pelnego z hbm2 :D:hmm:

Edytowane przez HARDCORE PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale w cenie 2 razy wyższej od 1080 to spodziewać się można było sporo lepszej specyfikacji, spodziewałem się takiej specyfikacji dla 1080 Ti, słabszy Titan myślałem, że będzie góra 1000$ a tu wyjechali z ceną 1200$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena z tylka to fakt, za 1000$ moze i bym sie skusil ale za to kase (1200)mozna miec 2 x1080 a szybsza o tyle napewno nie bedzie. Ma byc szybsza o 60% od titana x czyli marnie.

 

Musieli cene podnies jak calo reszte, mozna sie domyslec ile bedzie 1080ti czyli cena zeszlorocznego titana x ( moze ciut ponizej?)

 

Nastaly czasy dla najwytrwalszych - zacznie sie nowa klasa poza entuzjastami i bedzie to ELITARNA :E

 

 

 

Zarty sie skonczyly

The New King 1080 - 2 miesiace nieminelo i zegnamy :Up_to_s:

Edytowane przez HARDCORE PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena z tylka to fakt, za 1000$ moze i bym sie skusil ale za to kase (1200)mozna miec 2 x1080 a szybsza o tyle napewno nie bedzie. Ma byc szybsza o 60% od titana x czyli marnie.

 

Musieli cene podnies jak calo reszte, mozna sie domyslec ile bedzie 1080ti czyli cena zeszlorocznego titana x ( moze ciut ponizej?)

 

Nastaly czasy dla najwytrwalszych - zacznie sie nowa klasa poza entuzjastami i bedzie to ELITARNA :E

 

Zarty sie skonczyly

 

Właśnie tak wygląda nowy marketingowy pomysł.

Chcesz należeć do elity jako "posiadacz".

Ludzie sie klasyfikują jako posiadacze tej czy innej karty graficznej.

 

Prawda jest taka, że tu też jest coś takiego jak skalowanie ze względu na ilość rdzeni jak w procesorach.

I miliard rdzeni cuda w praktycznym zastosowaniu nie da wiele więcej niż pół miliarda.

Przypuszczam, że karta będzie wydajna głownie w benchmarkach.

 

A powiem wam jeszcze coś zabawnego. Przez te kilkadziesiąt lat nic się nie zmieniło.

Dzisiaj chwalicie się sygnaturkami jaki to macie sprzęt na forum.

A dawniej jak nie było internetu mój znajomy cały konfig wypisywał

na korytarzu na gazomierzu. Były tam i System Info (SI) i dhrystony itd.

Edytowane przez darkmartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia postanowiła jeszcze bardziej wydoić własnych klientów heh.Jak kupowali po 1000$ to i za 1200$ też kupią.Cena też taka aby ewentualnie ładnie wpasować się wyższą ceną gtx980ti.

 

pz

Edytowane przez Izm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winić za ceny NV można tylko AMD :)

 

Chyba, że wolelibyście, żeby ceny stały mniej więcej w miejscu, ale za to postęp był prawie zerowy... jak w prockach.

Edytowane przez dzb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się pytał w tym wątku o Techplanet sklep, zamówiłem Palita 1080 Jetstream w środę rano, przed chwilą odebrałem(najniższa cena na niereferencyjnego 1080), jak będę w domu potestuję :). Spodziewałem się większego i cięższego klocka, "gabarytowo" i "wagowo" niewiele chyba odbiega od poprzedniej karty MSI Gaming 970, na pewno nieco wyższy - 2.5 slotowe chłodzenie, oby pracował na podobnym poziomie :) co MSI Gaming 970 ME czyli bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winić za ceny NV można tylko AMD :)

 

Chyba, że wolelibyście, żeby ceny stały mniej więcej w miejscu, ale za to postęp był prawie zerowy... jak w prockach.

 

Tylko i wyłącznie sami jesteśmy temu winni.

Ponieważ ciągle kupujemy droższe karty.

Przy okazji uważamy, że należymy do elity "posiadając" kawał plastiku za 1000$ bo innych na to nie stać.

Taki jest obecnie mechanizm marketingu w elektronice, dotyczy to tv, smartfonów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie sami jesteśmy temu winni.

Ponieważ ciągle kupujemy droższe karty.

Przy okazji uważamy, że należymy do elity "posiadając" kawał plastiku za 1000$ bo innych na to nie stać.

Taki jest obecnie mechanizm marketingu w elektronice, dotyczy to tv, smartfonów itp.

Jak ktoś jest nienormalny i narzeka... a jednak kupuje (towar nie będący rzeczą pierwszej potrzeby) to fakt, może się kajać :)

A "elitarność" z powodu posiadania kompa to hmm... chyba poziom gimnazjum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chwalicie się sygnaturkami jaki to macie sprzęt na forum.

A dawniej jak nie było internetu mój znajomy cały konfig wypisywał

na korytarzu na gazomierzu. Były tam i System Info (SI) i dhrystony itd.

 

To nie chwalenie ale informacja. Wyobraz sobie ze co 10 post bylby w stylu: all15 podaj swoj config albo jaki masz konfig ze tak ci dziala albo jaki to model masz itp. Zwykly smietnik wtedy sie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie sami jesteśmy temu winni.

Ponieważ ciągle kupujemy droższe karty.

Przy okazji uważamy, że należymy do elity "posiadając" kawał plastiku za 1000$ bo innych na to nie stać.

Taki jest obecnie mechanizm marketingu w elektronice, dotyczy to tv, smartfonów itp.

Coś w tym jest. Udziela się tu taki, co dzieli ludzi na "elitę", bo ma topową kartę i plebs, którego nie stać na top.

Inni z kolei zaciągają kredyty, żeby tylko mieć topową kartę, nawet jeśli mają tylko monitor FHD.

Proste sztuczki marketingowe, w które niestety dajemy się wciągać i kupujemy coraz droższy sprzęt, byle w bencharkach mieć więcej punktów, bo nawet nie do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanko - nawet do fhd jeśli monitor ma 144 Hz warto 1080 dać, ja przyzwyczaiłem się już do grania w 100 +fps i jak np. testowo zmieniałem na 60 fps ustawienie to gra mnie "odrzucała", np. Division, ale to kwestia przyzwyczajenia na pewno. Wolę płynność gry, nawet kosztem detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli monitory FHD 60 Hz. Do 144 Hz to jasna sprawa, że trzeba mocniejszej karty.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się pytał w tym wątku o Techplanet sklep, zamówiłem Palita 1080 Jetstream w środę rano, przed chwilą odebrałem(najniższa cena na niereferencyjnego 1080), jak będę w domu potestuję :). Spodziewałem się większego i cięższego klocka, "gabarytowo" i "wagowo" niewiele chyba odbiega od poprzedniej karty MSI Gaming 970, na pewno nieco wyższy - 2.5 slotowe chłodzenie, oby pracował na podobnym poziomie :) co MSI Gaming 970 ME czyli bezproblemowo.

Podziel się opinią.

Chętnie poczytam, bo właśnie chcę kliknąć w "kupuj" (tyle, że zamawianie w piątek trochę bez sensu - zlecenie i tak powieszą na kołku do poniedziałku) ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JeRRy_F3D

 

Na pewno opiszę wrażenia, zwracam uwagę przede wszystkim na kulturę pracy, mam nadzieję, że dzisiaj pogram wreszcie w Division przy stabilnych 144 fps i detalach nieco powyżej medium, na maksymalnych ustawieniach 144 fps nawet 1080-tka nie pociągnie w Division.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JeRRy_F3D

 

Na pewno opiszę wrażenia, zwracam uwagę przede wszystkim na kulturę pracy, mam nadzieję, że dzisiaj pogram wreszcie w Division przy stabilnych 144 fps i detalach nieco powyżej medium, na maksymalnych ustawieniach 144 fps nawet 1080-tka nie pociągnie w Division.

 

Palit jest ultra cichy, u mnie podkręcony do 2.1 GHz przy wiatraku ustawionym na 45% (jakieś 1100 RPM) nie przekracza 72-73 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JeRRy_F3D

 

Na pewno opiszę wrażenia, zwracam uwagę przede wszystkim na kulturę pracy, mam nadzieję, że dzisiaj pogram wreszcie w Division przy stabilnych 144 fps i detalach nieco powyżej medium, na maksymalnych ustawieniach 144 fps nawet 1080-tka nie pociągnie w Division.

Łoj chyba skompromiSowałem :) się dozgonnie na forum pcl. ;)

Celuje w Palita (lub MSI) ale niestety półeczkę niżej (czyt. 1070).

 

Co nie zmienia faktu, że jeśli pochwalisz kulturkę 1080, to z 1070 powinno być tylko lepiej lub podobnie. ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...