Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Thorns

Tak jak przy Asus Strix 970 słyszałem wyraźny hałas karty przy wymagających grach, tak przy Palit 1080 jest miła "cisza"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos dlaczego na morele sa dostepne tylko 3x modele 1060 z czego tylkoo 1x dostepny od reki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok zamontowany na 1080, ale bios od Asusa xoc niestety nie jest stabilny. Mimo to karta swobodnie boostuje do 2066 Mhz i trzyma takty, więc ogólnie jestem zadowolony. Wróce do zwykłego biosu od Strixa i raczej nie będę juz kombinował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko szybko zapytam - kiedy używane 1080 w dobrej cenie? :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytan zapowiedziany, 12 GB GDDRX 1200 dolców i dostarcza 11 teraflopow, premiera 2 sierpnia.

 

http://www.theverge.com/circuitbreaker/2016/7/21/12254488/nvidia-titan-x-pascal-gpu-announced

 

Jednego 1080 zgłoszę do step up, a drugiego muszę sprzedać i pewnie stracę dużo kasy bo nie wziąłem ACX. Jak zamawiałem to ACX SC był za 560 euro a za FE policzyli prawie 700 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zastanawia fakt, czy w tej sytuacji 1080Ti się pojawi (pewnie tak), bo za bardzo nie mają go z czego wykastrować, skoro ten Titan P jest bez szału w sumie... :hmm:

Titan entuzjaści, 1080Ti też? A ten lepszy Titan po nowym roku elite enthusiast? LOL

Fakt faktem, że z roku na rok nvidia dyma nas coraz bardziej :P

 

Jednego 1080 zgłoszę do step up, a drugiego muszę sprzedać i pewnie stracę dużo kasy bo nie wziąłem ACX. Jak zamawiałem to ACX SC był za 560 euro a za FE policzyli prawie 700 euro.

A ja kupując w xkom też mogę zrobić step up? (nie zrobię, czysta ciekawość), czy tylko kupione bezpośrednio ze strony evga?

Edytowane przez czarny1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejestruj kartę na stronie evga. Na swoim koncie będziesz miał opcje step up (member > my products > kliknij na zarejestrowany swój produkt i będziesz miał przycisk start new step up). Opcja działa cały czas ale karta będzie dopiero premierze możliwa do wybrania spośród dostępnych.

 

Może ktoś chce kupić jedną Evga gtx 1080 FE?

 

Wysyłka po drugim sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to albo GP102 albo bardzo przycięty GP100. Jak to 100 to czeka nas jeszcze coś bardziej mocnego. bylo tak z pierwszym Titanem

Jakim sposobem może tam siedzieć GP100? GP100 zgodny tylko z hbm i ma 15.3mld tranzystorów.

 

1200$ dolców za kartę z mizerną wydajnością w fp64 :lol2:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zastanawia fakt, czy w tej sytuacji 1080Ti się pojawi (pewnie tak), bo za bardzo nie mają go z czego wykastrować, skoro ten Titan P jest bez szału w sumie...

 

Ja myślę, że ponieważ titan to już kastrat to GP102 pojawi się na początku nowego roku jaka gtx1180.

 

Jakim sposobem może tam siedzieć GP100? GP100 zgodny tylko z hbm i ma 15.3mld tranzystorów.

 

1200$ dolców za kartę z mizerną wydajnością w fp64 :lol2:

 

Będą jaja jak wpuszczą gp102 w pełnej wersji za 649usd. Na pewno to zrobią pytanie tylko czy za 4 czy za 10 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest ten mały Titan, wydajność ma mieć do 60% wyższą od starego Titana X i około 30-35% wyższą od 1080. Dawkują tą moc, w tej cenie spodziewać można się było lepszej specyfikacji, duży Titan pewnie będzie przed premierą Vegi. Ciekawe co obetną w 1080 Ti skoro ten Titan ma taką już niezbyt powalającą specyfikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego 1080 zgłoszę do step up, a drugiego muszę sprzedać i pewnie stracę dużo kasy bo nie wziąłem ACX. Jak zamawiałem to ACX SC był za 560 euro a za FE policzyli prawie 700 euro.

 

TITANY nie wchodzą w skład step up. Niestety. Chyba, że nagle EVGA zmieni politykę w co wątpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zastanawia fakt, czy w tej sytuacji 1080Ti się pojawi (pewnie tak), bo za bardzo nie mają go z czego wykastrować, skoro ten Titan P jest bez szału w sumie... :hmm:

Titan entuzjaści, 1080Ti też? A ten lepszy Titan po nowym roku elite enthusiast? LOL

Dziwne by było jakby nie wypuścili, zbyt dobrze się ta seria sprzedaje, nawet przy wysokich cenach, aby sobie odpuścili. Biorąc pod uwagę to iż nie ma pewności czy to jest "pełny, duży" titan, czy dopiero "mały". Nie zdziwię się jak ten będzie tylko przedsmakiem przed dużym pełnym chipem i później kastrat w formie 1080Ti. Jak doić z $$$ to z klasą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby miały być dwa Titany, ale ten drugi to pewnie już z HBM2, czyli trochę trzeba będzie na niego poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby miały być dwa Titany, ale ten drugi to pewnie już z HBM2, czyli trochę trzeba będzie na niego poczekać.

 

GP100 nadaje się w ogóle jako gpu do gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się nadaje, było info o dwóch Titanach. Trudno więc powiedzieć, co to konkretnie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chotom19

Narazie wszystkie strony podają że to Chip GP102 i tu by pasowało, odpowiednia ilość jednostek oraz obsługa GDD5X. Ti może mieć wycięte ze dwie jednostki jak to było uprzednio. Myślę że na początku roku możemy spodziewać się może nowej karty z nową nazwą? opartą o pełen GP100 z HBM2 i ceną 1500$. chyba że zostawią go tylko do Tesli. Jakby nie było Nvidia ma już 3 karty które wydajnościowo są daleko z przodu przed AMD i tak zostanie na długi czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się nadaje, było info o dwóch Titanach. Trudno więc powiedzieć, co to konkretnie będzie.

Miały być dwa TITANy, ale oba oparte o HBM2 (o róznych przepustowościach), a pełnego GP100 dla graczy miało nie być. Po tym co widzimy dzisiaj to juz niczego nie można być pewnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nvidia ma przygotowany gp100 i wyda go przed premierą Vega od AMD, natomiast gtx1080 wydali ze strachu przed rx480 CF. Konkurencja robi cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sobie napisał z d... newsa o dwóch titanach i nagle ma być to prawda?

 

Poza quadro na Pascalu żadnego innej karty na GP100 nie miało być. Nawet po zdjęciu z wtyczkami zasilania było widać, że nie jest to titan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miały być dwa TITANy, ale oba oparte o HBM2 (o róznych przepustowościach), a pełnego GP100 dla graczy miało nie być. Po tym co widzimy dzisiaj to juz niczego nie można być pewnym.

 

GP100 ma tdp 300w przy niskich zegarach, a wydajność tego czegoś w grach jest niepewna. Być może gp102 czyli chip obcięty z całego gówna nie przydatnego w grach jest po prostu efektywniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia wydajności w grach. Ludzie czekają na hbm i inne magiczne skróty tymczasem nie o to chodzi w gpu do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chotom19

Tak. Nvidia ma przygotowany gp100 i wyda go przed premierą Vega od AMD, natomiast gtx1080 wydali ze strachu przed rx480 CF. Konkurencja robi cuda.

Z tego co obserwuję to w chwili prezentacji nowego architektury Nvidia ma gotowe wszystkie Chipy GP104 GP106 GP102 oraz GP100 tylko czekają na odpowiedni moment żeby puścić na rynek. Nie zdziwiłbym się jakby zaczęli powoli zbierać Chipy Volty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

za szybko te tytany ludzie nie zdazyli zaopatrzyc sie w 1080 nie bedzie wyprzedaży na lolegro :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że cena za nowego Titana mnie "nieco" rozczarowała. 1080ti (o ile wyjdzie) pewnie będzie za 1k zielonych. Dziękuję, postoję. Coś czuję, że jesienią kupię po prostu porządny monitor 1440p + gtx 1080 Hybrid (o ile się taka pojawi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma konkurencji to tak się kończy.

 

Drugie tyle kasy za 25% więcej mocy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...